Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#21 Příspěvek od tagr » 25 říj 2010 19:18

Rudo , jenže policajti v systému mají už i rozměry gum víš a opravdu při nehodě ..... či ,,kontrole" ..... tak proto :)
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#22 Příspěvek od RudaK » 25 říj 2010 19:56

tagr píše:Rudo , jenže policajti v systému mají už i rozměry gum ..... tak proto :)
Já mám zas jenom 33" kola tak proto .... :smirk
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#23 Příspěvek od tagr » 25 říj 2010 22:01

no jo no ty ti nikdo nenapíše, ale s tím počítáš a tak počítej že nesmíš bourat to to radši hod do příkopu, jinak tě to může vyjít pěkně draho:( Holt to papírování stojí za prd, já to ted mám s kroupama v bleděmodrém, tak proto varuju, jinak je vše jasné a 33" jsou moc pěkné gumky :D já mám jen 28" :(
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3470
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#24 Příspěvek od Land Jirka » 30 říj 2010 09:48

tagr píše:Rudo , jenže policajti v systému mají už i rozměry gum víš a opravdu při nehodě ..... či ,,kontrole" ..... tak proto :)
Kámoš dělá na dopravce a nedávno mi říkal, že při kontrole můžou z databáze ověřit jen identifikační údaje (VIN a RZ) a údaje o majiteli vozidla.
Ale možná není daleko doba, že budou vědět i kolikrát byl dotyčný řidič v noci močit a jakou má kupuje značku spodního prádla. :roll:
Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#25 Příspěvek od tagr » 30 říj 2010 20:02

:hmm: ono nejde tak o naše jako spíš za čárou :angry
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

Uživatelský avatar
Land Jirka
Příspěvky: 3470
Registrován: 29 lis 2006 18:40
tel.: +420731913431
auto: Land Rover
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#26 Příspěvek od Land Jirka » 30 říj 2010 20:11

Za čárou určitě nemají přístup k rozměrům pneumatik co máš českém TP
Land Rover 4x4 SERVIS, PRODEJ DÍLŮ LAND ROVER, DIAGNOSTIKA, OPRAVY A ÚPRAVY LAND ROVER, RENOVACE VETERÁNŮ
Tel: 731913431

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#27 Příspěvek od tagr » 30 říj 2010 20:14

jirko to ne, ale v rámci :Ja blb: EU už vědí co kde má být , jak v D tak A nemluvě o pojištovně při bouračce :angry :angry tam ti pak nedaj ani floka :devil
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

pidibi
Příspěvky: 854
Registrován: 24 úno 2009 23:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#28 Příspěvek od pidibi » 30 říj 2010 20:16

...
Naposledy upravil(a) pidibi dne 15 pro 2010 22:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tagr
Příspěvky: 2254
Registrován: 18 lis 2009 06:49
auto: Freelander 2004
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#29 Příspěvek od tagr » 30 říj 2010 20:21

Jasně souhlas, já tam větší v podstatě nedostanu, tak jsem rád za to co je a mám klid :D nebudu rozebírat že na free jsou už 28" tak akorát v poměru výkon, užitná hodnota a hlavně životnost ostatních součástek :D jinak pokud bude 6x6 tak taky budou trochu jiná kola min 33", ale i k tomu vše ostatní :D
Učím se a snažím se dostat ,,DRÁČKA" dál tak FREE A VŠEM ostatním LAND ROVERŮM šťasné ježdění. 6x6 je sen ,ale i ty se někdy splní.

MadTom
Příspěvky: 14943
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#30 Příspěvek od MadTom » 30 říj 2010 21:03

No nevím k čemu všemu mají přístup, ale mě onehdá kontrolovali a když ze známek na SPZce zjistili, že mám propadlou technickou (prostě moc aut a málo času), tak si to ještě ověřovali a nevšiml jsem si, že by někam volal.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#31 Příspěvek od RudaK » 30 říj 2010 21:10

MadTom píše: tak si to ještě ověřovali a nevšiml jsem si, že by někam volal.
No u mě si to taky ověřovali ( nevim jak ) a měli pravdu ....2 měsíce propadé STK ale neprudili ..... :Pohoda: ono to vlastně není tak hrozný :D stávají se i horší věci :yes
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2465
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#32 Příspěvek od Hubert » 31 říj 2010 17:09

Ptal se někdo zda je možné na DI zapsat do TP pneu 235/85R16.
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#33 Příspěvek od visby » 02 lis 2010 12:32

tagr píše:EU už vědí co kde má být , jak v D tak A nemluvě o pojištovně při bouračce
ak mas auto prihlasene v CR, tak nemeckeho policajta nema rozmer gum co zaujimat. on nemoze na mieste riesit, ci mas povolenu alebo nepovolenu upravu, kto to robil a podobne...

ak mas platnu STK/EK vo SVOJEJ krajine, zahranicny policajt sa moze pozriet iba ci auto splna nalezitosti premavky po ceste (zimne gumy, svetla, povinna vybava, rozmery)...

inak samozrejme, mat co najviac veci zapisanych v technicaku je len dobre.

