Kdo poradí - pomůže ? Vyřešeno !

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 96
Registrován: 22 bře 2007 17:44
Bydliště: Praha

Kdo poradí - pomůže ? Vyřešeno !

#1 Příspěvek od Petr » 20 kvě 2008 21:08

Tak jsem zase v pr..... ! Při jízdě z Plzně se mi po natankování v Hořovicích u Shell cca po 15 km začalo kouřit černě z výfuku a auto ztratilo výkon. Postupně se začalo auto jakoby dusit a ztrácelo výkon.
Na diagnostice Bosch hlášení "vadná váha vzduchu" (překládám do lidštiny ). Byla vyměněna váha vzduchu ( cca 7.000,-), vypuštěna nafta, prozkoušeno turbo (vzduchem), zkontrolován tlak v motoru ( před nedávnem vyměněn filtr odvětrání bloku motoru, palivový filtr), pročištěna výfuková soustava.
Motor dál kouří jako když pokládám clonu před nepřítelem, netáhne a dusí se. To dušení je při jízdě jako když sundám nohu z pedálu plynu a brzdím motorem.
Kdo poradí co ještě vyzkoušet nebo vyměnit ? Tedy kromě auta ..... Díky Petr :( :( :(
Naposledy upravil(a) Petr dne 22 kvě 2008 17:46, celkem upraveno 1 x.
Landy je pro fandy !!!

Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 202
Registrován: 13 čer 2007 22:02
Bydliště: Praga

#2 Příspěvek od Daniel » 20 kvě 2008 22:46

Měl jsem podobný problém sice s MB Vito, ale příznaky stejné. Malý výkon a kouřová clona. Na konec se přišlo, že auto jelo jen na 3válce protože se zapekla jedna svíčka. Bylo to na GO motoru za 50tis. Snad to vyřešíš levněji. :roll:
Freelander 2005 Td4, http://www.duluxpraha.cz" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.icolor.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 96
Registrován: 22 bře 2007 17:44
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Petr » 20 kvě 2008 23:41

Daniel píše:Měl jsem podobný problém sice s MB Vito, ale příznaky stejné. Malý výkon a kouřová clona. Na konec se přišlo, že auto jelo jen na 3válce protože se zapekla jedna svíčka. Bylo to na GO motoru za 50tis. Snad to vyřešíš levněji. :roll:
Danieli nastráž...ehm, tedy promiň : nestraš !!! Svíčky nemám a podle mechanika by se vadný vstřik projevil i při volnoběhu. A Landy naskakuje na první škrtnutí a v klidu si blafe. Jen do rozjetí..... Petr
Landy je pro fandy !!!

Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 96
Registrován: 22 bře 2007 17:44
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Petr » 22 kvě 2008 17:50

Tak je po problému. Díky nezištné radě pana Michalíčka z British cars byla odhalena prasklá hadice od turba vpředu nahoře před motorem. Byla prasklá ze spodní strany ležící na plechu a příčinou bylo narušení vnitřního povrchu - lidově řečeno rozežráni zevnitř olejem. Tak mám jednu funkční váhu vzduchu navíc, kdyby někdo potřeboval. Petr
Landy je pro fandy !!!

Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 202
Registrován: 13 čer 2007 22:02
Bydliště: Praga

#5 Příspěvek od Daniel » 22 kvě 2008 21:32

Petr píše:Tak je po problému. Díky nezištné radě pana Michalíčka z British cars byla odhalena prasklá hadice od turba vpředu nahoře před motorem. Byla prasklá ze spodní strany ležící na plechu a příčinou bylo narušení vnitřního povrchu - lidově řečeno rozežráni zevnitř olejem. Tak mám jednu funkční váhu vzduchu navíc, kdyby někdo potřeboval. Petr
Tak to dopadlo dobře.
Freelander 2005 Td4, http://www.duluxpraha.cz" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.icolor.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 96
Registrován: 22 bře 2007 17:44
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Petr » 23 kvě 2008 00:15

Daniel píše:
Petr píše:Tak je po problému. Díky nezištné radě pana Michalíčka z British cars byla odhalena prasklá hadice od turba vpředu nahoře před motorem. Byla prasklá ze spodní strany ležící na plechu a příčinou bylo narušení vnitřního povrchu - lidově řečeno rozežráni zevnitř olejem. Tak mám jednu funkční váhu vzduchu navíc, kdyby někdo potřeboval. Petr
Tak to dopadlo dobře.
To máš pravdu, ale ty nervy než se přišlo - díky panu Michalíčkovi - na to kde je zakopaný pes !! Díky za zájem. Ahoj Petr
Landy je pro fandy !!!

Odpovědět