Defender 6x6

D, TD, TDI, TD5
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: Defender 6x6

#41 Příspěvek od Jenda » 27 úno 2010 09:35

D) SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL - kategorie N1, N2, N3
SPECIÁLNÍ PŘÍVĚS, NÁVĚS - kategorie O1, O2, O3, O4

Speciální vozidlo je vozidlo určené k provádění speciálních činností. Speciální vozidlo není primárně určeno k přepravě osob nebo k přepravě nákladu, ale je konstruováno na podvozku automobilu nebo přípojného vozidla s pevnou nebo výměnnou nástavbou, určenou k provádění speciálních prací nebo přepravě speciálních pevně zabudovaných zařízení. Užitečná hmotnost je využita pro nástavbu a posádku.

Speciální automobil může být např. POŽÁRNÍ (podle vyhlášky č.254/1999 Sb.)


...tolik zakon :wink:
Honza
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
Stavros
Příspěvky: 2627
Registrován: 25 říj 2006 08:42
tel.: 603145905
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender 6x6

#42 Příspěvek od Stavros » 27 úno 2010 09:41

ja bohuzel souhlasim s jendou, ze tagr je jaksi mimo.ja napriklad nedokazu dat do technicaku pevnostak a vetsi kola, takze kdo to dokaze, i treba za uplatu, at se mi ozve. Urcite se domluvime.
Doprava zboží a doplňků z a do Evropy - http://www.complexcargo.cz
tel:603145905
complexcargo@razdva.cz

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender 6x6

#43 Příspěvek od eliott » 27 úno 2010 09:48

No to že to musí být N , je snad vzhledem k hmotnosti jasný :idea: . Druhá věc je, že se tagr chce pustit do projektu takové náročnosti, že by dřív postavil od začátku dvě 110ky a ještě by mu zbylo dost peněz :mrgreen:. Rozpočet pod 700 000,- je podle mne utopie.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: Defender 6x6

#44 Příspěvek od Jenda » 27 úno 2010 09:54

...ja tady nerikam vykasli se na to,ja jen tvrdim ze je to uplne mimo realitu ale ,,jak kdo chce",je to jen soukroma zalezitost.Pokud je nejaka realna sance to udelat,mel koupit tu 6x6 cos nekde nasel ty,z toho uz se da vychazet :wink:
Honza
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
DEFIKPV
Příspěvky: 124
Registrován: 11 zář 2009 10:51
tel.: 774815245
auto: jasný že Defík
Bydliště: Prostějov...někdy Kralice n/H
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender 6x6

#45 Příspěvek od DEFIKPV » 27 úno 2010 11:36

Toto je nějakej mercedes :).. ten to má docela dobře vyřešený, jen škoda že jsem nenašel víc výkresů....

Obrázek



Na těhle stránkách je rozkreslený jak to udělaly Amíci, jen mi to přijde že ty kardany i nápravy jsou poddymenzovany....
ale tak ty chceš použít co nejvíc s origo defíka co ?.... :Sorry: :mrgreen:


http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... viewfull=1
již prodaný do města Aš :-( - LR Defender TD5 110 r.v. 2000 jako pracovní auto :)(menší opravy, stále to jde :) )

Uživatelský avatar
cuisine
Příspěvky: 635
Registrován: 25 bře 2007 22:10

Re: Defender 6x6

#46 Příspěvek od cuisine » 27 úno 2010 11:54

Stavros píše:ja bohuzel souhlasim s jendou, ze tagr je jaksi mimo.ja napriklad nedokazu dat do technicaku pevnostak a vetsi kola, takze kdo to dokaze, i treba za uplatu, at se mi ozve. Urcite se domluvime.
Ono je dost těžké zapsat do techničáku něco, co omezuje bezpečnost jiných účastníků provozu - což např. je u pevnostního nárazníku zřejmé. Pevnostní nárazník jsem slyšel že taky jde ale nemí to být žádné samo domo, ale musí k němu být KBA protokol - udajně to mají některé varianty od ARB.
Ale bohužel 99 % nárazníků co se vyskytují v čr jsou právě ty domádo. Dokava´d se nic nestane je to v phoo ale až se něco stane tak jsou všichni děsně chytří zvlášť když chtějí odškodnění.

Jinak vím, že se dá zapsat u některých vozidel třeba naviják nebo multi mount a jsou fimry co na to mají schválení.

Popis metody zápisu kol je popsán zde http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidla.htm
Já toto teď budu řešit na moje auto, nechávám si ráfky a mám jiný rozměr pneu. Ráfky pokud nemám k tomu žádné KBA mi nikdo nezapíše.

Jo a speciální automobil je určen pro práci - třeba jeřáb, nikoliv pro přepravu žádné nákladu.
Jinak si dovedu představit že se dokáže 6x6 dostat na papíry - na to je v zákoně formulka přestavba vozidla. le nic levného to nebude a když vidím ten odkaz od Elliotta tak bych spíš řešil to dovozem a generálko-opravou než vymýšlením nového. Ale to je věc každého do čeh se pustí :oops:
2010 UAZ 3164/2003 UAZ 3160/2000 TLC KZJ95/1979 TLC FJ55/1977 TLC 55/1962 ČZ175

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Defender 6x6

#47 Příspěvek od RudaK » 27 úno 2010 12:51

eliott píše:To Jenda:
doklady je třeba řešit jinou formou, než si něco nechat kontrolovat výzkumákem, jsou i jiné cesty, když budeš mít v TP zapsáno ''speciální vozidlo'', máš dost volnou ruku :wink:

To Ruda:
Rudo, nepochopil jsi hlavní přednost 6x6, která je i důvodm vzniku této koncepce, a to je nosnost :!: . Nemůžeš na jednu zadní nápravu postavit 2t.


To Tag:
Nedavno bylo v anglii na prodej ESCARO 8x8, což jsou dva podvozky 110 ''zkžížené do sebe'', bylo to za pár korun, to jsi měl koupit.



Tak nějak chápu nosnost a zatížení náprav ,bo se v tom částečně pohybuju - teda v nákladních . Tak že vím nosnost na nápravu a to je 8 tun v ČR . ( 4 nápravy a je to celková 32 tun :wink: ) To je ale na přepravu a né na výlety.....tam bych preferoval co nejmenší celkovou hmotnost .
p.s. Už D III se svou váhou má problémy na písku ..... :coze:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender 6x6

#48 Příspěvek od tagr » 27 úno 2010 18:55

Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender 6x6

#49 Příspěvek od tagr » 27 úno 2010 19:08

:hmm: Vidím to na hezkou dovolenou v austrálii u strýce pak jen počkám pár týdnů na jeden kontejnerek :Pohoda: :Pohoda:
Jinak k těm vlastnostem, celková bude necelých 4,5 tuny ,užitečná cca 1,7 tuny vlek bude 3,5 tuny.
Motor a vše ostatní začínám řešit jinde :) cena nebude tak jak jste mysleli :) .
Místo per tam možná už budou už měchy v pouzdrech a trocha elektroniky co je vyzkoušená a nezlobí.
Naštěstí jinde asi pujde díky vstřícnosti a pochopení lidí víc než zde.Kde se řeší proč to nejde místo aby se řešilo jak to jde .
Maci máš pravdu :ty jeden...: :ty jeden...: ,,Malý je ten kdo má malý cíl. :ty jeden...: :ty jeden...:
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: Defender 6x6

#50 Příspěvek od Jenda » 27 úno 2010 19:44

Ty ses vazne pripad,tady te nikdo nesrazi ,vse probihalo na technicke rovine,to co tu uvadis je uz o necem jinem.Jiz nekym vyrobeny,vyzkouseny a schvaleny model,to je to co tvrdim od zacatku.Misto aby jsi odpovidal na svoje vlastni prispevky s hromadou smajliku,cti co ti lidi pisou :wink:.Takova kara jako je na fotkach je super,navic primo i delana na to cos popisoval ze auto vyuzijes.
Honza
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender 6x6

#51 Příspěvek od tagr » 27 úno 2010 20:10

To ano, jenže z té káry co je na obrázku ,asi bude v realu jen obal a nápravy, zbytek bude kapánek nadupanější. :D :hmm:
Ale jedno je fakt :cry: :cry: lepší a levnější to bude zrealizovat venku a tady to jen přihlásím , při nejhorším to vemu přes Anglii , oni mají comenvelt ještě celkem rádi a pak už se mnou tady nic a nikdo :D :D :D
Jak budou podrobnosti a upřesnění tak napíšu.

Technické :
povolené zatížení na nápravu 8t ANO pokud není udělena vyjímka
technická nosnost nápravy třeba 15t pokud ji výrobce udělá - do toho stát nezasáhne
max. nosnost nápravy je daná výrobcem a tady v tom LR případě to určitě 8t není - tolik k tomu jak jsem mimo mísu :lol: :lol:

Jinak mně je uplně jedno co tam od koho bude za hnací jednotku, LR to ,,baslí" jak jim majitelé dovolí ( FREE motor BMW - převodovka japonec - VW Sharon.......) Takže podle mého dnes už auto dělá jen obal a oválek a zbytek je jen o tom co kdo očekává.
Mně se def karosérií a nějakýmy nápady líbí a ŠTVE MNĚ :evil: :evil: :evil: ,že neudělají pracovní auto co by překonalo všechny ty japonce a amiky v jak pohodlí tak pracovním nasazení a přitom na to určitě mají :P :P :( :cry:

Kombinace DEFA A RENG ROVERA s poměrem 60 :40 a většina lidí by taky raději koupila slušný evropský auták s pověstí LR než jiné.
Přijde doba kdy si lidé uvědomí , že výroba hodnot a ne jen překupování zajišťuje trvalý rozvoj a prosperitu.
Tedy pokud budem vše dovážet a nic vyrábět bude to tady od 10 ku 5 a to je opravdu VELIKÁ ŠKODA. :cry: :cry: :cry:
:Sorry: TÍM TADY MYSLÍM EVROPU :Sorry:
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
cuisine
Příspěvky: 635
Registrován: 25 bře 2007 22:10

Re: Defender 6x6

#52 Příspěvek od cuisine » 27 úno 2010 20:26

pozor,pokud se dostaneš přs 3,5 tuny musíš mít auto s tachografem, omezovačem rychosti, povinně abs ....
2010 UAZ 3164/2003 UAZ 3160/2000 TLC KZJ95/1979 TLC FJ55/1977 TLC 55/1962 ČZ175

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender 6x6

#53 Příspěvek od tagr » 27 úno 2010 20:37

ANO , bude tam abs a ostatní vylomeniny :D , a záleží jen na mně kolik si dám nosnost a tím i celkovou hmotnost . Technická nosnost může být klidně větší , ale do toho už orgánům je prd .
:D vážit mně tam kam jedu nebudou a tady pak po lese a louce taky ne a na korbě bych musel vést paletu cementu a na to budu mít přeci ten teréní vozik ne :mrgreen: a tohle bude super tahač :D co se hned tak nezahrábne. :)
:hmm: :wink: lift , zesílené kardany , snad měchy na vyrovnávání, Australský teréní podvozek :D a po dálnici i s vozíkem klidně kopec nekopec 100 ofiko VOZÍK BUDE NA 100 :D , bez vozíku 120 :D a co víc si mohu přát ???
NIC to je to co chci nic víc , nic míň VÁŽENÍ.
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Defender 6x6

#54 Příspěvek od Acon » 27 úno 2010 20:40

cuisine píše:pozor,pokud se dostaneš přs 3,5 tuny musíš mít auto s tachografem, omezovačem rychosti, povinně abs ....
A mýtnu jednotku a platiť za každý km ako chuj
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
cuisine
Příspěvky: 635
Registrován: 25 bře 2007 22:10

Re: Defender 6x6

#55 Příspěvek od cuisine » 27 úno 2010 20:43

a když se v tom budu hrabat ještě více tak u vozidel N2 ( nad 3,5 tuny) se plnení emisí dokládá na demontovaném motoru na stolici - jako u "normálních velkých" náklaďáků ... N1 má plnění emisí zkouškou motoru zastavěného v vozidle ...
2010 UAZ 3164/2003 UAZ 3160/2000 TLC KZJ95/1979 TLC FJ55/1977 TLC 55/1962 ČZ175

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender 6x6

#56 Příspěvek od tagr » 27 úno 2010 20:56

:Pohoda: neboj budu mít 3499 kg technická 4,5 t je pro mně že to nerozbiju :D
Motor bude mít asi euro 4 tak nemám strach a převodovka automat., :D
Redukce se uvidí co jak se vejde, ale asi bude při tom točáku a výkonu zbytečná, chci tam automat 6 kvalt a tak se dají použít 1a 2 na trhání pařezů , maximálka asi na 150 to stačí. Uvidím až jak se posoudí nápravy, ale mělo by to být OK.

Eliote jen dotaz, :?: proč Ty jsi narval do starší kastle lepší motor :?: :wink: POKUD SE NEPLETU :Sorry: asi proto že se ti ta kastle líbí ne? a s tím motorem jsi spokojen ne?
POKUD ANO TAK ASI OBA CHCEME PODOBNÉ :) :ty jeden...:


A ne že mně zase napíšete že jsem se zbláznil :mrgreen:
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
cuisine
Příspěvky: 635
Registrován: 25 bře 2007 22:10

Re: Defender 6x6

#57 Příspěvek od cuisine » 27 úno 2010 21:07

tak to si nejsem jistej zda jde mít auto které technickou spadá do N2 ale povolenou do N1 :shock: :roll:
2010 UAZ 3164/2003 UAZ 3160/2000 TLC KZJ95/1979 TLC FJ55/1977 TLC 55/1962 ČZ175

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender 6x6

#58 Příspěvek od tagr » 27 úno 2010 22:38

technická je oficiální v papírech, :D
:hmm: technická , je ,,vnitřní udaj " pro zákazníka.
Beru to tak že s tou oficiální mohu i do terénu a nic se neděje - vit disco přívěs v terénu 1000- jinak mnohem víc , a vím že na silnici čí polňačce uvezu bez ničení čehokoliv mnohem víc, ale do toho úřadum je prd :D
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Defender 6x6

#59 Příspěvek od RudaK » 28 úno 2010 08:21

tagr píše::hmm: Vidím to na hezkou dovolenou v austrálii u strýce pak jen počkám pár týdnů na jeden kontejnerek :Pohoda: :Pohoda:
Jinak k těm vlastnostem, celková bude necelých 4,5 tuny ,užitečná cca 1,7 tuny vlek bude 3,5 tuny.
Motor a vše ostatní začínám řešit jinde :) cena nebude tak jak jste mysleli :) .
Místo per tam možná už budou už měchy v pouzdrech a trocha elektroniky co je vyzkoušená a nezlobí.
Naštěstí jinde asi pujde díky vstřícnosti a pochopení lidí víc než zde.Kde se řeší proč to nejde místo aby se řešilo jak to jde .
Maci máš pravdu :ty jeden...: :ty jeden...: ,,Malý je ten kdo má malý cíl. :ty jeden...: :ty jeden...:


Hodnotíš to ve své rovině. Mě by třeba limitovalo todle : pak jen počkám pár týdnů na jeden kontejnerek !!!!! Todle si můžeš dovolit,pokud máš zdroj příjmů zaručen a o něho se holt já musím starat neustále. Nezávidím jen hodnotím. Nalajnovaný to máš hezky,taky by se mi to líbilo . Jestli si to budeš stavět sám, tak seš dobrý - jestli si to necháš postavit,tak si protiřečíš ( dokud budete jen dovážet a nevyrábět ) Ale jen v dobrým,já bych takové auto postavit nedokázal. Kdybych na něho měl,tak si ho koupím a upravím ( sice by vypadalo jinak než na tvých fotkách,ale to je jedno )
Výletům zdar,bo já stejně nikam nejezdím - malý sem a mám malý cíl :mrgreen:
p.s. K tomu zatížení - běžně jsem na návěse vozil 30 tun a vydržel taky ( i když měl napsanou 23 t. ) .....,ale už nevozím :wink: bo s ním nejezdím ! No a oni už taky začali vážit,co za nás nebylo :shock:
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender 6x6

#60 Příspěvek od tagr » 28 úno 2010 17:01

:hmm: nejsem mastňák ,a na postavení VE SPECIÁLCE taky nemám :D , ale asi bude lepší to postavit jinde na starých papírech a tam i zlegalizovat a potom sem přivést hotové.
:wink: Nevím, uvidím, objedu prozkoumám , a pak teprve do toho pujdu. když už kontejnerek tak se musí vyplatit ne:) , KDYBY TAK TO AUTO SEM NEPOJEDE SAMO :D.
Prostě kolik do toho jsem ochoten a mohu investovat je jedna věc, kde se to bude nakonec dělat a jak :?: je druhá , ale po tom všem co jste sem napsali zvažuji i to že budu u strýce pár měsíců , tedy místo a čas bude jsou taky a uvidíme co z toho vzejde :)
Vše je ve stádiu hledání prověřování ....

:evil: ALE JEDNO JE JISTÉ BEZ SNAHY A BOJE TO NEVZDÁM :) :evil:
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Odpovědět