Zatékání šíbrem

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hifi
Příspěvky: 508
Registrován: 23 dub 2013 20:02
tel.: 0944542144
auto: D2 Td5 2004 automat
Bydliště: Púchov

Re: Zatékání šíbrem

#61 Příspěvek od hifi » 12 lis 2014 04:40

je to des, jedno urobis (aspon na chvilu) ukaze sa dalsie :cry:
najhorsie na to je dat dole ten stropny tapacirung. ono to nie je zlozite, ale treba kvoli tomu dat dole strasne vela dielov a co je na tom uplne zabite ze je velky a relativne jemny. na vybratie je potrebne este aj sedacky sklopit,zhodit aspon na jednej strane zadny spodny tapacir v kufri a opatrne bez prasknutia nervov vytahovat po uhlopriecke cez zadny kufor. uz som ho raz mal dole, ale prisiel som pri tom o 1/4 nervovych buniek a nove vraj nevznikaju :o
normalne uvazujem nad tym nejakym inteligentnym sposobom na nejakom vhodnom mieste ten strop prerezat na aspon 2 časti, pripadne 3 a davat dole jednoduchsie iba tu potrebnu cast. ale este som to nevykoumal, bo ma trapia ine veci.
Peter
Skôr než dáš do pohybu čelusť, uisti sa či máš zapnutý mozok. Keď hlava rozmýšla, ruky sa len hrajú.

G4 LE , Ashcroft HD TC , Ashcroft HD flexplate , Kokesek re-map , de-EGR , 2" lift

Uživatelský avatar
Barbucha
Příspěvky: 33
Registrován: 05 pro 2013 09:10
tel.: 723414740
auto: Discovery 1
Bydliště: Jihlava

Re: Zatékání šíbrem

#62 Příspěvek od Barbucha » 18 pro 2014 20:36

Ahoj vodníci, taky se přidám se svou loužičkou. Jí ji mám u spolujezdce. Prvně jsem měl podezření na špatné vaření, tmelení spár a nastříkání ,,tlumexem,,. Ale pravda byla jinde, střešními okny mi netečře, ale ano, předním oknem. Zkusil jsem zasilikonovat jen horní roh, ale to nepomohlo. Do rána pršelo a zase louže. Tak jsem polejval dál a vypadá, že budu asi muset vytmelit celou horní ,,těsnící,, lištu nad oknem. Kdyby to nepomohlo, jak se sundavá ta boční lišta předního okna??? Abych mohl tmelit dál. Prosakuje mi to pod přístrojovkou ze spoje sloupku a příčné výstuhy pod přístrojovkou. Dalo by se to taky přetmelit, aby to neprosakovalo, ale co stou vodou co už je uvnitř kam bude prosakovat dál??? Tak to opravdu nevím.
Prosím o radu a další nápady.
Dík Pavel

Uživatelský avatar
Mrky DII
Příspěvky: 633
Registrován: 27 zář 2011 17:57
tel.: 605517364
auto: Už jen Free I 3x
Bydliště: Smržovka

Re: Zatékání šíbrem

#63 Příspěvek od Mrky DII » 18 pro 2014 21:38

Mě také zatékalo předním oknem, ale u řidiče. Postupně jsem odchlipoval krycí gumu z vnějšku, vyčistil, odmastil a pak tam dal tmel na autoskla od Pyrmo. Přimáčkl, oblepil papírovkou, nechal zatvrdnout. A kupodivu to drží už cca rok a půl. Teď se úplně bojím, že to zakřiknu a ráno budu mít mokro ... :)
To se pěkně vezem, se špínou a rezem ...

Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Re: Zatékání šíbrem

#64 Příspěvek od jancho » 27 úno 2015 20:13

Čágo, jelikož mám už delší dobu sucho, tak jsem na toto téma takřka zapomněl :-) Takže dodávám, že od výměny předního skla mám konečně už nějaký ten týden v autě ÚPLNÉ sucho!!!! :yes Můj známý autosklář mi sdělil, že mé původní okno již bylo měněné (neodborně) a nebylo originální a skoro celá strana u spolujezdce nebyla pořádně přilepená, takže teklo právě tudy.
Doufám tedy, že budu mít pár let klid, protože mám snad všechny zdroje zatékání odstraněny...



