Pro Land Roveristy - pejskaře

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
myso87
Příspěvky: 205
Registrován: 12 dub 2017 11:36
auto: Defender 110 300tdi

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#961 Příspěvek od myso87 » 03 zář 2019 13:49

V tom mas uplnu pravdu. Predpoklad lepsieho osudu PP psa z ktoreho vychadzam je prave jeho cena. Ked je niekto ochotny to zaplatit, asi to s tym psom mysli vazne a nebude ho tyrat alebo jest. Aj ked zarucit sa to samozrejme neda...

Este jeden dodatok som chcel. Na druhy sviatok vianocny mali z utulku vyjazd ku stenatu, ktore bolo lepiacou paskou prilepene k odpadkovemu kosu. Tolko k ludom..

Uživatelský avatar
Adam P.
Příspěvky: 954
Registrován: 20 čer 2014 13:33
tel.: 777241654
auto: defík 130 TD5 2001
Bydliště: teď drnholec, ale původem su kyjovják!

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#962 Příspěvek od Adam P. » 03 zář 2019 15:16

rozumím vám oběma, každý máte kus pravdy. ale z mojí zkušenosti je to typ otázky/problému, který tady asi nevyřešíte. lepší je to probrat někde v klidu u ohně, kde se lépe pochopíme :)
defender 130 TD5 2001 a SAAB 9-5 aero 2007 //// EX: defender 110 TD5 2003 a SAAB 9-3 LPT 2000 :)

Uživatelský avatar
snusmumrik
Příspěvky: 125
Registrován: 24 črc 2012 07:14
auto: Discovery II
Bydliště: Košice, Trenčín

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#963 Příspěvek od snusmumrik » 03 zář 2019 15:34

Počúram sa od smiechu. :grin: :grin: :grin:
14 tisíc rokov pes doprevádza človeka - teda dokladovaných.
FCI bola založena v r. 1911, takže chúďatka psi boli prinajmenšom 12 tisíc rokov množené bez rodokmeňa.
Ináč môj rodokmeň a môjho rodu začína v roku 990 n.l.. Cítiš sa oproti mne menejcenný?
Celá šaškarina okolo rodokmeňov je len kvôli ziskom vybraných, ktorí robia všetko preto, aby im nikto nesiahal na kšeft a preto sa snažia kriminalizovať iné spôsoby rozmnožovania a tým spôsobuju degeneráciu plemien.
Však prečo sa pracovné psy vyberajú zásadne z prostredia mimo oficiálnej plemenitby?

Uživatelský avatar
Adam P.
Příspěvky: 954
Registrován: 20 čer 2014 13:33
tel.: 777241654
auto: defík 130 TD5 2001
Bydliště: teď drnholec, ale původem su kyjovják!

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#964 Příspěvek od Adam P. » 03 zář 2019 16:58

no a jsme u toho :) to je to, kam jsem se nechtěl dostat, ale bohužel prostě nejde nereagovat :/ nechcu byt zlý, ale já se taky směju tomu, jak hloupě se na to díváš. je to strašně dvojsečné. vidíš tak setinu celého problému a na základě toho sis udělal jednoznačný závěr. ale... říká ti třeba něco pojem množírna psů? viděl jsi někdy jak to tam vypadá? v jakých podmínkách tam ti psi žijí? setkal jsi se někdy se psem z množírny, kdy se kryje mezi přímými sourozenci? kámo, než začneš chytračit, je třeba trochu přemýšlet. ukážu ti to přímo na tvých bludech :)

14 tisíc rokov pes doprevádza človeka - teda dokladovaných.
asi jo, neznám přesné údaje. ale, v jakých podmínkách se to dělo? za jakým účelem se to dělo? kdo to dělal? jak se během toho celého období žilo člověku a jak psovi? jaký byl po tento čas jejich vzájemný vztah? jak se měnil a jak se lišil? vyvolává to víc otázek, než odpovědí, že? takže tuhle tvoji první tezi raději budem ignorovat, protože asi ani ty sám nevíš, kam vede :)

FCI bola založena v r. 1911, takže chúďatka psi boli prinajmenšom 12 tisíc rokov množené bez rodokmeňa.
de facto to stejné, co výše. evidentně vůbec nevíš, k čemu primárně PP, resp. rodokmen psa slouží.

