Mazani jednotlivych prispevku

Zde napište co vám zde chybí, co by jste chtěli zlepšit, upravit, nebo problémy s některou z funkcí na fóru.

Moderátor: stan

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5712
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#141 Příspěvek od Miky_CZ » 07 bře 2013 09:59

PavelU píše:Možná hloupá otázka, ale zajímá mě to. Kdy se mažou příspěvky úplně a kdy se přesouvají do archivu a do popelnice... :?:
Prispevky se nemazou ale skryvaji proto me zmatlo ze ja je vidim
Temata se taky nemazou ale presouvaji do archivu
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4166
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#142 Příspěvek od low » 07 bře 2013 10:10

Tak uz mam nejake informace.

Ad tema mopadzioho Abar, je snad vse vysvetleno. Prispevky se nemazou zcela, jen je normalni uzivatel nevidi (v tomto pripade na zadost zakladatele tematu provedl moderator skryti nezadoucich pripsevku)

ad tema "nerozsvítí se vůbec žhavení" doslo prave diky teto funkci k chybe v databazi a tema se normalnim uzivatelum jevi jako smazane. kdyby bylo "smazane" bylo by v archivu. natvrdo mazeme temata ktera jsou v rozporu s dobrymi mravy nebo se zakonem, ty se ani nepresouvaji do archivu. Bohuzel nekompatibilita mezi aplikaci skryvani a verze fora zapricinuje, ze se nektera temata/prispevky nedaji jednoduse opet zviditenit a je treba natvrdo zasahnout do databaze (na cemz se prave pracuje a snad bude zdarne dokonceno). Jen pro predstavu, databaze ma cca 200Mb a obsahuje 400 000prispevku

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#143 Příspěvek od MOPADŽI » 07 bře 2013 10:22

low píše:Tak uz mam nejake informace.

Ad tema mopadzioho Abar, je snad vse vysvetleno. Prispevky se nemazou zcela, jen je normalni uzivatel nevidi (v tomto pripade na zadost zakladatele tematu provedl moderator skryti nezadoucich pripsevku)

ad tema "nerozsvítí se vůbec žhavení" doslo prave diky teto funkci k chybe v databazi a tema se normalnim uzivatelum jevi jako smazane. kdyby bylo "smazane" bylo by v archivu. natvrdo mazeme temata ktera jsou v rozporu s dobrymi mravy nebo se zakonem, ty se ani nepresouvaji do archivu. Bohuzel nekompatibilita mezi aplikaci skryvani a verze fora zapricinuje, ze se nektera temata/prispevky nedaji jednoduse opet zviditenit a je treba natvrdo zasahnout do databaze (na cemz se prave pracuje a snad bude zdarne dokonceno). Jen pro predstavu, databaze ma cca 200Mb a obsahuje 400 000prispevku
:yes A tak to má být. Má se psát k tématu příspěvku a né rýpat. Ještěže ty pravidla jsou.
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

MadTom
Příspěvky: 14902
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#144 Příspěvek od MadTom » 07 bře 2013 10:27

Když už se na tom pracuje - dotaz.
Proč se občas stává, že mi u některého tématu (třeba Range Rover) svítí, že jsou tam nové příspěvky, a když si ho rozkliknu, tak tam žádný nový příspěvek není? Stačí potom v daném tématu Označit všechny příspěvky jako přečtené, a ono to označí i ty, které tam "nejsou"? Dělá to již delší dobu.
A včera to bylo ještě lepší - u dvou příspěvků, které se zobrazily jako nové příspěvky (přes funkci Zobrazit nové příspěvky) v Archivu, když jsem je chtěl zobrazit, tak mi to řeklo, že jsou smazané. A to opakovaně. Stejným postupem - označit všechny příspěvky v tématu jako smazané se to spravilo.
Dělá to na mě dojem, že si databáze někde nerozumí, navíc již nějakou dobu se některé odezvy fóra výrazně zpomalily. Jestli to nemůže souviset (chyby? v databázi a z toho plynoucí neideální vyhledávání a následné pomalé odezvy). Nejvíc je to u mě vidět, při přechodu do soukromých zpráv.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#145 Příspěvek od PavelU » 07 bře 2013 10:28

