Vzduchové odpružení

D, TD, TDI, TD5
Zpráva
Autor
BigTwin Jirka

#21 Příspěvek od BigTwin Jirka » 06 bře 2007 11:27

teslo píše:Ja jednom RRC som videl nastavitelne tlmice. Chlapik, ked chcel auto zdvihnut( pri tahani), tak si dotlakoval zadne tlmice a isiel. Netusim aka je spolahlivost takehoto systemu( ani jedneho ani druheho). Ale je to komponent navyse ktory je velmi zavisly od tesnosti vsetkych jeho sucasti. Ja osobne som nad mechmi ani len neuvazoval. Mam komplet podvozok z paddocku a som spokojny. V predu premanentne navijak( Husky - tzn tazsi ako bezne) a pevnostak. To robi takych 80-90kg. vzadu plynova nadrz( cca70kg). Auto je prijmemne makke a nepotrebujem si regulovat jeho vysku.
S plne nalozenym( ale fakt plny kufor) som bol v terene iba raz a tiez bez najmensich problemov.
Výškově stavitelné tlumiče mám na Fordu Explorer, fungují výborně, ani nevím, že je na autě mám. Když jsem potřeboval zvednout zadek o 2" tak jsem jenom změnil nastavení čidla výšky. Řešení je úžasně jednoduché, je tam malý kompresorek a ten udržuje tlak nastavení podle povelů z regulátoru výšky. Šlo by to předělat na manuální řízení, ale zatím je to bezporuchové a nemám důvod se tím zabývat. Informoval jsem se předběžně na cenu těch tlumičů a jeden by tady v Čechách vyšel asi na 5t Kč, jinde samosebou polovic.

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Vzduchové odpružení

#22 Příspěvek od mr-tomas » 20 bře 2013 09:44

Jak je to s přídavnýma měchama do pružin, nezhoršuje to křížení? A napadá mě že pak nejdou dát konusy. Přemejšlím nad variantou dát na předek domečky na dvojité tlumiče, a tím bych udělal místo na měch do předních pružin.
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2458
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Vzduchové odpružení

#23 Příspěvek od mr-tomas » 22 bře 2013 18:58

:hmm: Nikdo nic?
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11491
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové odpružení

#24 Příspěvek od eliott » 23 bře 2013 20:32

Ty měchy jsou krátké
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Odpovědět