netahá naftu 300tdi

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mildo123
Příspěvky: 638
Registrován: 08 lis 2015 20:11
auto: Defender 110 Tdi

Re: netahá naftu 300tdi

#61 Příspěvek od mildo123 » 10 led 2023 10:10

V tom čerpadle bude sajrajt a bude to treba od vrchu rozobrať a vyčistiť. Na demontáž si vyrobiť celkom jednoduchý prípravok a rozvodov sa nemusíš ani chytiť. Demontáž čerpadlá je tak otázka cca 15 minút. Inak pre začiatok zhod membránu zhora kde je boost pin. Zrkadielko pozri do vnútra a keď rukov dáš plný plyn tak musí vyskočiť taky kolík ktorý tlači na šikminu boost pinu. Pokiaľ nevyskoci máš to 100 percent zatuhnute.
Defender 110 Tdi 1998

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: netahá naftu 300tdi

#62 Příspěvek od MadTom » 10 led 2023 10:31

Ještě jsem si vzpomněl, jak mi před lety starej pán co v Olomouci servisoval vstřikovací čerpadla vysvětloval, jak je to s tím čurbesem uvnitř - ono i filtrem vždy něco projde, i když je to super jemné, a uvnitř čerpadla to udělalo povlak. A pokud se povlak následně sloupnul, třeba i působením nějakého aditiva, tak už to nebylo nezanedbatelné, a něco to může šprajcnout. Ptal jsem se co s tím, a jediné řešení bylo kompletní rozborka a vyčištění vnitřku čerpadla, jinak prostě neřešit. S dnešní naftou, která časem tuhne, tak je to ještě horší, i když píšeš, že tam byla německá nafta, tak určitě tam zůstaly nějaké zbytky nafty místní, a ty se prostě nevyplaví, takže to může být jenom zalepené.
Ještě by mohlo pomoci to čerpadlo ohřát - asi horkou wapkou, že by to mohlo povolit alespoň trošku.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Kyanid Sodný
Příspěvky: 305
Registrován: 09 kvě 2016 16:35

Re: netahá naftu 300tdi

#63 Příspěvek od Kyanid Sodný » 10 led 2023 14:55

Tak to jsou ty slavný biosložky co míchají do nafty, když to dlouho nejezdí tak se prostě z tej nafty vypreparují a je v podstatě zaschlá fermež, která je hodně odolná na rozpuštění, Jsem to čistil tak že jsem do kastrolu nalil nitro ředidlo a do toho ponořil vst. čerpadlo no a kastrol s čerpadlem pak ponořil do ultrazvukový čističky, kde už byla jako medium voda. Tak stačí na 10-15 minut zapnout. ,ale být u toho ! , protože se to celý ,jak kmitá ta voda docela zahřívá ,(aby nevyhořel nakonec i barák) funguje to dobře a čerpadlo není třeba ani rozebírat. Po vysušení od ředidla to ponořit do čistý nafty no a to je celý.

Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

Re: netahá naftu 300tdi

#64 Příspěvek od cyril » 10 led 2023 16:27

Díky pánové! Tak to mám hned lepší náladu! :yes Zkusím to teda nějak zkusit rozchodit. My to s klukama na firmě, když jsme ještě dělávali i Lanďáky nikdy neřešili. Tak je to pro mě nová věc. Jak na to vlítnu, podám report. :time Jako první zkusím sundat tu membránu viz obrázek... A uvidíme.
Přílohy
d_boostpinlandroversahara4x41.jpeg

Odpovědět