Blbě jsem se vyjádřil, kdy se příspěvky skrývají (podle mě to samé co vymazání, protože kromě moderátora příspěvek nikdo nevidí) a kdy se přesouvá do archivu (např. vlákno Volím Karla, které na žádost zakladatele mělo být smazáno, ale je v archivu a je možné do něj kdykoliv nahlédnout). Omlouvám se za své možná pomalé chápání, ale rád bych to věděl. :wink:
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4166
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#146 Příspěvek od low » 07 bře 2013 10:32

to je dotaz na moderatory, tedy doporucuji vznest tento dotaz v tomto tematu http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... 11&t=11611" onclick="window.open(this.href);return false; cimz ale netvrdim, ze toto jejich rozhodnuti musi nejak obhajovat.

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4166
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#147 Příspěvek od low » 07 bře 2013 10:35

PavelU píše:Blbě jsem se vyjádřil, kdy se příspěvky skrývají (podle mě to samé co vymazání, protože kromě moderátora příspěvek nikdo nevidí) a kdy se přesouvá do archivu (např. vlákno Volím Karla, které na žádost zakladatele mělo být smazáno, ale je v archivu a je možné do něj kdykoliv nahlédnout). Omlouvám se za své možná pomalé chápání, ale rád bych to věděl. :wink:
jeste se zeptam zda se nahodou neptas na rozdil na skryvani vs. presouvani do archivu. (mozna by pomohlo se rovnou zeptat na to co Te zajima)

na to je totiz jednoducha odpoved. presunout do archivu se da pouze cele tema, kdezto jednotlive pripsevky se daji pouze skryt/vymazat

Uživatelský avatar
Tonny
Příspěvky: 1449
Registrován: 03 pro 2009 16:28
auto: Def 110
Bydliště: Praha

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#148 Příspěvek od Tonny » 07 bře 2013 10:44

PavelU píše:Blbě jsem se vyjádřil, kdy se příspěvky skrývají (podle mě to samé co vymazání, protože kromě moderátora příspěvek nikdo nevidí) a kdy se přesouvá do archivu (např. vlákno Volím Karla, které na žádost zakladatele mělo být smazáno, ale je v archivu a je možné do něj kdykoliv nahlédnout). Omlouvám se za své možná pomalé chápání, ale rád bych to věděl. :wink:
jednotlivé příspěvky se mažou (skrývají, neboli soft delete)
celá vlákna se zahazují do Archivu...

je to z důvodu obnovy, protože se relativně jednoduše dá obnovit soft smazaný příspěvek, nebo naopak zpátky přesunout téma z archívu do "živé" sekce..

jestliže dle pravidel, která si myslím že jsou smysluplná a mají důvod aby tu byly, někdo zažádá o promazání vlákna, má moderátor na výběr buď to rovnou udělat a nebo napsat tomu uživateli a probrat důvody proč by mělo být vlákno promazáno... Moderátory tady dělají myslím si že rozumní lidé, kteří "smažou" příspěvek jednou za měsíc a vždy je k tomu konkrétní důvod...

Takže vlastně ani nevím o čem se to tady dohadujete/š

Tonny
Def 110 ???, RR 3,6 TDV8, EX D2 TD5, EX Def 90 300TDi, EX Disco 300TDi
https://nove.landroverforum.cz/forum/vi ... hp?t=29054

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#149 Příspěvek od PavelU » 07 bře 2013 11:16

Nevím jak je to v administraci teď, ale když jsem byl moderátor já, tak se dalo vlákno zkopírovat a kopie přesunout třeba do archivu. Originál se nechal na původním místě a ten se mohl zbavit příspěvků označených zakladatelem vlákna nebo příspěvků v rozporu s pravidly fóra. Zůstala teda možnost kdykoliv nahlédnout do původního nepromazaného vlákna, teď tato možnost není. Promazáním vlákna některé příspěvky nedávají smysl, protože z části reagují na vymazané příspěvky. Toto se stalo i v případě vlákna Abar, kde bylo smazáno několik příspěvků, ale zůstal tam poslední příspěvek zakladatele vlákna, který reagoval na předchozí debatu, která už byla smazána.

