Kamera do auta pro Discovery

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kamera do auta pro Discovery

#41 Příspěvek od MadTom » 22 zář 2016 17:38

Tyhlety zásuvky s USB měničem jsou sice hezké, ale je to občas pěknej šmejd - umí to rušit (rádio, vysílačku, nebo i couvací kameru :shock: ) a když se z toho nabíjí něco, co si trošku proudu vezme, ta se umí pěkně ohřát až roztavit. V jednom autě co mi sem nedávno přijelo jsem tohle viděl kovové s chladícíma žebírkama, a když jsem to zapojoval, tak jsme tomu udělali zátěžovej test a těch 5V 2A to dalo v pohodě, na rozdíl od jiných měničů, které buďto tolik ani nebyly schopné dávat, nebo se přehřívaly. Takže za mě opatrně na přehřátí.
A s tím vypínáním to vidím podobně - druhá 90Ah baterka mi v létě utáhne ledničku zhruba 3 dny bez dobíjení, takže nějakej mobil nebo tablet je mi jedno. A když auto "odstavuju", tak stejně vše kontroluju, jestli něco nezůstalo zapnuté.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Tomas K (tkala)
Příspěvky: 1172
Registrován: 09 zář 2009 14:25

Re: Kamera do auta pro Discovery

#42 Příspěvek od Tomas K (tkala) » 22 zář 2016 18:11

Snad to není úplnej šmejd, když to prodává Conrad pod svým jménem. Teď asi budu platit za jednotku naivity 1 TOM. :-)

Tom

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kamera do auta pro Discovery

#43 Příspěvek od MadTom » 22 zář 2016 18:51

Ale jo, Conrad prodává různé věci a má jednu výhodu - je to firma se jménem, tedy nejenom nějakej překupníček. Každopádně doporučuju zkontrolovat, jestli se to moc nehřeje, protože Conrad nikdy nebyl ten, kdo prodává něco super kvalitního, ale ten co prodává všem to, co je takové normální a funkční. Takže když prodával první modelářskou turbínu, tak to bylo znamení, že už je to zvládnutá věc, nejenom něco superspeciálního pro pár vyvolených.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Drunken
Příspěvky: 1
Registrován: 27 úno 2017 13:45

Re: Kamera do auta pro Discovery

#44 Příspěvek od Drunken » 27 úno 2017 13:46

Zdravím, moje stará kamera z Číny už přestává nahrávat. Občas se zapne a občas ne, tak mi došli nervy a rád bych si pořídil novou. Chtěl bych kameru, která už je trochu víc kvalitní a ne za pár kaček z Číny. Takže neporadili by jste mi?

marianh
Příspěvky: 401
Registrován: 06 zář 2016 07:34
tel.: +4369912287067
auto: Discovery 3 2.7 SE

Re: Kamera do auta pro Discovery

#45 Příspěvek od marianh » 27 úno 2017 15:53

Omlouvám se předem za mírný off-topic, ale já se vždy ptám, co hrozného se muselo stát, že člověk považuje to stálé natáčení svého veškerého okolí -bez vědomí, souhlasu či nějakého upozornění - za nutné. ... Boha jeho nejsou na světě hezčí starosti?
Ved prave ze su aj krajsie starosti a preto mi tiez kamera pribudne ked sa k tomu dostanem.
Z dvoch dovodov.
Jeden: Havarie. Priklad bohuzial z mojej praxe: odbocujes vlavo, zacne ta v zakaze obiehania obiehat motorkar, rozbije ti auto (€6000 skody). A cakas 3 mesiace s autom v servise lebo ten kreten sa odvolava proti rozhodnutiam policie ze on bol na vine a poistovna nezaplati kym nerozhodne policia. Kamera by to urychlila.
Druhy: buzeruje ta policia (stava sa na Slovensku) za nieco co si neurobil.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Kamera do auta pro Discovery