Ináč môj rodokmeň a môjho rodu začína v roku 990 n.l.. Cítiš sa oproti mne menejcenný?
1) ani ne 2) je to úplně mimo téma 3) tuším, že to zase pramení z tvého nepochopení, viz výše

Celá šaškarina okolo rodokmeňov je len kvôli ziskom vybraných, ktorí robia všetko preto, aby im nikto nesiahal na kšeft a preto sa snažia kriminalizovať iné spôsoby rozmnožovania a tým spôsobuju degeneráciu plemien.
a tady už plácáš totální nesmysl. pes s PP je sice možná někdy dražší, ale zase máš krom jiného např. (teor.) jistotu, že není příbuzensky křížený, že není křížený meziplemenně. zeptej se kohokoliv, kdo nějak normálně chová papírové psy. všichni ti řeknou, že je to ztrátová záležitost, kterou silně dotuješ z jiné výděl. činnosti. naopak hodně častý je případ, kdy nepapírový pes pochází z množírny, kde jde majitelům jen o zisk a nic další je nezajímá. a tito lidé jsou asi jediní, kteří na tom fakt vydělávají brutální love. a ta poznámka o degradacvi plemen, tak to sem fakt nepochopil. jakože ten, kdo se snaží kryt plemenně a aniž by křížil příbuzenstvo je ten, který to degraduje? oproti tomu lojzovi tady vedle z dědiny, který sice ví, že ta fena od franty z ulice je ségra jeho psa o genaraci, ale i tak je nachá nakryt? nebo to vlastně ani neví, protože neví od koho psa koupil, kde ho vzal ten prodejce a kolik bylo jedinců ve vrhu atd. atd.? nebo víš, že jeden ze psů je agresivní a nezvladatelný, ale i tak ho necháš kryt? nebo má vrozené zdravotní problémy, ale i tak nakryješ? protože ti to hodí litránek za štěně? a šak co, toho psa už bude mět na starosti někdo jiný, mně je to jedno, jeho problém, já mám prachy a stěňate z baráku?

Však prečo sa pracovné psy vyberajú zásadne z prostredia mimo oficiálnej plemenitby?
můžeš tohle nějak potvrdit? máš nějaké studie, proč je to lepší? v čem je ten pes lepší? nebo se bavíme o tom, že pracovní pes je tady dnes chápán jako zvíře, co hlídá oplocený autobazar a je teda potřeba aby byl co nejagresivnější a největší? pak asi jo, ale co až ten pes uteče a roztrhá někomu na ulici jiného psa? nebo nedejbože dítě? nebo ve třech letech přestane chodit, protože je záměrně přerostlý a zničí si klouby už během dospívání?

hele, abych byl férový, tak ti řeknu jak to mám: mám rád přírodu a zvířata. vždycky jsem chtěl byt david attenborough. v rodině máme veterináře. chováme psy. pracovní plemeno. ano, s PP. máme jich celkem 5. jsou to psi od 60 až do 100 kg váhy, v kohoutku 80–100 cm. v zemi původu bránili pozemky, stáda a lidi proti vlkům a medvědům. takže si dokážeš představit, co je to za konstituci a co asi takový pes dokáže, když se do něčeho fakt pustí. ale tenhle pes prostě není agresivní, ví kdo je a ví, že má dost navrch. takže ostatní psy toleruje, děti a lidi miluje a položil by za ně bez mrknutí oka život. příbuzemnské křížení (krom zdrav. komplikací pro potomky) muže přinášet krom jiného agresivitu. asi si umíš představit, jaké by to bylo mít takové agresivního psa. toho ani dospělý skoro neudrží!!! díky PP a přísným pravidlům chovu jsou třeba ale všichni agresivní, nebo potenciálně agresivní, jedinci z chovu vyloučeni. ha! proto sem asi ještě neviděl agresivního mastina. ale zato agresivních a nezvladatelných kavkazanů, rotvajlerů, středoasiatů atp. znám mraky. naši psi – do baráku se k nám sám nedostaneš. nepustí tě. ale pokud přijdeš na grilovačku jako přítel a já tě do dvora uvedu, psi tě vezmou automaticky do smečky. o tom to třeba taky je. neberu nikomu, kdo má psa bez PP a miluje ho a pes je super, aby si udělal štěňata a rozdal je známým o kterých ví, že je budou milovat jako on sám. ale v momentě, kdy začnu ty štěňata prodávat každý rok, tak už je to o něčem jiném. rozumíme si? možná to je to, co chtěl myso87 na začátku říct. neznám tě, snusmumriku, věřím, že si v pohodě borec, ale než něco plácneš, popřemýšlej prosím trochu. dík moc a sorry za obsáhlost. říkal jsem, že je to lepší téma někam k táboráku :)
defender 130 TD5 2001 a SAAB 9-5 aero 2007 //// EX: defender 110 TD5 2003 a SAAB 9-3 LPT 2000 :)

Mira 101
Příspěvky: 1279
Registrován: 17 čer 2013 23:19
tel.: 777667094
auto: D1 300Tdi
Bydliště: Morava

