Dotaz začátečníka.....

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
chevrolet

Dotaz začátečníka.....

#1 Příspěvek od chevrolet » 07 črc 2007 07:50

Zdravím, právě dnes jsem se možná zařadil do Vaší "rodiny" koupí svého prvního Land Roveru. Vzhledem k tomu, že jsem naprotý začátečník a nikdy jsem podobný vůz nevlastnil, vůbec netuším, co jsem to vlastně koupil. Vím jenom, že se říká, že LR lze opravit pouze za pomoci kladiva a šroubováku, (což je vzhledem zásobování náhr. díly na ostrově docela důležitá informace), tak jsem do toho šel. Mohl by mi někdo prosím poradit, co je to za model nebo možná za zplácanimu? a na co si dát pozor? Také by mě zajímalo, jaký v tom má být motor. Já tam mám nějaký benzínový 6-ti válec. (Typ se dozvím až sundám ten nános šmíru se solí.) Jo a také celý vůz je z hliníku, jenom přední kapota je zevnitř vyztužená laminátem. Díky Ch.

chevrolet

#2 Příspěvek od chevrolet » 07 črc 2007 07:53

Další pohled

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od eliott » 07 črc 2007 11:49

Nepotřebuješ mechanika za ubytování a stravu :mrgreen: :mrgreen: ??

Máš Land Rover 88 Series III s částečně omlazeným vzhledem - Přední čelo a kapota jsou z Defendera. Přední okno má být původně dělené, to už taky někdo poupravil. Ten laminát na kapotě rozhodně nemá co dělat. Jinak se do těchto typů dával benzínový 6ti válec Land Rover o obsahu 2,6, ale něco mi říká, že to možná nebude tvůj případ, spíš nějaká místní přestavba. Jestli tam ten originál motor máš, tak se připrav na vyšší spotřebu, ale podle tvé přezdívky tipuju, že jsi na to zvyklý :lol:

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od eliott » 07 črc 2007 12:05

Tak oprava, podle pantů čelního skla je to Série II :) což pro tebe není velký rozdíl.

chevrolet

Re eliott

#5 Příspěvek od chevrolet » 07 črc 2007 12:18

Díky za info. Jak už se mi podařilo v mezičase zjistit, ma motoru je nápis FORD, ale něco mi říká, že se musím i tak připravit na velkou spotřebu, jak jsi již předeslal..........s tím nemám problém, jsem na ní zvyklý....... :D Jenom jsem vždy bojoval za GM a Fordovy motory zatracoval. No uvidíme. Bubák mi tvrdí, že to koupil od armády a motor že je původní. Myslíš, že je to možné? Jinak k mým dalším dotazům. Při ležení pod autem jsem zjistil, že na přední nápravě jsou takové veliké kulové čepy (vypadá to jako rozbité koleno ze kteréko čučí krásně čistý kloub) a kolem bývaly nějaké manžety či prachovky. Nevím. Teď tam v každém případě není nic. Jenom jakési zbytky a nedokážu určit, byla-li to guma, či kůže. Je to jen kvůli prachu? Nebo tam má být nějaká vazelína? Dále bych se rád zeptal na interiér. Podle mně tam evidentně něco chybí. Nemohu to momentálně vyfotit stávající. Nemáš nějaký odkaz, kde bych se mohl mrknout?
A na závěr, mechinaka bych ocenil. Jen si ještě musíš připočíst letenku.

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

#6 Příspěvek od Rover » 07 črc 2007 13:26

No sám váhám jestli to byla původně dvojka nebo trojka..., obávám se, že se to dá zjistit až po hloubkové kontrole nebo kdyby nám chevrolet prozradil výrobní číslo ze štítku...

Ty chromové koule na přední nápravě jsou buď vidět nebo se přes ně dávaly kožené návleky jako ochrana proti prachu, blátu a tak... Tedy to co tam visí jsou zbytky těch návleků. Auto funguje i bez toho, ale koule jsou zase víc na ráně... zvenku se na koule nic nemaže...

Do krátké verze se šestiválce oficiálně nedávali. Ten Ford tam může být klidně ta armádní lidová tvořivost nebo tvořivost někoho jiného.

Co máš pocit, že Ti uvnitř chybí? Volant máš ne?
Country boy...

