Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

Zde napište co vám zde chybí, co by jste chtěli zlepšit, upravit, nebo problémy s některou z funkcí na fóru.

Moderátor: stan

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11487
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#21 Příspěvek od eliott » 03 čer 2016 07:40

xxx píše:já bych se na to vykašlal. Nebude to stejně k ničemu. Jednou se to jmenuje Discovery a je jedno, jestli to je I nebo 3 nebo Sport. To samé u jiných modelů. Kdo umí používat "HLEDAT", ten si to najde a tomu zbytku to stejně nepomůže. :devil
Potom tady je i hodně témat, kde se modely prolínají a majitelé se tak navzájem inspirují. A jak psal MadTom, nechci slyšet toho,kdo bude současná vlákna na fóru přemísťovat :head :D :D
To by to hledání muselo fungovat, a ne si hledat co chce, ignoruje číslice, některá slova , která považuje za ''příliš obecná'' také, takže i když máš jasno, co hledáš, tak to buď trvá věčnost, nebo najdeš ...
Přílohy
trojhovno.jpg
trojhovno.jpg (311.19 KiB) Zobrazeno 10338 x
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11487
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#22 Příspěvek od eliott » 03 čer 2016 07:47

Rover píše:Já bych se připojil k Eliottovi... V britských LR časopisech se dost řeší to, že modely LR ztratily svou tvář, jednotlivé modely začaly splývat a dřívejší jednoznačná rozeznatelnost jednotlivých modelů je prostě pryč. Asi oběť bohu konzumu.

Dělení bych oochopil třeba na old school (třeba jestě po DIII (IV?), L322 a new school = UFO. Ale v podstatě mně to je jedno, LR po TD5 mně neberou a nezajímaji.
Už dnes je problém pouhým mrknutím oka za šera rozeznat, jestli jede kolem třeba Discovery Sport (velkej hnus, mimochodem...) , nebo nějaký model Hnůjdaje nebo Kyje. Značka šla prostě do :moon . Třeba se to časem změní, stejně jako BMW, kde pochopili, že abstrakní kreace Chrise Banglea ála e65 dlouho na trhu neobstojí...
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#23 Příspěvek od xxx » 03 čer 2016 08:52

Maxsel píše: Ale chtěl jsem rozpoutat spíše diskusi na téma rozšíření sekce s modely, než hodnocení vývoje značky. Za mě by to mohlo v tuto chvíli být např.
Series I - III
Defender
Discovery I - IV
Discovery Sport
Freelander I - II
RR EVoque
Range Rover Sport
Range Rover
když už to tak kouskuješ, tak bych rozdělil i Discovery 1+2 a Discovery 3+4

Ale myslím si, že v tom bude jen větší "bofdel"

A co tak zlepšit to vyhledávání? Je možné do stránek zakomponovat jiný systém? Třeba použít engine od gůglu?

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7821
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#24 Příspěvek od Sláma Karel » 03 čer 2016 09:48

eliott píše:
xxx píše:já bych se na to vykašlal. Nebude to stejně k ničemu. Jednou se to jmenuje Discovery a je jedno, jestli to je I nebo 3 nebo Sport. To samé u jiných modelů. Kdo umí používat "HLEDAT", ten si to najde a tomu zbytku to stejně nepomůže. :devil
Potom tady je i hodně témat, kde se modely prolínají a majitelé se tak navzájem inspirují. A jak psal MadTom, nechci slyšet toho,kdo bude současná vlákna na fóru přemísťovat :head :D :D
To by to hledání muselo fungovat, a ne si hledat co chce, ignoruje číslice, některá slova , která považuje za ''příliš obecná'' také, takže i když máš jasno, co hledáš, tak to buď trvá věčnost, nebo najdeš ...
Tohle jenom ještě doplním o to, že to rozlišuje háčky a čárky u slov a dokonce i velká a malá písmena myslím. A to nemluvím o tom, když je to psané ve Slovenštině.

Lepší je to zadat rovnou do Googlu a ten vyhledá příspěvek tady na foru, který vyhledávání na foru samozřejmě nenašlo.

A co se týká rozdělení bych šel spíš volbou podsekcí. Nechat názvy modelů tak jak jsou teď a při kliknutí by se otevřela další nabídka s modely třeba Discovery a pak by se rozbalilo D1, D2, DIII, DIV, DSport atd.

K :dance
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#25 Příspěvek od Maxsel » 03 čer 2016 11:59

Sláma Karel píše:...

Tohle jenom ještě doplním o to, že to rozlišuje háčky a čárky u slov a dokonce i velká a malá písmena myslím. A to nemluvím o tom, když je to psané ve Slovenštině.

