Pomoc chybí VIN?!

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
discover
Příspěvky: 908
Registrován: 05 pro 2006 11:24
auto: LR D4
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc chybí VIN?!

#21 Příspěvek od discover » 06 led 2012 03:15

Před pár lety jsem strávil na pravidelné OTK přes hodinu, nemohli jsme najít číslo a napsali mi do papírů nutnost nechat vyrazit nový Vin a za poplatek na úřadě osvědčit. Doma jsem se za teplých dnů ozbrojil trpělivostí a za použití ředidla, špachtlí, smirk. papírů a jemné brusky jsem číslo našel a pomalu odkryl a až na holý kov vybrousil veškerou rez. Normálním nástřikem na spodky jsem číslo zase překryl a nechal tak. Vloni před OTK jsem nátěr odstranil, číslo přejel tamponem s benzínem a vylezlo jak živé. Letos mě to čeká zase, tak jsem zvědav. St

Uživatelský avatar
Uska
Příspěvky: 463
Registrován: 22 črc 2010 18:27
auto: Defender 110
Bydliště: Brno

Re: Pomoc chybí VIN?!

#22 Příspěvek od Uska » 09 led 2012 18:31

Benjamin píše:Oživím toto téma. Koukal jsem znovu na rám a po vyjiskřeném VIN na mojí DII nejsou už ani památky. Auto není v nějak špatném stavu, ale prostě ty malé tečky, kterými jen VIN vyraženo, jsou strašně mělké a zkrátka to kompletně vyrezlo. Křídování, ani mazání olejem nepomáhá.

Nemáte někdo zkušenosti s obnovou či přeražení VIN - samozřejmě oficiální cestou. Kde je potřeba podat žádost a co k tomu mít za dokumenty?

Díky za každou radu.

Benja
Zajdi si na Magistrát a požádej o obnovu VIN ( já jsem to řešil při přepisu na STK a tam mě napsali potvrzení o chybějícím VIN ) na Magistrátu ti řeknou kdo to v okolí dělá, tam jim dáš tu žádost z Magoráku a oni ti to číslo za 500 korun přerazí znovu. Celá operace trvala cca 10 min.

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Pomoc chybí VIN?!

#23 Příspěvek od Benjamin » 09 led 2012 22:28

Uska píše: Zajdi si na Magistrát a požádej o obnovu VIN ( já jsem to řešil při přepisu na STK a tam mě napsali potvrzení o chybějícím VIN ) na Magistrátu ti řeknou kdo to v okolí dělá, tam jim dáš tu žádost z Magoráku a oni ti to číslo za 500 korun přerazí znovu. Celá operace trvala cca 10 min.
Paráda, díky moc :yes
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

Uživatelský avatar
Discovery1
Příspěvky: 783
Registrován: 21 srp 2009 15:11
auto: Dender 300 Tdi 110SW
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc chybí VIN?!

#24 Příspěvek od Discovery1 » 10 led 2012 20:09

Tak to je super teď tento problém řešíme s otcem, má na Patrolu jen kousky VIN na rámu a na evidenčce 0 bodou :sad
Defender 110 SW 300 Tdi splněný sen :-)

Ex Disco 300 Tdi naviják 5,4t, trocha železa okolo, lemy, zahrádka nějaké světlo navíc a 255/85 R16 BF KM2

Uživatelský avatar
Benjamin
Příspěvky: 3515
Registrován: 08 lis 2010 11:31
auto: F150+bouda Gladiator
Bydliště:

Re: Pomoc chybí VIN?!

#25 Příspěvek od Benjamin » 10 led 2012 20:22

Kdy to budete řešit? Já se k tomu dostanu až tak za dva měsíce, tak dej kdyžtak vědět, jak to šlo s úřady ;)
UK:LR4 SDV6 HSE/Jaguar XK8 4.0/Rover 75 2.0 CDT Tourer/Triumph Spitfire 1500/LR DII Td5 Medvědi/LR Free 2.0 D/Jaguar XJ12 Sovereign. NonUK: Ford F-150 obytná nástavba Gladiator XL
www.nomadbear.cz

munsterland
Příspěvky: 36
Registrován: 21 úno 2011 21:14
auto: disco II 99
Bydliště: Stribro

Re: Pomoc chybí VIN?!

