Freelander - zapínání stěračů

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
Vaněk
Příspěvky: 33
Registrován: 19 zář 2009 20:04

Re: Freelander - zapínání stěračů

#41 Příspěvek od Vaněk » 28 lis 2011 20:01

Tak motorek jsem rozebral a vyčistil a stěrače chodí stále jen někdy . Pod přístrojovkou někde cvaká relé a nemůžu přijít na to které a to jsem měl vyndané všechny . Neví někdo ? ( free 1,8 - r.v.1998 )

dík Vaněk

Uživatelský avatar
favore
Příspěvky: 506
Registrován: 03 bře 2008 13:30
Bydliště: BLATNÁ

Re: Freelander - zapínání stěračů

#42 Příspěvek od favore » 29 lis 2011 10:41

Jo život s Freečkem je plný neustálých překvapení!Už jsem ho taky chtěl párkrát nakopnout ale pak jsem si řek že mně už taky všechno nefunguje jak má,tak vedle sebe žijeme v míru.Jednou zlobí on,jednou já .... (to k té spolehlivosti) :D Zadní stěrač má ostřikovat? :rofl :rofl Malý věci. :hi
Snažím se žít tak,aby na mém pohřbu ještě i farář říkal:"Změřte mu tep,on si z nás určitě dělá prdel!"@"Průjem a Alzheimer je velmi nepříjemná kombinace. Utíkáš, a nevíš kam...."

Uživatelský avatar
deltacarli
Příspěvky: 18
Registrován: 11 srp 2010 22:47
tel.: 724999630
auto: Freelander

Re: Freelander - zapínání stěračů

#43 Příspěvek od deltacarli » 03 pro 2011 11:07

:Sorry: Tak je to fakt skvělý relé cvaká jaký nevím a stěrače se pustěj až když se jim zachce. Řešení - namatlat na sklo tzv. tekutý stěrače, vyleštit a je to. Dá se s tím jet než se Free rozhodne setřít. Úžasný překvapení jedete a najednou vidíte. To snad žádný jiný auto nedokáže. Jo trik s ostříknutím přestal zabírat. Díky kluci anglický Vám tam asi neprší???????? :Ja blb:

Uživatelský avatar
gambrinus
Příspěvky: 34
Registrován: 13 bře 2011 00:06
auto: Free Td4 MY04
Bydliště: NM, SK

Re: Freelander - zapínání stěračů

#44 Příspěvek od gambrinus » 03 pro 2011 13:27

Aj mne teraz na zimu zacali blbnut tie stierace. V lete bez problemov. Nereaguju na packu. Iba pri ostrekovani prejdu pekne hore, dole. Ale vypozoroval som, ze ked sa pohram s tym otocnym prepinacom stieracov a dam ho do spravnej polohy, tak tie stierace chodia pelne. Zrejme sa porucaju kontakty v tom prepinaci. Nova packa stoji par libier. Tak objednavam. Verim ze to pomoze. Ziadny motorcek, relatka, ale ta packa. Aspon u mna.

Uživatelský avatar
deltacarli
Příspěvky: 18
Registrován: 11 srp 2010 22:47
tel.: 724999630
auto: Freelander

Re: Freelander - zapínání stěračů

#45 Příspěvek od deltacarli » 11 led 2012 19:11

:D Zdravím, tak jsem vypozoroval další trik jak setřít hned. !!!! pozor v zimě !!!! Ale když zapnu nejdříve páčku do 1 polohy cyklovače jako první úkon po nastoupení a potom teprve zastrčím klíček a otočím, tak světe div se stěrače setřou. Potom nastartuju avše ok. Takže první "šťáva" musí do stěračů a je to. :Ja blb: :Sorry: Schválně zkuste jsem zvědavej.

Safraporte
Příspěvky: 1341
Registrován: 03 zář 2009 12:01
tel.: 739634575
auto: noLR
Bydliště: jak to jde, tak na rybách

Re: Freelander - zapínání stěračů

#46 Příspěvek od Safraporte » 29 srp 2013 21:43

deltacarli píše::D Zdravím, tak jsem vypozoroval další trik jak setřít hned. !!!! pozor v zimě !!!! Ale když zapnu nejdříve páčku do 1 polohy cyklovače jako první úkon po nastoupení a potom teprve zastrčím klíček a otočím, tak světe div se stěrače setřou. Potom nastartuju avše ok. Takže první "šťáva" musí do stěračů a je to. :Ja blb: :Sorry: Schválně zkuste jsem zvědavej.
Táákže - tohle mi fungovalo taky, jen s tím rozdílem, že když jsem chcípal motor, musel jsem nechat zapnuté cyklování stěračů. Pak po nastartování fungoval cyklovač hned.

Nicméně jsem se dnes - jsou prý poslední slunečné dny - dokopal k demontáži stěračů - viz obrázky.

Udělal jsem to jako deltacarli http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 15#p173915" onclick="window.open(this.href);return false; (s tím rozdílem, že jsem tu vazelínu odstranil úplně) a zatím to funguje. Dám tomu čas a pak dám vědět (pokud nezapomenu) :grin:
Přílohy
Stěrače2.jpg
Stěrače1.jpg

Joo97
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2018 21:40
tel.: 944405570
auto: Freelander 1

Re: Freelander - zapínání stěračů

#47 Příspěvek od Joo97 » 28 led 2022 18:25

Zdravím majstri. Takže motorček rozobratý ten je OK cyklovac vycisteny ten je tiež OK ale vôbec mi stierače nefungujú iba mi cvaka pri RJ nejaké relé. Neviete poradiť čo stým? Nenachádza sa ešte nejaké relé v RJ? Ďakujem

Odpovědět