Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
papavel.k
Příspěvky: 735
Registrován: 25 říj 2008 18:40
Bydliště: České Budějovice

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#61 Příspěvek od papavel.k » 15 čer 2013 12:42

:grin: nevím jestli je to normální, ale měl jsem půjčenou takovou prapodivnou káru, která mně auto nenechala zhasnout i když jsem vytáh klíček, že půjdu na oběd...asi nákej vykořisťovatel, kterej mne nutil makat bez přestávky...docela nás to pobavilo :mrgreen: ...káru jsem vytáhl ze zásuvky, raději vrátil a už si ji nikdy nepůjčil, přece jenom i u práce musí být :Pohoda:
P.
DII Td5 99...ve výstavbě za provozu zdánlivě připomínající technologické přestávky

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#62 Příspěvek od dava » 18 čer 2013 10:01

:yes , tak, dnes konečně zhasly tree amigos i jejich červená kámoška (brzdy).
Už jsem si na ně zvykl, připadám si divně v LR kde nic na palubce za jízdy nesvítí :rofl . Nepochybuji, že se časem vátí :mrgreen: .

Ale vážně, pro info ostatním:
Včera jsme to načetli u pana Borovičky v UO http://www.auto-elektro-borovicka.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; . Znám ho delší dobu, je jednička, akorát má dost práce a objednává tak za 3 týdny. Pro moje auto použil diagnostiku Multidiag od ATAL , bez protestů se spojila jak s brzdami , tak s motorem atd. , takže tento systém lze úspěšně použít.
Mj. našla : Žádný signál od předních snímačů, po proměření odporu a následně za jízdy osciloskopem všechny 4 na konektoru jednotky se potvrdilo, že snímače jsou OK, elektrická závada na autě žádná. Jeden ale nepulzoval vůbec, jeden sporadicky, zadní OK. Po sundání kotoučů jsem pak zjistil, že nejsou doražené, na obou stranách. Asi předchozí majitel šetřil na mechošovi... Vyndal jsem je, narovnal ohnutá očka, dorazil na místo a znova dotáhl.
Při zkoušce jízdy ale žluté nezhasly, jen červená. ABS však nějak začalo reagovat. Dnes jsme ráno znova vymazali chyby , zhasla TC a DHC , po rozjetí pak i ABS a zatím už nesvítí, při startu jen blikne ABS.
Naposledy upravil(a) dava dne 26 čer 2013 10:55, celkem upraveno 1 x.
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#63 Příspěvek od dava » 18 črc 2013 23:31

Kluci, nezná někdo tohodlec Defíka?? http://www.sauto.cz/osobni/detail/land- ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false; Mám dojem, že se mi líbí víc než moje DII...
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#64 Příspěvek od Benjamin » 19 črc 2013 09:01

dava píše:Kluci, nezná někdo tohodlec Defíka?? http://www.sauto.cz/osobni/detail/land- ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false; Mám dojem, že se mi líbí víc než moje DII...
A už si jel v defíku? Aby se ti pak zase nezačala líbit víc ta tvoje Diskoška :grin:
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#65 Příspěvek od dava » 19 črc 2013 14:45

Benjamin píše:
dava píše:Kluci, nezná někdo tohodlec Defíka?? http://www.sauto.cz/osobni/detail/land- ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false; Mám dojem, že se mi líbí víc než moje DII...
A už si jel v defíku? Aby se ti pak zase nezačala líbit víc ta tvoje Diskoška :grin:

Ahoj, jel, já vím, měl jsem v zimě plnou dršku soli a rehnátizmus levýho kolene a než jsem dofrčel ku Praze, dvakrát prázdná bandaska na ostřikovač (zima , mokro). Mám však doma frajerskou šálu a mezi Letohradem a Ostrovem se moc nesolí :wink: . Ale ta devadesátka je agilní v terénu, s DII mě to nějak neba, kastle dostává pohulit, těžký je to jaxviň a velký převisy. Né teda, že bych musel do extrému, ale občas bych si dal říct, jen tak pro tu legraci.
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#66 Příspěvek od Benjamin » 19 črc 2013 16:23

dava píše:

Ahoj, jel, já vím, měl jsem v zimě plnou dršku soli a rehnátizmus levýho kolene a než jsem dofrčel ku Praze, dvakrát prázdná bandaska na ostřikovač (zima , mokro). Mám však doma frajerskou šálu a mezi Letohradem a Ostrovem se moc nesolí :wink: . Ale ta devadesátka je agilní v terénu, s DII mě to nějak neba, kastle dostává pohulit, těžký je to jaxviň a velký převisy. Né teda, že bych musel do extrému, ale občas bych si dal říct, jen tak pro tu legraci.
Radši se dojdi někdy vokázat taky s tou tvojí DII než ji prodáš, máš to za rohem ;)
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#67 Příspěvek od dava » 26 črc 2013 21:06

:clap asi mám výrobník oleje... každej měsíc lezu pod auto a kontroluju olej v převodech, protože kde zastavím je flek. Ale pokaždý když to odšpuntuju, nateče mi trochu do rukávu, jinými slovy, je tam dost. To jsem blázen, přeci jsem to nemoh při výměně tolik přeplnit, přestože nestál úplně rovně
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Odpovědět