Proto se ptám jestli je možné zajistil přesouvání označených (podle zakladatele vlákna nevhodných) příspěvků do archivu, tak aby možno si kdykoliv tyto příspěvky přečíst? Děkuji za odpověď. :wink:
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4166
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#150 Příspěvek od low » 07 bře 2013 11:26

PavelU píše:Nevím jak je to v administraci teď, ale když jsem byl moderátor já, tak se dalo vlákno zkopírovat a kopie přesunout třeba do archivu. Originál se nechal na původním místě a ten se mohl zbavit příspěvků označených zakladatelem vlákna nebo příspěvků v rozporu s pravidly fóra. Zůstala teda možnost kdykoliv nahlédnout do původního nepromazaného vlákna, teď tato možnost není. Promazáním vlákna některé příspěvky nedávají smysl, protože z části reagují na vymazané příspěvky.
Toto si nejsem jist, ze se kdy delalo na tomto foru. Nepletes si to s Tvym forem 2 (.eu)???
PavelU píše:Proto se ptám jestli je možné zajistil přesouvání označených (podle zakladatele vlákna nevhodných) příspěvků do archivu, tak aby možno si kdykoliv tyto příspěvky přečíst? Děkuji za odpověď. :wink:
V zasade technicky mozne by to bylo (vyse uvedenym postupem), ale byl by to neumerny narust prace pri moderaci fora, ze se to delat nebude. V pripade, ze ma nekdo pocit, ze mu bylo ukrivdeno, muze se obratit na mne, ja se na "skryty" prispevek podivam, zhodnotim a bud potvrdim praci moderatora, nebo ho zviditelnim

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#151 Příspěvek od PavelU » 07 bře 2013 12:52

Nepletu si to, bylo to na tomto fóru... :wink:

Není to tolik práce navíc, pokud si dobře pamatuji, tak je to o dvě kliknutí více než teď. Dále se podle mě nepromazávají vlákna každý den nebo týden, aby to byl nějaký velký zásah do práce moderátora, který je v práci na PC zdatný. Byl to jenom můj návrh a vyhověl by podle mě i zakladateli tohoto vlákna, který hned v prvním příspěvku píše toto a žádá admina aby se příspěvky nemazaly... http://landroverforum.klape.cz/forum/vi ... 28#p167128" onclick="window.open(this.href);return false;

Každopádně děkuji za odpovědi. :wink: Pavel
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#152 Příspěvek od fugín » 07 bře 2013 13:00

Mám jiný problém,od včerejšího večera když kliknu na : Zobrazit vaše témata: tak mi to napíše že to nic nenašlo. Byl zvyklej se takhle dostat na Východní čechy...... který sem založil. Jsem poloviční počítačovej analfabet a třeba sem si to někde v nastavení zkonil sám,ale třeba ne. Co mám udělat proto aby mě : Zobrazit vaše témata: zase fungovalo?
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5712
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#153 Příspěvek od Miky_CZ » 07 bře 2013 13:15

Ja dostal jasny prikaz temata nemazat ale presouvat do archivu a tak to taky delam, tema jsem opravdu smazal asi dvakrat a to mel k tomu dotycny opravdovy duvod, zavolal na telefon, duvod vysvetlil a ja nasledne volal lowovi aby to odsouhlasil. A nebyl to duvod ze se nekdo ve vlakne pohadal a pak ho chtel smazat.
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
PavelU
Příspěvky: 5182
Registrován: 01 úno 2009 17:54
tel.: +420 603716996
auto: Land Rover
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#154 Příspěvek od PavelU » 07 bře 2013 13:41