#46 Příspěvek od marwak » 20 bře 2017 22:12

xxx píše: 14 zář 2016 22:19
marwak píše:
A máš to vyzkoušené? Jako jestli s tím nejsou nějaké problémy, jestli se k tomu dá nějak rozumně dostat atd.? To by se mi líbilo úplně nejvíc - nejen volná zásuvka, ale taky nemuset tahat kabel někde přes půl auta...
Na D3 to mám tažené pod polstrem do zásuvky, protože jsou vpředu 2, tam mě to neomezuje. Na druhém autě to mám zapojené do stropního osvětlení a je to bez problémů.
Stropní světlo (u D3) je tam jen nacvaknuté a nad ním je dostatek místa. Nemusíš sundávat ani žádné polstrování.
Konečně jsem kameru koupil a zkušebně zatím nainstaloval kabelem pod polstrováním do zásuvky. Ale i tak bych to rád udělal napřímo přes stropní světlo. V té souvislosti mě ale napadá, jestli to půjde udělat tak, aby se proud do kamery dostal jen když otočím klíčkem v zapalování - ve starém autě i tady to mám tak, že kameru nepouštím, ale pustí se sama tím, že otočím klíčem a zásuvka se dostane pod napětí. To ale u stropního světla nepůjde ne? To je přece pod napětím pořád, takže bych musel kameru pouštět pokaždé ručně, jestli to chápu správně?
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
petr štrof
Příspěvky: 897
Registrován: 29 dub 2010 21:00
tel.: 603799382
auto: LR Disco 3 HSE 2006
Bydliště: NÁCHODSKO

Re: Kamera do auta pro Discovery

#47 Příspěvek od petr štrof » 20 bře 2017 22:18

mě se líbí tohle , nikde to nepřekáží

https://www.aliexpress.com/item/For-Lan ... 14920df235

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Kamera do auta pro Discovery

#48 Příspěvek od xxx » 20 bře 2017 22:32

marwak píše: 20 bře 2017 22:12
xxx píše: 14 zář 2016 22:19

Na D3 to mám tažené pod polstrem do zásuvky, protože jsou vpředu 2, tam mě to neomezuje. Na druhém autě to mám zapojené do stropního osvětlení a je to bez problémů.
Stropní světlo (u D3) je tam jen nacvaknuté a nad ním je dostatek místa. Nemusíš sundávat ani žádné polstrování.
Konečně jsem kameru koupil a zkušebně zatím nainstaloval kabelem pod polstrováním do zásuvky. Ale i tak bych to rád udělal napřímo přes stropní světlo. V té souvislosti mě ale napadá, jestli to půjde udělat tak, aby se proud do kamery dostal jen když otočím klíčkem v zapalování - ve starém autě i tady to mám tak, že kameru nepouštím, ale pustí se sama tím, že otočím klíčem a zásuvka se dostane pod napětí. To ale u stropního světla nepůjde ne? To je přece pod napětím pořád, takže bych musel kameru pouštět pokaždé ručně, jestli to chápu správně?
ano, stropní světlo je pod napětím stále, tzn. že ti kamera poběží nonstop. Má to i své výhody. Spousta kamer se dokáže při stání přepnout do parkovacího módu, přejde do pohotovostního režimu a má pohybový senzor, který ji zapne, když se něco před autem děje. Třeba nahraje, jak do tebe někdo na parkingu ducne :mrk
Když se rozjedeš, začne nahrávat zase kontinuálně.

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Kamera do auta pro Discovery

#49 Příspěvek od xxx » 20 bře 2017 22:40

petr štrof píše: 20 bře 2017 22:18 mě se líbí tohle , nikde to nepřekáží

https://www.aliexpress.com/item/For-Lan ... -3-Car-DVR
sice nepřekáží, ale nemá displej, kde je dobrá indikace, jestli kamera funguje a nahrává. U této bude jen signalizační dioda, na kterou může být i špatně vidět.
Pak potřebuješ stáhnout záznam a zjistíš, že není.

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Kamera do auta pro Discovery

