Problém s kardanem?

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 96
Registrován: 22 bře 2007 17:44
Bydliště: Praha

Problém s kardanem?

#1 Příspěvek od Petr » 10 dub 2008 16:35

Tak se asi zařazuju do početného spolku problémistů. Občas se mi při přidání plynu např z 80km na 5. stupeň celé auto rozklepe prudkými vibracemi. Ale jenom občas. Před časem se začalo ze zadní části auta ozývat klepání, jako když nějaká součástka visí v podběhu na drátku a klepne si semtam o podběh. Pak se při řazení začalo ozývat jedno výrazne kovodřevo "cvaknutí - klepnutí" hlavně po puštění spojky a nejčastěji když ještě auto zatáčelo vlevo. Kovodřevo proto, že to zní jako když násadou od kladiva klepnu do kardanu.Podle toho co jsem tady četl budu zítra pátrat a hlavně se modlit, aby to byly "jen" nějaké ložiska nebo silentbloky. Má někdo ještě nějaký nápad co a hlavně jak hledat? Předem díky za rady a názory. Petr :cry: :cry: :cry:
Landy je pro fandy !!!

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4168
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od low » 10 dub 2008 16:57

na kardany doporucuji firmu ml-tuning kardany.eu v bechovicich, bez ohlaseni mne zrepasovali zadni kardanku behem hodky a to vcetne nalakovani a vyvazeni. neuveritelnej pristup.
krome jineho do druheho dne udelaji novou kardanku, zesilenou jak si budes prat.

zkus lehnout pod auto a kardankou zacloumat a uvidis, jestli se zvuky linou z kardanu
http://www.cestoffka.cz expedice po celém světě, offroadskola, firemni akce, eventmanagement http://www.offroadskola.cz

Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 96
Registrován: 22 bře 2007 17:44
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Petr » 10 dub 2008 17:16

low píše:na kardany doporucuji firmu ml-tuning kardany.eu v bechovicich, bez ohlaseni mne zrepasovali zadni kardanku behem hodky a to vcetne nalakovani a vyvazeni. neuveritelnej pristup.
krome jineho do druheho dne udelaji novou kardanku, zesilenou jak si budes prat.

zkus lehnout pod auto a kardankou zacloumat a uvidis, jestli se zvuky linou z kardanu
Díky. Vím kde jsou, jezdím kolem skoro denně.
Landy je pro fandy !!!

Dušan K.

#4 Příspěvek od Dušan K. » 15 kvě 2008 17:54

tak jak jsi dopadl a čim to bylo a kolik to stalo díky ja to mam zasebou :lol:

Uživatelský avatar
Petr
Příspěvky: 96
Registrován: 22 bře 2007 17:44
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Petr » 15 kvě 2008 22:47

Dušan K. píše:tak jak jsi dopadl a čim to bylo a kolik to stalo díky ja to mam zasebou :lol:
Podívej se na příspěvek " Už zase jezdím"
Petr
Landy je pro fandy !!!

Uživatelský avatar
Oldman
Příspěvky: 486
Registrován: 12 led 2008 17:12
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

to je hukot

#6 Příspěvek od Oldman » 07 črc 2008 20:31

Ahojte, nechal jsem si vyměnit silentblok před zadním diferákem či co tam je za kardanem, protože byl prasklej a auto hučelo. Teď je tam sice novej, ale hučení je ještě větší. Neměl někdo stejnej problém? Ložisko na kardanu? Jinak auto jede v pohodě, bez vibrací, ale už to nepřehluší ani rádio :)

Uživatelský avatar
Hunter
Příspěvky: 1497
Registrován: 22 bře 2007 01:04
auto: Free I Td4 AT
Bydliště: Jičínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hunter » 08 črc 2008 08:36

Aha tak to je mozne, ze to mam taky tak. Pri prvni prohlidce po koupi doslo mj. na vymeny naplni v IRD a prevodovce, a take ten silentblok, a od te doby auto mirne huci, myslel jsem, ze to je tou vymenou oleju, ale ten silentblok me nenapadl.
Free Td4 2004 HSE automat

LubošKamenice

Pro blém s kardanem?

#8 Příspěvek od LubošKamenice » 16 črc 2008 16:53

Clapci po dovozu jsem měl ten poslední silenblok utržený a auto hučelo. Po výměně hučelo méně ale stále dost. Trápili jsme se a našli ložisko na levém kole. Paráda auto bylo téměř tiché ale vtíravě se hluk zvyšoval a po roce odešlo ložisko na levém kole. Nyní mám broučka ve kterém je slyšet když upadne jehle-kecám ale je to super. Podivte se na ta kola.

Odpovědět