Nakup ojeteho freeho

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
mallox

Nakup ojeteho freeho

#1 Příspěvek od mallox » 22 dub 2008 21:15

Dobry den. Chci se zeptat na takovou vec.
Koupili jsme si auto pres autobazar Lhotka, ktery mel auto v komisnim prodeji. Ujistoval nas, ze auto je v dobrem stavu, ze majitel provedl vymenu oleju a rozvodu. Ze auto proslo technickou kontrolou u nich jako vstupni prohlidku do autobazaru.
Skutecnost je vsak jina. Nechali jsme auto zkontrolovat od znameho a v autoservisu. Autoservis nam rekl, ze auto je ve stavu sic pojizdnem, ale nepouzitelnem. Sdeleni je nasledujici: shrnuti
Doporuceni vymeny v kc jsou nad 100tisic.

motorovy olej 2300
prevodovy olej 800
olejovy, vzduchovy, palivovy filt cca 1500
zalaovaci svicky 4x450
predni brzdove desticky 3300
lanovody rucni brzdy 2x2000
vyfuk 3 dil 9000
pruzna spojka 3000
p.p. cep rizeni 2000
tycky stabilizatoru 2x2800
predni pneu (9let stare, spucherele) cca 4000
gufera vackove hridele 4x200kc
IRD rozdelovaci prevodovka 45000
silenbloky zadniho diferencialu 5000

Tot suma sumarum oprava na aute za 200tisic bude stat nad 100tisic. Dokonce technik z autoservisu rekl, ze jeho subjektivni nazor je takovy, ze auto ma nejeto vic nez ma na tachometru.
Co byste mi doporucili?

Da se v takovem pripade ostoupit od smlouvy?
Ci narok na nahradu skody? Od byvaleho majitele? Uplatneni skrych vad? Auto jsem dokonce pojistil,coz stalo 30t.

Dekuji

Uživatelský avatar
Oldman
Příspěvky: 486
Registrován: 12 led 2008 17:12
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Oldman » 23 dub 2008 08:10

Ahoj, záležet bude na tom, co je napsané ve smlouvě. Jestli je tam vyjmenovaný stav všech důležitých dílů, potom by se s tím dalo nejspíš něco dělat, jestli je tam zmínka o tom, že je auto přebíráno ve stavu jak leží nebo tak nějak, pak to bude asi těžké.

Jsou mi jenom trochu divné ceny servisu. IRD se dá sehnat prý pod třicet, výfuk je taky nějak předražený, tyčku stabilizátoru jsem kupoval za pětistovku a motorový olej jsem i s filtrem naposledy koupil dohromady v akci za čtyři sta čtrnáct :) a vyměnil si ho po chvilce trápení zadarmo :) Jinak výměna všech ostatních mě i s prací stála dva litříky.

Uživatelský avatar
Peddy
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2007 10:03
Bydliště:

#3 Příspěvek od Peddy » 23 dub 2008 12:27

no, řekl bych, že asi záleží také na tom servisu a na tom, co zvládneš sám - upřímně řečeno, takovýto seznam by ti dali na jakékoliv ojeté auto (vyměnit všechno za nové a za přemrštěné ceny);
proč třeba nutně měnit převodový olej, svíčky (když motor chodí ok a nejsou od oleje); zaměřil bych se na to, co je nezbytně nutné;
já jsem Freeho koupil taky v neutěšeném stavu a teď si chrochtám; stálo mě to následující:
- katalyzátor + střední díl výfuku + koncový díl výfuku (z elit.cz) za 7.500 i s prací
- motorový olej Texaco 10w-40 (650 kč)
- olejový filtr (250 Kč), vzduchový filtr (400 Kč)
- zadní brzdový lanovod (nechal jsem si upravit lanovod z OBI za 50 Kč + krabička cigaret chlapíkovi z dílny)
- přední brzdové destičky (celkem 1.400 Kč)
- výměna rozvodového řemene a kladky u LandRover Český Dub (i s diagnostikou a prací celkem 2.500 Kč)
- levý přední čep řízení (350 Kč + 450 Kč práce)
- výměnu tyče stabilizátoru teď zrovna řeším (bez práce 400 Kč)
- 4 nové pneu (celkem 11.000 Kč), staré jsem prodal za 3.500 Kč
.....................................
Suma sumárum cca 20.000 Kč

Takže, když nebudeš nakupovat díly u AMT nebo u značkových servisů Land Rover, ale kvalitou srovnatelné díly např. u Elit nebo Autokelly a leccos si uděláš sám, budeš mít miláčka "v cajchu"

Pro klid bych s tím zajel třeba k Adminovi (pročti si Fórum) a myslím, že to nebude tak horký, jak se na první pohled zdá.

