smazano na zadost zakladatele konspirační teorie

Moderátor: stan

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: VOLIL JSEM KARLA

#501 Příspěvek od Rover » 27 úno 2013 17:55

No oni s Německem docela kamarádili i rusáci že... Nemyslím si, že by USA podporovali nacistické Německo, nicméně s ním samozřejmě obchodovali... třeba pneu Dunlop mělo spousta německé vojenské techniky.

Osobně si netroufám co se týká Kosova, Amíků, atd. mít tak jednoznačné, hrcfrc a radikální názory... obávám se, že je vše poněkud složitější...
Country boy...

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: VOLIL JSEM KARLA

#502 Příspěvek od Rover » 27 úno 2013 17:58

eliott píše:Hele, kdyby ve třicátých letech Německo nepodporovali, nemuseli sem ve čtyřicátých vůbec...
Pravdou ale je že tohle poměrně drsná hláška a řekl bych trošičku mimo realitu... i když v té době měl názor odpovídající skutečnosti snad jen Sir Winston... jinak byly politické elity dost mimo...
Country boy...

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: VOLIL JSEM KARLA

#503 Příspěvek od pablo.gs » 27 úno 2013 18:13

Tomas K (tkala) píše:Já ani netuším, jaký zájem měli Američani na samostatném Kosovu. Pokud to někdo víte, budu rád, když to sem dáte.
Zájem byl poměrně prostý. Na konci 90.let vypověděli Saudové vojenskou přítomnost USA. Tudíž USA musela nějak vyřešit kam se základnami. Irák a Afghanistán nebudu rozebírat, to asi nemá smysl.
Když zůstaneme u Kosova, je tady několik důvodů.
1) Kontrola Balkánské drogové cesty. Odhaduje se, že tudy proteče až 80% heroinu do Evropy. Pikantní je, že od přítomnosti USA v Afghanistánu objem přepravy drog významně narostl, a Hashim Thaci premier Kosova a bývalý vůdce teroristické UCK, který to má všechno pod kontrolou, je nedotknutelným chráněncem USA.
2) Kontrola přepravy Kaspické ropy do Evropy.
3) Vojenská přítomnost pro oblast Blízkého východu a jihovýchodní Evropy. Ne náhodou si USA v Kosovu zřídily největší vojenskou základnu v Evropě a 2. největší vojenskou základnu mimo území USA
4) To, že krvavá Madla Allbrightová za hubičku zprivatizovala hned po odtržení Kosovský telecom, je už jenom taková perlička, která nemá na velmocenskou USA pražádný vliv.

Problematika je to složitá, ale pramenů je víc než dost. Například tady je docela hezky popsaných pár faktů:
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Sh ... px?id=1714
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: VOLIL JSEM KARLA

#504 Příspěvek od pablo.gs » 27 úno 2013 18:29

Rover píše:Pravdou ale je že tohle poměrně drsná hláška a řekl bych trošičku mimo realitu... i když v té době měl názor odpovídající skutečnosti snad jen Sir Winston... jinak byly politické elity dost mimo...
Jenom lehké odbočení. Jestli tě zajímá WSC, tak ti můžu doporučit jeho životopis "Churchill život" od Martina Gillberta. Sháněl jsem tu bichli několik let a je úžasná. Ač to má okolo 900 stránek, přelouskal jsem ji už několikrát. Gillbert byl jediný historik, který měl přístup do rodinných archivů a se kterým na biografii spolupracoval Churchill junior. Margaret Thatcherová tuhle knížku nazvala "jedním z nejúžasnějších příběhů naší doby". Je tam strašně moc obecně neznámých věcí o WSC, o mezinárodní politice a dost i o té Americe. Fakt hodně dobrý, téměř povinná četba pro milovníky staré dobré Anglie :yes
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: VOLIL JSEM KARLA

