Zatékání šíbrem

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MirekNL
Příspěvky: 27
Registrován: 19 led 2011 20:26
tel.: 737208080
auto: Discovery II TD5
Bydliště: Zlín

Re: Zatékání šíbrem

#41 Příspěvek od MirekNL » 24 led 2011 21:19

Na ty sloupky jsem došel tak, že mi z auta kapalo i dva dny po tom co jsem jej zaparkoval do garáže. Sloupek je dole z venku sešikmený směrem dovnitř a v tom spoji voda jen prolínala ven. To mě navedlo zpět pod to těsnění dveří, kde se potkávají ty dva plechy sloupku. I když jsem perfektně vytřel podlahu a celý ten spoj, tak za chvíli se to začalo lesknout a začala se tvořit kaluž na podlaze. Jde to pomalu, ale jistě....
Přetěsnění spáry mezi plechy a díra ve dně sloupku zatím fungují a koberec je suchý. Kdyby se mi o víkendu nevychcala celá automatická převodovka na parkoviště tak i jezdím :Ja blb:

Uživatelský avatar
visby
Příspěvky: 2584
Registrován: 07 dub 2009 11:35
auto: Disco 2
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání šíbrem

#42 Příspěvek od visby » 25 led 2011 08:41

MirekNL píše:Kdyby se mi o víkendu nevychcala celá automatická převodovka na parkoviště tak i jezdím :Ja blb:
to je krasa na LR, stale nieco riesis. a ked je auto v poriadku, tak ho mas tak rad, ze ho aj tak nepredas;-)

Uživatelský avatar
MirekNL
Příspěvky: 27
Registrován: 19 led 2011 20:26
tel.: 737208080
auto: Discovery II TD5
Bydliště: Zlín

Re: Zatékání šíbrem

#43 Příspěvek od MirekNL » 29 čer 2012 21:10

Tak jen na doplněnou, po nějaké době mi zase začal vlhnout strop nad dveřmi řidiče a v rohu nad A sloupkem. Zjistil jsem, že voda vytéká ze spoje plechů, na kterém je nasazené dveřní těsnění a nasává se do stropu. (pod šíbrem bylo 100% sucho) Vytřel jsem poctivě venkovní lem střechy po celé délce od kufru až po čelní sklo lepidlem na čelní skla a už rok je pokoj!!! :D

Uživatelský avatar
Lukáš K.
Příspěvky: 85
Registrován: 11 srp 2012 08:12
tel.: 777273461
auto: Disco1 300Tdi
Bydliště: Domažlicko

Re: Zatékání šíbrem

#44 Příspěvek od Lukáš K. » 29 zář 2012 10:12

raven.99 píše:ja som asi pol roka dozadu tiez riesil zatekanie - prasknute rurky na vanickach (obe), prilepil som ich a vanicky pretesnil, skontroloval uchytenie sibra a vonkajsie tesnenie.
Po pol roku co nevidim... cez ten sk#$v@%ny poj#$b%#any siber zase tecie :Ja blb:

Tentokrat to tecie cez vyrez hriadelky mechanizmu (v strede sibra vpredu je cca 3 cm otvor, ktory ciastocne pretrca do vonkajsiej zbernej oblasti), tadialto ide voda dnu a vyteka cez skrutku na packe.

Nemienim ten bazmek uz viac krat opravovat (Tapec som mal uz 2x dole a jazdil som pre istotu takmer 2 mesiace bez neho.
Ma niekto napad ako tu kravovinu najlepsie zaspelit?
napadlo ma zlepit po obvode siber s tesnenim, alebo by bolo lepsie tesnenie dat prec a zagitovat to niecim?
Ahoj, mám stejný problém jako raven.99. Teče mi dovnitř skrz přední šíbr. Stropnice je suchá, ale kape mi voda skrz kličku šíbru. Řešil jste to někdo?
2"lift, BFG AT 265/70R16

Uživatelský avatar
macronera
Příspěvky: 338
Registrován: 05 pro 2009 15:35
tel.: 775651798
auto: DISCOVERY II,IV
Bydliště: Praha/Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání šíbrem

#45 Příspěvek od macronera » 29 zář 2012 17:53

Lukáš K. píše:
raven.99 píše:ja som asi pol roka dozadu tiez riesil zatekanie - prasknute rurky na vanickach (obe), prilepil som ich a vanicky pretesnil, skontroloval uchytenie sibra a vonkajsie tesnenie.
Po pol roku co nevidim... cez ten sk#$v@%ny poj#$b%#any siber zase tecie :Ja blb:

Tentokrat to tecie cez vyrez hriadelky mechanizmu (v strede sibra vpredu je cca 3 cm otvor, ktory ciastocne pretrca do vonkajsiej zbernej oblasti), tadialto ide voda dnu a vyteka cez skrutku na packe.