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od eliott » 07 črc 2007 13:30

Ja, ja, mit Ford zum mort... :lol: Taky jsem už Fordy zavrhl. Jinak originál to určitě není, ale je možné, že ho tam někdo dal dřív, než ten kdo ti ho prodal, opustil kočárek.
Klouby na přední nápravě jsou OK, z výroby jsou bez zakrytí. Dělají se jak gumové tak kožené ochranné prachovky, ale to jen jako doplněk. Důležité je, aby koule byly bez rezu, jsou pochromované ale časem se může objevit rez. Pak by se poškodilo gufero a tekl by olej co má být v těch koulích.
Jestli máš pocit, že je palubovka nějaká chudá, je to potvrzení toho, že jde o Serii II (viz foto). Nejvíce obrázků najdeš na stránkách anglických klubů, osobně žádné odkazy nemám, ale když to zagooglíš, určitě něco najdeš.
Klidně si letenku koupím a budu servisovat všechny LR co na Sejschelách jezdí. Až do smrti :mrgreen:

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

#8 Příspěvek od Rover » 07 črc 2007 13:33

Eliotte ale to bys měl docela daleko do Anglie s plaťákem ne??? Jak by jsi vozil auta co bys koupil přes ebay? Ha, to jsi nedomyslel co?
Country boy...

chevrolet

Re: Rover

#9 Příspěvek od chevrolet » 07 črc 2007 13:43

Slibuji, že se na číslo podívám. Jen nevím, kde ho najdu. Prolezl jsem už kde co. Máš nějaký tip?.... :wink: Uvnitř mám takovou malinkatou mini palubku(plastovou) a vlevo je jen taková jako že vestavěná odkládací police, skrz kterou vidím přední nádechy, trubky k ofukům okna a tak. Navíc to není nijak ukončené. jen ostrý plech.....

chevrolet

Re: eliott

#10 Příspěvek od chevrolet » 07 črc 2007 13:49

kdepak........ :) to já mám malinkou přístrojovku pod volantem a ještě jsou na ní takové malinkaté roztomilé obrázky. Třeba vrtulka, budík(myslím, že je to intenzita podsvětlení), ....... Také kontrolka na studený start......... a v levo prd a vořech... :(

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od eliott » 07 črc 2007 13:56

Máš tam něco takového? o je interiér Serie III, ale jak to tak vypadá, bude to nějaká ta lidová tvořivost...
To Rover: Auta budu plavit na zaoceánských lodích :lol:

chevrolet

Re: eliott

#12 Příspěvek od chevrolet » 07 črc 2007 14:05

To už je trochu lepší. Volal svému současnému "mechanikovi", už má vyměněný olej a řítí se sem. Tak jak udělám foto, pošlu ti to. Je to podobné

chevrolet

palubka 1

#13 Příspěvek od chevrolet » 07 črc 2007 14:21

palubka 1

chevrolet

#14 Příspěvek od chevrolet » 07 črc 2007 14:23

Palubka 2

chevrolet

#15 Příspěvek od chevrolet » 07 črc 2007 14:24

motor

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od eliott » 07 črc 2007 14:25

Tak podle této fotky je to Serie III, resp. palubka je ze ze Serie III :lol: . By mě zajímalo, jak poznal jaký tam patří olejový filtr. Teda jestli se tam takové věci mění :ty jeden...:

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

#17 Příspěvek od Rover » 07 črc 2007 14:26

SIII jak vyšitá a starej dobrej V6 od Fordu, jezdili v Granadách, Capri, atd...
Country boy...

chevrolet

#18 Příspěvek od chevrolet » 07 črc 2007 14:27

Štítek s číslem jsem při nejlepší vůli nenašel, ale podle předchozí fotky od eliotta se domnívám, že mi na té palubce asi skutečně nic nechybí........ :lol: Dokonce mám i volant.

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

#19 Příspěvek od Rover » 07 črc 2007 14:27

Ten motor bude buď 2.0, 2.3 nebo 2.8... :wink:
Country boy...

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

#20 Příspěvek od Rover » 07 črc 2007 14:29

chevrolet píše:Štítek s číslem jsem při nejlepší vůli nenašel, ale podle předchozí fotky od eliotta se domnívám, že mi na té palubce asi skutečně nic nechybí........ :lol: Dokonce mám i volant.
Pravda je ta, že ten kdo navrhoval trojkovou palubku moc estetické cítění asi neměl a nedejbože ještě smysl pro ergonometrii...
Country boy...

Odpovědět