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#965 Příspěvek od Mira 101 » 03 zář 2019 18:26

Adame je to strašně dlouhy,jen dodám že vim o praktikách jak se dělá pp,jak jarda karlovi a karel jardovi,jak se dělaj zkoušky,vystavy,neřikam že se to nelepší,ale…..kšeft jak hovado,tetování v garáži,kopie rtg neg. potom máš ovčáka za 16 má displazku,podlomeny spěnky a v osmi nechodí,zas nemít štěně protože mi ho někdo sní.....já bych nechal na hlavě i ti i ti,hlavně at nám dělaj radost a at jsou zdraví,o množírnách nemluvim,zavřit ty atrapy lidí na měsíc do nákupního košíku ...hnus,mějte se kluci.Mira

Uživatelský avatar
Adam P.
Příspěvky: 954
Registrován: 20 čer 2014 13:33
tel.: 777241654
auto: defík 130 TD5 2001
Bydliště: teď drnholec, ale původem su kyjovják!

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#966 Příspěvek od Adam P. » 03 zář 2019 18:39

Mira 101 píše: 03 zář 2019 18:26 Adame je to strašně dlouhy,jen dodám že vim o praktikách jak se dělá pp,jak jarda karlovi a karel jardovi,jak se dělaj zkoušky,vystavy,neřikam že se to nelepší,ale…..kšeft jak hovado,tetování v garáži,kopie rtg neg. potom máš ovčáka za 16 má displazku,podlomeny spěnky a v osmi nechodí,zas nemít štěně protože mi ho někdo sní.....já bych nechal na hlavě i ti i ti,hlavně at nám dělaj radost a at jsou zdraví,o množírnách nemluvim,zavřit ty atrapy lidí na měsíc do nákupního košíku ...hnus,mějte se kluci.Mira
jasně, šak jak říkám – je to k ohňu a ne na psaní :) a stejně tak na každém je kus pravdy a nic není bílé a černé. akorát sem se už neudržel, jak to tady někdo hned kategoricky uzavřel. nějak cítím, že ty se na to díváš dobře a že ste se akorát s myso87 nepochopili, že to myso trochu blbě řekl, ale myslel vlastně dobře. no a pak se už toho chytli ostatní :) my jsme třeba fakt malinkatý klub, takže u nás se všechno ví a není tam prostor pro nějaké nekalosti, díkybohu. ale umím si to představit jak to asi chodí u tak početných plemen, jako jsou NO, bernský salašnický pes, jezevčík, ... doufám, že se někdy my landroveristi pejskaři potkáme aj s psékama, aby si spolem mohli zablbnout a my pokecat! :) hlavně věřím, že tady mezi nama není nikdo, kdo by patřil mezi tvrdé množiče nebo lidské bestie, které jsou schopné jakémukoliv zvířeti dělat zlo a ubližovat mu a týrat ho. takže peace! :heart :hand
defender 130 TD5 2001 a SAAB 9-5 aero 2007 //// EX: defender 110 TD5 2003 a SAAB 9-3 LPT 2000 :)

Uživatelský avatar
snusmumrik
Příspěvky: 125
Registrován: 24 črc 2012 07:14
auto: Discovery II
Bydliště: Košice, Trenčín

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#967 Příspěvek od snusmumrik » 09 zář 2019 11:07

Nazdar.
Uisťujem ťa, že nie som mimo a nie nechápem, ale máš pravdu, že táto problematika je natoľko široká, že sa nedá rozoberať na fóre bez toho, aby sme uvádzali siahodlhé odôvodnenia. Čau.

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 602
Registrován: 30 zář 2009 11:35
tel.: 777 874 392
Bydliště: Dolní Přím 82
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#968 Příspěvek od Václaf » 05 říj 2019 14:51

Dnes jsem musel učinit hrozné rozhodnutí,ale nešlo to jinak. Lerrda,Beauceron 12 let,2 měsíce ochrnul a zůstal ležet uprostřed dvora na dešti. Dokud jsem mu nedal košík,snažil se bránit a počůral se,asi to fakt bolelo. Už ho nebolí nic,přešel duhový most...
Přílohy
Lerry.jpg
Lerry.jpg (157.61 KiB) Zobrazeno 7279 x
http://www.zprimskehopodzamci.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.zednictvi.zprimskehopodzamci.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#969 Příspěvek od Rover » 05 říj 2019 16:02

To mi je moc líto, taky jsem něco podobného zažil, takže tuším.jak se cítíš .. držte se...
Country boy...