#505 Příspěvek od eliott » 27 úno 2013 18:50

pablo.gs píše:
Rover píše:Pravdou ale je že tohle poměrně drsná hláška a řekl bych trošičku mimo realitu... i když v té době měl názor odpovídající skutečnosti snad jen Sir Winston... jinak byly politické elity dost mimo...
Jenom lehké odbočení. Jestli tě zajímá WSC, tak ti můžu doporučit jeho životopis "Churchill život" od Martina Gillberta. Sháněl jsem tu bichli několik let a je úžasná. Ač to má okolo 900 stránek, přelouskal jsem ji už několikrát. Gillbert byl jediný historik, který měl přístup do rodinných archivů a se kterým na biografii spolupracoval Churchill junior. Margaret Thatcherová tuhle knížku nazvala "jedním z nejúžasnějších příběhů naší doby". Je tam strašně moc obecně neznámých věcí o WSC, o mezinárodní politice a dost i o té Americe. Fakt hodně dobrý, téměř povinná četba pro milovníky staré dobré Anglie :yes
Pokud někdo na tuto knihu narazíte, jednu bych si také pořídil a po cca dvaceti letech bych zase nějakou knihu přečetl.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: VOLIL JSEM KARLA

#506 Příspěvek od eliott » 27 úno 2013 18:58

Rover píše:
eliott píše:Hele, kdyby ve třicátých letech Německo nepodporovali, nemuseli sem ve čtyřicátých vůbec...
Pravdou ale je že tohle poměrně drsná hláška a řekl bych trošičku mimo realitu... i když v té době měl názor odpovídající skutečnosti snad jen Sir Winston... jinak byly politické elity dost mimo...
No možná jsem se nevyjádřil úplně přesně, ale USA čile obchodovalo s Německem i v době, kdy už zjevně porušovalo Versailleskou smlouvu a vesele zbrojilo. A nemyslím tím Coca-Colu, Whisky, jeansy apod. Obchodování ustalo až po vypuknutí války. Před 23 lety bych tady vysypal mnohem víc detailů, ale už se mi to z hlavy vyplavilo :beer .
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: VOLIL JSEM KARLA

#507 Příspěvek od pablo.gs » 27 úno 2013 19:04

Třeba tady: http://www.bbart.cz/katalog.asp?id=723
Když jsem ji sháněl já, tak ještě nebylo 2. vydání k dispozici.
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Uživatelský avatar
Johny R
Příspěvky: 1138
Registrován: 20 říj 2010 20:41
tel.: 730622097
auto: Defík 90 300Tdi
Bydliště: Ostrava

Re: VOLIL JSEM KARLA

#508 Příspěvek od Johny R » 27 úno 2013 19:07

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Sh ... px?id=1714[/quote]

To je sice hezky napsaný článeček, ale pak nechápu proč "vlivní" v USA dovolí aby z heroinové pěstírny v afgánistánu odešlo v příštím roce 30000 amerických vojáků a na "kontrolu" 10000 km×2 Kosova a jeho stezek mají jen 7000 vojáků na pěti km×2 :lol: ! A mám trochu obavu co se začne dít až USA s tou jejich velmocenskou politikou světového policajta skončí a veme to po nich někdo jiný! A slovy klasika : "To bude jiný sekáč, ten se nezakecá!"

Uživatelský avatar
Frana
Příspěvky: 882
Registrován: 16 lis 2008 13:54
tel.: 608885886, OK3FJ
auto: Defender 130 HCPU
Bydliště: Podkrkonosi
Kontaktovat uživatele:

Re: VOLIL JSEM KARLA

#509 Příspěvek od Frana » 27 úno 2013 19:10

Mimochodem jeste k te pritomnosti USA v Kosovu - vsimli jste si nekdy v Albanii, kolik tam je ruzneho nerostneho bohatstvi na relativne malem uzemi? Taky ropa tam je.... :-)


...a uplne nahodou to je vetsinou vsechno v podstate "pres kopec" od te zakladny
Defender 130 HCPU 300Tdi AT, OME +2", BFG MT KM2 285/75 R16, navijak 6t, Hannibal, Maggiolina, Engel

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: VOLIL JSEM KARLA

#510 Příspěvek od eliott » 27 úno 2013 19:18

Tomas K (tkala) píše:Američani podporovali Hitlera a nacismus? Potažmo zavinili 2. světovou válku v Evropě?

