Podrobné schéma zapojení pojistkové skříňky DII

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mrky DII
Příspěvky: 633
Registrován: 27 zář 2011 17:57
tel.: 605517364
auto: Už jen Free I 3x
Bydliště: Smržovka

Podrobné schéma zapojení pojistkové skříňky DII

#1 Příspěvek od Mrky DII » 28 dub 2013 19:38

Ahoj, nevíte někdo, kde sehnat podrobné schéma zapojení pojistkové skříňky u DII Td5?
Jedná se mi o jednu věc, možná někdo dokážete poradit.
Vzhledem k tomu, že mám DII rok 2000 (tudíž bez facelift) a to má couvací světla nahoře ve sloupku, tak jsem značně zklamán jejich účinností (ale to asi každý).
Objednal jsem si tedy do zadního nárazníku lampy z facelift verze, která má couvačky dole. Původně jsem to chtěl taky kvůli vzhledu, ale teď si říkám, jestli těch couvaček zrovna nevyužít. Takže bych rád přepojil v pojistkové skříni (pokud to teda jde) vodiče, vedoucí dozadu na blinkry a na couvačky. Pokud to nepůjde v pojistkovce, udělám to až vzadu na kabelovém svazku.
Díky za případné rady.

Mrky
To se pěkně vezem, se špínou a rezem ...

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Podrobné schéma zapojení pojistkové skříňky DII

#2 Příspěvek od MadTom » 28 dub 2013 20:32

podrobné schéme elektriky je v RAVE - včetně barviček drátů, konektorů a jejich umístění.
Nechci ti kazit radost, ale ani ty "lepší" světla nejsou nic moc. Já jsem to vyřešil přídavným couvacím/pracovním světlometem. S H3 55W žárokou je už za auto aspoň trochu vidět. Nicméně mám nachystané vylepšení - 2ks 10W LED světel - upevněné budou k okapové liště střechy vedle zadních dveří.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Mrky DII
Příspěvky: 633
Registrován: 27 zář 2011 17:57
tel.: 605517364
auto: Už jen Free I 3x
Bydliště: Smržovka

Re: Podrobné schéma zapojení pojistkové skříňky DII

#3 Příspěvek od Mrky DII » 29 dub 2013 06:00

Já vím, že to asi nebude o moc lepší. Ale přídavné světlo se mi moc montovat nechce. Ty z nárazníku by mohly aspoň trochu víc osvítit zem, tak by tam mohl být rozdíl. No uvidím. V nejhorším zkusím implantovat nějaké led přímo do parabol těch nových v nárazníku. Dnes už se dá koupit ledacos.
To se pěkně vezem, se špínou a rezem ...

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Podrobné schéma zapojení pojistkové skříňky DII

#4 Příspěvek od MadTom » 29 dub 2013 09:35

Uvidíš jak dopadneš. Osobně bych to asi předrátovával v zadních sloupcích - je tam kabel jak k horním, tak k dolním světlům a přístupnej je, po demontáži hodních světel.
Já mám auto navíc původně italský, takže má zatmavená skla a to bylo v noci ještě lepší. Takže reflektor a couvací kamera.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Mrky DII
Příspěvky: 633
Registrován: 27 zář 2011 17:57
tel.: 605517364
auto: Už jen Free I 3x
Bydliště: Smržovka

Re: Podrobné schéma zapojení pojistkové skříňky DII

#5 Příspěvek od Mrky DII » 29 dub 2013 16:42

Taky si myslím, že bude jednodušší to proházet vzadu. Ale schéma už mám, tak do něj mrknu a dle toho rozhodnu. Jinak já mám kromě skla u řidiče a spolujezdce taky fólie, ne nic extra moc, jen medium black. Mě to moc nevadí, jsem zvyklý couvat na zrcátka. Dříve jsem jezdil hodně s dodávkou a v nynější práci jezdím s kde čím od dodávky výš.
Ale potřebuji vidět aspoň něco, podle čeho se můžu orientovat. Přídavný světlo jsem taky zvažoval. Ale nahoru jsem ho nikam dávat nechtěl a do zadního origo plastového nárazníku zapouštět taky ne. A pak už mě moc variant nenapadlo. Aby to nebylo moc na ráně a aby byla jednoduchá montáž. Pokud to bude i teď moc špatný, tak zkusím do origo parabol naimplantovat nějaké led svítidlo. To by už pak mohlo zabrat.
To se pěkně vezem, se špínou a rezem ...

Odpovědět