Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Nový kus s DII , dotazy LR zelenáče

#1 Příspěvek od dava » 30 bře 2013 10:37

Tímto zdravím LR team a hned se zeptám: znáte někdo tuhle DII ? Zatím se s ní seznamuju, uvidíme jestli mi sedne nebo se vrátím rychle do Patrola :mrgreen: .
Zatím je to tak 50 na 50. Má nějaký mouchy, svítí ty 3 žlutý a SRS , plus je to líný jak veš.
Mám v plánu to rozchodit do OK stavu a dodělat ovládání mezidifu.Sundat zahradu...a tak
Snažím se hledat tady na foru, ale semtam se asi budu ptát, v technice je dost nepřehledno.

Fotečka:
P1030395 forum.jpg
Dík za info.
Naposledy upravil(a) dava dne 12 dub 2013 16:40, celkem upraveno 1 x.
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
goodlift
Příspěvky: 418
Registrován: 10 srp 2011 09:02
auto: Defender 110-300tdi
Bydliště: Brno

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#2 Příspěvek od goodlift » 30 bře 2013 14:37

Ahoj, tu zahrádku bych nesundával, tomu autu sluší :yes
ex - D1 200 tdi
ex - D1 300 tdi
akt - Defender 300 tdi

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#3 Příspěvek od dava » 30 bře 2013 16:02

Zahrádka je totál rezavá , tak stejně musí dolů na opravu. Co mě štve, tak pod tím byly hagusy a jsou debilně uřízlý.
Dnes jsem zhasnul SRS, byl to kabel pod sedačkou řidiče , zahýbat a zatím nesvítí. Pak jsem vykoumal že vedle malý páky je díra a na čudlu mezinápravy je navařenej nástavec tak 10 cm, ale má to takovej divnej konec, nic na to nepasuje, asi to teda nějak obnovím. Jsou na tom dva zuby a dírka mimo střed, asi se závitem tak M5.
Mezi ovládáním turba a trubkou je jen hadička, modulátor jsem našel v kastlíku,to by nemělo vadit ne?
Že to netahá by se mohlo změnit až zhasne TC ??
Prolezl jsem zběžně vedení od ABS čidel, nic jsem nenašel, tak žlutý svině svítí dál, docela mě to štve, zejtra jedu s vlekem 3 tuny mimo cestu, máme tu sníh.Neví někdo čím bych to načetl přes OBDII kabel? Nebo co je za jednotku ABS, Wapco? Jde o to že o velikonocích nemám kam zajet, tak bych zatím zapátral sám, ledacos najdu.
A Webasto ráno nechytlo, přestože bylo pod nulou...to by mělo ne? Ale byl k tomu prý ovladač, jenže bejvalej majitel ho ztratil, tak nevím, jestli v tom případě bývá funkce automatického přihřívání zachovaná?? Nikde jsem to nenašel... Samostatně to nejde zapnout nějak?
To bude veselo s touhle károu :clap
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#4 Příspěvek od MadTom » 30 bře 2013 16:16

ABS asi přes běžné OBD nenačteš - aspoň pomocí běžných čteček. Co se týče toho wastegate modulátoru k turbu, pokud ho někdo vyhodil a stáhnul turbo tak, aby se nepřefukovalo, tak se nediv že to nejede, nebo je druhá možnost, že se to přefukuje a potom to přes 3000otáček řídící jednotka odstavuje. Regulátor dát zpět, případně vyměnit za funkční, naštěstí není drahej, a zkontrolovat zda turbo správně fouká - jde to i přes diagnostiku.
Ovládání uzávěrky mezinápravy se řešívalo formou tyčky s kloubkama z goly a jejím otáčení - když nebylo k dispozici originál ovládání, nebo nějaká jeho kopie.
A svítící ABS nemusí být jenom kabel od čidla, ale třeba spínače v kostce, nebo pár jinech věcí. Navíc přelomenej kabel od čidla, vůbec nemusí být vidět okem - já jsem ho musel dost natvrdo ohnout, aby se to projevilo - normálně to fungovalo i za jízdy, dokud auto někde nedrnclo, nebo jsem nezatočil volantem.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#5 Příspěvek od dava » 30 bře 2013 16:39

