Kvalita paliva v CR

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4442
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Kvalita paliva v CR

#1 Příspěvek od Kokesek » 02 črc 2022 09:22

Naposledy upravil(a) Kokesek dne 02 črc 2022 09:22, celkem upraveno 1 x.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
Tazik1992
Příspěvky: 1391
Registrován: 10 čer 2014 22:59
tel.: 602875958
auto: Defík
Bydliště: Holýšov,Kaznějov

Re: Kvalita paliva v CR

#2 Příspěvek od Tazik1992 » 02 črc 2022 12:11

Z jednoho pohledu je dobré, že to asi není problém jen konkrétních dodavatelů a nevypadá to jako organizovaný podvod, ale spíš jako lokální "omyly" či jen pouhé snahy o přilepšení si lokálních podvodníčků. Holt problémy s kvalitou mají malí i velcí hráči.
Z druhého pohledu je blbé, že je to tak pestré a rozložené po republice, že řidič ani nemůže tušit kdy a kde na špatné palivo narazí, takže obvyklý recept na střídání pump je neúčinný.

Ale zřejmě je pro spoustu z nás překvapující, že v TOP padesátce chybí například stanice ze sítě ONO, která je už zlidověle považovaná za etalon nekvality. Buď už to jsou jen mýty a štafetu šitu převzali jiní nebo jsou akce ČOI hodně selektivní a nebo se někde hodně "maže, aby to neklepalo".
Sloužim lidu! :-)
Land Rover Defender 110SW 300Tdi 1998
ex-služební Land Rover Defender 2,4TDCi Puma 2008

ElPajo
Příspěvky: 73
Registrován: 06 pro 2021 18:29
auto: D4
Bydliště: Jižní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita paliva v CR

#3 Příspěvek od ElPajo » 03 črc 2022 10:21

Zdar hoši,
Jen k těm ČS ONO z vlastní zkušenosti. Od roku 2015 nemáme na podniku naftu v benkaloru, ale každý traktorista má v traktoru gps od ccs a k tomu napárovanou tankovací kartu a jezdíme na obě ČS ONO v D. Dvořišti, kde bereme tu nejobyčejnější neaditivovanou naftu. Ročně tam nabereme cca 150.000 litrů. Jezdíme tam jak s traktory se starými rotačními čerpadly, tak moderními systémy common rail, servisní intervaly výměny filtrů + náplní nezkracujeme nad rámec intervalů předepsaných výrobcem. Tankujeme tam jak do 3válcových 70hp prďolů, tak do 420 koňových monster. A do dnešního dne nebyl jedinej problém. Takže mi připadá, že to zas takovej průser být nemůže.

Z jihu Čech zdraví Pavel

kelf
Příspěvky: 105
Registrován: 04 bře 2010 18:13
tel.: 723681788
auto: Freelander Discovery
Bydliště: Ostrov u Macochy

Re: Kvalita paliva v CR

#4 Příspěvek od kelf » 02 pro 2022 16:58

Tazik1992 píše: 02 črc 2022 12:11 ONO, která je už zlidověle považovaná za etalon nekvality.
Tyhle blbý kecy typu "vím o tom úplný hovno, proto o tom mluvím" mám vůbec "nejraději" :nech
Nějaký konkrétní data o nekvalitní naftě na čerp. stanicích ONO by byly? Nebo to je jen "jedna paní povídala"?

Uživatelský avatar
Tazik1992
Příspěvky: 1391
Registrován: 10 čer 2014 22:59
tel.: 602875958
auto: Defík
Bydliště: Holýšov,Kaznějov

Re: Kvalita paliva v CR

#5 Příspěvek od Tazik1992 » 02 pro 2022 18:03

kelf píše: 02 pro 2022 16:58 Tyhle blbý kecy typu "vím o tom úplný hovno, proto o tom mluvím" mám vůbec "nejraději" :nech
Tady se někdo probudil z letního spánku :grin:
No, asi by sis tu mojí větu měl přečíst znova a pozorněji - já jsem nenapsal, že ONO prodává nekvalitní paliva. Já jen podotknul , že pro leckoho může být překvapující, že tam nejsou, protože já znám spoustu lidí ve svém okolí, kteří prostě k ONU z nějakých důvodů nejezdí. Ať už je to dílem nějakých historických průserů nebo šeptand nebo je prostě někomu už jen podezřelá ta trvale nízká cena. Já si třeba jejich cenovu strategii vysvětluju tím, že prostě tolik nehrajou a neutrácí za prestiž a okázale vyšňořené prodejny či zázemí a tak můžou mít mít levnější palivo.

