Předek auta nedrží výšku- discovery 3

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
th_mtr_brth
Příspěvky: 3
Registrován: 02 pro 2023 18:31
auto: Discovery 3 2005

Předek auta nedrží výšku- discovery 3

#1 Příspěvek od th_mtr_brth » 01 led 2024 19:57

Zdravím, při nastartování se auto zvedne tak jak má, ale po ukončení jízdy je už do půl hodiny vidět že pádá předek a i lehce na bok. Do max pěti hodin se válí durch na zemi. Tohle jsem vyřešil minulé léto přetěsněním ventilu co je u předního kola (byl tam skříplý o kroužek a ventil byl plný jemného prachu) a od podvozku byl klid až do teď. Z ventilu co jsem přetěsnil bylo slyšet jak utíká vzduch tak jsem nahradil o kroužky lepšími, co jsem mohl tak jsem polil mýdlovou vodou a nikde nic neutíká ani nesyčí. Problém ale stále přetrvává. může to být pojistkami či rélé které jsem vyměnil nebo to můžou být vadná čidla výšky? Předem díky za odpovědi :-)

MadTom
Příspěvky: 14953
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Předek auta nedrží výšku- discovery 3

#2 Příspěvek od MadTom » 01 led 2024 20:32

Klidně to může být stejný problém jak minule - ten bílý prášek a kvůli tomu netěsnící ventily.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
kaligula
Příspěvky: 888
Registrován: 10 říj 2012 09:45
auto: D3 + Def110
Bydliště: Dětmarovice

Re: Předek auta nedrží výšku- discovery 3

#3 Příspěvek od kaligula » 02 led 2024 11:21

Já to měl podobně vzadu, taky jsem měnil O kroužky a nakonec zjistil že je prasklé plastové tělo ventilu
jinak pokud je prášek v trubkách tak se ventily brzo zanesou znovu, chce to především repas vysoušeče na kompresoru - odtud se prášek bere , potom vyčistit všechny ventily a třeba i profouknout trubky

th_mtr_brth
Příspěvky: 3
Registrován: 02 pro 2023 18:31
auto: Discovery 3 2005

Re: Předek auta nedrží výšku- discovery 3

#4 Příspěvek od th_mtr_brth » 13 led 2024 19:47

kaligula píše: 02 led 2024 11:21 Já to měl podobně vzadu, taky jsem měnil O kroužky a nakonec zjistil že je prasklé plastové tělo ventilu
jinak pokud je prášek v trubkách tak se ventily brzo zanesou znovu, chce to především repas vysoušeče na kompresoru - odtud se prášek bere , potom vyčistit všechny ventily a třeba i profouknout trubky
Zdravím, díky za odpověď. Dnes jsem konečně měl čas se na ventil podívat a vzduch mi utíkal z přípojky na kabely, normálně se na něm nafukovala bublina. Takže ventil budu muset koupit nový. Co budu moct tak repasi vysoušeče udělám.

Odpovědět