Nemáš nějaké odkazy na materiály?

Díky tom
Jen okrajově třeba zde http://edition.cnn.com/US/9811/30/autos.holocaust/" onclick="window.open(this.href);return false;, mimo jiné se tam píše Ford spokesman John Spelich said the company, like other businesses and government entities, maintained contact with the Nazi government until the United States declared war on Germany in December 1941.

Zkráceně česky: Mluvčí Fordu John Spelich řekl, že společnost, stejně jako ostatní podniky a vládní subjekty, udržovali kontakt s nacistickou vládou, dokud Spojené státy vyhlásily válku Německu v prosinci 1941.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: VOLIL JSEM KARLA

#511 Příspěvek od eliott » 27 úno 2013 19:27

Frana píše:Mimochodem jeste k te pritomnosti USA v Kosovu - vsimli jste si nekdy v Albanii, kolik tam je ruzneho nerostneho bohatstvi na relativne malem uzemi? Taky ropa tam je.... :-)


...a uplne nahodou to je vetsinou vsechno v podstate "pres kopec" od te zakladny
:chuckle
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: VOLIL JSEM KARLA

#512 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 27 úno 2013 19:41

eliott píše:
No možná jsem se nevyjádřil úplně přesně, ale USA čile obchodovalo s Německem i v době, kdy už zjevně porušovalo Versailleskou smlouvu a vesele zbrojilo. A nemyslím tím Coca-Colu, Whisky, jeansy apod. Obchodování ustalo až po vypuknutí války. Před 23 lety bych tady vysypal mnohem víc detailů, ale už se mi to z hlavy vyplavilo :beer .
Abych se vrátil k začátku, kdyby neobchodovali, nemuseli by sem ve 45.? Já rozlišuju mezi obchodováním a podporou. Takže za mě znovu, já jsem rád, že tu ve 45. byli.

A k tomu Kosovu - na to, že...

- já nevím kolikátá generace administrativy USA dědí ovládání světového obchodu s drogami a to pomocí základny v Kosovu
- do Kosova vlítli amíci mimo jiné proto, aby nějakej syn nebo synovec nebo kdo mohl postavit pár baráků
- Kosovo potřebují na ovládání ropy z kaspické oblasti (odkud kam se vlastně ta ropa přes Kosovo přepravuje nebo bude přepravovat?)

... na to je moje fantazie krátká. Takže v rámci zachování vlastního duševního zdraví dál nebudu věřit na celosvětová spiknití zednářů. :-)

Tom

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: VOLIL JSEM KARLA

#513 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 27 úno 2013 19:45

Frana píše:Mimochodem jeste k te pritomnosti USA v Kosovu - vsimli jste si nekdy v Albanii, kolik tam je ruzneho nerostneho bohatstvi na relativne malem uzemi? Taky ropa tam je.... :-)


...a uplne nahodou to je vetsinou vsechno v podstate "pres kopec" od te zakladny
Základny jsou i v Albánii a Albánie je členem NATO.

Tom

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: VOLIL JSEM KARLA

#514 Příspěvek od eliott » 27 úno 2013 19:53

Ach jo, nevěřící Tomáš...
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: VOLIL JSEM KARLA

#515 Příspěvek od Jenda » 27 úno 2013 19:54

....takze az to ve svete vsechno povedou rusaci s cinanama a irancema,bude lepe ?
Tolik nenavisti k jednomu narodu uz jsem dlouho nevidel. Ja se jich nezastavam, jde mi spis o radikalnost nekterych ,,vystriku" zde :wink: Zapominate borci ze valka je taky busines a nas narod na tom krasne profitval.
S tim hodnocenim politiky na balkanu bych trochu pribrzdil. Jezdil jsem tam po valce, mam tam kamose a pracoval jsem s klukama srbskejma ktery byli odvedeny do valky za kterou se stydeli :wink:
H.
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: VOLIL JSEM KARLA

#516 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 27 úno 2013 19:57

eliott píše:Ach jo, nevěřící Tomáš...