Nemienim ten bazmek uz viac krat opravovat (Tapec som mal uz 2x dole a jazdil som pre istotu takmer 2 mesiace bez neho.
Ma niekto napad ako tu kravovinu najlepsie zaspelit?
napadlo ma zlepit po obvode siber s tesnenim, alebo by bolo lepsie tesnenie dat prec a zagitovat to niecim?
Ahoj, mám stejný problém jako raven.99. Teče mi dovnitř skrz přední šíbr. Stropnice je suchá, ale kape mi voda skrz kličku šíbru. Řešil jste to někdo?
dej stropnici dolů a uvidíš kde je chyba. já měl zlomenou odtokovou hadičku
roubená chalupa v Krkonoších,posezení u kachlových kamen, sjezdovka s večerním lyžováním, Rodinné,skupinové a individuální rekreace http://www.ChalupaOrlice.cz , www.DoKrkonos.com

Uživatelský avatar
Lukáš K.
Příspěvky: 85
Registrován: 11 srp 2012 08:12
tel.: 777273461
auto: Disco1 300Tdi
Bydliště: Domažlicko

Re: Zatékání šíbrem

#46 Příspěvek od Lukáš K. » 31 led 2013 13:21

Tak po delsi dobe podavam info, jak jsem dopadl se zatekanim. Sundal sem stropnici a zjistil, ze je zespoda na strese vysrazeno asi litr vody. Setrel sem ji dosucha a zacal hledat zavady. Byla ucpana jedna odtokova hadicka, tak jsem ji profouknul kompresorem. Dale jsem zjistil, ze srouby ktere drzi sklo (4ks) netesni a zateka skrz ne, tak jsem je vymontoval a nove pretesnil. No, spis nalepil na specialni vysokovyskozni lepidlo. Uz to vypadalo ze je to OK a tesil jsem se jak vratim precalounenou strechovici zpatky. Jeste, ze to calouneni nejakou dobu trvalo, protoze mi porad pri vytrvalym desti kapala voda z osicky klicek u obou sibru. Zkoumal jsem teda dal a prisel na to, ze guma, ktera tesni sklo, tak ze ma okolo sebe hodne jemnyho pisecku, ulomku vetvicek a vsemoznyho "bordelu". Gumu jsem tedy vyndal ze zlabku ve kterym je namacknuta a pisecek byl i pod ni. Doslo mi, ze by voda mohla vlinat pod touto gumou a dostat se po mechanizmu otvirani az na tu klicku, ze ktery mi voda kapala. Gumu jsem vydrbal kartackem ve vlazny vode, vycistil zlabek, aby byl cistej, gumu jsem namacknul zpatky a sibr prestal tect. Dneska jsem to samy delal na zadnim, tak snad to taky pomohlo :-)
2"lift, BFG AT 265/70R16

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 623
Registrován: 17 črc 2011 22:49
tel.: +421 905 979 273
auto: DI300Tdi ARO 240
Bydliště: Martin

Re: Zatékání šíbrem

#47 Příspěvek od forester » 31 led 2013 22:11

No tak ťa musím varovať,že aj ja som mal pocit ako mi to prestalo zatekať,až kým som si nesadolna mokrú sadačku.Dokonca nepomohlo ani nalepenie toho tesnenia do žliabku.Jednoducho tá guma je unavená a vodu pustí.Asi pomôže len výmena za nové tesnenie.Ale ja na to kašlem,tých 100€ radšej dám za hliníkový plech na záhradku a potom môžu padať aj miešačky. :Pohoda:
V jednoduchosti je krása.

