Defender spojka?!?

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
Droback
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2011 10:07
tel.: +420723879013
auto: Defender 110 TD5

Defender spojka?!?

#1 Příspěvek od Droback » 18 pro 2011 12:02

Ahoj, zdravím všechny co mi poradí :Sorry:
Takže vyjížděl jsem k baráku jako vždy, uprostřed kopce to začalo hrabat, vyšlápl jsem spojku, pak zazněl takový zvuk (jako kdyby se dotáčelo autíčko se setrvačníkem) vyřadil jsem pustil spojku, zvuk přestal, ale. :angry
Ale když jsem chtěl zcouvat spojka šla strašně lehce, ale nešlo zařadit, a nakonec ta spojka ztvrdla nejde vůbec sešlápnout a já stojím v kopci a nevím co s tím a co by to mohlo být…
Děkuji za jakékoli rady :party

Mám Defender 110 TD5

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7821
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Defender spojka?!?

#2 Příspěvek od Sláma Karel » 18 pro 2011 12:28

To je poměrně jasný. To se ti zadřelo spojkové ložisko a probrousilo se skrz přítlačák. Nebo se mohlo jenom rozpadnout.

Ale každopádně je to převodovku ven a dát novou spojkovou sadu.

Jinak pokud potřebuješ to auto dostat jenom z kopce, tak si tam dej, když máš chcíplý motor, zpátečku a pak zastartuj. Normálně to chytne a rovnou začne couvat. Hlavně až budeš chtít zastavit, tak nezapomeň, že to musíš chcípnout aby to zastavilo. :wink:

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Droback
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2011 10:07
tel.: +420723879013
auto: Defender 110 TD5

Re: Defender spojka?!?

#3 Příspěvek od Droback » 18 pro 2011 14:43

To je poměrně jasný. To se ti zadřelo spojkové ložisko a probrousilo se skrz přítlačák. Nebo se mohlo jenom rozpadnout.

Ale každopádně je to převodovku ven a dát novou spojkovou sadu.

Jinak pokud potřebuješ to auto dostat jenom z kopce, tak si tam dej, když máš chcíplý motor, zpátečku a pak zastartuj. Normálně to chytne a rovnou začne couvat. Hlavně až budeš chtít zastavit, tak nezapomeň, že to musíš chcípnout aby to zastavilo.

K

Ahoj, tak to je pěkné, ale děkuji za radu auto už je pod kopcem teď jen sehnat dobrý servis (spojku sám radši dělat nebudu). Ale ještě mám otázky, dvě: :angel
1. A při tomhle problému je tedy normální že se spojkou nejde pohnout ani o cenťák??
2. Jak jsem psal o tom zvuku, ten se mi občas děl i před tím, ale nikdy se nic nestalo, myslíš, že to bylo už nakousaný??? Protože ho mám chvíli a dělalo mi to od začátku ten zvuk...
3. To se stane po běžném opotřebení nebo muselo být něco špatně???

Děkuji moc :clap

Uživatelský avatar
Kawa12
Příspěvky: 547
Registrován: 06 črc 2009 18:10
auto: rezinka 88,LC V8
Bydliště: Kralupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender spojka?!?

#4 Příspěvek od Kawa12 » 18 pro 2011 21:21

Droback píše:
Ahoj, tak to je pěkné, ale děkuji za radu auto už je pod kopcem teď jen sehnat dobrý servis (spojku sám radši dělat nebudu). Ale ještě mám otázky, dvě: :angel
1. A při tomhle problému je tedy normální že se spojkou nejde pohnout ani o cenťák??
2. Jak jsem psal o tom zvuku, ten se mi občas děl i před tím, ale nikdy se nic nestalo, myslíš, že to bylo už nakousaný??? Protože ho mám chvíli a dělalo mi to od začátku ten zvuk...
3. To se stane po běžném opotřebení nebo muselo být něco špatně???

Děkuji moc :clap
Jestli mohu,zodpovím ti ty "dvě" otázky:

1,ano
2,ano-chvilku to trvá,než se to prodře
3, běžné opotřebení/vadné ložisko

Kuba
www.licovepasky.cz
...někomu stačí auto.......jiný potřebuje Land Rover...
LR series 88, Toy LC V8

Odpovědět