Stránka 1 z 1
Demontáž zadního blatníku (boku) D1
Napsal: 01 srp 2012 16:13
od JSK
Jak a kde všude je připevněn zadní blatník na třídvířku? Potřebuji ho vrátit do původního tvaru po "souboji" se škodovkou a na autě to nepůjde, takže musí dolu.
Re: Demontáž zadního blatníku (boku) D1
Napsal: 01 srp 2012 22:34
od pavouk
Zdarec
Šrouby jsou zevnitř pod tapecem pořádně se dívej a najdeš je snadno mají hlavu na 10.klíč , pár jich je schovaných pod vnějším plastem na sloupku, ty
byli ještě přelepené izolačkou aby nebyli vidět. Blatník je přitmelený tak že drží i po odšroubování. práci zdar
Re: Demontáž zadního blatníku (boku) D1
Napsal: 02 srp 2012 22:57
od JSK
Díky za rady.

Re: Demontáž zadního blatníku (boku) D1
Napsal: 02 srp 2012 23:13
od Sláma Karel
No a hlavně jsi zapomněl na ty dva vruty co to drží nahoře nad oknem kromě těch 6tek šroubků. Taky jsi nezmínil ty dva co jsou od zadního kola z podběhu a taky ty vruty vedle zadních dveří zvenku. No a ještě ty šrouby schované pod tou černou lištou z boku vedle rámu oken dveří. (nejdřív sundat ty lišty zevnitř a pak je uvidíš)
No a nezapomenou odšroubovat držák na zástěrku.
K

Re: Demontáž zadního blatníku (boku) D1
Napsal: 03 srp 2012 10:07
od JSK
Takže shrnutí:
-demontovat komplet boční tapec
-demontovat výklopné okno
-sundat lištu B sloupku (je nacvaklá+přilepená oboustrannou páskou)
-vyndat zadní svítilnu, trysku ostřikovače (pochybuju, že se povede bez ulomení packy), odvrtat nýty držáku repráku na D sloupku
-2 šrouby v podběhu, držák zástěrky
-vruty u pátých (třetích) dveří
-šrouby zevnitř nad a pod okny + 2 vruty
-šrouby na B sloupku (pod lištou mezi okny a zevnitř v sloupku pod okny)
-šroub v plastovém prahu
-tahat a postupně odřezávat tmel (jde to celkem dobře)