koupě a úpravy na Defenderu 110

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
martin155
Příspěvky: 7
Registrován: 15 pro 2022 13:22

koupě a úpravy na Defenderu 110

#1 Příspěvek od martin155 » 15 pro 2022 13:53

Ahoj,
uvažuji, že bych pořídil Defendera 110. Zajímalo by mě, jestli byste doporučili hledat spíš u nás, nebo v Německu (nebo obecně, jestli má smysl uvažovat o koupi v zahraničí)?

Dále bych se chtěl zeptat, na Vaše zkušenosti s úpravami. Máte pozitivní zkušenosti s někým v ČR, popř. i v zahraničí, kdo má dobrý poměr cena/kvalita :grin: , jde mi primárně o úpravy mechanické, výhledově možná i interiér a exteriér (nemusí jít nutně o jednu osobu nebo podnik)? Chtěl bych si udělat alespoň rámcově představu o ceně.

Nakonec bych potřeboval vědět, jak je to se zápisem změn do TP. Liší se nějak postup vyřizování zápisu změn pro následující situace, kdy jsou úpravy provedené:
1) svépomocí
2) servisem
3) servisem v zahraničí, před přihlášením automobilu v ČR
Jde mi především o to, jestli se všechny změny musí vždy řešit přes dekru, jestli je rozdíl, co se v automobilu mění a na tom pak závisí cena a popř. jestli by bylo možné před přihlášením v Čr vyřídit změny provedené v zahraničí tam a u nás už by se nic řešit nemuselo (ale nevím, jestli by tento postup mohl být výhodnější, nemám představu, jak moc je zápis změn komplikovaný a jaká je obecně komunikace s dekrou). Každopádně nechtěl bych skončit s upraveným autem, které bych pak nemohl přihlásit, nebo u kterého by mi neuznali úpravy a nemohl jsem s ním na STK :lol:

Diky predem za rady :grin:

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: koupě a úpravy na Defenderu 110

#2 Příspěvek od habakuk » 15 pro 2022 14:02

Nepíšeš co vlastně chceš upravovat tedy vlastně ti nemůžeme říct jaký je postup a co to bude stát. No změna rozměru kol je jiný zásah jako výměna za nějakou V8 a obě jsou to úpravy.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

martin155
Příspěvky: 7
Registrován: 15 pro 2022 13:22

Re: koupě a úpravy na Defenderu 110

#3 Příspěvek od martin155 » 15 pro 2022 14:17

No já momentálně nemam úplně přehled kolik by co stálo, ale rád bych v první fázi vyměnil min. motor (uvažuji o L82 5.3 V8 Ecotec) a převodovku a následně brzdy, tlumiče, kola...popř. bych nějakou dobu jezdil s tim, co bych pořídil a udělal vše najednou, to záleží na kolik by se to celé vyšplhalo :-)

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: koupě a úpravy na Defenderu 110

#4 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 15 pro 2022 14:42

Koupit rozumný základ defendera 110 bych dneska počítal tak 400 - 500 tis, nějaký motor kategorie jak píšeš bych bral 100 - 200 tisic jetý motor a prace s repasí a zastavbou podobne, aby to davalo smysl, pak teda lehká obměna a renovace podvozku a boudy a to ještě neděláme žádnou vestavbu zase par set tisic.... Z toho pohledu (v autě jseš zahučenej už přes milion kč) potom zapsani nějakých změn, které se pohybují buď v řádech tisicu nebo desetitisícu v případě zkušebny se zdají být jako drobné, takže bych se vrátil na začátek, zkus si uvědomit jaké máš představy a finanční možnosti.
Lidi kteří touží mít defa a představují si jak si ho dají do pořádku, tak většinou nemají představu o tom, co to znamená, to auto udělat pořádně, aby v něm nebyly zrezlý strašáci... Mužeš koupit vrak za 200tis a pár let pojezdit, ale pak je skoro nejlepší rada neinvestovat do přestaveb, ale do alkoholu k táboráku, já to tak dělám a jsem opravdu spokojený :-)

Kdybych to dneska myslel nějak opravdu vážně jako projekt, kupoval bych defa z přelomu tisiciletí (motor 300tdi nebo td5) a koukal bych po španělsku, když si vezmeš cca dvacet tisic eur a nebudeš panikařit a skákat po prvním kusu, co se objeví, tak se tam dá koupit hodně dobrej základ, potom už je to na tobě, co s tím chceš dělat, ale takový auto se dá přivést k opravdu rozumnýmu stavu.

Pár lidí tu dělalo kompletní renovace a pokud se bavíme o poctivé renovaci defendra, tak je prakticky vyloučené se dostat náklady pod milion korun...
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
jareku
Příspěvky: 1727
Registrován: 09 zář 2012 23:25
tel.: 737 347 753
auto: RR L322+DEF+SIII
Bydliště: Blansko

Re: koupě a úpravy na Defenderu 110

#5 Příspěvek od jareku » 15 pro 2022 15:57

Ahoj, už jsi v Defovi seděl, jel a řídil jsi ho? To je první věc před koupi… sebevětší úpravy (at už smysluplné nebo nesmyslné) moc vnitrni prostory a ergonomii auta nezmění…ale na rovinu - vyprdni se na to a kup už nějaký hotový…
Live long and prosper.