Uživatelský avatar
Hončar
Příspěvky: 103
Registrován: 26 říj 2010 06:56
auto: D1 300
Bydliště: Strakonicko

Re: Zatékání šíbrem

#48 Příspěvek od Hončar » 01 úno 2013 15:19

Tak sem přelouskal celý vlákno a mam samozdřejmě stejnej problém jako asi každej :D Po dešti nebo sněhu na střeše stačí sebemenší pohyb auta a okolo zadní kličky na ovládání šíbru mi nateče na zadní sedačky dost vody. Jelikož sem šíbr měl otevřenej asi jednou a to když sem auto před dvěma lety kupoval, tak asi udělam následující. Vlezu na střechu a natvrdo zaleju silikonem spáru mezi šíbrem a rámečkem. Páčku odmontuju aby sní nějakej doveda netočil a bude snad pokoj. Ty šíbry sou stejně k hovnu, pokud sou vytažený tak to mlátí, rachtá a v autě hučí. Pohodlnější a hlavně učínější je tlačítko AC :Pohoda:

Uživatelský avatar
vladob8
Příspěvky: 808
Registrován: 19 kvě 2008 00:24
tel.: +421905582959
Bydliště: Bratislava

Re: Zatékání šíbrem

#49 Příspěvek od vladob8 » 02 úno 2013 10:39

Aj ja som riesil pred dvoma rokmi zatekanie stresnym oknom. Po velkom dazdi sa mi vzdy zo stropu valila voda. Dal som dole stresnicu a zistil som ze zatekanie nieje az tak velmi zavisle od tesniacej gumy ale od konstrukcnej chyby. Ta spociva v tom ze skrutky (na obr. č.9) ktore su zospodu odtokoveho zlabu nemaju tesnenie a vacsina z nich pusta vodu, kvapka po kvapke a pri pohybe auta to niekam vytecie. Da sa to lahko odstranit tesniacimi podlozkami alebo silikonom - tak som to riesil ja. Samozrejme popri tom som vycistil a namazal tesniacu gumu (bez lepenia!), skontroloval prechodnost odtokovych trubiek (č.10) a tesnost plastovych vaniciek na ktore su nasadene, pre istotu som ich pretesnil silikonom. Od tej doby za dva roky ani kvapka.
Přílohy
siber
siber
Zdravim Vlado.
Discovery II Td5, r.2000, manual, SLS, ACE, 2" lift, winch, At2 265/75R16
Sharan 2011 2,0TDi 4motion

Uživatelský avatar
Mirda_Disco
Příspěvky: 127
Registrován: 25 lis 2012 17:57
tel.: 777325858
auto: Disco II
Bydliště: Forbes

Re: Zatékání šíbrem

#50 Příspěvek od Mirda_Disco » 03 úno 2013 14:04

Tak jsem taky dělal šíbr. Polstrování střechy dolu. Klasika šroubky vytočit a zalepit. Hadičky ulámané. Zalepit vaničky. Profouknout hadičky. Na hadičky jsem kousek od vaniček dal naříznutý molitan. Ten bude držet hadičky tak, že se nebudou tak třepat mezi střechu a polsteováním. Byla tam nějaká lepenka, ale ta se od rozpálené střechy odlepila. Hadičky se začnou volně za jízdy třepat a ten vývod u vaniček praskne. "Hadicová" zkouška dopadla dobře. Tak doufám, že jsem zvednul cenu vozu, když má opět fungující šíbr. :D Pár fotek.
Přílohy
20130203_090459.jpg
20130203_090515.jpg
20130203_092529.jpg
20130203_111804.jpg
20130203_111824.jpg
Discovery je jak mladá milenka. Taky potřebuje pravidelnou údržbu a hodně peněz!
Discovery ll TD5 Černá Perla.

brunko
Příspěvky: 246
Registrován: 07 zář 2011 11:37
auto: Disco 1 96
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Zatékání šíbrem

