Stresni stan

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Stresni stan

#381 Příspěvek od Hubert » 01 čer 2020 12:50

Při výběru stanu jsou v podstatě asi jenom dvě hlediska. A to je Cena a typ.
Pokud převažuje váha ceny tak si musíš jenom sám sobě obhájit co za dané peníze koupíš.
Pokud je to typ tak tady malé srovnání:

Skořepinové typ A nebo Obdélník (Columbus Magiolina myšleno typově)
+rychlost složení hlavně u A stanu
+odolnost v deštivém počasí (když se dobře složí)
+aerodinamičnost
+lepší matrace více jak 5cm
+větší odolnost ve větru
+Vejde se tam hodně věcí na spaní výjimku této výhody mají stany co mají na sobě prostor na uložení dalších věcí tak se vnitřní prostor snižuje . Ale jako stření bazén je to dobrý.

-málo místa

To zde je lepší A nebo obdélník je věc názoru každé má své výhody a nevýhody.

Rozkládací do boku (Overland, Icamper)
+super prostor a to je velká výhoda za 5+
+u skořepinového aerodinamika
+nezabere celou střechu

-když se složí mokrý tak vevnitř věci zvlhnou ne hned ale když prší třeba 2 dny tak je to nevýhoda pokud se do stanu topí tak to nevadí.
-vzhled krabice
-zpravidla slabé matrace do 6 cm pak už je hůře složit.
-vejde se málo věcí
-složení ideálně ve dvou ale že by to byla zase velká nevýhoda to ne.
-větve sou problém

Zda zvolit značku (Autohome, JamesBaroud,..), tuzemského výrobce nebo čínu. Je o penězích je fakt že cena u číny v porovnáním se značkou je značná. Kvalita číny není úplně hrozná ale cokoliv opravovat je problém, materiály jsou na hraně. Ale první roky to funguje dobře. Rozdíly mezi značkami jsou ale v podstatě jsou srovnatelné dá se říci že cena kopíruje kvalitu, i když ve vyšších cenových relacích se kolikrát připlácí za nesmysly (to je větrání tady a tady kapsička na mobil a ...)
V podstavě i základní stany od značek jsou hodně dobré.
každý si musí zvolit zda má stan typu večer zastavím přespím a ráno jedu nebo sním třeba 5 dní stojím na místě a kempuju to je taky důležité.
Trošku nechápu jak si někteří k auto pořizují milijon přístřešku z bočnicemu až v konečném výsledku skoro není auto vidět. Večer to hodnu a půl staví a ráno 2h balí . Jestli pak není lepší si vozit nějaký party stan. Ale to že to nechápu neznamená že je to špatně.
za mě : Co si budeme vykládat v jednoduchosti je krása zvol co se ti líbí a hlavě to na co máš peníze (spíš co jsi ochotný do toho investovat).
Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Stresni stan

#382 Příspěvek od MadTom » 01 čer 2020 13:30

Jenom k té rychlosti skládání a otevírání. To je podle mě celkem velmi podstatná věc. Mám velkého skořepinového Barouda, předtím stan od Huberta a předtím jsem měl jak stanovlek, tak půjčený "hadrák".
Skořepina - obejdu auto ze 4 stran, odháknu, jedním prstem popostrčím a mohu lézt do stanu. Neocenitelné, když prší. Skládání - porovnat věci uvnitř a potom během jedné minuty. Stanovlek - každé minimálně 15 minut, ale to i proto, že to by produkt letitý ze SSSR, hadrák stan - rozložení několik minut, složení několik minut + několik minut na navléknutí obalu. Tedy podstatně déle na to pěkně zmoknout.
Zbytek už napsal Hubert.
A druhý pohled na věc - rozměry - ve stanu 220*160cm se v pohodě vyspíme 2 dospělí, když přijde jedno dítě školou povinné, tak to už není úplně ono, se dvěma už je to vyloženě nouzovka, ale zvládáme to v dešti za 10 minut od zastavení po to, že ležíme ve stanu. Reklamní povídačky o tom, že je to stan pro 2 dospělé a 2 děti je třeba brát s velkou rezervou, spát takto několik dní po sobě, tak si raději zalezu na sedačku do auta.
Zvažuju na 130ku pořídit ještě druhý "střešní stan", ale kvůli váze a ceně v provedení deska odklopná směrem nad kapotu a na ní instantní stan typu kopule. Pro občasné použití by to mělo vážit pár kilo, ve složeném stavu bude pochozí deska na střeše.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Vladicek
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 led 2018 15:01
auto: Discovery 4, new Def

Re: Stresni stan

#383 Příspěvek od Vladicek » 01 čer 2020 16:14

xxx píše: 01 čer 2020 12:11
marsant píše: 31 kvě 2020 21:09 Zvažuji koupi svého prvního autostanu ...

Ten můj vyhlídnutý stan ...
https://wildcamp.com.pl/strona-glowna/5 ... or-zielony
Martine, toto vůbec neřeš, když někdo bude chtít vám cokoliv udělat, tak se tak stane, spaní v autě není bezpečnější.

Za mě taky je lepší skládací hadrák, měli jsme je několikrát v Africe, spali jsme na divoko několik týdnů v rezervacích mezi zvířaty, ...
Rozložený je za 3 min, sbalený za 5. Pokud bych stan kupoval, tak podobný, jaký máš vyhlídnutý.

Bezpečnost musíš řešit místem, kde spíš, nikoliv žebříkem. Klidně ti tam vlezu po kapotě auta. :D
Ty složíš stan i se zaplachtováním za 5 sekund? já měl hadráka půjčeného a složený je hned, ale když na to musíš dát plachtu, tak to teda za 5 sekund nedám :)
Discovery 4, XLifter, tablet, Wi-Fi hotspot atd.

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Stresni stan

#384 Příspěvek od xxx » 01 čer 2020 16:34

Vladicek píše: 01 čer 2020 16:14
xxx píše: 01 čer 2020 12:11

Martine, toto vůbec neřeš, když někdo bude chtít vám cokoliv udělat, tak se tak stane, spaní v autě není bezpečnější.

Za mě taky je lepší skládací hadrák, měli jsme je několikrát v Africe, spali jsme na divoko několik týdnů v rezervacích mezi zvířaty, ...
Rozložený je za 3 min, sbalený za 5. Pokud bych stan kupoval, tak podobný, jaký máš vyhlídnutý.

Bezpečnost musíš řešit místem, kde spíš, nikoliv žebříkem. Klidně ti tam vlezu po kapotě auta. :D
Ty složíš stan i se zaplachtováním za 5 sekund? já měl hadráka půjčeného a složený je hned, ale když na to musíš dát plachtu, tak to teda za 5 sekund nedám :)
Vláďo, nepsal jsem 5 sekund :D , ale minut a to včetně zaplachtování. Jde to opravdu rychle nebo už mám v tom dobrý trénink. :mrk

Uživatelský avatar
marsant
Příspěvky: 284
Registrován: 20 črc 2016 20:02
tel.: 731 158 337
auto: LR Discovery 4
Bydliště: Havířov

Re: Stresni stan

#385 Příspěvek od marsant » 01 čer 2020 19:54

Diky moc za veškeré rady a poznatky. Dnes jsem byl na jeden kouknout ... podobne konstrukce jako mam vybrano já a líbilo se mi to ...
Taky půjdu do větší sirky ... misto 140 tak 160. Na strese bude o trochu mista mene ale nakonec to vadit nebude ... bude tam primarne jen ten stan a vaha se rozloží zase do o trochu větší plochy.