#26 Příspěvek od munsterland » 17 bře 2012 20:59

Benjamin píše:
Michal M. píše:V Brně mě taky vyhodili z technické kvůli nenalezenému VIN na rámu.
A jak si to prosím řešil? Oficiální cestou nějak?
Ja to absolvoval loni--koupil jsem auto pak jsem chtel prihlasit,na evidencce napsali ze neni nikde vin a na nove vyrazeni me rekli ze potrebuji protokol od CEBIE (akreditovana firma na zjistovani puvodu vozidel) 4,500 tis. (resil jsem postupne s autobazarem vcetne motoru ktery byl v TP jako 10P ,ale v aute technik od Cebie nasel motor 22P tot nasledne potvrdil dovozce jako mozny typ motoru),ale to jsem odbehl.
Takze protokol od CEBIE kde chlapek hledal vin kartackama vsude mozne na ramu i olejem a nevim cim vsim moznym vetsinou pred pravym zadnim kolem a nekolikrat telefonoval kolegum kde ho ma hledat a pri tom toho mista kolem zadniho praveho kola udelal snad 50 fotek a az doma na fotkach objevil zbytek VINu....no a s timto protokolem jsem zase sel na urad evidence vozidel...tam me dali papir s povolenim na vyrazeni nahradniho VINu ,musi to byt autoservis ktery ma opravneni na vyrazeni VINka ....vyrazili VINko...spis to vypadalo jako kdyby to delali deti,ale bylo to ofiko...no pak zase evidencka...a vozidlo bylo legalni......kdybych to byval prvne zjistil pred evidenckou (moje ukrutna hloupost ze jsem si VINko nezkontroloval sam pri nakupu) tak to proste nekdo vyrazi nebo si to udelam sam...a na evidencce uz by bylo VINko ..a nebyl by problem....ale jak se v tom zacal stourat urednik bylo to zdlouhave a problematicke...tusim ze vse vyslo 6-7tis...nastesti jsem donutil autobazar aby to zaplatil.

Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

Re: Pomoc chybí VIN?!

#27 Příspěvek od eveUSO » 28 srp 2012 23:27

Mám stejný problém, Disco II 2000, špatně čitelné VIN, na evidenčce mi napsali, že doporučují přerazit VIN, zašel sje na Odbor dopravy na MěÚ a příslušný úředník je ***** a chce mě poslat na kontrolu k CEBII, uvidím jak to dopadne, ale nejsme ochoten vyhodit 7 tisic jen tak z rozmaru úřeníka, to radši budu dále jezdit na odhlášku, nebo změnim trvalé bydliště a potažmo i úřad.

K tomu samovyražení, taky jsem uvažoval, že to přerazim znovu, ale kamarád mechanik mi vysvětlil, že by to byl problem, protože od toho potřebuju nějaký papír a certifikaci...
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

Re: Pomoc chybí VIN?!

#28 Příspěvek od eveUSO » 30 srp 2012 18:25

Takže soudruh na úřadě nepovolil , rozhodl a přes něj nejede vlak, jak to jinak řešit, mužete někdo poradit ? Musím si změnit trvalé bydliště abych to mohl přehlásit potažmo nechat přerazit VIN na jiným úřadě, nebo to jde i bez změny trvalého bydliště ?
Děkuji FIlip
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Pomoc chybí VIN?!

#29 Příspěvek od MadTom » 30 srp 2012 21:13

Zkusil bych slušně úředníka požádat, dle jakého zákona nebo vyhlášky je potřeba to ověření od Cebie, protože mám takovej dojem, že to je normální soukromá firma. A chtěl bych to po něm písemně, i s přesným popise, co od té Cebie máš chtít. A když to nebude chtít napsat, tak požádat o rozhovor s jeho nadřízeným a udělat písemný zápis z jednání. Oni ti úředníci jsou občas chytří jak opice, ale bohužel si jenom myslí, jak to má být. Jinak oficiální znovuvyražení VINu bude určitě potřeba.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
eveUSO
Příspěvky: 237
Registrován: 01 lis 2011 15:13
tel.: mám
auto: Discovery II Td5
Bydliště: Moravia

Re: Pomoc chybí VIN?!

#30 Příspěvek od eveUSO » 03 zář 2012 00:42

úředník argumentuje tím,ž e se jedná o doporučení ( žádný zákon) Ministerstva dopravy a pokud se mi to nelibi, taka uto jezdit nebude! asi přiště vezmu diktafon, nahraju ten rozhovor a pustim to starostce a tajemníkovi
-LR DII- FL, 3" lift, 1" bodylift, BFG KM2 33", Safariland, pevnostňáky a prahy, inox nájezdový plech, držák rezervy, HD měnič, Parnhardská tyč zadní nápravy, CB, teplá sprcha, spaní, naviják.
-,,Audaces fortuna iuvat''

Uživatelský avatar
WOYTA
Příspěvky: 185
Registrován: 16 led 2010 10:58
tel.: +420 606 854 519
auto: Discovery ll td5
Bydliště: Tuchoměřice Praha-západ

Re: Pomoc chybí VIN?!

#31 Příspěvek od WOYTA » 28 bře 2013 11:07

Tak tu trochu oživím VIN téma.
Vzhledem k tomu, že mě čeká technická, na které mi už minule napsali, že je číslo na rámu nečitelné....... jsem musel nechat vyrazit nové.
Včera jsem si tři hodiny poseděl na Odboru Dopravy Praha Západ, kde mi na základě poznámky z minulé TK vydali rozhodnutí na vyražení nového VINka. Objednal se do servisu a dnes ráno mi v předním podběhu vyrazili nové. Když jsem se ptal, proč to neudělá v místě původního, bylo mi řečeno, že je to jedno, že se to napíše do obou techničáků. Navíc, u zadního kola není přístup, což je pravda.... je tam palivovej filtr. Číslo, po spuštění auta z heveru, částečně zakrývá stabilizátor, ale při troše snahy je čitelné dobře.
Stálo to 600,-Kč a nevím, co ještě bude stát zápis a výměna malého techničáku, kde se musí zapsat poznámka o přeražení VIN.
Každopádně ta sranda zabere minimálně dva dny běhání po ouřadech, nějakou tu hoďku v servisu. :hmm:

Uživatelský avatar
petmic
Příspěvky: 551
Registrován: 08 říj 2012 10:49
auto: D2
Bydliště: SK

Re: Pomoc chybí VIN?!