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#34 Příspěvek od visby » 02 lis 2010 12:42

pidibi píše:jj, hadej se pak s nejakym soudruhem
to by som sa teda hadal, hlavne ak by zacal prudit kvoli zapisanym upravam, ktore nevie z technicaku prelozit:-)

Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5714
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#35 Příspěvek od Miky_CZ » 02 lis 2010 13:00

visby píše:
pidibi píše:jj, hadej se pak s nejakym soudruhem
to by som sa teda hadal, hlavne ak by zacal prudit kvoli zapisanym upravam, ktore nevie z technicaku prelozit:-)
hadat se muzes jak chces, v malem technicaku je zapsane nemas a do velkeho maji pristup pouze nasi policajti a ne cizi, takze ti ho zabavi a overi si to
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#36 Příspěvek od visby » 02 lis 2010 13:07

pidibi píše:hadat se muzes, zabavi ti auto a dom jedes tagem :)
zabavit auto ti nemoze kvoli nedovolenym upravam! tabulky ti moze zadrzat len v pripade ak ohrozuje svojou prevadzkou ostatnych ucastnikov premavky! a aj to je velmi velmi velmi zlozite...

ked si iniciativny rakusky policajt zacne citat TP, kde su vsetky upravy zapisane po slovensky, tak to ma rovnaky vyznam ako keby tam zapisane neboli. alebo?
Miky_CZ píše:hadat se muzes jak chces, v malem technicaku je zapsane nemas a do velkeho maji pristup pouze nasi policajti a ne cizi, takze ti ho zabavi a overi si to
cize ak sa policajtovi nezda rozmer pneu, tak mi zabavi auto a overi si to? prepac, ale to je poriadna blbost.
taktiez povolene upravy sa lisia od krajiny ku krajine (napr folie na prednych oknach) a to policajt nemoze vediet, ani ked sa roztrha. na to su lokalne institucie (TUV, Dekra a pod) a nie dopravni policajti

trochu menej paranoie a trochu viac rozmyslania imho...

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#37 Příspěvek od pablo.gs » 02 lis 2010 13:30

visby píše:ak mas platnu STK/EK vo SVOJEJ krajine, zahranicny policajt sa moze pozriet iba ci auto splna nalezitosti premavky po ceste (zimne gumy, svetla, povinna vybava, rozmery)...
Jenom doplním, jmenuje se to "Vídeňská smlouva" a v hrubých obrysech je to o tom, že na území EU platí technický stav vozidla schválený jiném členském státě.
Otázkou ovšem jsou doplňky bez homologace. Na to se to podle mě nevztahuje, ale to je jenom moje doměnka.
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Uživatelský avatar
pablo.gs
Příspěvky: 627
Registrován: 12 dub 2009 11:13
auto: ex DII TD5
Bydliště: Neupaka

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#38 Příspěvek od pablo.gs » 02 lis 2010 13:37

Pidibi hlavně nebrat I_hnus jako seriózní zdroj. V tomto konkrétním případě šlo o to, že pánovi zjistili na Oktávce už při běžný kontrole 2 různý VIN a při podrobný kontrole se přišlo ještě na další nesrovnalosti. Ale to se I_Hoite nehodí do krámu, to už by nebyla ta bomba. Je to bulvár jako cyp.
To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že Tě nesledují.

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#39 Příspěvek od visby » 02 lis 2010 13:51

pidibi píše:ja proste chci mit vsechno v poradku a i tak pocitam s tim ze proste nemeckej organ je nemeckej organ, ale zbytecny jim davat zaminky
spytam sa znova, aky je pre nemeckeho policajta rozdiel, ci mas upravu zapisanu vo velkom technicaku ak do neho nemoze pozriet (pripad CZ) pripadne mu nerozumie (pripad SK) alebo tu upravu nemas zapisanu vobec?
pablo.gs píše:Otázkou ovšem jsou doplňky bez homologace. Na to se to podle mě nevztahuje, ale to je jenom moje doměnka.
podla mna nemoze policajt vediet, co mas mat podla domacej legislativy zapisane alebo nie. preto sa to logicky musi vztahovat tiez. dobry priklad su folie na prednych oknach na slovensku, u nas zakazane, v anglicku povolene, nasi dopravaci sa mozu aj roztrhat keby to chceli riesit;-)

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapsání nových rozměrů pneu do techničáku

#40 Příspěvek od visby » 02 lis 2010 14:09

o tom niet ziadnej diskusie, ze je dobre mat upravy zapisane v TP. ja som len nacal temu toho, co sa ti moze stat ak upravu zapisanu nemas, kedze vela veci nejde zapisat vobec a niekde by to mohli vyzadovat (rozdielna legislativa)...
pidibi píše:aby ses nedivil - podle me na to muzou byt pripraveni a umet z slovenskyho TP vycist co potrebujou
mam uz nejake skusenosti so zahranicnymi policajtami co sa tyka nasho technicaku (s LR zatial problem nebol, ale viacero inych aut) a v zasade moc citat nevedeli...

Odpovědět