Co se týká doby rozložení a složení tak ze to bude trvat trochu déle je v pohodě. Věřím že s trochou cviku to strasne nebude a hlavně jak nás tak znám tak spěchat na výletech rozhodne nebudeme. A než mama zabalí a připraví na cestu prcka tak já to budu mít určitě rozložené a složené 2x dokola

A bezpečnost... je pravda ze pokud se ma.uz něco stát tak se to stane at ve stanu s nebo bez žebříku. Nebo v autě ... ale určitě bude vše ok a budeme si to uzivat.

Jo mam z toho dobrý pocit! Cena vs výkon je myslím fajn!

Diky

Odesláno z mého SM-G980F pomocí Tapatalk


Míra27
Příspěvky: 135
Registrován: 22 lis 2009 18:29
tel.: 736685320
Bydliště: Praha Modřany

Re: Stresni stan

#386 Příspěvek od Míra27 » 01 čer 2020 21:34

Ahoj, přečti si tento odkaz, https://dachzeltnomaden.com/dachzelt-vergleich/
Možná ti to pomůže v rozhodování. Také jsem to dlouho řešil, nakonec mám skořepinu. Cena oproti látkovému není zas tak rozdílná ale hlavně je to mnohem rychlejší na rozložení i složení. Nemusíš lézt po autě abys tam dal obal atd.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Stresni stan

#387 Příspěvek od MadTom » 01 čer 2020 22:41

Hlavně si to nejdřív zkus, než něco koupíš. Lidí co mají střešní stan je tu dost. A započti si do toho zkoušení jednu věc - že u toho celkem hustě prší, fouká a zima. A to večer bylo tak hezky. K tomuto prostě jednou dojde.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
hok300
Příspěvky: 1101
Registrován: 21 zář 2015 11:10
auto: Def 300TDi

Re: Stresni stan

#388 Příspěvek od hok300 » 02 čer 2020 08:24

Hele do stanu nikdo nepoleze. Když ti budou chtít vykrást auto buď rád že tam nejsi. Koukni v africe skoro všichni jsou ve stanech a mají žebříky mají vejir kde být musí. Já sám mám vejír 140cm a je to super! Pohodlné! Složené to je do 10min vč plachty. Rozložené do 5min. Stan váží 30kg coz je skvělé! A hlavně máš prostor na zahradě! Áčko atd jsou určitě taky super! Na úkor ceny a prostoru. Chceš mít zahrádku na věci?
https://m.youtube.com/watch?v=TBVqRjsvrAg

Mám přímo tenhle a je super! Cena je taky skvělá! Led světlo, botnik. Když budeš chtít ozvi se Samovi (https://www.lr4x4shop.sk) hlavně ti i poradi!
300TDI---The Legend begins

Uživatelský avatar
marsant
Příspěvky: 284
Registrován: 20 črc 2016 20:02
tel.: 731 158 337
auto: LR Discovery 4
Bydliště: Havířov

Re: Stresni stan

#389 Příspěvek od marsant » 02 čer 2020 13:02

Vidim ze oba tábory skořepnaku a hadraku tady mají své skalní zastupce! Což je supr!

Já musím koukat i trochu na cenu ... nechci teď za stan davat víc než 20k do čehož se s dobrým skorepnakem vlezt nejde. K tomu zahradka led svetla apod ...hromada peněz.

Pokud budem jezdit a kempovat tak jak plánujeme a bude nás to bavit tak třeba časem rozmyslíme a stany vyměníme už dle našich zkušeností a preferencí.