MadTom píše:ABS asi přes běžné OBD nenačteš - aspoň pomocí běžných čteček. Co se týče toho wastegate modulátoru k turbu, pokud ho někdo vyhodil a stáhnul turbo tak, aby se nepřefukovalo, tak se nediv že to nejede, nebo je druhá možnost, že se to přefukuje a potom to přes 3000otáček řídící jednotka odstavuje. Regulátor dát zpět, případně vyměnit za funkční, naštěstí není drahej, a zkontrolovat zda turbo správně fouká - jde to i přes diagnostiku.
Ovládání uzávěrky mezinápravy se řešívalo formou tyčky s kloubkama z goly a jejím otáčení - když nebylo k dispozici originál ovládání, nebo nějaká jeho kopie.
A svítící ABS nemusí být jenom kabel od čidla, ale třeba spínače v kostce, nebo pár jinech věcí. Navíc přelomenej kabel od čidla, vůbec nemusí být vidět okem - já jsem ho musel dost natvrdo ohnout, aby se to projevilo - normálně to fungovalo i za jízdy, dokud auto někde nedrnclo, nebo jsem nezatočil volantem.
JJ, je mi to skoro jasný... zajedu to někam načíst, jen nevím jistě kam, známej je hodně dobře vybavenej na všechno možný, ale jestli to bude umět ještě nevím, je na horách, tak neotravuju.. Dá se ten modulátor otestovat venku??Waste je celej jak novej , ještě na tom jsou fialový rysky na stavěcí tyčce, celý turbo je takový pěkný :grin: Ale je dost slyšet v nízkých. Netáhne to odspoda
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
dabartos
Příspěvky: 838
Registrován: 14 srp 2011 13:08
auto: DI-200TDI , Free 1.8
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#6 Příspěvek od dabartos » 30 bře 2013 17:42

Ahoj. Z vlastní zkušenosti vím že to ABS muže dělat špatnej náboj kola....
http://WWW.DEFENDER.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Laci DII
Příspěvky: 245
Registrován: 04 pro 2011 18:40
tel.: 0903155696
auto: DII TD5 02
Bydliště: okr. Levice

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#7 Příspěvek od Laci DII » 30 bře 2013 18:38

tak s týmto súhlasím. občas mi vyskočila chyba na prednom čidle abs až nakoniec stačilo prudšie pribrzdiť a kontrolky sa rozsvietili.
onedlho nepríjemné škrípanie a náboj bol v prdeli... po výmene všetko ok.
D2 Td5

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#8 Příspěvek od dava » 30 bře 2013 19:02

Nestraš... jako v ložisku, zvednout, zacloumat? Vepředu by nebylo divu, je tam dost naložíno , ale doufám že to není ono :Sorry:
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
Laci DII
Příspěvky: 245
Registrován: 04 pro 2011 18:40
tel.: 0903155696
auto: DII TD5 02
Bydliště: okr. Levice

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#9 Příspěvek od Laci DII » 30 bře 2013 19:09

určite najprv niekomu na diagnostiku. možno je len vadné čidlo...
ja už mám oba náboje nové,tak snáď bude kľud :-)
D2 Td5

Uživatelský avatar
Balú
Příspěvky: 767
Registrován: 01 srp 2012 13:53
tel.: +421903775011
auto: LR DII 2003
Bydliště: Púchov

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#10 Příspěvek od Balú » 30 bře 2013 19:58

skus aj relatko ABS -rozober ho,ja som ho tiež najskôr iba premeral,ale našťastie mi to nedalo a rozobral ho a ten spínaný silový kontakt bol uplne čierny a aj keď sa tváril že je OK tak evidentne bol na ňom úbytok napätia a to robilo bordel,trochu som to prebehol vodným šmirgľom a kontrolky zhasli (teda zatiaľ)

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#11 Příspěvek od dava » 30 bře 2013 20:12

Balú píše:skus aj relatko ABS -rozober ho,ja som ho tiež najskôr iba premeral,ale našťastie mi to nedalo a rozobral ho a ten spínaný silový kontakt bol uplne čierny a aj keď sa tváril že je OK tak evidentne bol na ňom úbytok napätia a to robilo bordel,trochu som to prebehol vodným šmirgľom a kontrolky zhasli (teda zatiaľ)
To zelený v mot. prostoru?? Mohlo by, někdy zavrčí do pedálu při testu, někdy ne. Tak to ještě zejtra omrknu
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
Balú
Příspěvky: 767
Registrován: 01 srp 2012 13:53
tel.: +421903775011
auto: LR DII 2003
Bydliště: Púchov

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#12 Příspěvek od Balú » 30 bře 2013 20:26

je normálne v poistkovej a relátkovej skrinke čo je pri pravom prednom blatníku v smere jazdy,na spodnej strane veka skrinky máš legendu,že ktoré to je,tuším to je prvé veľké relé v hornej rade a prvé v smere od kabíny (bez záruky),ono to relé spína celkom veľké prúdy,tak ten kontakt dostáva celkom zabrať

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#13 Příspěvek od dava » 31 bře 2013 13:00

:sweat tak dnes poprvé práce, vyloženě velikonoční počasíčko.
P1030401.JPG
P1030406.JPG
Budu muset zaslepit EGR, ale to dělám u všeho, reakce na plyn je ubohá, takhle by to nešlo. Čtyřkolku jsem nezamknul, tak všecko na kvaltu, nechtělo se mi pod vůz v tom sajrajtu.
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#14 Příspěvek od dava » 11 dub 2013 22:26

:?: Při otáčení na tvrdým se to v plným rejdu trochu pere,skoro jako by byl zavřenej mezidif, je to v normě?? Je cítit že jde auto ztěžka, předek má snahu jakoby klouznout.
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#15 Příspěvek od MadTom » 12 dub 2013 06:33

A máš nafoukaný gumy? Ono to udělá dost. Jindy jsem nic takovýho nepozoroval.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#16 Příspěvek od dava » 12 dub 2013 11:54

JJ, 265/75/16 BFG A/T mám předek 2,4 zadek 2,2, Dnes jsem to zkoumal na mokrým asfaltu, v plným rejdu předek jakoby odskočí ven ze zatáčky a vzadu hráblo vnitřní kolo. V servisce je od předminulýho majitele výměna předního difu , ale nic k tomu. Auto mělo tehdy asi 180 tisíc, přijde mi to brzo...
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
Luboš M.
Příspěvky: 3300
Registrován: 09 úno 2007 17:16
tel.: 608 969 607
auto: Defender 110
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#17 Příspěvek od Luboš M. » 12 dub 2013 11:55

není to auto Davida Roháče?...koukni do TP
http://WWW.I-DEFENDER.CZ" onclick="window.open(this.href);return false; vlastní výroba a prodej doplňků na offroady Tel: 608-96 96 07
Miluji život, protože mi dal Land Rover. Miluji Land Rover, protože je to můj život.

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#18 Příspěvek od dava » 12 dub 2013 16:39

Je, koukám že je na něj číslo na LRC, tak mu brnknu
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
Luboš M.
Příspěvky: 3300
Registrován: 09 úno 2007 17:16
tel.: 608 969 607
auto: Defender 110
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#19 Příspěvek od Luboš M. » 12 dub 2013 17:02

dava píše:Je, koukám že je na něj číslo na LRC, tak mu brnknu
Sice už nebyl majitelem ale před léty se tady na foru prodávala a určitě je dobré vědět co dělal a co tam je namontěno.
L.
http://WWW.I-DEFENDER.CZ" onclick="window.open(this.href);return false; vlastní výroba a prodej doplňků na offroady Tel: 608-96 96 07
Miluji život, protože mi dal Land Rover. Miluji Land Rover, protože je to můj život.

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: Nový kus s DII , znáte někdo moje auto?

#20 Příspěvek od dava » 12 dub 2013 17:10

Luboš M. píše:
dava píše:Je, koukám že je na něj číslo na LRC, tak mu brnknu
Sice už nebyl majitelem ale před léty se tady na foru prodávala a určitě je dobré vědět co dělal a co tam je namontěno.
L.
JJ, teď jsem s ním volal, dif by měl být seriovej, tak budu hledat co to je. Svítí mi amigos, možná to potvora přibržďuje... Ale po jízdě kotouče studený, tak jestli jen při rozjezdu... Musím zajet za Jirkou na diag, ale není kdy
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Odpovědět