Lepší je to zadat rovnou do Googlu a ten vyhledá příspěvek tady na foru, který vyhledávání na foru samozřejmě nenašlo.

A co se týká rozdělení bych šel spíš volbou podsekcí. Nechat názvy modelů tak jak jsou teď a při kliknutí by se otevřela další nabídka s modely třeba Discovery a pak by se rozbalilo D1, D2, DIII, DIV, DSport atd.

K :dance
To mě také napadlo, ale trochu jsem znejistěl, zda by ten strom dělení nebyl moc velký. Určitě by to byl nejpřehlednější systém a ještě by v každé té sekci mohla být podsekce model obecně. Jinak souhlas :yes
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#26 Příspěvek od Acon » 05 čer 2016 09:57

Rozhodne nezasahovať do rozdelenia ako je teraz. Jediné čo by bolo prínosom, je do obsahu kde sú modely, pridať sekciu "Nové modely po r.v. ???" Alebo nejako podobne. Tam potom podľa toho ako začnú pribúdať témy, tak doplniť rozdelenie na konkrétne modely no na začiatok len oddeliť atomové elektrárne od archaických elektrární a vodných mlynov. Lebo nevieme čo budú chcieť riešiť majitelia nových áut a či vobec a koľko toho bude...
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
victom
Příspěvky: 538
Registrován: 07 bře 2016 21:41
tel.: 00421905467739
auto: Defender puma 110 SW
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#27 Příspěvek od victom » 15 čer 2016 20:30

Kdo chce najde, alebo vygoogli. Chyba, ktorej som sa aj ja dopustil, je, ze ako novacik som bez rozumu zalozil nejake nove tema, ktore je zbytocne a podobná, ak nia ta sama vec bola uz riesena. (Za to sa ospravedlňujem.)
Snad by pomohlo nováčikov obmedziť na nejaky pocet odpovedi v jestvujucich temech, popripade obmedzit ich na nejaky cas, po ktorom by mohli založit nove tema???
Stare veci by som nemenil, len mozno doplniť nove modely.
Aj tak majitelia RR Evoqe tu asi nebudu riešit servis ci nejaky tuning make-up zrkadielok. Na to ma panička vetsinou autorizovaný servis.

Uživatelský avatar
hifi
Příspěvky: 508
Registrován: 23 dub 2013 20:02
tel.: 0944542144
auto: D2 Td5 2004 automat
Bydliště: Púchov

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#28 Příspěvek od hifi » 15 čer 2016 21:11

v principe by tu mohli byt doplnene nove modely. obavam sa ale ze by obsah v ich sekciach bol prazdny. myslim si ze ludia co sa vrtaju (musia sa vrtat) v aute a chcu sa podelit o skusenosti alebo hladat pomoc ako na to si kupuju starsie modely ktore tu su uz zastupene. naopak ako vravi Eliott tie nove s....y si podla mna budu kupovat ludia, ktori nehladaju toho ducha LR a tym padom ani sa v nich vrtat nebudu a uz vobec nie vyhladavat nejake diskusne fora a uz vobec nie tam aj niecim mudrym prispievat.
mimochodom by som bol rad keby tu ta sekcia novych modelov bola a bola by aj plna prispevkov. nemozem sa dockat co vsetko, ako a po akej dobe sa tam zacne kazit :chuckle
Peter
Skôr než dáš do pohybu čelusť, uisti sa či máš zapnutý mozok. Keď hlava rozmýšla, ruky sa len hrajú.

G4 LE , Ashcroft HD TC , Ashcroft HD flexplate , Kokesek re-map , de-EGR , 2" lift

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4441
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#29 Příspěvek od Kokesek » 05 črc 2016 11:06

eliott píše:de pochopili, že abstrakní kreace Chrise Banglea ála e65 dlouho na trhu neobstojí...
Tak tohle si vubec netrefil... podle me je to jedno z nejpovedenejsich aut na svete...a navic puvodni odpor a kritika se velmi otocila k ovacim tohoto nadcasoveho designu. Je to vlastne posledni BMW ktere se jim povedlo!


K tomu deleni LR modelu bych uvedl ze by to upravu urcite chtelo a to predevsim v tom rozlisit LR a zbytek jako napr. FORDY a PSA. to znamena ze bych udelal deleni hlavne casovou osou kde by tim padem automaticky vypadl model ktery nema "normalni" motor. Vetsina majitelu vi kdy se jejich auto narodilo.