Odesláno z mého SM-G980F pomocí Tapatalk


MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Stresni stan

#390 Příspěvek od MadTom » 02 čer 2020 13:24

Tak na to není co říct. Uvažoval jsem podobně. Na druhou stranu zkušenost z prvního většího výletu - 2012 v září do Albánie. Mladší dcera měla 1 rok, takže jsme v autě vezli i kočárek. V Albánii už bylo po sezóně a noc v penzionu pro 2 dospělé a dvě malé děti se snídaní vyšla na 20-25 Euro. Přiznám se, že stan se mi doopravdy za těchto podmínek rozdělávat nechtělo. Rozbalení stanu a spaní v autě bylo něco přes půl hodiny, sbalení tak hodinu. K tomu příprava snídaně, a bylo vyřešeno. O pár let později jsme si udělali výlet do Alp, kde nás chytlo nehezké počasí - každý den večer buďto sprchlo krátce po zaparkování, nebo pršelo déle. Takže rozbalování a balení bylo vždy v mokru. První krok bylo rozbalit markýzu a vše naskládat pod ni. Až potom chystat stan a hlavně spaní v autě. Jeden den je to takto v pohodě, po 5 dnech v kuse už to není prostě ono - penzion byl sice podstatně dražší než v Albánii, ale nedalo se odolat.
Na druhou stanu, kempování v červenci v Alpách okolo 2300 m.n.m., kdy ráno je okolo bílo od sněhu, má také něco do sebe. Zvlášť když v autě je bufík a topí i do stanu.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
jbizik
Příspěvky: 1860
Registrován: 19 zář 2013 00:53
tel.: +421907325338
auto: D1 200tdi, L322 m62
Bydliště: Slovenske Pravno okr.Turc.Teplice , Slovensko

Re: Stresni stan

#391 Příspěvek od jbizik » 02 čer 2020 14:09

Pred mojou kupou som tiez uvazoval ci " hadrovy" alebo pevny laminatovy/ plastovy uzatvaraci.
Hadraky su celkom zaujimave ale odradilo ma od nich to skladanie a otvaranie, pripadne ta NEairodynamicka bedna po zlozeni, alebo vacsia moznost poskodenia toho navleku pri jazde popod stromy od konarov.
Preto som kukal iba po rakve. Za 20 sekund ho otvorim a za 40 sekund zložim.
Rebrik mam na dverach a aj mam aj externy. Stan ma 3 vchody - cize podla veternosti ci sile slnecneho svitu si vyberam ktory vchod....
Pouzivam ho momentalne casto na kazdy slnecny vyjazd, opekacku, atd.....s malym 1roc. synom a zenou teda pre 3 osoby( zatial, kym je malicky :rofl ) inak je dvoj miestny a na pevnej zahradke :mrk
Přílohy
20200411_141849.jpg
Ex- D2 4.0 V8 - LPG
Ex-2x SUBARU Outback'05 ,MT aj AT 2.5 lpg +3 cm lift a redukcia
Ex-Honda C-RV 2,2 CTDI 2005
RR L322 VOUGE, 4.4 V8 LPG(m62 )
LAND ROVER Discovery 1 200tdi
http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... 30&t=36532

Uživatelský avatar
Hubert
Příspěvky: 2461
Registrován: 28 čer 2009 19:13
tel.: 724878985
auto: D1 300 TDI, D3 TDV8
Bydliště: Kousek do Třebíče
Kontaktovat uživatele:

Re: Stresni stan

#392 Příspěvek od Hubert » 02 čer 2020 14:16

Co člověk to názor to je fajn. V podstatě je to mezi rychlost slozeni a prostorem na spani.

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk

Land Rover Discovery 300 Tdi, AUT, ABS, TC, +2", Front TrueTrack, Rear 100%ARB,
Máte štěstí že jsem tady. Říkají o mě že jsem odborník. :-) Mám málo času, ale na výzvu se čas vždy najde.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Stresni stan

