Discovery V hluk a vibrace ve vysoké rychlosti

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jaccob.lik
Příspěvky: 8
Registrován: 03 srp 2020 10:30
auto: Discovery 5

Discovery V hluk a vibrace ve vysoké rychlosti

#1 Příspěvek od jaccob.lik » 26 črc 2022 11:34

Zdravím Vás, už nevím koho bych se zeptal na radu tak zkusím tady i když jak dívám s D5 tady není ani kategorie.... Mám problém s mojí dscoverou rok 2018. Přesně ve 120-130 km/h je slyšet dunivý zvuk doprovázený vibracemi na straně řidiče. Hluk je zřejmě přenášen volantem, jelikož je slyšitelný pouze na straně řidiče. Při delší jízdě a teplu se postupně pásmo rychlosti, v kterém se toto děje, zvětšuje.
Stejný hluk jsem měl na svém RRS 2015 a nepodařilo se nikomu vyřešit, a tak auto šlo pryč. Ani u jednoho auta jsem nebyl prvním vlastníkem a co jsem díval u obou aut byl v záruce měněn motor. Usuzoval bych tedy, že to bude mít nějakou spojitost s touto záležitostí. Případně tu mám ještě jednu spojitost a tou byly u obou aut slepené lamely v přídavce a při plném rejdu bral zadek. V LR jsem absolvoval jízdu s technikem, řekl mi, že mám být rád, že auto patří k těm klidnějším :? Kola jsem zkoušeli měnit a tím to nebude. Na RRS se měnilo i ložisko na LP straně bez výsledku. Dokáže někdo poradit na co zkusit mrknout? Děkuji

Uživatelský avatar
mipr
Příspěvky: 656
Registrován: 11 črc 2014 11:34
tel.: +421907431767
auto: Diskosky mam rad :-)
Bydliště: Horska 30, Bratislava

Re: Discovery V hluk a vibrace ve vysoké rychlosti

#2 Příspěvek od mipr » 27 črc 2022 06:14

Ahoj.

Napisal by si este aky motor, kolko km je na tachometri a ci si chodil len do autorizaku…?
LRservis.sk Bratislava
specializovany servis pre znacku Land Rover
byvaly autorizovany distributor Bearmach (skoncili...)

Uživatelský avatar
jaccob.lik
Příspěvky: 8
Registrován: 03 srp 2020 10:30
auto: Discovery 5

Re: Discovery V hluk a vibrace ve vysoké rychlosti

#3 Příspěvek od jaccob.lik » 27 črc 2022 12:24

Ahoj, omluvám se za chybějící zásadní informace. Jedná se o td6 190kW. Najeto nyní 120tis. Kupováno v LR Německu při stavu 86tis. Projev je od koupě jen jsem doufal, že vyřeší LR v rámci záruky.... Motor vyměněn při 40tis. Předchozí majitel zřejmě nedojel na garancku a neproběhla výměna oleje včas. Pak už servis řádný. Já servisuji u pana Hodbode v Brně.

Uživatelský avatar
mipr
Příspěvky: 656
Registrován: 11 črc 2014 11:34
tel.: +421907431767
auto: Diskosky mam rad :-)
Bydliště: Horska 30, Bratislava

Re: Discovery V hluk a vibrace ve vysoké rychlosti

#4 Příspěvek od mipr » 28 črc 2022 15:14

Ahoj, takze k problemu niekolko postrehov:

- musis najst servis, ktory bude ochotny tento problem riesit - aj ked nie je lahke sa k tomu postavit
- hluk/vibracie treba blizsie lokalizovat - motor/prevodovka/podovzok/akusticke prejavy karoserie atd.
- hladanie/lokalizacia vyzaduje usilie mechanika = auto davat na zdvihak, demontovat diely, skusat, porovnavat chovanie, skusobne jazdy
- za skusku by stalo navstivit autoriz. dealera a poziadat o vypis zo "servisnej knizky" - v praxi tam vsak zapisu casto krat iba to najnutnejsie, ale mozno sa nieco dozvies, skusit treba...

Pokial sa ti chce ist na servis do Bratislavy, tak si vitany. Prosim vsak termin dohodnut vopred telefonicky...
LRservis.sk Bratislava
specializovany servis pre znacku Land Rover
byvaly autorizovany distributor Bearmach (skoncili...)

Uživatelský avatar
jaccob.lik
Příspěvky: 8
Registrován: 03 srp 2020 10:30
auto: Discovery 5

Re: Discovery V hluk a vibrace ve vysoké rychlosti

#5 Příspěvek od jaccob.lik » 07 srp 2022 21:26

Ahoj, po delší odmlce... Děkuji za nabídku, závažím výlet na Slovensko 😁 zatím jsem to vzal od převodovky, která vypadá dle ZF Jihlava v pohodě a příští týden půjde ven přední kardan na převážení. Pak uvidím co dál. Dám vědět

Kyanid Sodný
Příspěvky: 305
Registrován: 09 kvě 2016 16:35

Re: Discovery V hluk a vibrace ve vysoké rychlosti

#6 Příspěvek od Kyanid Sodný » 10 srp 2022 20:06

Když už teda kardan ven, tak bych to pořádně projel 120-130km_ h- bez kardanu a uvidíš co se bude dít, a taky muže být trochu vohnutá levá poloosa no a klidně i celá levá část nápravy

Uživatelský avatar
Juricek
Příspěvky: 400
Registrován: 20 bře 2014 20:41
tel.: +421915522788
auto: D1 "Ďiviak"

Re: Discovery V hluk a vibrace ve vysoké rychlosti

#7 Příspěvek od Juricek » 19 zář 2022 15:42

toto sme veľa krát riešil a vždy to bolo ložisko , tie ložiska v kolesách odchádzajú dosť často , zdvihnite auto na zdvihák , vypnite všetky systémy daj D-čko a rozjedz to na 120 a uvidíš že to bude láve predne ložisko , to ložisko vymeniť je celkom zaujímavé . dostať ho von z hliníku :head
R2D2 Roverisss D1 300tdipower on Maxxis Treps 37x12.5 .
Imporved by LandOFF
-----LandOFF SERVICE------- :)

Uživatelský avatar
jaccob.lik
Příspěvky: 8
Registrován: 03 srp 2020 10:30
auto: Discovery 5

Re: Discovery V hluk a vibrace ve vysoké rychlosti

#8 Příspěvek od jaccob.lik » 26 bře 2023 12:08

Tak po delší době jsem se tomu zase věnoval. Vyměnili jsme levé přední ložisko a uloženi difu. Bohužel žádná změna.... Dokaže někdo poradit? Jde opravdu o projev související s teplotou a dobou jízdy. Na zvedáku se nepodařilo nic zjistit a to jsme měli zvednutý a rozmotaný auto fakt třikrát. Dunivý zvuk přenášený přes volant doprovázený vibracemi do volantu. Osobně mě napadá už snad jen poloosa nebo ložiska v difu???

Odpovědět