(ber to ale všechno jen jako můj soukromý názor)
free with Free

Kolins

#4 Příspěvek od Kolins » 23 dub 2008 21:54

No hoši co tady popisujete je sice pěkné, ale jen namátkou. Výfuk z elitu: kat 13 400,- střeďák 3300,- koncák 4900,-. Ať dělám co dělám dává mi to trošku víc než 7500,-. a ještě k tomu s prací? Rozvody za 2500,- když kladka stojí cca 1200 - 1400,- řemen 900,-. A neměla by se náhodou měnit i vodní pumpa? No nevim, ale alespoň já si uvědomuji, že za a) žádný servis neni charita, b) jestli mu dávali ceny orig. dílů, tak některé sedí. A ruku na srdce. Dát do Freelandera olej i s filtrem za 414,- kč, tak to je trošku kaskadérství. O té ruční brzdě z OBI tady ani radši mluvit nebudu. A další zaručená informace. IRD se "PRÝ" dá sehnat pod třicet tisíc. Možná jo, ale určitě ne u nás. Zbytečně tady někomu motáte hlavu. Neříkám, že některé ceny nejsou vysoké, ale jestli ten servis dělá s originálama, nebo s fakt kvalitníma dílama... (tím určitě nemám na mysli Auto Kelly).

(toto je taky pouze můj názor, nikomu ho nevnucuji)

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od OC » 23 dub 2008 22:21

Netuším jak tomu je s "tím servisem" a také se nevyznám ve Free, ale zcela jistě vím, že pražské AMT má ceny přehnané mnohonásobně. Pro srovnání -- měch na P38 cca 60 GBP, u nás 10 000; výměna redukčky na témže voze 850 GBP, u nás kolem 90 000 materiál plus přibližně týden práce (při cenách práce v AMT také pěkných pár desítek tisíc).

Go figure.
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hunter » 23 dub 2008 22:27

K tomu oleji, oleje Texaco jsou kvalitni oleje (i kdyz mam sam v aute neco jineho). Takze bat se ho dat do LR bat urcite nemusis. A Peddy nepsal, ze ho stal olej i s filtrem 414 ale olej 650 a filtr 250. Toz asi tak. a pokud si myslis, ze Free je nejak extra kvalitni vuz, tak to neni, i kdyz se mi nerika lehce :cry:
Ze vseho nejdrive bych kontaktoval Admina - nejlepe telefonicky -a domluvil si u nej prihlidku, pokud tedy nejsi z druhe strany zemekoule. A pak bych to resil. Kazdopadne bude mit Tvoje auto najeto vice nez ma na tachaku, to je jasna vec, s tim se musis smirit, pokud kupujes ojete auto u nas v bazarech.
A to IRDcko se da skutecne sehnat o hodne mene, a zo to je z UK, to vadi? No pokud bych mel usetrit 15K CZK tam me by to urcite nevadilo.
Free Td4 2004 HSE automat

Kolins

#7 Příspěvek od Kolins » 23 dub 2008 23:16

Hunter píše:K tomu oleji, oleje Texaco jsou kvalitni oleje (i kdyz mam sam v aute neco jineho). Takze bat se ho dat do LR bat urcite nemusis. A Peddy nepsal, ze ho stal olej i s filtrem 414 ale olej 650 a filtr 250. Toz asi tak. a pokud si myslis, ze Free je nejak extra kvalitni vuz, tak to neni, i kdyz se mi nerika lehce :cry:
Ze vseho nejdrive bych kontaktoval Admina - nejlepe telefonicky -a domluvil si u nej prihlidku, pokud tedy nejsi z druhe strany zemekoule. A pak bych to resil. Kazdopadne bude mit Tvoje auto najeto vice nez ma na tachaku, to je jasna vec, s tim se musis smirit, pokud kupujes ojete auto u nas v bazarech.
A to IRDcko se da skutecne sehnat o hodne mene, a zo to je z UK, to vadi? No pokud bych mel usetrit 15K CZK tam me by to urcite nevadilo.
No nikdo netvrdí, že Peddy psal o oleji za 414,- kč, když to psal Oldman. Tož asi tak. A samozřejmě nevadí odkud ten a ten díl je, ale opakuji u nás se to pod třicet sehnat určitě nedá a ne každý má možnost nakupovat z Anglie. Tudíž, když někdo tu možnost nemá, tak ji nemůže přeci nabízet. Říkám, nechci se nikoho zastávat, jen bych se na to nedíval tak jednostraně. Toť vše.

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od OC » 23 dub 2008 23:24

Naprosto každý má možnost nakupovat z Anglie. Jak jsi probůh přišel na opak?!? Železná opona už asi tak dvacet roků nefunguje...
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
Oldman
Příspěvky: 486
Registrován: 12 led 2008 17:12
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Oldman » 24 dub 2008 09:26

Když někdo koupí olej i s filtrem za čtyři stovky, ještě neznamená, že to je přece nekvalitní? Jde jen o výhodnou koupi přes známého, který dělá v autodílech a vzal to na svoji zaměstnaneckou slevu. Hoši hoši, čtěte pořádně :) stejně by mezi olejem za čtyři sta a šest set žádný rozdíl nebyl a navíc do auta, které už má nalítáno sto tisíc, je to skoro jedno, ne? Vždycky jsem lil do aut levnější oleje a jezdily :)

Uživatelský avatar
Peddy
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2007 10:03
Bydliště:

#10 Příspěvek od Peddy » 24 dub 2008 09:35

Kolins píše:No hoši co tady popisujete je sice pěkné, ale jen namátkou. Výfuk z elitu: kat 13 400,- střeďák 3300,- koncák 4900,-. Ať dělám co dělám dává mi to trošku víc než 7500,-. a ještě k tomu s prací? Rozvody za 2500,- když kladka stojí cca 1200 - 1400,- řemen 900,-. A neměla by se náhodou měnit i vodní pumpa? No nevim, ale alespoň já si uvědomuji, že za a) žádný servis neni charita, b) jestli mu dávali ceny orig. dílů, tak některé sedí. A ruku na srdce. Dát do Freelandera olej i s filtrem za 414,- kč, tak to je trošku kaskadérství. O té ruční brzdě z OBI tady ani radši mluvit nebudu. A další zaručená informace. IRD se "PRÝ" dá sehnat pod třicet tisíc. Možná jo, ale určitě ne u nás. Zbytečně tady někomu motáte hlavu. Neříkám, že některé ceny nejsou vysoké, ale jestli ten servis dělá s originálama, nebo s fakt kvalitníma dílama... (tím určitě nemám na mysli Auto Kelly).

(toto je taky pouze můj názor, nikomu ho nevnucuji)
.......................
ceny jsem jako plátce uváděl bez DPH, ale přesto:

1) pokud kupuješ jenom originální díly, je to jen tvoje věc, ale i Admin tady psal, že výrobce je mnohdy stejný, jen na konci výroby dávají stejný díl do krabičky LanRover nebo do neorigo balení - a když se trochu snažíš, můžeš opravdu ušetřit (Oldman psal, že koupil olej i filtr v akci!!!, tak čti pořádně);
2) ohledně katalyzatoru u Elit - jasně, originál za 12 tisíc, ale já kupoval 3 neoriginální díly, jak jsem psal, a celkem jsem za ně dal 7.200 - to chces do pytle ukázat účtenku?
3) loni touto dobou jsem nechával měnit rozvody v Českým Dubu (řemen a kladku) a i s vynulováním chyb v řídící jednotce jsem platil 2.570 Kč
4) když si myslíš, že originální brzdový lanovod se třeba někde v Asii vyrábí jinak než mi ho "vyrobili" chlapi v autodílně, tak si tomu klidně věř - to mi poradili právě automechanici;

ale co to vůbec řeším...že?
free with Free

Uživatelský avatar
Oldman
Příspěvky: 486
Registrován: 12 led 2008 17:12
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Oldman » 24 dub 2008 09:59

Ale jen pro připomenutí: původní otázka místo řešení cen dílů a kdo je jak umí koupit levně/draze zněla, jestli se může odstoupit od smlouvy v případě, že auto neodpovídá stavu, který prezentoval prodávající. Jak jsem už psal, asi bude nejvíc záležet na smlouvě a tom, jak zní a jak je sepsaná. Někde jsem tady ve fóru četl, že je mezi námi právník, tak možná by to mohla být otázka rovnou na něho :)

Uživatelský avatar
Jana
Příspěvky: 9
Registrován: 23 úno 2008 22:46
Bydliště: Mohelnice

#12 Příspěvek od Jana » 24 dub 2008 12:58

Můj názor,já bych vzala tu smlovu a šla bych se poradit s právníkem pokud by od ní šlo odstoupit vše je vyřešeno,v opačném případě by mě začaly zajímat ceny těch náhradních dílů.A písni jak to dopadlo :? .

Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1806
Registrován: 16 říj 2006 10:55
Bydliště: kousek od Přerova

#13 Příspěvek od karel » 24 dub 2008 13:33

Trochu OT to Jana: Poslyš Jano, kde leží ty Mohenice? Mám pocit, že ti ze jména vypadlo L :wink:
Už tu nejsem, tak mě s fórem neotravujte!

Uživatelský avatar
Jana
Příspěvky: 9
Registrován: 23 úno 2008 22:46
Bydliště: Mohelnice

#14 Příspěvek od Jana » 24 dub 2008 20:13

Omlouvám se opravdu mi to L vypadlo,díky za upozornění.

mallox

#15 Příspěvek od mallox » 25 dub 2008 11:54

mnohokrat vsem dekuji za reakce..
zatim projednavam celou zalezitost s pravnikem..
pozdeji napisi jak jsem dopadl..
hezky den vsem ;)

Odpovědět