#51 Příspěvek od brunko » 22 kvě 2013 12:04

Zdravim. Napisem moje postrehy, snad niekomu pomozu. Tiez mi zacalo dost zatekat zadnym stresnym. Niekde sa nahromadila voda a potom sato zlialo cez klucku. Vybral som komplet tesnenie. Poriadne umyl a strekol odmastnovacom. Ku kanaliku tesnenia sa da tazko dostat tak som vybral sklo stresneho okna. Ide to celkom lahko trebalen hviezdicovy nastavec a kluc....cislo uz nepamatam. Zadne idu v pohode ale na predne treba dostat okno uplne dozadu a potom to skusit odmontovat tak ze nastavec hviezdidoveho datenajskor do takej dierky v konstrukcii ktora sa mi zda ze je presne na to. Potom uz len pomocou kluca odmontovat. Vsetko za par minut.
No...potom som dal sklo dolu a poriadne precistil kanalik tesnenia. Dalej som vratil tesnenie na svoje miesto tak ze po vonkajsej hrane som dotlacal srobovakom cez taky tvrdsi lem.
Zatial sa zda vsetko v suchu a bolo aj cez prietrz. Uvidime dokedy.

Uživatelský avatar
Mrky DII
Příspěvky: 633
Registrován: 27 zář 2011 17:57
tel.: 605517364
auto: Už jen Free I 3x
Bydliště: Smržovka

Re: Zatékání šíbrem

#52 Příspěvek od Mrky DII » 02 čer 2013 19:54

Ahoj.
Řeším podobné starosti. Loni mi zatékalo šíbry, oběma. U každého šíbru jsem měl ulomenou jednu trubičku na té plastové vaničce. Nicméně ty plastové vaničky už byly stejně odlepeny od té plechové odtokové misky. Tak jsem oba šíbry vymontoval a začal tvořit. Všechny plastové misky jsem sundal a vzteky rozšlapal, pak jsem ve stejném rozměru udělal misky z plechu s ocelovými trubičkami a k tomu celku to přivařil. Pro jistotu sváry přetáhl tmelem na autoskla. Pak rok dobrý, sucho. Letos na jaře mi začalo zatékat předním oknem nahoře, takže jsem původní tmel odstranil a znovu přetmelil, závada odstraněna. Poté mi začalo zatékat ještě ve spoji v rohu nad řidičem. Odtmeleno a přetmeleno sucho. Teď po Jihlavě, mi začalo zatékat pravým horním rohem do kufru, ještě neodstraněno. A dnes mi najedou začalo téct po řidičově pásu na sedačku a na mě. Už jsem z toho trochu nervózní, už jsem měl to stropní čalounění dole 4x a už mě to neba. Ale ještě to teď znova sundám a dám vědět, co to bylo tentokrát. Jo a ještě občas kapka ve stropním osvětlení vepředu. :Ale fuuj:
To se pěkně vezem, se špínou a rezem ...

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Zatékání šíbrem

#53 Příspěvek od MadTom » 02 čer 2013 21:35

A šíbr vůči střeše jsi nově zatěsnil? Nebo jsi měl venku jenom tu spodní část? A nevyskočilo ti těsnění skla z drážky?
Ještě občas teče okolo upevnění hagusů, okolo čelního skla, a skrz žlábky co jsou okolo střechy zvenku. Už to tady bylo vše několikrát popsáno.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Mrky DII
Příspěvky: 633
Registrován: 27 zář 2011 17:57
tel.: 605517364
auto: Už jen Free I 3x
Bydliště: Smržovka

Re: Zatékání šíbrem

#54 Příspěvek od Mrky DII » 02 čer 2013 22:05

Hagusy nemám. A šíbry jsem přetěsnil komplet oba, vršek i spodek nalepen na tmelu od Pyrmo. To samé šrouby skla, vyčištěny a zasazené gumy. Vidím to taky na protékání někde u těch žlábků. Ale to uvidím, až to shodím dolů. To zatékání mě už nějak nebaví. Vždy, když to dodělám a nikde to neteče, mám radost. Bohužel to vydrží tak tři měsíce a začne téct někde jinde.
To se pěkně vezem, se špínou a rezem ...

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 623
Registrován: 17 črc 2011 22:49
tel.: +421 905 979 273
auto: DI300Tdi ARO 240
Bydliště: Martin

Re: Zatékání šíbrem

#55 Příspěvek od forester » 02 čer 2013 22:49

A otom to jéé.Kdo z koho :D :punch :cry
V jednoduchosti je krása.

sumi
Příspěvky: 66
Registrován: 23 pro 2010 22:43
auto: DII TD5
Bydliště: severovýchodní záPražák

Re: Zatékání šíbrem

#56 Příspěvek od sumi » 18 črc 2014 19:30

Poraďte nezkušenému jak dostat dolů stropní tapecírunk. Skončil jsem už na obložení A sloupků. Kterým směrem "zabrat"?

