Přepis auta na nového majitele

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Přepis auta na nového majitele

#1 Příspěvek od hrochado » 26 úno 2017 13:45

Zdar chlapi.
Potřebuju poradit.
Už víc jak 10 let bydlím v Brně, nicméně trvalé bydliště mám pořád evidováno u rodičů na severu Moravy.
Před 2 léty jsem jsem si v ČR nachal zapisovat auto, které bylo dovezeno z Italie a tehdy mi řekli, že musím na registr tam, kde mám trvalé bydliště, jel jsem tedy kvůli tomu do Opavy. Když teď budu auto prodávat, musím kvůli přepisu na nového majitele zase do Opavy nebo to můžu udělat v klidu v Brně? Hledal jsem to na netu, ale všude našel, že přepis probíhá v místě bydliště/sídla prodávajícího - myslí se tím trvalé bydliště? Něco mi říká, že jo ... ale na druhou stranu se zase honosí názvem "centrální" registr, tak jsem z toho jelen ...


Dík.
Ondřej
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
MarekGSA
Příspěvky: 116
Registrován: 22 bře 2016 15:40
tel.: 731174318
auto: LR Discovery 3

Re: Přepis auta na nového majitele

#2 Příspěvek od MarekGSA » 26 úno 2017 14:05

hrochado píše: 26 úno 2017 13:45 Zdar chlapi.
Potřebuju poradit.
Už víc jak 10 let bydlím v Brně, nicméně trvalé bydliště mám pořád evidováno u rodičů na severu Moravy.
Před 2 léty jsem jsem si v ČR nachal zapisovat auto, které bylo dovezeno z Italie a tehdy mi řekli, že musím na registr tam, kde mám trvalé bydliště, jel jsem tedy kvůli tomu do Opavy. Když teď budu auto prodávat, musím kvůli přepisu na nového majitele zase do Opavy nebo to můžu udělat v klidu v Brně? Hledal jsem to na netu, ale všude našel, že přepis probíhá v místě bydliště/sídla prodávajícího - myslí se tím trvalé bydliště? Něco mi říká, že jo ... ale na druhou stranu se zase honosí názvem "centrální" registr, tak jsem z toho jelen ...


Dík.
Ondřej
Musíš tam, kde máš auto zapsané, tedy trvalé bydliště. Můžeš poslat třetí osobu s ověřenou plnou mocí a ta to za tebe převede. Stejně tak nový majitel to přihlásí tam, kde budeš odhlašovat. V podstatě stačí když tam v jeden den zajde jen jeden z vás s ověřenou plnou mocí a auto odhlásí i přihlásí na nového majitele. Potřeba je také zelená karta a evidenčka.
Po dohodě diagnostika a servis BMW motocyklů.

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta na nového majitele

#3 Příspěvek od pojir » 26 úno 2017 14:07

Je to samozrejme na urade mistne prislusnem tvemu mistu trvaleho pobytu. Snad by to nekdy melo jit na libovolnem inspektorate, ale to je zatim hudba budoucnosti - aktualni plan je tusim cca od letosnich prazdnin.

Pokud si ale zmenis misto trvaleho pobytu na Brno, tak do te Opavy vlastne ani nemusis jezdit, jen budes muset obehat dost mist v Brne.
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Přepis auta na nového majitele

#4 Příspěvek od hrochado » 26 úno 2017 14:14

Jasný, takže si udělám výlet. To, že se to odhlásí/přihlásí na jednom místě, to vím, ale moc logické mi to nejpříjde.
Já to převedu v Opavě na člověka, který je z Prahy a když to bude za měsíc prodávat on, tak už zase v Praze?
Takže ta Opava a Praha si to mezi sebou předají?

Dřív to bylo jasné odhlásil jsem, kde bydlím, přihlasilo se, kde bydlí nový majitel - žádná centralizace.
Teď je to teda taková poloviční centralizace odhlásím/přihlasím na místě prodávajícího, ale automaticky to připadne do registru místa kupujícího... takový polovičatý, ne?

:)

díky.
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2547
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta na nového majitele

#5 Příspěvek od pojir » 26 úno 2017 14:23

Ze to neni logicky tak nejak vyplyva ze samotne podstaty - jsou to urady a to navic ceske. Mysli ale na to, ze sice se musi jit jen a pouze na ten urad, ktery prislusi tobe, ale nestaci, kdyz tam pujdes jen ty. Budto tam musite byt oba spolu, nebo musis mit od kupujiciho plnou moc (nebo naopak on od tebe, pokud by tam sel sam).
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Uživatelský avatar
RudaK
Příspěvky: 8487
Registrován: 24 lis 2006 18:09
tel.: SONY Xperia Z3
auto: D III + D 1
Bydliště: Raygern - Sud mahren

Re: Přepis auta na nového majitele

#6 Příspěvek od RudaK » 27 úno 2017 18:44

hrochado píše: 26 úno 2017 14:14 Takže ta Opava a Praha si to mezi sebou předají?Teď je to teda taková poloviční centralizace odhlásím/přihlasím na místě prodávajícího, ale automaticky to připadne do registru místa kupujícího... takový polovičatý, ne?
To je ta centralizace ....... :mrgreen: Pro úřad je dobrý to,že to neskončí v polopřevodu . Odhlásí se to a přihlásí na nového majitele a je to . Agenda se přepošle elektronicky , když už máme hen ten internet :chuckle
D III - 2,7 TDV - The end result of a lot of hard work.
D 1 - 300 TDI 33x12.5R15 - už konečně nesmrtelná " SPIDERMAN "

Uživatelský avatar
hrochado
Příspěvky: 877
Registrován: 08 led 2015 11:20
auto: LC 78
Bydliště: Brno

Re: Přepis auta na nového majitele

#7 Příspěvek od hrochado » 27 úno 2017 19:30

RudaK píše: 27 úno 2017 18:44
hrochado píše: 26 úno 2017 14:14 Takže ta Opava a Praha si to mezi sebou předají?Teď je to teda taková poloviční centralizace odhlásím/přihlasím na místě prodávajícího, ale automaticky to připadne do registru místa kupujícího... takový polovičatý, ne?
To je ta centralizace ....... :mrgreen: Pro úřad je dobrý to,že to neskončí v polopřevodu . Odhlásí se to a přihlásí na nového majitele a je to . Agenda se přepošle elektronicky , když už máme hen ten internet :chuckle
No, právě proto nechápu, když to jde z Opavy do Prahy, proč to nejde z Brna do Prahy ... když už máme ten internet ... :)
Ale svítá na lepší časy, prej od června to pude :)
2023 LC 78 – Troopyna
ex 2003 D2 Td5 – Offina
ex 2004 Freelander TD4 – Edoušek

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Přepis auta na nového majitele

#8 Příspěvek od MadTom » 27 úno 2017 20:28

SI stačí vzpomenout jakej to byl porod, když se uváděl do provozu registr vozidel nebo řidičů. Takže buďme rádi, že vůbec něco jde. Bohužel většina informačních systémů placených z veřejných peněž dopadá jako podobnej nedodělek, udělanej přesně podle zadání.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět