Akú používate diagnosticku appku na Android pre Freelander 1 TD4?

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Milos
Příspěvky: 58
Registrován: 09 úno 2010 21:38
auto: freelander td4

Akú používate diagnosticku appku na Android pre Freelander 1 TD4?

#1 Příspěvek od Milos » 14 dub 2021 17:03

Mam OBD2 (ELM 327) skener s wifi, skúšal som ho pripojiť k môjmu freelanderu a celkom to funguje. Skúšal som rôzne Android appky a napr. (Car Scanner ELM OBD2) a dáta ako je aktuálna rýchlosť, otáčky teplota, zaťaženie sa bezproblémovo zobrazujú (čitanie error codov asi funguje, ešte som ale žiadny nemal, ale appky sa stária že čitaju registre a nič tam nie je, rozmýslal som skúsit nejaký nasimulovať nech to otestujem :-) ), ale keď by som bol zvedavý na tlak v palivovom systéme, tak mi appky čo som skúšal zobrazujú len prázdnu hodnotu. Každá apka ma v konfigurácii nastavenie modelu auta, ale v žiadnej som nenašiel freelander 1 td4, tak som používal obecný mód OBD2.

Môžete mi nejakú appku/software na Android alebo win10 odporučiť?
Ďakujem

Uživatelský avatar
bigbejcek
Příspěvky: 44
Registrován: 19 črc 2018 15:16
auto: Friťák TD4 Sport
Bydliště: Praha 4

Re: Akú používate diagnosticku appku na Android pre Freelander 1 TD4?

#2 Příspěvek od bigbejcek » 14 dub 2021 18:45

Zdravím, kombinuji Torque Pro a Car Scanner ELM OBD. Používám to pouze pro vyčtení chyb a nic víc od toho neočekávám. Každá umí něco ale například automatickou převodovku žádná. Lynx a diagnostiky které to umí se cenou limitně blíží hodnotě mého vozu.
Měl jsem i Carsoft LR V2.0 a neumělo to nic navíc než kostka za 200 z Aliexpressu.

Odpovědět