Dale souhlasim s tim ze hromadu novych vlaken zalozi hlavne NOVACEK. Na foru bych udelal pravidlo aby nove tema mohl zakladat uzivatel ktery ma aspon X prispevku v jiz zalozenych vlaknech a to automaticky algoritmem FORA (pokud to jde. ja programuju pouze jednotky :grin: )

A dale bych ve vyhledavani dal ignorovat diakritiku tak aby byl vetsi duraz kladen na vysledek a ne na gramatiku.

Dalsi otazka co tu padla je zda si novejsi auta lidi opravuji sami a hledaji tedy informace...
Podle me nic neni dlouho nove a za posledni dobu sme mohli sledovat abnormalni narust temat prave s L322 od roku 2006 nahoru kde je podle me dost slozitosti. A lide se ptaji a opravuji bez ohledu na na slozitosti... Postupem casu se vsechny auta zacnou opravovat a rozebirat doma na dvorku. To znamema ze temata novych aut budou take plna...

edit: koukam ze victom uz mel taky ten napad...
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#30 Příspěvek od VencaZE » 05 črc 2016 12:04

To zakládání nových zbytečných témat nebo výkřiků do tmy mě taky štve :roll: .
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
Maxsel
Příspěvky: 3654
Registrován: 23 zář 2007 19:49
auto: Land Rover
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#31 Příspěvek od Maxsel » 05 črc 2016 16:50

Kokesek píše:
eliott píše:de pochopili, že abstrakní kreace Chrise Banglea ála e65 dlouho na trhu neobstojí...
Tak tohle si vubec netrefil... podle me je to jedno z nejpovedenejsich aut na svete...a navic puvodni odpor a kritika se velmi otocila k ovacim tohoto nadcasoveho designu. Je to vlastne posledni BMW ktere se jim povedlo!
To je věc osobního vkusu, mě se v době uvedení nijak zvlášť nebílil ani Free 1 a po sedmi letech jsem ho měl doma. Stejně tak mám Bangleův výtvor od Fiatu, který mě nikdy nezaujal, dokud jsem se v něm neprojel. A Evoqua považuju za skvělý a naprosto osobitý designový výtvor, který mě doposud odrazoval jen cenou.

Jinak k nápadu navrhnout založení nových vláken nebo přetřídění modelů mě přivedlo právě to, že jsme teď kompletně prošli rozborkou a opravou mého RRS a za prvé by jsme rádi pohedali něco k tématu (byť jde o převlečenou D3), což v tématu Range Rover není nebo se ztrácí a případně se také podělili o zkušenosti a to opět v tématu k tomu určeném. RRS určitě plánuju nadále servisovat částečně doma a provozovat v terénu, takže s názorem, že sem nikdo nebude přispívat tak úplně nesouhlasím a beru ho jako dočasné, než cena novějších aut spadne na úroveň, která dovolí jejich majitelům je vzít mimo silnice, upravovat, servisovat atd. Dnes je mimo Defenderů na srazech vidět určitě více D3 než čehokoliv jiného, takže je vidět, že doba jde dál. Podobně na tom začínají být RR L322 oproti starým Rangeům a např. Evoque je bez ohledu na názory teoretiků, co v něm nikdy v terénu nejeli, schopnější, než vychvalované Freelandery (o první generaci s poddimenzovanou spojkou nemluvě). Stejně tak, jako jsem před sedmi-osmi lety byl průkopníkem hard core ježdění s Free, tak stejně tak zatím ještě chvíli plánuju přecházet i na novější modely. Jsou v terénu stejně schopné, ale mnohem komfortnější. Navíc beru fórum jako LR fórum a ne jako series club neb nebo DI club. Možná je tu málo příspěvků o novějších modelech právě proto, že je není kam napsat.
Discovery 4 TDV6 HSE
Discovery 2 TD5

http://www.youtube.com/maxselcz

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#32 Příspěvek od Acon » 05 črc 2016 18:14

eliott píše: Už dnes je problém pouhým mrknutím oka za šera rozeznat, jestli jede kolem třeba Discovery Sport (velkej hnus, mimochodem...) , nebo nějaký model Hnůjdaje nebo Kyje. ...
D Sport je designová kópia Evoque a Evoque sa, napriek UFOidnému tvaru, nepodobal na žiadne iné SUV. To iné značky, inšpirované jeho úspechom spustili kopírovanie
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4441
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové rozdělení fóra s přihlédnutím na nové modely ?

#33 Příspěvek od Kokesek » 06 črc 2016 00:14

viewtopic.php?f=8&t=30527&p=373240#p373240


a to je presne to o cem se tu mluvi...uplne zbytecne to svini nesmyslem aniz by aspon trochu procetl.
A navic je to asi absolutni neznalec kdyz si odpovida sam v popisu zavady.
U novych aut je techto dotazu mnoho.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Odpovědět