Uživatelský avatar
matooo
Příspěvky: 1784
Registrován: 11 dub 2010 20:31
tel.: 775555656
auto: puma
Bydliště: brnoo

Re: koupě a úpravy na Defenderu 110

#6 Příspěvek od matooo » 15 pro 2022 16:00

kup si o Michal21 defika po kompletnej renovaci s novym motorom a uzivaj zivot. vsetko ostatne su premarnene peniaze a cas. a podla toho co pises si to sam robit nebudes a vide ta to stat strasnu raketu. ked to chces poriadne vsetko spravit co pises a zadat to firme si na 1-2milionoch bez ceny auta

martin155
Příspěvky: 7
Registrován: 15 pro 2022 13:22

Re: koupě a úpravy na Defenderu 110

#7 Příspěvek od martin155 » 15 pro 2022 16:53

Díky za rady, beru si to k srdci a ještě o tom popřemýšlím, nechtěl bych skončit s nedodělaným projektem :-)
Možná bych vybral nějaký základ, jak navrhoval Hanys_a_Kaca a časem bych se rozhodnul, co dál, a nebo bych vybral něco hotového.
Jinak v Defovi jsem ještě neseděl, o jeho nedostatcích, co se pohodlí týče, vím, ale osobní zkušenost jsem zatím neměl.

Ještě bych se zeptal na úpravy. Obecně tedy není problém jakoukoliv úpravu zapsat? V případě, že by se jednalo o celkovou renovaci a v podstatě kompletní mechanickou obměnu o jakou částku za zapsaní by tak šlo?

V případě, že by se přidávalo něco navíc jako pevnostní nárazníky, kryty podvozku, naviják, uzávěrky diferenciálu, tak s tím také není problém? Před nějakou dobou jsem narazil na diskuzi ohledně nemožnosti zapsání rollbaru do TP, tak nevím, jestli je tohle specifický případ a ve všech ostatních případech problém s modifikacemi nebývá. Každopádně jsem teď trochu v nejistotě, co je a není možné na autě měnit, abych s ním pak mohl jezdit :D

edit: Ještě mě napadlo (zatím ze zvědavosti), jestli máte referenci na někoho, kdo dělá kvalitně kompletní renovace?

Uživatelský avatar
jbizik
Příspěvky: 1860
Registrován: 19 zář 2013 00:53
tel.: +421907325338
auto: D1 200tdi, L322 m62
Bydliště: Slovenske Pravno okr.Turc.Teplice , Slovensko

Re: koupě a úpravy na Defenderu 110

#8 Příspěvek od jbizik » 16 pro 2022 03:03

Tu to máš na dlhé čítanie od Michala21, kompletna prerabka, úpravy, vylepšenia, a je na predaj!!! ....tu si môžeš predstaviť, čo by ťa čakalo......

https://nove.landroverforum.cz/forum/vi ... &start=880
Ex- D2 4.0 V8 - LPG
Ex-2x SUBARU Outback'05 ,MT aj AT 2.5 lpg +3 cm lift a redukcia
Ex-Honda C-RV 2,2 CTDI 2005
RR L322 VOUGE, 4.4 V8 LPG(m62 )
LAND ROVER Discovery 1 200tdi
http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... 30&t=36532

Uživatelský avatar
jareku
Příspěvky: 1727
Registrován: 09 zář 2012 23:25
tel.: 737 347 753
auto: RR L322+DEF+SIII
Bydliště: Blansko

Re: koupě a úpravy na Defenderu 110

#9 Příspěvek od jareku » 16 pro 2022 08:10

jbizik píše: 16 pro 2022 03:03 Tu to máš na dlhé čítanie od Michala21, kompletna prerabka, úpravy, vylepšenia, a je na predaj!!! ....tu si môžeš predstaviť, čo by ťa čakalo......

https://nove.landroverforum.cz/forum/vi ... &start=880
Kamaráde, kolega to nechce dělat sám - jak píše, hledá někoho kdo mu to nejlépe cele udělá 😀 no a v Defovi ještě ani nejel… až do nej sedne, zjisti, že ho vlastně vůbec nechce 😂
Live long and prosper.

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6477
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: koupě a úpravy na Defenderu 110

#10 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 16 pro 2022 08:36

Až do něj sedne, zjistí, že je to ještě stokrát horší, než si dovedl představit, a stejně ho bude chtít. To auto je nejhorší a nejlepší zároveň.

Zapsat se dá pomocí zkušebny skoro cokoliv a počítej na to nějaké desetitisíce nebo třeba zaokrouhleně 100. Jezdí tu defy, co mají i rollcage zapsanou v tp, Jiank na to abys provedl renovaci a lehkou upravu podvozku v podstatě nic moc zapisovat nemusíš. S interierem si nikdo moc hlavu neláme, ikdyž bys měl třeba přetypovat na obytnak a zmenit pocet mist, pokud bys tam mel nejake trvale spani a vyhazel zadni sedacky, To lze taky celkem bez problemu - dneska se dost predelavaji dodavky na obytnaky a to je stejná otázka.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě a úpravy na Defenderu 110

#11 Příspěvek od VencaZE » 17 pro 2022 12:35

Hodně běžných věcí se dá zapsat přes pražský Helpreg. Alespoň v době mojí stavby to snadno šlo, včetně přestavby řízení z prava do leva..
V.
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
DjALF
Příspěvky: 1805
Registrován: 26 dub 2007 02:34
auto: Toyota LC 100
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě a úpravy na Defenderu 110

#12 Příspěvek od DjALF » 19 pro 2022 09:22

V první řadě si do toho sedni a projeď se. Pak uvidíš sám co bude dál :idea: :Pohoda:
Discovery I 300TDI "Užovka" - lehka OFF kosmetika "už EX"
Toyota Land Cruiser 100 "želva"
http://www.djalf.cz/ http://sportrescue.cz/

Odpovědět