Stránka 1 z 1

netopí topení

Napsal: 01 pro 2010 20:22
od lucio69
hoj hoj zdravim všechny smolaře kteří si pořídili fríčko, po neskutečných problémech s mototrem (odešlo my turbo a zadřelo my téměř motor) a výměně ird převodovky, se vyskytl další problém soustava chladící kapaliny se my neskutečně tlakuje a ztrácí se my voda ale nepravidelně čtrnáct dní je vše OK a pak během 10km zmizí vše z nádobky a i když je teplota motoru na provozní hodnotě tak my přestalo topit topení dneska jsem se ho snažil odvzdušnit ale bez úspěchu chvílemi se my podařilo topení odvzdušnit a na minutku to hřálo ale pak se my to zase zavzdušnilo nevim kde mám hledat problem už jsem vyzkoušel snad vše mám strach z prasklý hlavy ale nejsem si tim jistej je možný že je problem někde jinde??? dík za odpověd

Re: netopí topení

Napsal: 01 pro 2010 20:35
od Tonny
lucio69 píše:hoj hoj zdravim všechny smolaře kteří si pořídili fríčko, po neskutečných problémech s mototrem (odešlo my turbo a zadřelo my téměř motor) a výměně ird převodovky, se vyskytl další problém soustava chladící kapaliny se my neskutečně tlakuje a ztrácí se my voda ale nepravidelně čtrnáct dní je vše OK a pak během 10km zmizí vše z nádobky a i když je teplota motoru na provozní hodnotě tak my přestalo topit topení dneska jsem se ho snažil odvzdušnit ale bez úspěchu chvílemi se my podařilo topení odvzdušnit a na minutku to hřálo ale pak se my to zase zavzdušnilo nevim kde mám hledat problem už jsem vyzkoušel snad vše mám strach z prasklý hlavy ale nejsem si tim jistej je možný že je problem někde jinde??? dík za odpověd
hádal bych těsnění pod hlavou... taky mi to tlakovalo a ucmrndávalo si to přes expanzku...

Re: netopí topení

Napsal: 01 pro 2010 20:49
od lucio69
jj taky sem si to myslel ale to už jsem vyměnil

Re: netopí topení

Napsal: 02 pro 2010 15:03
od tagr
co máš za motoer ?

Re: netopí topení

Napsal: 02 pro 2010 15:21
od lucio69
rok výroby 1999 takže myslim že rover

Re: netopí topení

Napsal: 02 pro 2010 15:27
od tagr
jo ale benzín , nebo naftu? :(

Re: netopí topení

Napsal: 02 pro 2010 19:26
od brubo
Hned v úvodu píše,že měl problémy s turbem,tak logicky asi diesel :ty jeden...:

Re: netopí topení

Napsal: 02 pro 2010 22:01
od dzordzi
toto isté som mal aj ja... robila mi to vodná pumpa!!!!!! niekedy som prešol 90km a v pohode a niekedy to za 10 minút vytéklo ven. pozri pod motor či ti neteče po klimakompresore dole voda- vyteká to zo serva, tam je pumpa.
Tiež mi to tlakovalo- najprv som vymenil nejaké hadice, kúrenie, potom chladič a nakoniec vodnú pumpu. toto všetko sa stalo že som komplet vymenil novú vodu v chladiči lebo tam už bola iba voda...... :hand

Re: netopí topení

Napsal: 03 pro 2010 07:58
od tagr
no jo no :Sorry: musím být pozornější :sad

Re: netopí topení

Napsal: 18 pro 2010 12:26
od will.26
no zjišťuji že mám ty samé přiznaky :coze: motor se zahřeje docela rychle na provozní teplotu ale topení je bídné a s vodou to samé ,někdy drží dlouho a někdy zmizí docela rychle

Re: netopí topení

Napsal: 18 pro 2010 21:57
od waltr666
Tak jak to tady popisujete tak to je bud těsnení pod hlavou nebo prasklá hlava. jo kdyby někdo chtěl tak se mi tu jedna po opravě válí i s těsněnim :lol: :lol:

Re: netopí topení

Napsal: 03 led 2011 16:39
od Uska
Ahoj, přidám se se svým problémem.
Voda se ztrácí, ale topení topí bez problému a olej je čístej, ani pára z výfuku takže těsnění to nebude.
Na 400km jsem dolil litr chladící kapaliny. Máte někdo představu co to může být ???
Mám 2.0 td4 rok 2004
Za každou radu předem děkuji.

Re: netopí topení

Napsal: 03 led 2011 17:05
od Distruptor
Skontroluj z vnutra mot. priestoru okraje chladica, ci tam nemas zaschnutu chladiacu zmes, potom skontroluj ci mas v poriadku viecko nadobky chl. kvapaliny.

Re: netopí topení

Napsal: 03 led 2011 17:07
od Uska
Dík a co konkrétně mám hledat na tom víčku ??

Re: netopí topení

Napsal: 03 led 2011 17:18
od Uska
Tak jinak, byl jsem se na to podívat a levej bok chladiče ( z pohledu před autem ) je potečenej a je tam přischlá červená chladící kapalina.
???

Re: netopí topení

Napsal: 03 led 2011 17:22
od Distruptor
no tak to tam mam presne aj ja, ale mne nemizne tolko vody, za 10 000km som dolieval cca 4x po par deci a raz cca liter (to ale bolo zlym odvzdusnenim) , a pri viecku mam tiez zaschnutu chladiacu zmes takze to viecko asi vymenim. S opravou ti neporadim ale skus najprv odvzdusnit system.

Re: netopí topení

Napsal: 03 led 2011 17:47
od Uska
Dík, udělám jak říkáš. :nod :Sorry: :Sorry: :Sorry: :hand :Sorry: :Sorry: :Sorry: