Problém s brzdama na Freelanderu

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
loscadlos

Problém s brzdama na Freelanderu

#1 Příspěvek od loscadlos » 22 dub 2008 14:33

Tak jsem dělal brzdy.Sundal jsem přední třmeny, zrepasoval dal nový kotouče a na zadku pakny.A teď mám problém, jelikož jsem si nezavřel hadičky a vytekla mi brzdovka až z nádobky. Když jsem nalil novou brzdovku a snažil se tradičně odvzdušnit brzdy tak i přes to, že mi jde už jen čistá kapalina někde musí být vzduch poněvadž to furt nebrzdí a musím vždy našlapat aby se něco dělo.Nevíte někdo co s tím mám dělat?Už fakt nevim co s tím. Díky za jakýkoliv příspěvek.

Uživatelský avatar
Kuťas
Příspěvky: 238
Registrován: 14 úno 2008 13:25
Bydliště: Bernartice n. Odrou

#2 Příspěvek od Kuťas » 23 dub 2008 13:08

Zkus protlačit kapalinu opačně. Stříkačkou (nebo něčím podobným) přes odvzdušňováky až do nádobky. U starších auto to šlo, ale nevím, jak s ABS.
Free 1.8, 5dv, r.v. 2000

Dušan K.

#3 Příspěvek od Dušan K. » 12 kvě 2008 22:09

čau není ještě jeden odvzdušnovák na pumpě u pedalu ?A nebo zkus nejdřive našlapat a pak povolit matky u tý abs krabičky no nevím ,ale jestli to makalo před tím tak tam maž vzduch a je pravda že u nějakej aut se to da udělat i opačně a u motorek taky musíš si s tim vyhrat :Ja blb:

Uživatelský avatar
janicko
Příspěvky: 94
Registrován: 27 bře 2008 18:36
tel.: sony ericsson
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od janicko » 25 kvě 2008 21:37

Stala sa mi taka blba vec:
zastal som na pumpe, zatiahol rucnu, (normalne to nerobim, len som nechal bezat motor) a po 50 km som musel pribrzdit a pedal bol makky! Naslapal som a na parkovisku - nastastie bolo hned nablizku som zastavil pozriet co sa deje? Idem zatiahnut rucnu a ona je hore!!! z bubnu sa dymilo tak som dal paku dole a podme dalej, nech sa ochladi... Same sa to napravilo, teda uz nemusim naslapat, aj oblozenie vyzera celkom funkcne a brzdi to v pohode, akurat ze mi zasekava ten spinac co je asi pod pakou, preto mi obcas nesvieti kontrolka. Mam dat pozriet tie brzdy alebo preco bol ten pedal makky? Ved keby zovrela kvapalina tak tie bublinky tam ostanu..ci nie? Kokso taka chyba amater hambim sa jak pes :oops:

Uživatelský avatar
vladob8
Příspěvky: 809
Registrován: 19 kvě 2008 00:24
tel.: +421905582959
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od vladob8 » 26 kvě 2008 13:42

Ked kvapalina (hocijaka) sa ohreje nad bod varu zacne sa menit na plyn a pri naslednom ochladeni sa meni opat na kvapalinu, koniec fyzikalneho okienka :) . Asi ti to len zacinalo vriet a nestacilo to vytlacit kvapalinu von z nadrzky.
Zdravim Vlado.
Discovery II Td5, r.2000, manual, SLS, ACE, 2" lift, winch, At2 265/75R16
Sharan 2011 2,0TDi 4motion

Odpovědět