:-) Snažím se udržet si duševní zdraví...

Tom

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: VOLIL JSEM KARLA

#517 Příspěvek od eliott » 27 úno 2013 20:09

Tomas K (tkala) píše:
eliott píše:Ach jo, nevěřící Tomáš...

:-) Snažím se udržet si duševní zdraví...

Tom
Tak to se musíš udržovat v naprosté nevědomosti :wink: , mě to bohužel nejde...
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: VOLIL JSEM KARLA

#518 Příspěvek od eliott » 27 úno 2013 20:11

Tomas K (tkala) píše:
eliott píše:Ach jo, nevěřící Tomáš...

:-) Snažím se udržet si duševní zdraví...

Tom
Tak to se musíš udržovat v naprosté nevědomosti :wink: , mě to bohužel nejde...
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: VOLIL JSEM KARLA

#519 Příspěvek od eliott » 27 úno 2013 20:22

Jenda píše:....takze az to ve svete vsechno povedou rusaci s cinanama a irancema,bude lepe ?
Tolik nenavisti k jednomu narodu uz jsem dlouho nevidel. Ja se jich nezastavam, jde mi spis o radikalnost nekterych ,,vystriku" zde :wink: Zapominate borci ze valka je taky busines a nas narod na tom krasne profitval.
S tim hodnocenim politiky na balkanu bych trochu pribrzdil. Jezdil jsem tam po valce, mam tam kamose a pracoval jsem s klukama srbskejma ktery byli odvedeny do valky za kterou se stydeli :wink:
H.
Promiň, ale je to stát, který má plná ústa demokracie a svobody a jejich historie začíná vyvražděním původního obyvatelstva, v případě potřeby zavraždí prezidenta, jehož kroky se přestanou zamlouvat mocným skupinám a na základě lživých obvinění narušuje suverenitu jiných států.
V případě Tibetu máš jasno, kde je pravda, divím se, že v ostatních ne :roll:
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: VOLIL JSEM KARLA

#520 Příspěvek od pablo.gs » 27 úno 2013 20:58

Johny R píše:[To je sice hezky napsaný článeček,.... A mám trochu obavu co se začne dít až USA s tou jejich velmocenskou politikou světového policajta skončí a veme to po nich někdo jiný!
1/ netvrdím, že článek v odkazu plně a bezchybně odpovídá na Kosovskou otázku. Tomáš K. napsal že o tom nic neví, tak dostal vodítko k problému, nic víc, nic míň. Informací jsou mraky a každý soudný člověk snad pochopí, že k proniknutí do tak složitého tématu jeden článek nestačí. Je potřeba hledat, ověřovat a dávat si věci do souvislostí. I potom se běžně stane, že víc lidí kteří jsou velmi informovaní, má jiné názory. V historii je to běžné i v akademické úrovni jsou různé názory a nikdo se tomu nediví.
Pokud budeš chtít být demagog, můžeš si z článku vycucnout několik nepřesností a celé to dehonestovat. O své pravdě ale přesvědčíš zase jen demagogy, lidi kteří chtějí sami dospět k jádru věci asi ne.
2/ až USA s tou jejich velmocenskou politikou světového policajta skončí (ale oni neskončí), nestane se nic tragického. Vezme to zase někdo, kdo bude mít na zřeteli vlastní ekonomické zájmy. My, jako prdi, do toho opět nebudeme mít co kecat. O osudy malých státečků se nikdy velmoci nezajímaly (např. pročpak se amíci v 5/1945 zastavili u Plzně a nechali nás bolševikovi?). Tak to bylo, jest a bude. Funguje to už od Peršanů. Jenom metody budou trochu uhlazenější. Například Bruselský systém u Lisabonské smlouvy v Irsku: "Referendum je třeba opakovat, dokud nepadne "ano""
Naposledy upravil(a) pablo.gs dne 27 úno 2013 21:00, celkem upraveno 1 x.
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Zamčeno