Dovoz alkoholu (ale i jiného) z cest

Moderátor: stan

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Dovoz alkoholu (ale i jiného) z cest

#21 Příspěvek od xxx » 15 led 2021 16:32

hok300 píše: 15 led 2021 14:55 Ahoj chlapi, chci se zeptat nema nekdo z vas nekoho kdo by mi v rusku koupil, poslal nebo jakoliv sehnal tuto vodku?

Bilou brizu
a proč si ji neobjednáš přes eshop?

https://russe-product.com/fr/boissons-a ... 5l-40.html

Uživatelský avatar
hok300
Příspěvky: 1101
Registrován: 21 zář 2015 11:10
auto: Def 300TDi

Re: Dovoz alkoholu (ale i jiného) z cest

#22 Příspěvek od hok300 » 15 led 2021 19:18

xxx píše: 15 led 2021 16:32
hok300 píše: 15 led 2021 14:55 Ahoj chlapi, chci se zeptat nema nekdo z vas nekoho kdo by mi v rusku koupil, poslal nebo jakoliv sehnal tuto vodku?

Bilou brizu
a proč si ji neobjednáš přes eshop?

https://russe-product.com/fr/boissons-a ... 5l-40.html
Neposilaji do české republiky :( to je i to same na nemeckem ebay :( jinak bych bral vsema deseti
300TDI---The Legend begins

Uživatelský avatar
Pavel.T
Příspěvky: 23
Registrován: 12 pro 2019 09:27
auto: DIII
Bydliště: Podřipsko

Re: Dovoz alkoholu (ale i jiného) z cest

#23 Příspěvek od Pavel.T » 15 led 2021 19:32

Jestli ti to z Nemeckyho ebaye poslou hned, tak ti to klidne vezmu a nekam pak dovezu. Ale nemecky byt poustim za dva tydny...

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Dovoz alkoholu (ale i jiného) z cest

#24 Příspěvek od xxx » 15 led 2021 19:47

hok300 píše: 15 led 2021 19:18
xxx píše: 15 led 2021 16:32

a proč si ji neobjednáš přes eshop?

https://russe-product.com/fr/boissons-a ... 5l-40.html
Neposilaji do české republiky :( to je i to same na nemeckem ebay :( jinak bych bral vsema deseti
¨
a to je problém si najít eshop, který do ČR posílá? Jsou jich v EU spousty. :mrk

https://intermarkt24.de/Vodka-Bilaya-Bi ... d-40Alk07l

Vladicek
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 led 2018 15:01
auto: Discovery 4, new Def

Re: Dovoz alkoholu (ale i jiného) z cest

#25 Příspěvek od Vladicek » 28 pro 2022 20:15

Ahoj,
Nechci otevírat nové téma, zkusím se zeptat tady.

Nemáte někdo praktickou zkušenost s dovozem zboží pro obchodní účely ze zemí mimo EU?
Potřebuju dovážet zboží osobním autem. Jde mi hlavně o to, jestli můžu projet hranice jako osobák a až na hranicích nahlásit zboží k proclení a předložit papíry.

Nebo musím stát mezi kamiony celou frontu.

Nedaří se mi to nikde najít, nejde mi o pár láhví alkoholu, ale třeba keramiku, bylinky atd. ve větším množství.

Díky za případné zkušenosti.
Discovery 4, XLifter, tablet, Wi-Fi hotspot atd.

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Dovoz alkoholu (ale i jiného) z cest

#26 Příspěvek od MadTom » 29 pro 2022 06:03

Já bych se řídil podle dopravních značek, a na těch je většinou něco jako osobák, autobus a náklaďák. To že něco musí na celnici může být i u neobchodních věcí. Když jsem si do zahraničí vezl vzorky na veletrh, tak jsem jel normálně s osobákama, akorát jsem měl papír navíc, aby mi to potvrdili celníci. Podobně s věcma typu notebook a fotovýbava, aby neprudili, když to vypadalo, že je toho nějak víc než na turistickej výlet.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Dovoz alkoholu (ale i jiného) z cest

#27 Příspěvek od xxx » 29 pro 2022 09:45

Vladicek píše: 28 pro 2022 20:15 Ahoj,
Nechci otevírat nové téma, zkusím se zeptat tady.

Nemáte někdo praktickou zkušenost s dovozem zboží pro obchodní účely ze zemí mimo EU?
Potřebuju dovážet zboží osobním autem. Jde mi hlavně o to, jestli můžu projet hranice jako osobák a až na hranicích nahlásit zboží k proclení a předložit papíry.

Nebo musím stát mezi kamiony celou frontu.

Nedaří se mi to nikde najít, nejde mi o pár láhví alkoholu, ale třeba keramiku, bylinky atd. ve větším množství.

Díky za případné zkušenosti.
Vládi, zavolej si na celní správu, kde ti dají aktuální informace.
Celní formality musíš mít vyřízené už před dovozem ze třetích zemí. A od roku 2016 platí povinnost mít složenou kauci na clo na veškeré dovážené zboží ze třetích zemí.

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Dovoz alkoholu (ale i jiného) z cest

#28 Příspěvek od xxx » 29 pro 2022 09:47

xxx píše: 29 pro 2022 09:45
Vladicek píše: 28 pro 2022 20:15 Ahoj,
Nechci otevírat nové téma, zkusím se zeptat tady.

Nemáte někdo praktickou zkušenost s dovozem zboží pro obchodní účely ze zemí mimo EU?
Potřebuju dovážet zboží osobním autem. Jde mi hlavně o to, jestli můžu projet hranice jako osobák a až na hranicích nahlásit zboží k proclení a předložit papíry.