Uživatelský avatar
jancho
Příspěvky: 331
Registrován: 01 srp 2014 22:26
tel.: 777714532
auto: ex Disco II TD5
Bydliště: Praha a Čisovice

Re: Zatékání šíbrem

#57 Příspěvek od jancho » 11 lis 2014 09:04

Nazdar chlapi, tak už jsem z toho mokra v autě docela nešťastnej a už mě to fakt celkem nebaví :-) Auto jsem koupil v srpnu a od té doby to stále řeším. Nejprve mi teklo snad všude - mokré koberce, při dešti na mě tekla sprcha z pásů, mokré sedačky - bývalý majitel mi nechtěl "jako" věřit a stále jako zaseklá deska mlel stále dokola, že jsem musel nechat otevřený šíbr, takže dohady s ním jsem vzdal. Strop jsem měl dole už 4x, už to můžu dělat i poslepu. Koberce zvednuté a několikrát vysoušené plynovým dělem, podlaha obroušená a natřená, asi to znáte…. Prvně jsem pustil vodu do hadiček a zjistil, že u řidiče vytéká prahem a spolujezdce nikde nevytéká a všechna mi teče na podlahu - ze sloupku to nešlo do prahu a pak dál ven, provrtáno, odstraněno. Zadní hadičky byly různě pospojované, takže jsem koupil nové a natáhl je v kuse až skoro dolů k nárazníku. Po tom všem opět mokro - zjistil jsem, že pěnové podložky pod hagusy jsou nasáklé jak houby a zadní šrouby na nich orezlé, takže jsem koupil novou nepropustnou gumu, přesně ořízl, usadil na silikon, přetěsnil jsem šíbry a od té doby zas chvilku klid. Po nějaké době opět mokro, takže jsem odlištoval "okapy a přední okno, vše očistil a v místě nad A sloupkem vydlabal ten starý původní popraskaný tmel a místo, kde se spojují tři kusy karoserie důkladně vyplnil silikonem. Od té doby dlooouuho (měsíc) sucho, už jsem začínal slavit. Nemusím každému, kdo s tím má nebo měl problém, připomínat, že jsem každý den sahal pod gumové rohože a kontroloval, zda tam je sucho, asi měsíc bylo... Včera jsem tam sáhnul a mokro :-( (být to u ženský, tak je to fajn :mrk ) - mokro je už ale jen u spolujezdce na podlaze u středového tunelu, takže mě napadají už jen dvě věci: a) teče předním oknem - což doufám, že je ono, jelikož se během měsíce zrovna chystám na výměnu předního okna z důvodu, že nejde půlka vyhřívání, což by vyřešilo můj problém a b) je to jen má úvaha, třeba je to úplný nesmyl, ale už mě nic jiného nenapadá - může to být např. od topení? od klimošky? od webasta? už fakt nevím.... Jaký na to máte názor? Díky za tipy, Honza :whew

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Zatékání šíbrem

#58 Příspěvek od Acon » 11 lis 2014 10:08

Mne občas nejaká kvapka padne a už som uvažoval na d rieším, no v lete tie veluxy stál epoužívam... No ak by sa ich niekto vedel vzdať, teda ich funkčnosti, tak treb abehnúť do reklamky, kúpiť priehladnú lepiacu fóliu a tie okná jednoducho prelepiť. Svetlo pustia, vodu nie ;-)
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
hifi
Příspěvky: 508
Registrován: 23 dub 2013 20:02
tel.: 0944542144
auto: D2 Td5 2004 automat
Bydliště: Púchov

Re: Zatékání šíbrem

#59 Příspěvek od hifi » 11 lis 2014 23:24

cez sklo v strede je to dost mozne pokial bolo sklo uz menene. mne menili sklo a pri prvom dazdi mi zacalo kvapkat nad spatnym zrkadlom a po nom to kvapkalo na malu sajtrpaku. trosku odtiahni tu zasklievaciu listi na vrchu celneho skla od karoserie a nalej tam vodu a uvidis ci to pojde poza sklo dovnutra. problem je ze radius karoserie a skla je iny a treba dat do stredu vacsiu vrstvu lepidla aby to bolo OK.
jancho píše:Nazdar chlapi, tak už jsem z toho mokra v autě docela nešťastnej a už mě to fakt celkem nebaví :-) Auto jsem koupil v srpnu a od té doby to stále řeším. Nejprve mi teklo snad všude - mokré koberce, při dešti na mě tekla sprcha z pásů, mokré sedačky - bývalý majitel mi nechtěl "jako" věřit a stále jako zaseklá deska mlel stále dokola, že jsem musel nechat otevřený šíbr, takže dohady s ním jsem vzdal. Strop jsem měl dole už 4x, už to můžu dělat i poslepu. Koberce zvednuté a několikrát vysoušené plynovým dělem, podlaha obroušená a natřená, asi to znáte…. Prvně jsem pustil vodu do hadiček a zjistil, že u řidiče vytéká prahem a spolujezdce nikde nevytéká a všechna mi teče na podlahu - ze sloupku to nešlo do prahu a pak dál ven, provrtáno, odstraněno. Zadní hadičky byly různě pospojované, takže jsem koupil nové a natáhl je v kuse až skoro dolů k nárazníku. Po tom všem opět mokro - zjistil jsem, že pěnové podložky pod hagusy jsou nasáklé jak houby a zadní šrouby na nich orezlé, takže jsem koupil novou nepropustnou gumu, přesně ořízl, usadil na silikon, přetěsnil jsem šíbry a od té doby zas chvilku klid. Po nějaké době opět mokro, takže jsem odlištoval "okapy a přední okno, vše očistil a v místě nad A sloupkem vydlabal ten starý původní popraskaný tmel a místo, kde se spojují tři kusy karoserie důkladně vyplnil silikonem. Od té doby dlooouuho (měsíc) sucho, už jsem začínal slavit. Nemusím každému, kdo s tím má nebo měl problém, připomínat, že jsem každý den sahal pod gumové rohože a kontroloval, zda tam je sucho, asi měsíc bylo... Včera jsem tam sáhnul a mokro :-( (být to u ženský, tak je to fajn :mrk ) - mokro je už ale jen u spolujezdce na podlaze u středového tunelu, takže mě napadají už jen dvě věci: a) teče předním oknem - což doufám, že je ono, jelikož se během měsíce zrovna chystám na výměnu předního okna z důvodu, že nejde půlka vyhřívání, což by vyřešilo můj problém a b) je to jen má úvaha, třeba je to úplný nesmyl, ale už mě nic jiného nenapadá - může to být např. od topení? od klimošky? od webasta? už fakt nevím.... Jaký na to máte názor? Díky za tipy, Honza :whew
Peter
Skôr než dáš do pohybu čelusť, uisti sa či máš zapnutý mozok. Keď hlava rozmýšla, ruky sa len hrajú.

G4 LE , Ashcroft HD TC , Ashcroft HD flexplate , Kokesek re-map , de-EGR , 2" lift

Uživatelský avatar
Balú
Příspěvky: 767
Registrován: 01 srp 2012 13:53
tel.: +421903775011
auto: LR DII 2003
Bydliště: Púchov

Re: Zatékání šíbrem

#60 Příspěvek od Balú » 12 lis 2014 00:14

Acon píše:Mne občas nejaká kvapka padne a už som uvažoval na d rieším, no v lete tie veluxy stál epoužívam... No ak by sa ich niekto vedel vzdať, teda ich funkčnosti, tak treb abehnúť do reklamky, kúpiť priehladnú lepiacu fóliu a tie okná jednoducho prelepiť. Svetlo pustia, vodu nie ;-)
Acon ty si genius :yes
ked dlhsie prsi tak mi zacne trosku kvapkat zo stredneho stropneho svetla a pokial to nieje akutne tak sa mi do toho moc nechce šťourat,kvoli mne by tam tie okna vobec nemuseli byt a uz som sa pristihol pri myslienke nad konecnym riesenim tejto zalezitosti,zatial ma od toho odradza iba hadam este vecsia pakarna (aj ked jednorazova) ako drbanie sa z oknami,tapacirom a prilahlymi plastami

Odpovědět