Miky_CZ píše:Ja dostal jasny prikaz temata nemazat ale presouvat do archivu a tak to taky delam, tema jsem opravdu smazal asi dvakrat a to mel k tomu dotycny opravdovy duvod, zavolal na telefon, duvod vysvetlil a ja nasledne volal lowovi aby to odsouhlasil. A nebyl to duvod ze se nekdo ve vlakne pohadal a pak ho chtel smazat.
Miky v pohodě, to nebyla výtka, ale návrh nebo spíše prosba k řešení v problematice mazání příspěvků. Ty navíc nemáš moderátorské práva v sekci Defender. :wink:
LAND ROVER náhradní díly, doplňky a offroad příslušenství. Distributor dílů ALLMAKES, TERRAFIRMA, BRITPART, BEARMACH, ALLISPORT
Kontakt: E-SHOP http://www.litep4x4.cz ** E-MAIL info@litep4x4.cz ** MOBIL (+420) 603716996 ** FACEBOOK - facebook.com/litep4x4

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2719
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#155 Příspěvek od masar » 07 bře 2013 21:12

fugín píše:Mám jiný problém,od včerejšího večera když kliknu na : Zobrazit vaše témata: tak mi to napíše že to nic nenašlo. Byl zvyklej se takhle dostat na Východní čechy...... který sem založil. Jsem poloviční počítačovej analfabet a třeba sem si to někde v nastavení zkonil sám,ale třeba ne. Co mám udělat proto aby mě : Zobrazit vaše témata: zase fungovalo?
Dočetl jsem tenhle příspěvek a schválně klikám na "zobrazit vaše témata" a zobrazilo se to větším fontem ve Firefoxu i Chromu a v Chromu navíc problém s kódováním diakritiky viz. foto:

Edit: Tak teď už se to zobrazuje normálně :yes
Přílohy
Firefox
Firefox
Chrome
Chrome
Land Rover Discovery 2 Td5

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#156 Příspěvek od MOPADŽI » 08 bře 2013 09:56

Nevím jak je to v administraci teď, ale když jsem byl moderátor já - to byl zdejší velký omyl
tak aby možno si kdykoliv tyto příspěvky přečíst? Děkuji za odpověď. - STB
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#157 Příspěvek od MOPADŽI » 08 bře 2013 14:10

:bandit
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
Miky_CZ
Příspěvky: 5712
Registrován: 29 čer 2008 13:47
tel.: 603 975 234
auto: DI, D3 V8, XK8
Bydliště: Ostrava

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#158 Příspěvek od Miky_CZ » 08 bře 2013 14:25

MOPADŽI píše::bandit
Procs to neresil vcera na skoleni, mel si tam nejvyssiho a 4 moderatory
DI 300 Tdi: 4"lift, bodylift 2,5cm, BFG MT 285/75 R16, pevnostní nárazníky, prahy, přídavné světla, snorchel, CB, 2 navijáky, roll cage, kryty dif., žebřík, nájezdový plech, axle lock, true track, bufík atd
RRC 3,9 V8: závodní speciál

Uživatelský avatar
MOPADŽI
Příspěvky: 4295
Registrován: 08 zář 2007 22:35
auto: Def,Def a Def+Disco
Bydliště: Orlickoústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#159 Příspěvek od MOPADŽI » 08 bře 2013 15:17

Řešil a je to vyřešeno :Pohoda:
A myslím, že ta debata zde, je zbytečná.
Čas a Land Rover, nezastavíš... www.mopadzi4x4.eu

Uživatelský avatar
Zanzibar
Příspěvky: 1973
Registrován: 12 lis 2008 17:34
tel.: +420602286657
Bydliště: Běleč
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazani jednotlivych prispevku

#160 Příspěvek od Zanzibar » 08 bře 2013 16:56

Se strašně a poníženě omlouvám :Ja blb: , ale kde je téma "volil jsem Karla" ? Nemohu jej najít ani přes "SUPER HLEDAT" :mrgreen:
Sem ho chtěl jenom číst......nebojte, levičáci :grin:
tři series, jedna devadesátka a jedno disco :-)

Odpovědět