Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

Zde napište co vám zde chybí, co by jste chtěli zlepšit, upravit, nebo problémy s některou z funkcí na fóru.

Moderátor: stan

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#1 Příspěvek od Maxsel » 02 čer 2016 15:34

Asi už to tu někdy padlo, ale nestálo by za to, přehodnotit stávající sekce/vlákna s modely?

Např. Discovery Sport je těžké řadit do vlákna Discovery, když je to SUV a ještě de-facto nástupce Freelandera (ve vláknu Frelander ho asi taky nikdo hledat nebude).

Podobně Evoque, který patří do řady Range Rover, ale... Nebo Range Rover Sport, který byl dříve více převlečená Discovery a teď vychází z velkého Range Roveru.

A pokud k tomu přidám, že hledání na fóru není z nejpružnějších a ne každý dobře uvede, o jakém modelu zrovna píše, začíná to trochu gulášovatět.

Co vy na to?
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6476
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#2 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 02 čer 2016 15:42

hej, já k tomu mám jenom takové plácnutí do vody, že jsem si kolikrát říkal, že by mohla být sekce TD5, jakože pulka lidí co jim nestartuje td5 to řeší v discovery a druhá v defenderu, ale dobrý nápad to není, nakonec mi vyhovuje, že se řeší všechno všude, ono se to stejně většinou nevyřeší a příště to stejně nějaký koumák, založí zas jinde....

discošky by se nakoec prostě daly seřadit podle generací, třeba: IaII, 3a4, ufoni.

On teda i evoque není moc range rover asi jako discosport není moc diskoška...
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11487
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#3 Příspěvek od eliott » 02 čer 2016 16:08

Já se k tomu raději nebudu vyjadřovat, protože to, co teď leze z fabriky a vozí zelený ovál, nemá s Land Roverem nic společného, takže možná by se pro ně mělo založit jiné fórum.... :envy
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
kupec18
Příspěvky: 1700
Registrován: 18 dub 2013 21:35
auto: D1 300tdi
Bydliště: Ova,Brno

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#4 Příspěvek od kupec18 » 02 čer 2016 16:40

Trošku rozvířím Hansovo plácnutí.

Kdyby pod každým odkazem Discovery, Range atd. byly vždy záložky Podvozek, Motor, Interier, Exterier atd. To by bylo :party :party

To hledání je asi problém na všech forech a takhle by daná sekce neměla tisíc stran a bylo by v lidských silách si ji projít celou hezky pořádně a nemuset to přehazovat vidlema protože je tam od každého trošku.

K rozdělení toho moc nemám, můj automobilový vývoj se zasekl někdy kolem roku 2003, novější modele nepříjímám. :finger

Možná bych byl pro neřadit D1 k D2 ale spíš k Defu, Ten má toho si myslím podobného víc.

Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 2751
Registrován: 17 črc 2008 17:22
tel.: iphone
auto: D4,110,130,90,F2,107
Bydliště: Doma

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#5 Příspěvek od cyril » 02 čer 2016 16:52

Hanys_a_Kaca píše:hej, já k tomu mám jenom takové plácnutí do vody, že jsem si kolikrát říkal, že by mohla být sekce TD5, jakože pulka lidí co jim nestartuje td5 to řeší v discovery a druhá v defenderu, ale dobrý nápad to není, nakonec mi vyhovuje, že se řeší všechno všude, ono se to stejně většinou nevyřeší a příště to stejně nějaký koumák, založí zas jinde....

discošky by se nakoec prostě daly seřadit podle generací, třeba: IaII, 3a4, ufoni.

On teda i evoque není moc range rover asi jako discosport není moc diskoška...
Hele já s Hanysem souhlasím.. Třeba to strčit na tři hlavní skupiny jako "Oldtimer", "Klasika" a "UFO". Což by zase možná rozpoutalo flame o tom, jestli třeba Disco 4 už je či není UFO. Já si myslím, že není...mám ji, ale evok už asi jo.
A dělení na ty motory...Series/diesel/Di/Tdi/TD4/TD5/TDV6/TDV8/4,6 a td a td. V tom by se potom asi líp hledalo. Když tady chci něco najít, tak napíšu otázku do google a přidám za to landroverforum a někdy se to povede docela brzy najít. Tady to nenajde ani prt...

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2545
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#6 Příspěvek od pojir » 02 čer 2016 18:18

A ja si myslim, ze tyhle snahy jsou docela marne. Stejne je vetsina vlaken, kde se resi problemy, zalozena novacky, kteri sem cerstve prijdou a nevyznaji se tu a pak vlakno jen narusta a narusta. Pokud tady bude spousta kategorii a navic jeste podle presnych oznaceni motorizaci, tak se v tom takovi lide nevyznaji a neporadek bude pokracovat - clovek, co si prave koupil "discovery 2.5 tdi" ve spouste pripade nebude tusit, co znamenaji veci jako 300tdi nebo TD5. Nehlede na to, ze spousta veci je spolecna pro stejnou motorizaci a ruzne vozy (treba disko a def), kdezto jine veci jsou spolecne napriklad pro spoustu defu napric ruznymi motorizacemi. A jeste bych pridal fakt, ze jakakoliv zmena stavajicich poradku velkou spoustu lidi nastve (nez si na ni zvyknou).

Tak to by byl muj pesimisticky nazor na vec. Jinak je mi to uplne jedno - na foru pouzivam hlavne tlacitko "neprectene prispevky", kde je vse bez ladu a skladu a jinak tady hledam pres google.
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6476
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#7 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 02 čer 2016 19:02

mě je to teda předevšim uplně fuk, protoze něco tu hledat ambici vůbec nemám, a nejčastěji jenom kliknu na "aktivni temata" kouknu, co kdo kam napsal, rozkliknu co by se mne mohlo týkat, kdyz k tomu mám něco věcného, tak to napíšu, když ne, tak to napíšu taky. Tak bych ty sekce nějak extra nepřeceňoval.
:Pohoda:
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5243
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#8 Příspěvek od Rover » 02 čer 2016 19:11

Já bych se připojil k Eliottovi... V britských LR časopisech se dost řeší to, že modely LR ztratily svou tvář, jednotlivé modely začaly splývat a dřívejší jednoznačná rozeznatelnost jednotlivých modelů je prostě pryč. Asi oběť bohu konzumu.

Dělení bych oochopil třeba na old school (třeba jestě po DIII (IV?), L322 a new school = UFO. Ale v podstatě mně to je jedno, LR po TD5 mně neberou a nezajímaji.
Country boy...

MadTom
Příspěvky: 14903
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#9 Příspěvek od MadTom » 02 čer 2016 19:20

No nevím, ale to dělení podle mě ničemu nepomůže. Ti co o LR autech něco ví, tak to nepotřebují a pro všechny ostatní je to jak říká Karel Sláma: "ten džíp, ten rendžrouver frílenčr". :hmm: Jenom doufám, že jsem to nepopletl. :mrgreen:

Možná doplnit do názvů čeho všeho se dané téma týká - tedy nejenom Range Rover, ale podrobnější rozepsání modelů.
A protože už je toho tady dnes hodně, tak přeskládávat stávající témata asi nemá smysl - nedovedu si představit, že to někdo dobrovolně udělá. To už radši založit celé nové téma na Evoque a další (případně 2 témata). A ten zbytek nechat být jak je.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
gibson
Příspěvky: 3310
Registrován: 08 bře 2011 16:33
tel.: +421907201052
auto: DI 300, mini, vw t2
Bydliště: stará ľubovňa

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#10 Příspěvek od gibson » 02 čer 2016 19:36

pojir píše:...clovek, co si prave koupil "discovery 2.5 tdi" ve spouste pripade nebude tusit...
nejak som sa od zaciatku kariery na tomto fore nedopracoval k rafinovanejsiemu nazvu tak som to premenoval teraz...
napad prerozdelit forum nieje zly ale prerozdelovanie podla motorov by uz bolo kontraproduktivne kedze tu ide o prehladnost...
najjednoduchsie bude asi len pridat dalsie modely v prvej zalozke "Porada - rady..." za LR88, 109, ...
napr. za

New Range Rover
2006+(neviem, teraz to tam konci 2006, sport), evoque

New Discovery
IV, sport
DI 300Tdi - pojazdne
mini 1300 98' - zhnity bruchoplaz ultimate!
D90 300Tdi - EX
VW T2 77' - Rusty
http://www.gibsonsg.rajce.idnes.cz http://www.fedorsecurity.sk

Uživatelský avatar
komin
Příspěvky: 939
Registrován: 31 kvě 2010 14:45
tel.: 0904543118
auto: LR Defender 110 Td5
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#11 Příspěvek od komin » 02 čer 2016 19:52

Ja myslim ze nieco by stym trebalo spravit doba pokrocila a nove uz nemaju so starymi nic spolocne. Napriklad oddelit D1/2 od D3/4. Dobre je to rozdelene napr. na ceskom VW fore.
LR DEFENDER 110 SW

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#12 Příspěvek od xxx » 02 čer 2016 20:05

já bych se na to vykašlal. Nebude to stejně k ničemu. Jednou se to jmenuje Discovery a je jedno, jestli to je I nebo 3 nebo Sport. To samé u jiných modelů. Kdo umí používat "HLEDAT", ten si to najde a tomu zbytku to stejně nepomůže. :devil
Potom tady je i hodně témat, kde se modely prolínají a majitelé se tak navzájem inspirují. A jak psal MadTom, nechci slyšet toho,kdo bude současná vlákna na fóru přemísťovat :head :D :D

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#13 Příspěvek od Acon » 02 čer 2016 20:17

Hm, toto fórum, okrem toho, že je o LR a technických radách pre majiteľov, je do veeeľkej miery o LR použiteľných a používaných v teréne. To sa týka ešte Free, P38 a možno D3/4 a RRS. L322 myslím nikto v teréne netrápi o Evoque a L405 ani nehovorím. No skor či neskor tu také autá, resp. majitelia a žiadosti o pomoc pribúdať budú takže nové modely do príslušných sekcií by pribudnúť mali.
A kto vie, možno tu o 20r budeme riešiť offroad úpravy L405 :mrgreen:
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6476
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#14 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 02 čer 2016 20:26

tak ten trend, že se do louží budou nořit i elektronky je nepochybný, nakonec budou přibývat i ti, kteří si je budou opravovat vlastníma rukama, pak se nám to tady těma diskuzema zase rozhemží - a popravdě budou možná po technické stránce zajímavější a pestřejší než u "jednoduchých" pra-modelů land roveru. Já jsem se zasekl na přelomu tisíciletí, ale držim palce všem, kteří jsou ochotní tunit současný auta.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
low
Admin fóra
Příspěvky: 4166
Registrován: 04 led 2007 10:39
tel.: +420 603462950
auto: def 110 + L322
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#15 Příspěvek od low » 02 čer 2016 22:43

V zasade se nicemu nebranim, lec mam na to nazor konzervativne skepticky podobne jako MadTom a spol. Mozna kdybych videl nejake cleneni ktere dava hlavu patu tak bych byl pro. (Coz berte jako vyzvu - verejnou soutez - navrh k diskusi)

Ze by to nekdo potom poprehoazvoal, byvh chtel videt kdo by byl ochotnej se pro to obetovat - opet vyzva k nabidkam.

Ta tak

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#16 Příspěvek od Maxsel » 02 čer 2016 22:45

S těmi novými modely je to otázka. Souhlasím s elektronizací a větší složitostí, ale to neplatí jen pro LR. Unifikovanost (podobný design) má také svá pro i proti, ale hlavně design je hodně subjektivní věc a prodeje jasně napovídají, že se současný trend líbí. Ortodoxní příznivci namítnou, že cílovka je dnes ale jiná, ale to s rostoucím objemem aut prostě být musí. A ani příznivec značky si kvůli jejímu rozviji nekoupí 5 nových aut. A v historii to nebylo jiné. Freelander byl kdysi jako první SUV značky po svém uvedení taky odsuzovaný (a mě osobně se nijak zvlášť nelíbil). Pak se z něj stal prodejní hit, bez kterého už také zelený ovál nemusel existovat. Pak byl zaškatulkovaný hlavně jako auto, kterému chybí rám a je určené tak polňačku a nic víc nezvládne a on přitom uměl o dost víc. Postavte vedle něj dnes Evoqua s automatem a elektronikou a ten ho utře v prvním pořádném výjezdu. Jenže stojí 10x tolik, tak to nikdo pravidelně nedělá. D3-ku zase spousta lidí odsoudila kvůli elektronice a dnes je to model, který u fandů a na akcích začíná převládat a spousta lidí se s ním pustí i do hodně tvrdého terénu nebo na expedici (dnes i s D4). Navíc má díky výkonnějším motorům dost často navrch. Takže je to spíše v otázkách pořizovacích a servisních nákladů a osobního vkusu.

Ale chtěl jsem rozpoutat spíše diskusi na téma rozšíření sekce s modely, než hodnocení vývoje značky. Za mě by to mohlo v tuto chvíli být např.
Series I - III
Defender
Discovery I - IV
Discovery Sport
Freelander I - II
RR EVoque
Range Rover Sport
Range Rover
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
Macej
Příspěvky: 469
Registrován: 16 úno 2010 17:50
tel.: 0944 528 535
auto: 2xRRC
Bydliště: Vchod Záhoria

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#17 Příspěvek od Macej » 02 čer 2016 22:53

To aby sa k tým novým modelom pridali aj niake oddelenia o napr. takých nápravách z Volva alebo Mogu (atď) - veď predsa niekto tie príšernosti bude musieť upravovať aby boli použitelné aj do terénu :moon :D :D

MadTom
Příspěvky: 14903
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#18 Příspěvek od MadTom » 02 čer 2016 23:00

Víceméně souhlasím s návrhem co napsal Maxel, ale ještě by to chtělo podrobnější popis, např:
Range rover - RRC, P38, L322
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Zamik
Příspěvky: 70
Registrován: 19 bře 2014 09:16
tel.: 777553345
auto: Land Rover Discovery

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#19 Příspěvek od Zamik » 03 čer 2016 06:01

Za mne bych se přikláněl rozdělit na 200,300,td5, a Ufa :o), poněvadž d1 s d2 toho moc společného nemají

Odesláno z mého HM 1SW pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2271
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#20 Příspěvek od fugín » 03 čer 2016 07:33

Já tomu teda rozumím jako švec hvězdám,ale pokud by to rozšíření neznamenalo nějaké dramatické zvýšení nároků na provoz,vzhled a funkčnost fóra které by vedlo k nutnosti nějakých změn tak bych to taky uvítal. Ale velice nerad bych se dočkal (vylepšení) jaké postihlo třeba offroadforum. Stovky otravných reklam,problémy s vkládaním fotek atd.....
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Odpovědět