jancho píše:Nazdar chlapi, tak už jsem z toho mokra v autě docela nešťastnej a už mě to fakt celkem nebaví :-) Auto jsem koupil v srpnu a od té doby to stále řeším. Nejprve mi teklo snad všude - mokré koberce, při dešti na mě tekla sprcha z pásů, mokré sedačky - bývalý majitel mi nechtěl "jako" věřit a stále jako zaseklá deska mlel stále dokola, že jsem musel nechat otevřený šíbr, takže dohady s ním jsem vzdal. Strop jsem měl dole už 4x, už to můžu dělat i poslepu. Koberce zvednuté a několikrát vysoušené plynovým dělem, podlaha obroušená a natřená, asi to znáte…. Prvně jsem pustil vodu do hadiček a zjistil, že u řidiče vytéká prahem a spolujezdce nikde nevytéká a všechna mi teče na podlahu - ze sloupku to nešlo do prahu a pak dál ven, provrtáno, odstraněno. Zadní hadičky byly různě pospojované, takže jsem koupil nové a natáhl je v kuse až skoro dolů k nárazníku. Po tom všem opět mokro - zjistil jsem, že pěnové podložky pod hagusy jsou nasáklé jak houby a zadní šrouby na nich orezlé, takže jsem koupil novou nepropustnou gumu, přesně ořízl, usadil na silikon, přetěsnil jsem šíbry a od té doby zas chvilku klid. Po nějaké době opět mokro, takže jsem odlištoval "okapy a přední okno, vše očistil a v místě nad A sloupkem vydlabal ten starý původní popraskaný tmel a místo, kde se spojují tři kusy karoserie důkladně vyplnil silikonem. Od té doby dlooouuho (měsíc) sucho, už jsem začínal slavit. Nemusím každému, kdo s tím má nebo měl problém, připomínat, že jsem každý den sahal pod gumové rohože a kontroloval, zda tam je sucho, asi měsíc bylo... Včera jsem tam sáhnul a mokro :-( (být to u ženský, tak je to fajn :mrk ) - mokro je už ale jen u spolujezdce na podlaze u středového tunelu, takže mě napadají už jen dvě věci: a) teče předním oknem - což doufám, že je ono, jelikož se během měsíce zrovna chystám na výměnu předního okna z důvodu, že nejde půlka vyhřívání, což by vyřešilo můj problém a b) je to jen má úvaha, třeba je to úplný nesmyl, ale už mě nic jiného nenapadá - může to být např. od topení? od klimošky? od webasta? už fakt nevím.... Jaký na to máte názor? Díky za tipy, Honza :whew

Uživatelský avatar
default
Příspěvky: 1260
Registrován: 19 úno 2007 12:53
tel.: +420775196109
auto: LR DII; Volvo XC90 -
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání šíbrem

#65 Příspěvek od default » 16 bře 2015 16:24

Mimochodem u těch šíbrů je docela podstatná jedna věc.
Je to už pár let zpátky a po docela silné bouřce jsem si sedl do naprosto promáčené sedačky... při prvním zběžném ohledání okolí jsem zjistil, že mimo mě se v autě navíc nachází blíže neurčené množství listí, věviček a plodů.
Zavřel jem tedy šíbr a vydal jsem se s mokrým zadkem a sedě na igelitu k Áje do garáží, kde jsem auto nechal komletně vyschnout skrz otevřená okna a oba šíbry.

Maminka měla naprostou pravdu, když všem známým říkala, že nejsem žádnej malej blbec...
DiscoTRAKTOR II TD5 1999, MT, 2*sibr, 7mist, jenom jedna pritelkyne + Terezka
STC50134; STC50066; front facelift; EBC brakes;
Volvo XC90
Discovery 4 2002 HSE AT
tel. +420 775196109

Pery
Příspěvky: 97
Registrován: 25 pro 2012 19:50
auto: LR Discovery 300
Bydliště: Susice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání šíbrem

#66 Příspěvek od Pery » 02 dub 2015 10:56

Zdravím pánové. Nečetl jsem celé téma tak nevím zad to někdo psal. Myslel jsem si že mi tam zatéká šíbrem. Podlaha u řidiče po dešti mokrá. Zjistil jsem, že tam teče kolem gumy ve které jsou svazky elektriky, u pedálu spojky jak vedou od motoru nebo k motoru :). Voda se tam dostala z odtokového kanálku co je mezi kapotou a čelním sklem (jak jsou stěrače). Sundal jsem levý blatník. Vařit to nemělo cenu. Otvor o velikosti 1 cm. Nalepil jsem tam roztavenou ipu. Když jsem nalil vodu vše ok. Ještě jsem zalepil otvory co jsou v tom jeklu jak vede po celé dílce blatníku. Voda do nich natékala. Teď je vše v suchu.
Discovery 300