#393 Příspěvek od MadTom » 02 čer 2020 14:46

Pokusil bych se upřesnit svoji předchozí myšlenku - pokud jedu na víkend, tedy 1 až 2 noci, tak je mi celkem jedno, že něco déle trvá. Pokud jedu na několik týdnů a každý den si musím vyhradit třeba půl hodiny navíc, tak už je to prostě moc. Je to alespoň pro mě otravné a odrazující. Proto mám už druhé spaní v autě a i to jsme částečně předělal, aby to šlo rychleji. A se stanem na střeše je to podobné. Za mě každá minuta navíc se počítá, protože ji budu muset vynakládat furt dokola a vzhledem k ceně stanu i na hodně dlouho. Tady potom přijde k tomu čas jsou peníze, ale nezahrnoval bych do toho jenom střešní stan, ale celé výletovací auto.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

majer1
Příspěvky: 530
Registrován: 15 lis 2017 06:34
auto: Land cruiser 120

Re: Stresni stan

#394 Příspěvek od majer1 » 02 čer 2020 19:16

Něco mají i tady ale asi je to už přes rozpočet...

https://www.escape4x4.pl/pl/c/Namioty-i-akcesoria/25
Land Cruiser 120 D4D

Uživatelský avatar
Colonel
Příspěvky: 429
Registrován: 04 čer 2008 15:03

Re: Stresni stan

#395 Příspěvek od Colonel » 02 čer 2020 21:23

jbizik píše:Pred mojou kupou som tiez uvazoval ci " hadrovy" alebo pevny laminatovy/ plastovy uzatvaraci.
Hadraky su celkom zaujimave ale odradilo ma od nich to skladanie a otvaranie, pripadne ta NEairodynamicka bedna po zlozeni, alebo vacsia moznost poskodenia toho navleku pri jazde popod stromy od konarov.
Preto som kukal iba po rakve. Za 20 sekund ho otvorim a za 40 sekund zložim.
Rebrik mam na dverach a aj mam aj externy. Stan ma 3 vchody - cize podla veternosti ci sile slnecneho svitu si vyberam ktory vchod....
Pouzivam ho momentalne casto na kazdy slnecny vyjazd, opekacku, atd.....s malym 1roc. synom a zenou teda pre 3 osoby( zatial, kym je malicky :rofl ) inak je dvoj miestny a na pevnej zahradke :mrk
Ahoj, prosímte co to máš konkrétně za typ? Koukám, že na zahrádce od mp 4x4?

Díky
Disco I Modroush - holátko

Uživatelský avatar
jbizik
Příspěvky: 1860
Registrován: 19 zář 2013 00:53
tel.: +421907325338
auto: D1 200tdi, L322 m62
Bydliště: Slovenske Pravno okr.Turc.Teplice , Slovensko

Re: Stresni stan

#396 Příspěvek od jbizik » 02 čer 2020 21:37

Colonel píše: 02 čer 2020 21:23
jbizik píše:Pred mojou kupou som tiez uvazoval ci " hadrovy" alebo pevny laminatovy/ plastovy uzatvaraci.
Hadraky su celkom zaujimave ale odradilo ma od nich to skladanie a otvaranie, pripadne ta NEairodynamicka bedna po zlozeni, alebo vacsia moznost poskodenia toho navleku pri jazde popod stromy od konarov.
Preto som kukal iba po rakve. Za 20 sekund ho otvorim a za 40 sekund zložim.
Rebrik mam na dverach a aj mam aj externy. Stan ma 3 vchody - cize podla veternosti ci sile slnecneho svitu si vyberam ktory vchod....
Pouzivam ho momentalne casto na kazdy slnecny vyjazd, opekacku, atd.....s malym 1roc. synom a zenou teda pre 3 osoby( zatial, kym je malicky :rofl ) inak je dvoj miestny a na pevnej zahradke :mrk
Ahoj, prosímte co to máš konkrétně za typ? Koukám, že na zahrádce od mp 4x4?

