Discovery 5 - Exhaust Filter Full

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
kutilvasek
Příspěvky: 2
Registrován: 18 dub 2017 22:42
auto: Discovery 3

Discovery 5 - Exhaust Filter Full

#1 Příspěvek od kutilvasek » 04 črc 2022 15:46

Zdravím všechny a žádám o radu. Po letech ježdění s Discovery 3 V8 v benzínu jsem se na konci června rozhodl pro zánovní Discovery 5 V6 v dieselu. Výbava a pohodlí přímo vybízely k vyzkoušení auta na delší cestu na dovolenou s celou rodinou. Před koupi jsem si auto nechal zkontrolovat v pražském Albionu, kde našli pár zanedbatelných kapek oleje s doporučením jen přetěsnit. Tak jsem auto dovezl do Ostravy a mohlo se začít balit :-P

Cestou do Chorvatska se mi na dálnici u Lublaně objevila hláška Exhaust Filter Full - Visit Dealer spolu s červeným obrázkem DPF a ikonou žluté ponorky. V tom okamžiku auto totálně ztratilo výkon a zbývajících cca 200 km do cíle byl plný nepříjemných momentů s každým stoupáním, kde jsem brzdil provoz a předjížděly mě i Oktávy s karavany.

Teď trčím u moře a přemýšlím, co dělat s autem tak daleko od domova, jak nebo kde to nechat na Istrii opravit, nebo jestli s tím na konci dovolené dojet až do ČR stylem přeložené staré Avie...

Díky za každou dobrou radu. Vašek

Uživatelský avatar
mipr
Příspěvky: 656
Registrován: 11 črc 2014 11:34
tel.: +421907431767
auto: Diskosky mam rad :-)
Bydliště: Horska 30, Bratislava

Re: Discovery 5 - Exhaust Filter Full

#2 Příspěvek od mipr » 04 črc 2022 18:05

Ahoj Vasku. Je mi luto ze mate skazenu dovolenku. Myslim ze bude najlepsie ked zavolas Kokeskovi a domluvite se na odtahovce. Na istrii by som to nikomu do ruk nedaval…


Sent from my iPhone using Tapatalk
LRservis.sk Bratislava
specializovany servis pre znacku Land Rover
byvaly autorizovany distributor Bearmach (skoncili...)

Uživatelský avatar
Dědek
Příspěvky: 69
Registrován: 06 úno 2020 06:12
tel.: 775dvacet9591
auto: Disco 5 D300
Bydliště: kousek od Benešova

Re: Discovery 5 - Exhaust Filter Full

#3 Příspěvek od Dědek » 05 črc 2022 08:10

To je fakt v prdeli, může mít člověk z něčeho radost. . . .
Drzim palce.
Co zkusit někoho s diagnostikou a vyvolat vyčištění DPF,
jenže kde někoho sehnat. Třeba někdo v okolí kdo má Lanďáka, že by tě nasměroval. .
Discovery 5 D300
ex Disco Sport 2,2 HSE
diagnostika Vident k dispozici

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4442
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery 5 - Exhaust Filter Full

#4 Příspěvek od Kokesek » 05 črc 2022 12:05

Otazka je proc neregenure. Vzdy to ma pricinu. Pokud to nahodou pujde regenerovat tak to neznamena ze dojede az do ostravy zpet bez nouze. Primarne je treba zjistit co je spatne jestli se chce vydat 1000km zpet. Protoze pri ceste do HR se v normalnim pripade musela minimalne 3-4 vyvolat regenerace sama. A to se evidentne nestalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Discovery 5 - Exhaust Filter Full

#5 Příspěvek od MadTom » 05 črc 2022 18:03

A co zkusit nějakou univerzálni diagnostiku, jestli to alespoň něco nenaznačí? To by mohlo dát sehnat i tam.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
mipr
Příspěvky: 656
Registrován: 11 črc 2014 11:34
tel.: +421907431767
auto: Diskosky mam rad :-)
Bydliště: Horska 30, Bratislava

Re: Discovery 5 - Exhaust Filter Full

#6 Příspěvek od mipr » 05 črc 2022 22:33

Vasku. Slovenske zeleznice ponukaju autovlak… mozno ti to pomoze usetrit naklady…

https://www.zssk.sk/autovlak/
LRservis.sk Bratislava
specializovany servis pre znacku Land Rover
byvaly autorizovany distributor Bearmach (skoncili...)

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Discovery 5 - Exhaust Filter Full

#7 Příspěvek od MadTom » 05 črc 2022 23:19

A vleze se tam tohle auto na výšku?
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
milan.ke
Příspěvky: 139
Registrován: 06 říj 2010 16:18
auto: aktualne bez
Bydliště: daleky vychod

Re: Discovery 5 - Exhaust Filter Full

#8 Příspěvek od milan.ke » 06 črc 2022 09:57

do 200cm. akurat to je autovlak Bratislava - Vieden - Split. Z istrie v podstate nepouzitelny.

kutilvasek
Příspěvky: 2
Registrován: 18 dub 2017 22:42
auto: Discovery 3

Re: Discovery 5 - Exhaust Filter Full

#9 Příspěvek od kutilvasek » 09 črc 2022 09:13

Tak mi to nedalo a zkusil jsem vyhledat pomoc u nejbližšího civilizovaného dealera Land Rover - Autopiù S.p.A., Trieste, Italia. Během dopoledne jsem se jim dovolal a naštěstí v angličtině domluvil, že můžu přijet. Když jsem se jim snažil už po telefonu vysvětlit, že jsem na dovolené, a že to potřebuji, co nejdříve, tak vždy tvrdili, že toho mají hodně a na diagnostiku potřebuji na 2 dny auto odstavit, ALE je možnost se na místě domluvit s přijímacím technikem, že by to udělali hned a dokonce je možná i okamžitá oprava - to vše ale až přijedu. Po mém příjezdu mi bylo sděleno, že je třeba auto odstavit na 2 dny a jestli se chci objednat na konkrétní termín, kdy mám přijet na diagnostiku, tak mám přijet za 3 týdny. Po krátké výměně názorů nakonec svolili, že vše udělají během odpoledne, ale budu si muset na auto počkat třeba do 18, protože se k němu dostanou, až dodělají, co mají dodělat. Hurá!!!