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 602
Registrován: 30 zář 2009 11:35
tel.: 777 874 392
Bydliště: Dolní Přím 82
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#970 Příspěvek od Václaf » 05 říj 2019 16:06

Děkuji,nejhorší je,že Amy,ta fenka vlevo mého avataru má podobné problémy,je jí 13,5 let a je na lékách...
http://www.zprimskehopodzamci.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.zednictvi.zprimskehopodzamci.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#971 Příspěvek od Rover » 05 říj 2019 17:20

Měl jsem takhle Labradora na lékách od jeho čtyř let, vydržel to do devíti pak už to nešlo... Držím palce...
Country boy...

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 602
Registrován: 30 zář 2009 11:35
tel.: 777 874 392
Bydliště: Dolní Přím 82
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#972 Příspěvek od Václaf » 05 říj 2019 18:51

Děkuji,před Vánoci jsem si pořídil pro jistotu štěněcí slečnu stejného plemena. Je nějaký špatný rok,nejdříve rozvod,pak rozchod po dvou měsících se slečnou o které jsem si myslel,že je dokonalá a v 41 letech už ví co chce,teď pejsek. Doufám že Amy mě tu ještě bude nějakou dobu milou společníci. Je to nefér,ten krátký věk u pejsků...
http://www.zprimskehopodzamci.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.zednictvi.zprimskehopodzamci.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 602
Registrován: 30 zář 2009 11:35
tel.: 777 874 392
Bydliště: Dolní Přím 82
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#973 Příspěvek od Václaf » 01 pro 2019 15:42

Zdravím,tak můj vášnivý ornitolog se při honění kosáka rozpáral o kari síť :? Ale bude v pořádku
Přílohy
1574963011449.jpg
1574963025973.jpg
http://www.zprimskehopodzamci.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.zednictvi.zprimskehopodzamci.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

majer1
Příspěvky: 530
Registrován: 15 lis 2017 06:34
auto: Land cruiser 120

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#974 Příspěvek od majer1 » 01 pro 2019 16:11

Ať je brzy fit
Land Cruiser 120 D4D

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 602
Registrován: 30 zář 2009 11:35
tel.: 777 874 392
Bydliště: Dolní Přím 82
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#975 Příspěvek od Václaf » 01 pro 2019 16:29

Díky,dnes už byl o hodně lepší,ale pořád zapomíná,že je sešitej. A když udělá prudší pohyb,tak ho to bolí. Vet. mu schválně nedal léky na bolest aby se víc šetřil,tak se alespoň pohybuje opatrně. Horší je,že se občas nachomejtne moc blízko bosíkům a ty do něho narazí,to pak je povím povím. Nejhorší je,že ponaučení si asi neodnese. Dnes s obrovským zájmem koukal na ptáka na zahradě,holt,snaží se udržet bezletovou zo'nu :lol: :lol: :lol:
http://www.zprimskehopodzamci.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.zednictvi.zprimskehopodzamci.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Forsttimber
Příspěvky: 1126
Registrován: 16 pro 2008 12:47
tel.: 0903147342
auto: Def 90 a ex D1 ,110
Bydliště: Mošovce okr. TR

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#976 Příspěvek od Forsttimber » 01 pro 2019 16:31

tak po dlhych 15 rokoch som si opat zaobstaral stena ale uz nie springer spaniela ale samoyeda uz sa neviem dockat kedy si ho donesiem domov do 15.1. je este strraaaaaasne daleko teraz uz ma 2 tyzdne
Přílohy
20191116_090640.jpg
Real Land Rover is built, not bought

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 602
Registrován: 30 zář 2009 11:35
tel.: 777 874 392
Bydliště: Dolní Přím 82
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#977 Příspěvek od Václaf » 01 pro 2019 16:56

Bomba,to jsou meďánci :yes :hand
http://www.zprimskehopodzamci.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.zednictvi.zprimskehopodzamci.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#978 Příspěvek od Rover » 01 pro 2019 18:52

Nádhera, gratulace :-)
Country boy...

Uživatelský avatar
Dex
Příspěvky: 900
Registrován: 17 led 2012 16:33
tel.: +420606945930
auto: D2,D3,S3,RRC
Bydliště: Ostrava

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#979 Příspěvek od Dex » 01 pro 2019 20:06

Mám takový dotaz neznáte někoho, kdo by choval plemeno Corgi? Případně měl štěňata na prodej? https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Welsh_Corgi_Pembroke

Odesláno z mého VFD 820 pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
Forsttimber
Příspěvky: 1126
Registrován: 16 pro 2008 12:47
tel.: 0903147342
auto: Def 90 a ex D1 ,110
Bydliště: Mošovce okr. TR

Re: Pro Land Roveristy - pejskaře

#980 Příspěvek od Forsttimber » 02 pro 2019 06:38

Dakujem
Real Land Rover is built, not bought

Odpovědět