#50 Příspěvek od marwak » 21 bře 2017 07:32

ano, stropní světlo je pod napětím stále, tzn. že ti kamera poběží nonstop. Má to i své výhody. Spousta kamer se dokáže při stání přepnout do parkovacího módu, přejde do pohotovostního režimu a má pohybový senzor, který ji zapne, když se něco před autem děje. Třeba nahraje, jak do tebe někdo na parkingu ducne :mrk
Když se rozjedeš, začne nahrávat zase kontinuálně.
Jasně, tohle ta kamera umí, ale umí to i při zapojení do zásuvky (tzn. že parkovací mód běží na baterku kamery - ještě nemám vyzkoušeno, ale podle návodu jsem to takto pochopil). Jenže jak ta kamera při zapojení do stropního světla pozná, že auto nastartovalo a má znovu začít nahrávat kontinuálně? Možná se ptám blbě, ale pořád si tím nejsem úplně jist a nerad bych se dělal s připojením do stropního světla, abych pak zjistil, že to nefunguje tak, jak bych potřeboval... :sweat A navíc - když poběží na stropní světlo pořád (i když jen v parkovacím módu), nebude to zbytečně zatěžovat baterku auta? Třeba v zimě, kdy déle stojí doma před domem bez pohybu? Není to asi velký odběr, ale přece...
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

lopo1
Příspěvky: 37
Registrován: 17 led 2017 08:50

Re: Kamera do auta pro Discovery

#51 Příspěvek od lopo1 » 21 bře 2017 07:37

Display mas na telefone cez wifi

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kamera do auta pro Discovery

#52 Příspěvek od MadTom » 21 bře 2017 08:34

Světlo bude svítit jenom tehdy, když má. Nemusí svítit trvale. A to že auto nastartovalo kamera může poznat z napětí - v klidu tam bude 12,5V nebo méně a po nastartování okolo 14V.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Kamera do auta pro Discovery

#53 Příspěvek od xxx » 21 bře 2017 09:27

marwak píše: 21 bře 2017 07:32
ano, stropní světlo je pod napětím stále, tzn. že ti kamera poběží nonstop. Má to i své výhody. Spousta kamer se dokáže při stání přepnout do parkovacího módu, přejde do pohotovostního režimu a má pohybový senzor, který ji zapne, když se něco před autem děje. Třeba nahraje, jak do tebe někdo na parkingu ducne :mrk
Když se rozjedeš, začne nahrávat zase kontinuálně.
Jasně, tohle ta kamera umí, ale umí to i při zapojení do zásuvky (tzn. že parkovací mód běží na baterku kamery - ještě nemám vyzkoušeno, ale podle návodu jsem to takto pochopil). Jenže jak ta kamera při zapojení do stropního světla pozná, že auto nastartovalo a má znovu začít nahrávat kontinuálně? Možná se ptám blbě, ale pořád si tím nejsem úplně jist a nerad bych se dělal s připojením do stropního světla, abych pak zjistil, že to nefunguje tak, jak bych potřeboval... :sweat A navíc - když poběží na stropní světlo pořád (i když jen v parkovacím módu), nebude to zbytečně zatěžovat baterku auta? Třeba v zimě, kdy déle stojí doma před domem bez pohybu? Není to asi velký odběr, ale přece...
pozná to tak, že se auto rozjede, má senzor. Klidně to můžeš nejdříve vyzkoušet pouze přes zásuvku.

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Kamera do auta pro Discovery

#54 Příspěvek od xxx » 21 bře 2017 09:29

lopo1 píše: 21 bře 2017 07:37 Display mas na telefone cez wifi
to samozřejmě.
Připojuješ si tak kameru vždy, než se rozjedeš, aby jsi zjistil, že funguje a nahrává?

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Kamera do auta pro Discovery

#55 Příspěvek od marwak » 21 bře 2017 09:59

MadTom píše: 21 bře 2017 08:34 Světlo bude svítit jenom tehdy, když má. Nemusí svítit trvale. A to že auto nastartovalo kamera může poznat z napětí - v klidu tam bude 12,5V nebo méně a po nastartování okolo 14V.
Myslel jsem klidový odběr kamery, pokud bude napojená přímo na kabel, který vede ke světlu, i když světlo samotné svítit nebude. Ten rozdíl napětí je asi dobrý nápad, jen nevím, jestli je to technicky proveditelné - někde výš se tu psalo, že odběr kamery je jen 5V, takže tam stejně mezi tím bude muset něco být? Výchozí funkčnost kamery je ale taková, že se zapne sama po otočení klíčkem, tedy když oproti nulovému napětí najednou dostane přes zásuvku 14 V. Nevím, jestli dokáže rozlišit 12,5V a 14V, ale počítám, že spíš ne.
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Kamera do auta pro Discovery