Díky
Zahradka je domacej vyroby a ta Polska bola mojou inšpiraciou( viac na strane 3
http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... 2&start=40 )
, stan je od fy. PatagonyHut
Přílohy
20190924_181744.jpg
20190924_181744.jpg (84.77 KiB) Zobrazeno 7497 x
Ex- D2 4.0 V8 - LPG
Ex-2x SUBARU Outback'05 ,MT aj AT 2.5 lpg +3 cm lift a redukcia
Ex-Honda C-RV 2,2 CTDI 2005
RR L322 VOUGE, 4.4 V8 LPG(m62 )
LAND ROVER Discovery 1 200tdi
http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... 30&t=36532

Uživatelský avatar
mesany
Příspěvky: 222
Registrován: 21 bře 2011 18:49
auto: DII, modely LR 1:10
Bydliště: Brno

Re: Stresni stan

#397 Příspěvek od mesany » 08 čer 2020 06:53

MadTom píše: 31 kvě 2020 22:05 To sice ano, ale pokud se použije správné železo a optimalizuje konstrukce, tak to ze železa může ve výsledku vyjít lehčí, protože pevnostní slitiny hliníku se jednak blbě shání a ještě hůř se z nich některé věci vyrábí. To už je ale hodně jinde.
Proč by měly být na zahrádku použité pevnostní hliníkové profily? Obyč profily na to nestačí z jakého důvodu? Je to jen pro jistotu, nebo třeba kvůli tuhosti? Když je dobrá konstrukce, tak by podle mě mohl být ten hliník obyčejný. Ale zkušenosti na zahrádku s rozdílnými materiály nemám
rc modely 1:10- 3x Defender, 1x Samurai, 1x Jeep, ve stavbě RRC 2door
Discovery II - Lojzík pro radost

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Stresni stan

#398 Příspěvek od MadTom » 08 čer 2020 10:37

Moje zkušenost z konstrukcí z bezešvých slabostěných ocelových trubek a z hliníkových resp. duralových trubek je taková, že pro stejnou pevnost často to železo vyšlo lehčí. Zahrádka by tuším měla snést 6g zpomalení, takže pokud na ni naložím 100 kg, tak by to mělo snést 600 kg zatížení pro případ nehody. To je celkem dost. Problém s hliníkovými profily je ten, že z "duralu" se dají obtížně sehnat jenom trubky, jekly se z toho nikdy nedělaly (jsou na to potřeba moc velké síly na protlačení lisem), navíc se dural dá svařovat podstatně hůř, než klasickej hliník.
Vše je to ale o konstrukci jako takové na straně jedné a povrchové úpravě a ochraně proti korozi na straně druhé. Chtěl jsem jenom naznačit, že to že je hliník lehčí než železo, ještě neznamená, že stejně pevná hliníková konstrukce bude lehčí než konstrukce ocelová.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Michal21
Příspěvky: 403
Registrován: 07 srp 2018 17:07
tel.: 724125255
auto: Def 110
Bydliště: Horovice

Re: Stresni stan

#399 Příspěvek od Michal21 » 08 čer 2020 20:49

Nejsem priznivcem vozeni veci na strese. Kdyz jsem dotahl defa, tak byl po mensim stouchanci na predek. Na strese byla prazdna zahradka. Cela kasle byla tou zahradkou hnuta a v oknech nebyl pravy uhel. Nicmene vzhledem k mistu v aute jsme zvolili variantu stresniho stanu. Dame ho na 5 pricniku co nejvice dozadu. Do budoucna bych ale radeji videl alespon castecnou rollcage.

Uživatelský avatar
DanoDEF
Příspěvky: 5087
Registrován: 15 říj 2006 21:36
auto: 110 SW
Bydliště: Geča

Re: Stresni stan

#400 Příspěvek od DanoDEF » 08 čer 2020 21:03

Michal21 píše: 08 čer 2020 20:49Do budoucna bych ale radeji videl alespon castecnou rollcage.
... pri tak komplexnej praci ako robis si mal rollcage zakomponovat uz teraz. Potom budes rezat otvory do blatnikov vrtat diery ...
LR Defender Td5 110SW po "prestavbe" a pred "prestavbou".

Odpovědět