#32 Příspěvek od petmic » 28 bře 2013 11:18

ja len stale nerozumiem naco je tato pakaren okolo VIN u nas dobra. napr v anglicku nikto VIN na rame neriesi. u nas auto s necitatelnym VIN neni vlastne ani auto.
if it ain't broke, don't fix it

Uživatelský avatar
Balú
Příspěvky: 767
Registrován: 01 srp 2012 13:53
tel.: +421903775011
auto: LR DII 2003
Bydliště: Púchov

Re: Pomoc chybí VIN?!

#33 Příspěvek od Balú » 28 bře 2013 21:10

petmic píše:ja len stale nerozumiem naco je tato pakaren okolo VIN u nas dobra. napr v anglicku nikto VIN na rame neriesi. u nas auto s necitatelnym VIN neni vlastne ani auto.
nóó aby dokázali,akí sú nepostrádateľní a dôležití a ako nás strážia pre dôsledkami pôsobenia automobilovej mafie

Uživatelský avatar
Mrky DII
Příspěvky: 633
Registrován: 27 zář 2011 17:57
tel.: 605517364
auto: Už jen Free I 3x
Bydliště: Smržovka

Re: Pomoc chybí VIN?!

#34 Příspěvek od Mrky DII » 28 bře 2013 21:18

Svojí DII jsem kupoval před rokem a půl. Je to rok 2000. Na rámu už VIN taky nebylo. Nechalo se vyrazit a ověřit. Teď už tam VIN opět není :). Ale mám výhodu, že je už v TP zápis o přeražení. Takže než půjdu v září na STK, tak opráším raznice a udělám nové stare VIN.
To se pěkně vezem, se špínou a rezem ...

Uživatelský avatar
WOYTA
Příspěvky: 185
Registrován: 16 led 2010 10:58
tel.: +420 606 854 519
auto: Discovery ll td5
Bydliště: Tuchoměřice Praha-západ

Re: Pomoc chybí VIN?!

#35 Příspěvek od WOYTA » 29 bře 2013 13:39

To se divím, že ti to vyrezlo za rok a půl..... Mě to vyrazili docela hluboko, a to až znovu vyrezne, tak bude i celej ráv v :moon.
Hlavně to natřu a nasříkám gumou na podvozky a před technickou znova očistím :Pohoda:

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Pomoc chybí VIN?!

#36 Příspěvek od MadTom » 29 bře 2013 15:59

Mě VIN na rámu na technické posledně očistili a vzkázali, že to mám něčím přetřít. Tak jsem to udělal a příště si to zase čistí sami. Ať aspoň něco dělají.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

l.mleziva
Příspěvky: 1
Registrován: 25 srp 2020 12:34
tel.: 728872493

Re: Pomoc chybí VIN?!

#37 Příspěvek od l.mleziva » 25 srp 2020 12:36

https://www.marksys.cz/obnova-vin-kodu.php

Dělali na počkání co vím tak spokojenost

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7823
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Pomoc chybí VIN?!

#38 Příspěvek od Sláma Karel » 25 srp 2020 14:06

Mrky DII píše: 28 bře 2013 21:18 Svojí DII jsem kupoval před rokem a půl. Je to rok 2000. Na rámu už VIN taky nebylo. Nechalo se vyrazit a ověřit. Teď už tam VIN opět není :). Ale mám výhodu, že je už v TP zápis o přeražení. Takže než půjdu v září na STK, tak opráším raznice a udělám nové stare VIN.
Tak bacha na to, že oni si to fotí, to co vyrazili. :wink:

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2550
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc chybí VIN?!

#39 Příspěvek od pojir » 25 srp 2020 14:23

Kdyz jsem pred nedavnem delal dovozovku u mercedesa, ktery ma taky VIN na ramu, tak mi technik rikal, ze za dva roky uz to bude orezly tak, ze by to neproslo, tak ze si to mam nechat u nich prerazit. A ze to vyrazi na kastli na sloupek vedle dveri, aby to nezrezlo. Je takovehle stehovani VIN z ramu na kastli normalni? A pokud jo, proc to tak nedelaji vsichni?
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Norton
Příspěvky: 225
Registrován: 19 črc 2019 14:51

Re: Pomoc chybí VIN?!

#40 Příspěvek od Norton » 26 srp 2020 11:39

ale nechal bych si to napsat do TP, že to vyrazili na místo na šasí na karoserii, jinak to VIN odrezovačem a pak to natřít rezitinem ML a bude to dobrý

Odpovědět