#56 Příspěvek od marwak » 21 bře 2017 10:02


pozná to tak, že se auto rozjede, má senzor. Klidně to můžeš nejdříve vyzkoušet pouze přes zásuvku.
To ano, ale ten funguje (u tohoto konkrétního typu) v režimu, kdy je kamera "vypnutá", tedy bez napětí ze zásuvky a pouze na baterku. Myslím, že pokud bude pod napětím, tak bude automaticky zapnutá a natáčet, ale ještě to vyzkouším, takto jsem to pochopil z návodu.
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Steve
Příspěvky: 1157
Registrován: 29 bře 2008 02:33
auto: D.I manuál 1997
Bydliště: Zlínsko

Re: Kamera do auta pro Discovery

#57 Příspěvek od Steve » 17 dub 2017 23:39

Já jsem si v listopadu vybral z Číny toto:
https://www.aliexpress.com/item/Hot-Nov ... 0.0.qltkhk
V prosinci mě opruzovali celníci, vše jsem jim poslal a nic - poslali to zpátky!!! :head
Prodejce mi naštěstí napsal, že mi to klidně pošle znovu a to klaplo tentokrát bez celníků. :dance
O víkendu jsem to namontoval, chce to samozřejmě slušnou kartu - class 10.
Napájení je z cigareťáku, ale je to konverze na USB, takže lze napájet přímo z vývodu USB v autě.
Zadní kamerka ještě není osazena a na stole nejede - nejspíš potřebuje ještě napájení - je na ní kromě konektoru i červený vývod - nejspíš na trvalé napájení?
Záznam nechce sice přímo na zrcátku jet (doladím, jede jen asi vteřina, pak hlásí že nevidí kartu), ale na PC záznam jede, ve slušné kvalitě.
Je tam i pohybové čidlo, G senzor (nastavitelný), parkovací asistent...
Důvod koupě?
Nemusím se dodatečně hádat, kdo měl přednost, monitoruje veřejný prostor, kdo nedělá nic špatného, nemusí se bát. Záznam se průběžně přepisuje, lze nějak zamknout důležitý záznam, ten pak zachová.
Např. když mi někdo udělá myšku a zabrzdí, pak jsem viník já (nedodržení bezpečné vzdálenosti), těžko se dokazuje něco jiného...
Montáž dvěma gumovými pásky přímo na stávající zrcátko. Obraz je přímo v zrcátku (lze vypnout).
Jsem spokojen :mrk
Discovery je životní styl.

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Kamera do auta pro Discovery

#58 Příspěvek od PEPO » 06 led 2023 22:10

Trochu zneužijem túto temu na jeden dotazík.
Dnes poobede som si úspešne natiahol kábel zo zadnej kamery pod stropnicou až k stredovému osvetleniu na strope medzi vodičom a spolujazdcom a káblik vytiahol vedla kábla na vnútorné spätné zrkadlo.
Teraz riešim napájanie kamery...A nemám moc chutí to ťahať niekde od zapalovača alebo z poistkovej skrinky.
Kliešťovým ampermetrom som našiel prúd ktorý prechádza káblom len ked je klúč zapnutý- čiže to čo potrebujem.
Sú to káble ktoré napájajú stmievanie zrkadla.
Potrebujem len radu či je to dobrý nápad alebo nie? Hádam s tým nezblbnem niečo dalšie.... :?
Akože nerozumiem prečo ide do zrkadla až 7 káblov-ale čo už.Asi to tak má byť..Viem že jeden kábel by mal blokovať stmievanie zrkadla pri zaradenej spiatočke a dalšie dva budú napájanie toho zrkadla-ale na čo sú tam tie dalšie- tak to nemám tucha. :roll:

Uživatelský avatar
PEPO
Příspěvky: 749
Registrován: 27 led 2011 12:51
tel.: 0905605225
auto: FREELANDER+D3
Bydliště: Furt pri Vode-Z.Moravce

Re: Kamera do auta pro Discovery

#59 Příspěvek od PEPO » 09 led 2023 11:22

Len doplním...
Ak by niekto riešil podobný problém a mal by dilemu ako ja...
Zdroj na kameru sa dal vytiahnuť z toho zrkadla.Čomu som sa velmi potešil...Zelený a čierny kábel v 7 zilovom zväzku :wink:

Odpovědět