Po 4 hodinách čekání v showoomu, kde si mě celou dobu nikdo ani nevšiml a vodu i kafe jsem si mohl dát z automatu, přišel těsně před 18 hlavní technik s tlumočníkem z kanceláře a s hrdostí mi předali opravené auto. Tvrdili, že chyba je v DPF (což jsem věděl), ale že vše vyčistili, auto vyzkoušeli, jen mi doporučili výměnu DPF za 2200 EUR s tím, že je to potřeba objednat a do 3 dnů by to mohlo dorazit (po obdržení 100% zálohy). Auto mi předávali se slovy, že pokud se nevymění celý filtr za nový, tak se chyba muže objevit znova - třeba za 100 km nebo 1000 km nebo 10000Km - to je bez záruky kdy. Celá ta sranda mě vyšla na 250 EUR a vyjížděl jsem se svižným autem bez chybové hlášky na displeji.

Oprava se povedla, jen vše vydrželo cca 10 min., do okamžiku, kdy jsem přejel Slovinskou hranici. :-( Takže za mě, jediné co udělali, tak jen smazali chybové hlášky z řídicí jednotky a zkusili, jestli se to znova objeví po nastartování.
Výsledem celého je, že to zkusím v pondělí ráno dojet do ČR, kde snad narazím na férovější přístup k opravě.

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4442
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery 5 - Exhaust Filter Full

#10 Příspěvek od Kokesek » 09 črc 2022 16:57

Skoda ze sis nevzal vysledek regenerace a log cidel teploty a tlaku. To by se dalo aspon trosku zamyslet. Olej kontrolovali? Kvalitu a mnozstvi? Kolik bylo neuspesnych regeneraci???


Sent from my iPhone using Tapatalk
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
Juricek
Příspěvky: 400
Registrován: 20 bře 2014 20:41
tel.: +421915522788
auto: D1 "Ďiviak"

Re: Discovery 5 - Exhaust Filter Full

#11 Příspěvek od Juricek » 11 črc 2022 09:40

kutilvasek píše:Tak mi to nedalo a zkusil jsem vyhledat pomoc u nejbližšího civilizovaného dealera Land Rover - Autopiù S.p.A., Trieste, Italia. Během dopoledne jsem se jim dovolal a naštěstí v angličtině domluvil, že můžu přijet. Když jsem se jim snažil už po telefonu vysvětlit, že jsem na dovolené, a že to potřebuji, co nejdříve, tak vždy tvrdili, že toho mají hodně a na diagnostiku potřebuji na 2 dny auto odstavit, ALE je možnost se na místě domluvit s přijímacím technikem, že by to udělali hned a dokonce je možná i okamžitá oprava - to vše ale až přijedu. Po mém příjezdu mi bylo sděleno, že je třeba auto odstavit na 2 dny a jestli se chci objednat na konkrétní termín, kdy mám přijet na diagnostiku, tak mám přijet za 3 týdny. Po krátké výměně názorů nakonec svolili, že vše udělají během odpoledne, ale budu si muset na auto počkat třeba do 18, protože se k němu dostanou, až dodělají, co mají dodělat. Hurá!!!

Po 4 hodinách čekání v showoomu, kde si mě celou dobu nikdo ani nevšiml a vodu i kafe jsem si mohl dát z automatu, přišel těsně před 18 hlavní technik s tlumočníkem z kanceláře a s hrdostí mi předali opravené auto. Tvrdili, že chyba je v DPF (což jsem věděl), ale že vše vyčistili, auto vyzkoušeli, jen mi doporučili výměnu DPF za 2200 EUR s tím, že je to potřeba objednat a do 3 dnů by to mohlo dorazit (po obdržení 100% zálohy). Auto mi předávali se slovy, že pokud se nevymění celý filtr za nový, tak se chyba muže objevit znova - třeba za 100 km nebo 1000 km nebo 10000Km - to je bez záruky kdy. Celá ta sranda mě vyšla na 250 EUR a vyjížděl jsem se svižným autem bez chybové hlášky na displeji.

Oprava se povedla, jen vše vydrželo cca 10 min., do okamžiku, kdy jsem přejel Slovinskou hranici. :-( Takže za mě, jediné co udělali, tak jen smazali chybové hlášky z řídicí jednotky a zkusili, jestli se to znova objeví po nastartování.
Výsledem celého je, že to zkusím v pondělí ráno dojet do ČR, kde snad narazím na férovější přístup k opravě.
Ak mali diagnostiku Patfinder tak ta im dokáže jasne diagnostikovať problém a dajú sa tam aj odstaviť Čidla na dpf... Čiže by si išiel normálne domov... Ak to už diagnostikovali cez Topix co už je cloud diagnostika a tam to nedokážu spraviť nič...

Odoslané z LYA-L29 pomocou Tapatalku

R2D2 Roverisss D1 300tdipower on Maxxis Treps 37x12.5 .
Imporved by LandOFF
-----LandOFF SERVICE------- :)

Odpovědět