Stránka 1 z 1
Freelander 3.2 benzin
Napsal: 21 črc 2016 11:27
od gskv
Zdravím,kdo je výrobce motoru 3.2 benzin a jaká je spolehlivost,má někdo zkušenost?Díky.
Re: Freelander 3.2 benzin
Napsal: 21 črc 2016 13:40
od Maxsel
To by mě také zajímalo. Už jsem párkrát něco zkoušel zjišťovat, ale těch aut je tak málo (nejen u nás), že se informace dost různí a převažují spíše negativní, protože se všichni bojí, že na to nic neseženou. Shodují se jen na spotřebě výrazně vyšší, než je ta papírová. Motor je Ford (Volvo) SI6 series.
Re: Freelander 3.2 benzin
Napsal: 09 zář 2016 22:51
od ttrnka
Zdravím majitele LR2. Jsem na 4 roky v US. Sháněl jsem auto, bez ohledu na značku, limitem byla pouze cena - strop na 8500 USD. Padl mi do oka LR2, a nakonec jsem sehnal snad i docela zachovalý kus LR2 2008, ovšem na US poměrně hodně km resp. mil. cca 200 000 km, ale koupeno přímo od dealera LR / Volvo, tak snad nějaká záruka. Je to po prvním majiteli. Jezdím s autem cca 2 měsíce, motor to má 3.2 benzín, a musím potvrdit, že to docela jede a bohužel také žere. Nikdy předtím jsem neměl SUV a většinou dieselové motory ani automat, takže si stále zvykám. Nemohu tedy srovnávat s jinými automat benziňáky. Zatím jsem naštěstí neřešil žádné problémy. V US spotřebu neřeším, ale zpět v ČR by to byl asi hlavní důvod takové auto nekupovat, ale pod pedálem prostě sílu má, to bez diskuzí a to jezdíme v pěti i s bagáží.
Mohu napsat něco podrobnějšího, pokud bude zájem, ale nejsem zrovna žádný technický expert. Rád se podělím o zkušenosti, pokud někdo vlastní stejné auto.
Tomáš
Re: Freelander 3.2 benzin
Napsal: 10 zář 2016 08:48
od Maxsel
Mimo spotřeby bude zajímavým ukazatelem spolehlivost. U nás je těch aut málo a není s nimi moc zkušeností.
Re: Freelander 3.2 benzin
Napsal: 15 zář 2016 11:56
od divoch
Zdravím, vlastním jeden takový kousek a nestěžuji si. Motor je krátký řadový šestiválec uložený napříč a lze říct že víc jich běhá ve Volvech. Jediná závada se projevila po cca 20 000 km. Nechtělo se mu startovat po krátkém vypnutí za venkovních teplot
+30. Chyba řídící jednotky. Přestože se jedná o málo rozšířený model, nová byla do týdne. Jiných dílů zatím nebylo třeba. Podotýkám, že motor má rozvod retězem.
Jinak měním olej a filtr.
Spotřeba mě netrápí. Město 13 dálková Ostrava-Brno při rychlosti 135 pod 11 litrů. Jenom upozorním na fakt že jezdím na LPG.
Re: Freelander 3.2 benzin
Napsal: 09 led 2018 11:01
od Freelander 2 Si6
Zdravim vsechny
mam ten benzin 2 roky; najel jsem s tim uz cca 46 tisic km a zadny problem az na zamek dveri ridice a cidlo kapoty, coz s motorem moc nesouvisi

(stav tachometru je 140 tisic).
Prumerna spotreba spis 12-13 nez 11. Mesto kolem 15. 90kou to jede za 9 litru. 130kou za 11l.
S motorem jsem obecne spokojen. je pravda ale, ze ve vyssich otackach uz se nic moc nedeje a jenom to rve.
Re: Freelander 3.2 benzin
Napsal: 24 úno 2018 13:12
od venaval
motor by měl být v cajku,Volvo ,dával se do S80,XC 70,a Freelandru,všechno zajímavý auta ,ale jak je na tom automat (taky nějaký ZF?) ročníky tak 2007-09?dlouho jsem si plánoval že do něj pujdu ale právě nějaká informace o převodovce mě to změnila.
Re: Freelander 3.2 benzin
Napsal: 24 úno 2018 14:46
od Matz
Převodovka by tam měla být Aisin AWF21...
Re: Freelander 3.2 benzin
Napsal: 24 úno 2018 15:15
od venaval
alias TF-80 SC,takže sehnat nejlíp kousek kde byl měněnej olej,ale servisovatelný a opravitelný to je.