Tvrdý podvozek

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mailen
Příspěvky: 93
Registrován: 23 říj 2018 09:24
tel.: 608403899
auto: Free 1 TD4 2006
Bydliště: Třinec

Tvrdý podvozek

#1 Příspěvek od Mailen » 18 dub 2022 23:58

Zdravím. Chci se zeptat, jestli nevíte po čem jít, nebo jak zjistit co je na odchodu. Poslední dobou mi přijde, že nějak jakoby začíná tvrdnout podvozek. Rázy od vozovky se víc a víc přenášejí do karoserie a to jak zvukově tak pocitově. Když to vezmu na pole,louku,les tak je to v pohodě, prostě jede, peruje, tak jako vždy, žádné pazvuky, bouchání atd. Ale začne se to projevovat na našich polepenych, flikovanych cestách. Na příčných nerovnostech je to nejhorší, i když " prý " frečko to má od narození. Nejde moc určit, jestli to dělá víc nebo míň přední, zadní náprava. Tlumiče? Pera? Silentbloky? Gumy mám celoroční, stáří 2 roky a nevypadají, že by ztvrdly. Ptám se tady, protože pochybuju, že by mi na STK byli schopni zjistit v čem je problém, když nebyli schopni zjistit nefunkční stabilizátory. Dík za nějaké info, nebo nasměrování, jestli to někdo někdy vůbec řešil.

Uživatelský avatar
peppino
Příspěvky: 720
Registrován: 04 zář 2011 23:29
tel.: 606486252
auto: LR DII Td5
Bydliště: Chotěboř

Re: Tvrdý podvozek

#2 Příspěvek od peppino » 19 dub 2022 06:58

Na jakým autě? Pokud máš F1, šel bych nejdřív po tyčkách stabilizátoru,pak čepy na spodních ramenech a uložení tlumičů.
Pokud něco funguje,nebojte se použít kurvítko!

Uživatelský avatar
Mailen
Příspěvky: 93
Registrován: 23 říj 2018 09:24
tel.: 608403899
auto: Free 1 TD4 2006
Bydliště: Třinec

Re: Tvrdý podvozek

#3 Příspěvek od Mailen » 20 dub 2022 11:39

Stabilizátory jsem měnil pře zimou a v létě za slavné ( prý perfektní :wring ) Moogy, ale jeden začal ťukat v kloubu už po 3 měsících, takže další výměna. Zkusím STK ať kouknou na ty čepy, jestli něco zjistí.

Odpovědět