Vrácení plateb zpět z ČKP

Zde může každý napsat nabídku služeb a zároveň se k této nabídce může někdo jiný vyjádřit.

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vogel
Příspěvky: 180
Registrován: 10 zář 2012 20:57
auto: D I. V8
Kontaktovat uživatele:

Vrácení plateb zpět z ČKP

#1 Příspěvek od Vogel » 14 úno 2013 14:16

Dostali jste obsílku od Česká kanceláře pojistitelů? A myslíte, že neprávem? Společně s jednou advokátní kanceláří jsme začali námitky na ČKP zpracovávat hromadně. Vypracovali jsme si na to metodiku a řekl bych, že celkem úspěšnou. Prakticky všechny námitky, které jsme v zastoupení našich klientů poslali, jsou obratem přijaty a případy ukončeny.
ČKP totiž neměří stejným metrem. O nás už vědí a je jim jasné, že za námi stojí právníci. Bojí se soudních výloh a připad raději ukončí. Sólista je občas taky úspěšný a některým z vás se to povedlo, ale často je to hodně dlouhý boj.

Jako příklad uvádím třeba tohle:
Obrázek

Všimněte si, kolik dopisů proběhlo. Pak klient podepsal u nás plnou moc a stačil jeden dopis od nás.
Většinu případů vyřešíme za 1000 Kč. Samozřejmě záleží na situaci, protože pokaždé je to trochu jiné. Více informací najdete na http://www.stopckp.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) Vogel dne 25 dub 2014 12:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#2 Příspěvek od Maxsel » 14 úno 2013 14:32

Tuhle instituci trochu nechápu. Jednou jsem pomáhal prokázat neoprávněnost jejich požadavku u auta, které ode mě koupil kamarádův příbuzný. Přestože pomocí TP a kupní smlouvy prokázal, že v inkriminované době nebyl vlastníkem auta, vyhrožovali mu opakovaně exekucí a nebrali prokázanou skutečnost v potaz. Nechápu, jak vznikne nárok na exekuci, pokud neproběhl žádný soud, navíc v případě kdy jsou důkazy na opačné straně. ???
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6484
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#3 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 14 úno 2013 14:42

par pribehu tady

http://www.offroadforum.cz/viewtopic.ph ... t=kancelar" onclick="window.open(this.href);return false;

ja jim napsal, ze auto nebylo moje, at si trhnou nohou, nebylo v odpovedi zadne sporste slovo, ale byl jsem dost blizko, tak jsem zvedavy jestli se ztahnou.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
Vogel
Příspěvky: 180
Registrován: 10 zář 2012 20:57
auto: D I. V8
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#4 Příspěvek od Vogel » 14 úno 2013 15:53

Tak oni se snaží co nejvíce tvářit jako státní instituce a hodně lidí se toho lekne. Faktem je, že ročně vyberou na pokutách několik stovem miliónů korun. Podle nás jsou vymahatelné i zpětně. Když budete chtít pomoci, zavolejte :-)

Uživatelský avatar
merlin
Příspěvky: 862
Registrován: 02 led 2009 00:16
tel.: 602620817
auto: RRC 2door, RR 4,4
Bydliště: Horní Staré Buky

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#5 Příspěvek od merlin » 14 úno 2013 19:07

no mám teď obrácený případ,
pojistka na vlek cca 170,- /rok
jelikož jsem nemohl najít smlouvu ani zk, tušil jsem, že je asi konec období, tak jsem sjednal novou u jiné pojišťovny.
Teď mi přišla upomínka od od první pojišťovny - alespoň už vím kdo to je. Pokouším se pojistku ukončit, ale prý jen k výročí smlouvy, to je roční, tak uvidím, jestli budu muset změnit na 1/4letní platbu a dát výpověď nebo to uznají a pro nezaplacení ukončí - s doplatkem počtu dní.
Ale že by mi nabídli vratku za období, kdy byly zaplaceny dvě pojistky souběžně, to asi neeeee.
RRC 2 door, RR L322 4.4 V8 JAG
Tailored & powered by Merlin

Uživatelský avatar
fidzi
Příspěvky: 966
Registrován: 04 zář 2010 23:33
tel.: Xiaomi Mi2S
auto: Discovery I 300Tdi
Bydliště: Č.B./Písek/Lysice

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#6 Příspěvek od fidzi » 14 úno 2013 20:22

merlin> To se dá vyřešit jednoduše. Napiš fiktivní smlouvu a vypověz to :hmm:
Každé skutečné dobrodružství začíná nárazem fantazie na skutečnost.

Land Rover Discovery I 300Tdi: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 30&t=23585

Uživatelský avatar
stan
Příspěvky: 680
Registrován: 22 zář 2009 20:35
tel.: +420 603 499 869
auto: Discovery III - 4,4i
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#7 Příspěvek od stan » 14 úno 2013 20:27

fidzi píše:merlin> To se dá vyřešit jednoduše. Napiš fiktivní smlouvu a vypověz to :hmm:
v žádném případě, tohle si už hlídají a klasifikují jako podvod...
jedině přes depozit - jestli se to ale vyplatí...
Land Rover Discovery III - 4,4i V8 HSE - LPG, automat, rok 2006
nafta je palivo satanovo :)

Uživatelský avatar
fidzi
Příspěvky: 966
Registrován: 04 zář 2010 23:33
tel.: Xiaomi Mi2S
auto: Discovery I 300Tdi
Bydliště: Č.B./Písek/Lysice

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#8 Příspěvek od fidzi » 14 úno 2013 20:31

Prodal jsi to svému třeba strýci, ale ten ti to vrátil pro skryté vady. Tohle těžko může klasifikovat jako podvod ;)
Každé skutečné dobrodružství začíná nárazem fantazie na skutečnost.

Land Rover Discovery I 300Tdi: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 30&t=23585

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2728
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#9 Příspěvek od masar » 14 úno 2013 20:36

stan píše:
fidzi píše:merlin> To se dá vyřešit jednoduše. Napiš fiktivní smlouvu a vypověz to :hmm:
v žádném případě, tohle si už hlídají a klasifikují jako podvod...
jedině přes depozit - jestli se to ale vyplatí...
Jak si to hlídají?
Land Rover Discovery 2 Td5

Uživatelský avatar
stan
Příspěvky: 680
Registrován: 22 zář 2009 20:35
tel.: +420 603 499 869
auto: Discovery III - 4,4i
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#10 Příspěvek od stan » 14 úno 2013 21:05

pokud neuděláš přepis, pak to berou jako podvod a pojistka ti pokračuje normálně dál
zjistí to jednoduše, z evidence pojišťoven...

pár těchto případů už bylo, jedině zatím přes depozit, třeba na hodinu, ale platí to...
Land Rover Discovery III - 4,4i V8 HSE - LPG, automat, rok 2006
nafta je palivo satanovo :)

Uživatelský avatar
paramount2
Příspěvky: 756
Registrován: 24 dub 2010 16:19
tel.: 775958013
auto: LR DI 300, 200
Bydliště: Jihlava

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#11 Příspěvek od paramount2 » 14 úno 2013 21:19

stan píše:pokud neuděláš přepis, pak to berou jako podvod a pojistka ti pokračuje normálně dál
zjistí to jednoduše, z evidence pojišťoven...

pár těchto případů už bylo, jedině zatím přes depozit, třeba na hodinu, ale platí to...
ale kdepak....smlouva je smlouva...

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6484
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#12 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 14 úno 2013 22:03

Podle mne:
Vlastnicke pravo na auto vznika a zanika smlouvou. Registr cozidel ma informativni charakter (at klidne zejtra celej registr smazou, auto bude porad moje) a ja mam nejakou povinost tam do nekolika dni uvest zmenu stavu, ale kdyz na to jebu, tak je to mozna prestupek vuci teto povinnosti neco oznamovat do registru, ale vlastnicke pravo to nijak neovlivnuje. Trochu jinak je to treba u nemovitosti, kde je to vlastnicke pravo primo navazano na zapis na katastru.
A povinnost MIT POJISTENO auto nebo vlek nebo motorku mam v pripade, ze ho PROVOZUJU, na coz zakon taky mysli a uvadi uzivani nebo i stani na verejne komunikaci. Ale treba rozebrana motorka v krabicich na pude muze bejt moje, ale zjevne ji neprovozuju a tak na povinne ruceni jebu, ikdyz mam espezetky taky na pude a ne v nejakem depozitu. Ani nemam pocit, ze treba u auta mam dukazni bremena na to, ze ho neprovozuju.
Kancelar pojistitelu nedela nic jineho, nez porovnava registr majitelu od fizlu (nyni DI) a nejakou spackanou databazi od pojistoven a rozpory obesila ostosest. Vetsinou se teda netrefi do majitele, protoze ty auta prepisujem vselijak a casto i dele nez po tech par dnech, ale to neni jejich problem. A i kdyz na mne vytahne kancelar pojistitelu, ze jsem pred rokem mel defa, a treba to bude pravda a ze nebyl pojistenej a treba to bude taky pravda, tak ji napisu at si trhnou nohou, protoze jsem mel treba defa na zahrade rozmontovanyho do sroubku. A jestli mi reknou, ze jsem si mel dat spz do depozitu, tak jim reknu at si trhnou, resp. at mne nekdo jinej taha za to, ze jsem si nedal spz do depozitu, ale ne oni o pojistku, protoze to auto ze zakona pojistene byt nemuselo, stalo-li na zahrade. A at mi nekdo dokaze, ze tam nestalo - jsem presvedceny, ze to neni na mne abych dokazoval, ze tam stalo.

No jsou to me postoje a az mne zavrou, tak mi poslete nekdo pilnik.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
merlin
Příspěvky: 862
Registrován: 02 led 2009 00:16
tel.: 602620817
auto: RRC 2door, RR 4,4
Bydliště: Horní Staré Buky

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#13 Příspěvek od merlin » 14 úno 2013 22:06

No, špatný svědomí kvůli 170,- ? Udělám to jak jsem naznačil, požádám o změnu z roční na čtvrtletní platbu a hned k prvnímu čtvrtletí to s předstihem legálně vypovím.
RRC 2 door, RR L322 4.4 V8 JAG
Tailored & powered by Merlin

Uživatelský avatar
Vogel
Příspěvky: 180
Registrován: 10 zář 2012 20:57
auto: D I. V8
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#14 Příspěvek od Vogel » 14 úno 2013 22:21

Hanys_a_Kaca píše:Podle mne...
Popsal si to velmi dobře. Ale má to jeden háček. Když v tomto duchu napíšeš na ČKP námitku, tak oni ji zpravidla zamítnou a předají inkasní společnosti. Ty jejich postupy nejsou podle práva, ale z nepochopitelných důvodů jim to prochází. Snaží se tvářit jako státní instituce (což rozhodně nejsou) a lidi se leknou. Přeci kdo by riskoval exekutora pro pár tisíc.

Jediná možnost je dohnat to až k soudu.
No a u nás vědí, že to k tomu soudu klidně doženem. Máme pár případů, kdy se to tak řeší. A oni se bojí soudních poplatků. Proto dopis s razítkem a podpisem advokáta je pro ně něco jiného, než dopis běžného řidiče. Na naše námitky zpravidla reagují ukončením případu. Ano... je to nefér. Ale je to tak.

kubaacze
Příspěvky: 335
Registrován: 20 bře 2010 10:32
auto: D1, exD2

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#15 Příspěvek od kubaacze » 15 úno 2013 10:08

ja takhle na voziku kde jsem nemel rok a neco zaplacenych 150kc za pojistku zaplatil na pokute CKP kolem 20 tisic... pravda byla ze skutecne pojisteny nebyl, moje chyba nevsim sem si. ale jestli se tohle dalo resit jinak tak me asi jebne.

kubaacze
Příspěvky: 335
Registrován: 20 bře 2010 10:32
auto: D1, exD2

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#16 Příspěvek od kubaacze » 15 úno 2013 10:15

a to nepocitam kolik prislo obsilek neopravnenych na auta, ktere nakonec nevymohli (administrativni chyby na jejich strane).

Uživatelský avatar
Vogel
Příspěvky: 180
Registrován: 10 zář 2012 20:57
auto: D I. V8
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#17 Příspěvek od Vogel » 15 úno 2013 12:27

Pokud si ten vozík neměl pojištěný a skutečně si jej provozoval na pozemních komunikacích, tak s tím už nikdo nic neudělá.
Máme tu však případ s vozíkem, který byl po nehodě odstavený, nepojízdný a ČKP od sankce ustoupila až po naší intervenci. A taky šlo o dost peněz.

Uživatelský avatar
honzeeek
Příspěvky: 117
Registrován: 02 říj 2011 00:17
auto: DII
Bydliště: Brno

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#18 Příspěvek od honzeeek » 15 úno 2013 14:32

Pojišťovny opravdu kontrolují, zda došlo ke změně vlastníka. Na to klienti reagují, že smlouvu vypověděli hned po prodeji, nicméně pro skryté závady kupující odstoupil od kupní sml. a jim bylo vozidlo vráceno. Jejich povinností bylo uzavřít nové povinné ručení, což učinili. Pojišťovna na to konto opáčí, že tím pádem je prodejní smlouva na základě které vypověděli povinné ručení neplatná a není důvod k tomu, aby se původní povinné ručení rušilo. (ale stejně je to stále řešitelné)
Stalo se mi to u klienta, který měl smlouvu u ČP.

Takže od teď to kupující nevrací z důvodu skrytých vad, ale finanční tísně.

Auto jsem prodal, na základě prodejní smlouvy jsem vypověděl povinné ručení. Den na to se mi ozval nový majitel se zjištěním, že se unáhlil a že nemá penízky, zda by nešel celý proces vrátit. Jsem přeci obchodník, takže učitě ano, ale auto jsem mu prodal např za 100.000,- a odkoupím ho od něj na základě nové kupní smlouvy za 95.000,- Tzn původní prodejní sml je platná a pojišťovna povinné ručení musí zrušit.

Takto jsem to řešil s řadou klientů a vždy to dopadlo dobře.

Nicméně depozit je čistější varianta.

Uživatelský avatar
paramount2
Příspěvky: 756
Registrován: 24 dub 2010 16:19
tel.: 775958013
auto: LR DI 300, 200
Bydliště: Jihlava

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#19 Příspěvek od paramount2 » 16 úno 2013 10:20

můžu potvrdit, že to funguje.... po několikaměsiční anabázi s ČKP jsem věc předal právníkovi a po jeho prvním dopise věc ukončena... :wink:

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Kladivo na Českou kancelář pojistitelů

#20 Příspěvek od Safraporte » 28 úno 2013 10:23


Odpovědět