Nebo musím stát mezi kamiony celou frontu.

Nedaří se mi to nikde najít, nejde mi o pár láhví alkoholu, ale třeba keramiku, bylinky atd. ve větším množství.

Díky za případné zkušenosti.
Vládi, zavolej si na celní správu, kde ti dají aktuální informace.
Celní formality musíš mít vyřízené už před dovozem ze třetích zemí. A od roku 2016 platí povinnost mít složenou kauci na clo na veškeré dovážené zboží ze třetích zemí.
...kterým pruhem projedeš celnicí, už v tom papírovém kolotoči, je nepodstatné

Vladicek
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 led 2018 15:01
auto: Discovery 4, new Def

Re: Dovoz alkoholu (ale i jiného) z cest

#29 Příspěvek od Vladicek » 29 pro 2022 12:52

xxx píše: 29 pro 2022 09:47
xxx píše: 29 pro 2022 09:45

Vládi, zavolej si na celní správu, kde ti dají aktuální informace.
Celní formality musíš mít vyřízené už před dovozem ze třetích zemí. A od roku 2016 platí povinnost mít složenou kauci na clo na veškeré dovážené zboží ze třetích zemí.
...kterým pruhem projedeš celnicí, už v tom papírovém kolotoči, je nepodstatné
Díky za tip, já jsem s nima už mluvil, ale oni říkali, že to záleží v dané zemi, byli takový neurčití. Tak proto se ptám tady, jestli někdo nemá osobní zkušenost.

Jinak papírový kolotoč paradoxně už umíme, těžce jsme se ho museli naučit, protože všichni jen tvrdí, jak to umí a pak si stejně člověk dělá většinu sám :-D.
Discovery 4, XLifter, tablet, Wi-Fi hotspot atd.

Vladicek
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 led 2018 15:01
auto: Discovery 4, new Def

Re: Dovoz alkoholu (ale i jiného) z cest

#30 Příspěvek od Vladicek » 29 pro 2022 12:53

MadTom píše: 29 pro 2022 06:03 Já bych se řídil podle dopravních značek, a na těch je většinou něco jako osobák, autobus a náklaďák. To že něco musí na celnici může být i u neobchodních věcí. Když jsem si do zahraničí vezl vzorky na veletrh, tak jsem jel normálně s osobákama, akorát jsem měl papír navíc, aby mi to potvrdili celníci. Podobně s věcma typu notebook a fotovýbava, aby neprudili, když to vypadalo, že je toho nějak víc než na turistickej výlet.
Super Tome, díky moc za osobní zkušenost. Já jsem si to taky takhle říkal, že pojedu normálně podle značek a jen pak předložím papíry ke zboží.
Vezu to konkrétně z Albánie, takže potřebuju papír pro Černou Horu, Bosnu a pak už je Chorvatsko EU.
Discovery 4, XLifter, tablet, Wi-Fi hotspot atd.

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3564
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz alkoholu (ale i jiného) z cest

#31 Příspěvek od VencaZE » 31 pro 2022 09:51

Kamionaci by chtěli abys stal normálně ve frontě protože doba odbavení osobáku se zbožím se nebude o mnoho lišit od doby odbavení kamionu a tím pádem je předbíháš. Záleží jakou náladu budou mít celníci a s kym drží basu a kolik jsi ochoten dát "do pasu". Jestli tam nebudou mít pruh pro dodávky tak buď můžeš jet jako osobák a oni tě pošlou kam třeba a nebo se na konci fronty zeptej řidičů jak to tam chodí. Taky záleží jaký druh průvodních dokladů budeš mít. Existovala běžná celní průvodka, tranzitní průvodka a nejlepší je karnet ale to asi mít nebudeš. Taky počítej s tím že by mohli trvat na zaplombování nákladního prostoru. Pokud to zaplombovat nepůjde tak bys mohl mít dost velký problémy. Ale třeba už na to existuje nějaká výjimka. Moje zkušenosti jsou z doby kdy jsme nebyli v EU.
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Vladicek
Příspěvky: 1025
Registrován: 26 led 2018 15:01
auto: Discovery 4, new Def

Re: Dovoz alkoholu (ale i jiného) z cest

#32 Příspěvek od Vladicek » 31 pro 2022 12:38

VencaZE píše: 31 pro 2022 09:51 Kamionaci by chtěli abys stal normálně ve frontě protože doba odbavení osobáku se zbožím se nebude o mnoho lišit od doby odbavení kamionu a tím pádem je předbíháš. Záleží jakou náladu budou mít celníci a s kym drží basu a kolik jsi ochoten dát "do pasu". Jestli tam nebudou mít pruh pro dodávky tak buď můžeš jet jako osobák a oni tě pošlou kam třeba a nebo se na konci fronty zeptej řidičů jak to tam chodí. Taky záleží jaký druh průvodních dokladů budeš mít. Existovala běžná celní průvodka, tranzitní průvodka a nejlepší je karnet ale to asi mít nebudeš. Taky počítej s tím že by mohli trvat na zaplombování nákladního prostoru. Pokud to zaplombovat nepůjde tak bys mohl mít dost velký problémy. Ale třeba už na to existuje nějaká výjimka. Moje zkušenosti jsou z doby kdy jsme nebyli v EU.
Díky za info, já ještě zkusím zavolat přímo na celníky zemí, kde budu projíždět. Mezi kamiony se mi nechce, tak ještě pozjišťuji
Discovery 4, XLifter, tablet, Wi-Fi hotspot atd.

Zamčeno