Uživatelský avatar
ladapes
Příspěvky: 394
Registrován: 10 led 2008 23:21
tel.: 725*708*083
auto: D4 5.0 V8
Bydliště: Prachatice

Re: RE: Re: Zatékání šíbrem

#67 Příspěvek od ladapes » 30 kvě 2016 18:46

MadTom píše:já jsem měl ulomené hadičky co jdou od těch sběrných vaniček - takže doporučuju rozebrat.
Ahoj, mam ten samy problem, utrzene hadicku od tech zlabku. Jak si to vyresil? Lepil si je, nebo daval novy a daji se vubec sehnat? Jo a musi se sundat sibr, nebo jde ta vanicka vyloupnout ven zespoda?

Odesláno z mého E6653 pomocí Tapatalk
D2, D1 Camel, D2 a teď D3

Uživatelský avatar
jbizik
Příspěvky: 1860
Registrován: 19 zář 2013 00:53
tel.: +421907325338
auto: D1 200tdi, L322 m62
Bydliště: Slovenske Pravno okr.Turc.Teplice , Slovensko

Re: RE: Re: Zatékání šíbrem

#68 Příspěvek od jbizik » 30 kvě 2016 19:41

ladapes píše:
MadTom píše:já jsem měl ulomené hadičky co jdou od těch sběrných vaniček - takže doporučuju rozebrat.
Ahoj, mam ten samy problem, utrzene hadicku od tech zlabku. Jak si to vyresil? Lepil si je, nebo daval novy a daji se vubec sehnat? Jo a musi se sundat sibr, nebo jde ta vanicka vyloupnout ven zespoda?

Odesláno z mého E6653 pomocí Tapatalk
Zo spodu vysrobujes celu vanicku a tie plastove odtokove rohy pekne odtial vylupnes. Ulomene kusky niecim nahrad a zalep. Ja som to nahradil starim asi hlinikovym perom ktore som vlepil do zlomenej trubky a este raz prelipil lepidlom na autookna. Proste si najdes system ako to opravit.
Ex- D2 4.0 V8 - LPG
Ex-2x SUBARU Outback'05 ,MT aj AT 2.5 lpg +3 cm lift a redukcia
Ex-Honda C-RV 2,2 CTDI 2005
RR L322 VOUGE, 4.4 V8 LPG(m62 )
LAND ROVER Discovery 1 200tdi
http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... 30&t=36532

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Zatékání šíbrem

#69 Příspěvek od MadTom » 30 kvě 2016 21:00

První pokus byl přilepit to lepidlem na plasty pěkně na tupo. No neuspělo to. Tak jsme našel vhodnou plastovou trubičku (propisku), stočil ji lehce na soustruhu na průměr a zasunul a zalepil dovnitř. Vaničky jsem nevyloupával. Nasadil jsem hadičku a celé jsem to přeblemcal polyuretanovým tmelem, kvůli zpevnění. A už několik let má klid.
Hadičky bohužel nejsou to jediné, šíbry rády potékají, protože vůči střeše jsou těsněné jenom jakousi pěnovkou, která časem steří. Na to mi pomohla demontáž šíbru ze střechy, odstranění zbytků starého těsnění a nové přilepení na tmel. A podobné to bylo okolo hagusů, kde originál pěnovka také přestala těsnit.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
ladapes
Příspěvky: 394
Registrován: 10 led 2008 23:21
tel.: 725*708*083
auto: D4 5.0 V8
Bydliště: Prachatice

Re: Zatékání šíbrem

#70 Příspěvek od ladapes » 04 čer 2016 00:05

Tak jsem to snad vyřešil. Rozebral komplet, objednal novou těsnící gumu, koupil kvalitní silikon voděodolný, okno vymyl, odrbal staré zbytky těsnění, omastil a to hlavní, vzal plech a zavařil ty vaničky posraný. Koupil jsem dutou trubičku tu tam vsadil, stříknul základovkou a čekám... :-) Zítra stříknu do barvy a nasadím na okno které jsem tam již posadil, s novou těsnící gumou a na silikon a zespoda raději ještě "omatlal spoje také silikonem a šrouby co drží okno taky.
DSC_0665.JPG
DSC_0666.JPG
DSC_0675.JPG
DSC_0688.JPG
DSC_0689.JPG
D2, D1 Camel, D2 a teď D3

Uživatelský avatar
mizo.baci
Příspěvky: 152
Registrován: 01 říj 2010 13:09
tel.: 604403568
auto: DI 300Tdi, Fabia I
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání šíbrem

#71 Příspěvek od mizo.baci » 07 čer 2016 08:07

Tím zavařením rohů jsi mě inspiroval :yes

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zatékání šíbrem

#72 Příspěvek od vasek72 » 13 čer 2016 23:17

tak já si nedávno dal výměnu skla. Moje auto pro změnu někdo zapoměl ve fabrice odmastit. Všude kde ještě nebylo přelakovávaný se loupe. Třeba v kufru pod kobercem se mi oloupalo už tak 50% zelené a mám tam jen šedivej základ. No a podobně se chová střecha. Bohužel je na tom nalepený i čelní sklo. Zamazavání okolo je většinou jen chvilková záležitost :-( celou dobu jsem měl zato že je to šíbrem ale teklo tam okolo odlepujícího se skla. Tak muselo ven, obrousit a nastříkat rámeček a znovu nalepit. A nějakej parchant se mi teď v anglii směje, protože má doma v garáži kanystr technickýho benzínu, kterym měl odmastit moje auto před lakovánim :D
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Uživatelský avatar
ladapes
Příspěvky: 394
Registrován: 10 led 2008 23:21
tel.: 725*708*083
auto: D4 5.0 V8
Bydliště: Prachatice

Re: Zatékání šíbrem

#73 Příspěvek od ladapes » 19 čer 2016 22:08

mizo.baci píše:Tím zavařením rohů jsi mě inspiroval :yes
...jo jinak bych ještě dodal, že kdo budete vařit ty rohy, udělejte to tak jak je původní vystouplý plastový roh, já to udělal v první verzi (tak jak je na obrázcích) "dokulata" a nedostal jsem to na střechu :Ja blb: :Ja blb: ..prostě ta odtoková trubička byla v jiném
místě, nežli původní. Délka takovou roli nehraje, ale pozice ano :)
Takže znova, řezat, brousit, udělat kanálek dle originálu, a nyní to mám na autě, pěkně v laku a naprostá spokojenost.
Akorát jsem to už nevyfotil.
D2, D1 Camel, D2 a teď D3

Uživatelský avatar
peti78
Příspěvky: 422
Registrován: 30 črc 2011 16:51
Bydliště: Litomerice

Re: Zatékání šíbrem

#74 Příspěvek od peti78 » 06 črc 2016 07:49

tak já ted při deštích zjistil že mi taky teče střešním oknem ale teče to nekde kolem toho moturku tam jak je ta krytka na manualní zavření tam vzdycky na mě pri zatočeni vyteče trocha vody asi to teče někde kolem motorku

mato_srubka
Příspěvky: 459
Registrován: 27 srp 2013 19:24
auto: DiscoII V8

Re: Zatékání šíbrem

#75 Příspěvek od mato_srubka » 11 črc 2016 22:23

Skontroluj si ako máš nasadené tesnenie. Ja som ho mal povyskočené a tiež mi tade zatekalo.
Seriový LR Discovery II V8 s mnohými závadami, ale je to láska na prvé naštartovanie.
Tak už až tak sériový nie je: podvozok od TF +2" a k tomu Hankook DynaPro M/T RT03 265/75R16 a konečne uzávierka medzidifu

Noro666
Příspěvky: 22
Registrován: 02 led 2016 13:41

Re: Zatékání šíbrem

#76 Příspěvek od Noro666 » 02 říj 2016 12:17

Páni, ledva som poskladal moju nedávno kúpenú 2-ku Discovery, tak som dnes pri montáži posledných dielov zistil, že mám trocha mokro pod kobercom vodiča. Auto som mal kompletne v interiéri odstrojené, keď som ho kúpil a všimol som si mierne vlhkú podlahu, ale len pod vodičom. Všetko bolo asi 2 týždne rozobraté, suché, pomaly som skladal, asi 3x sa auto umylo, ale nejazdilo. Dnes idem montovať sedačku vodiča a zistím že je pod kobercom dosť mokro.
Zmontoval som ten plastový kryt medzi dverami vodiča a čelným sklom, tmel je mierne popraskaný, ale cez sklo netečie.
Hľadám chybu spôsobom hadica na strechu auta a pod prúdom vody a sledujem... okolo veľkej prechodky káblov z motorovej časti sa pomaly objavuje tenký pramienok vody a zdalo sa mi že trocha aj po stĺpiku nejaká voda pomaličky steká.
Niekto tu vyššie píše že chyba môže byť niekde v A stĺpiku, no trápi ma aj tá voda okolo káblov. Poradíte niečo? Ďakujem. Tečie len na tomto jednom mieste. D2 je bez strešných okien, hagusy tiež nebudú problém boli dole a sú pretmelené. :wring

Uživatelský avatar
faisceau
Příspěvky: 212
Registrován: 27 bře 2012 22:21
tel.: +421918707701
auto: LR Discovery Td5
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Zatékání šíbrem

#77 Příspěvek od faisceau » 02 říj 2016 20:56

Soudruzi, mne zatekalo aj popod rám strešného okna, ono to vyzerá, že medzi rámom okna a strechou nie je tesnenie. Vyriešiť sa to dá aplikáciou lepidla na sklá...

DanoB

Odoslané z Lenovo A7000-a pomocou Tapatalku
LR Discovery II Td5

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: Zatékání šíbrem

#78 Příspěvek od Steve » 03 říj 2016 21:29

Mě se po opravě auta, kdy se ale se skly nehýbalo, objevil rezavý sokl řidičovy sedačky (mám třídvířko D.I).
Jako ostatní jsem našel nacucanou pěnovku a louži u spolujezdce v rohu pod panty dveří.
Sklo bylo měněno asi před pěti lety a střešními okny ani přes hagusy to neteče, bo je nemám :mrk
Kdysi jsem okna chtěl, pevná, ale rozmluvili jste mi to :whew
Takže zbývá těsnění oken, žlábek na střeše a případně kolem svazku kabelů?
Setkal jste se někdo se zmíněným rosením topení?
Ještě mě napadlo, že po montáži zadních (třetích) dveří bylo vidět dovnitř :O
Ale to by nezateklo k pedálům, za sedáky byla podlaha suchá. Jen byla louže na roletě.
Sakra, sotva člověk něco vyřeší, objeví se další problém.....
Ani nevím, jestli jsem měl auto někdy bez potíží (když nepočítám vady přibalené jako dárek při koupi auta).
Sotva to kámoš vyvařil, stojí na podlaze voda :S Běžně asi deci až dvě + nasáknutá pěnovka.
Mám chuť tu pěnovku vyjebat ven, stejně jen drží vodu a gumový koberec to navíc jistí. Voda tam byla celé léto, v zimě to bude průser...
Discovery je životní styl.

Uživatelský avatar
dzordzi
Příspěvky: 370
Registrován: 03 bře 2010 14:24
auto: LR3
Bydliště: Malé Karpaty

Re: Zatékání šíbrem

#79 Příspěvek od dzordzi » 06 úno 2017 12:30

Noo a na D3 nezateká nikomu??? :Sorry:
Teče mi po prednom šoférovom stlpiku jak je airbag. zaujímavé že teče to iba niekedy- nepravidelne
Discovery3 2,7 TDV6 HSE, automat,

Uživatelský avatar
vasek72
Příspěvky: 410
Registrován: 19 srp 2013 09:43

Re: Zatékání šíbrem

#80 Příspěvek od vasek72 » 06 úno 2017 13:16

dzordzi píše: 06 úno 2017 12:30 Noo a na D3 nezateká nikomu??? :Sorry:
Teče mi po prednom šoférovom stlpiku jak je airbag. zaujímavé že teče to iba niekedy- nepravidelne
1) zkus si nějakym drátem prošťouchnout odtokové kanálky
2) může to být klidně okolo špatně přilepeného čelního okna pokud už někdy bylo měněné

Ten sloupek už jsi sundaval a hledal odkud to teče? chce to nejdřív zapátrat
Land Cruiser HZJ78
discovery II
suzuki samurai cabrio :-)

Odpovědět