PS Já u ONA taky netankuju - jednak proto, že v přímém okolí žádné nemám a jednak proto, že když už kolem nějakého jedu (třeba u Nýřan u D5), tak by mě ani nenapadlo srát se půlhodiny ve frontě a čekat na volný stojan :grin:
Sloužim lidu! :-)
Land Rover Defender 110SW 300Tdi 1998
ex-služební Land Rover Defender 2,4TDCi Puma 2008

kelf
Příspěvky: 105
Registrován: 04 bře 2010 18:13
tel.: 723681788
auto: Freelander Discovery
Bydliště: Ostrov u Macochy

Re: Kvalita paliva v CR

#6 Příspěvek od kelf » 02 pro 2022 18:25

No ono to podivování se nad tím, že není v top padesátce, když přeci lid šíří jak nekvalitní palivo prodávají, může u někoho vyvolat pochybnosti. :ty jeden...:
ONO většinu PHM odebírá od jediné rafinérie v ČR – Orlen Unipetrol. Stejně jako i jiné čerpací stanic, kde kvalita je standardizovaná, všechny PHM prochází výstupní kontrolou a vyhovují všem zákonným požadavkům. Proto je zcela nesmyslný jen připustit, že by mohla celá síť ONO prodávat nekvalitní paliva.

Uživatelský avatar
Tazik1992
Příspěvky: 1391
Registrován: 10 čer 2014 22:59
tel.: 602875958
auto: Defík
Bydliště: Holýšov,Kaznějov

Re: Kvalita paliva v CR

#7 Příspěvek od Tazik1992 » 02 pro 2022 23:39

kelf píše: 02 pro 2022 18:25 Stejně jako i jiné čerpací stanic, kde kvalita je standardizovaná, všechny PHM prochází výstupní kontrolou a vyhovují všem zákonným požadavkům.
Je hezké, že se i v dnešní době najdou "věřící" lidé.

Ale jen tak pro zajímavost, když už jsme to nakousli - Ty jsi se nikdy nesetkal s někým ve svém okolí, kdo by se při lidové debatě o kvalitě paliva, nevyjádřil třeba jen podezíravě ke kvalitě naší asi nejlevnější čerpací sítě ?
Sloužim lidu! :-)
Land Rover Defender 110SW 300Tdi 1998
ex-služební Land Rover Defender 2,4TDCi Puma 2008

Uživatelský avatar
Miklosxxx
Příspěvky: 1074
Registrován: 27 říj 2016 15:20
tel.: +421908968832
auto: P38V8,L322V8
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Kvalita paliva v CR

#8 Příspěvek od Miklosxxx » 13 pro 2022 18:43

Fajn tema.Nie je to sice v CR ale nevadi.
Ja to poviem asi takto z mojej skusenosti.
Uz dlhsie tankujem lacnejsiu naftu prevazne od Slovnaftu(Bonusova Karta) a stale som privoniaval pri tankovani ze mi smrdi akasi ryba alebo nieco ako zdochnuty pes😀.
Sprvoti si vravim mam asi soplik tak necitim dobre vonu nafty.Po mesiaci ma to dozralo vravim pumparke ze co to maju za naftu ze smrdi po rybacine a ona vyvalena so mna ze to prvy raz pocuje😆.Tak si vravim idem tankovat drachsiu naffu aj tak sa blizi Zima a ono zase zvlastny smrad.Vravim nasim ze nech si to vsimnu aj ostatny co na to povedia.Odpoved ze som mal pravdu,mne odlahlo ze netrepem bludy a mam nos v poriadku a nenosim kdesi na naprave prejdeneho psa.
Je zvlastne ze za mladych cias ked som vylial naftu alebo som sa oblial,clovek sa mohol umyvat kolko chcel naftu som vzdy citil.Teraz ked mam v bandaskach benzin a naftu tak uz si viac razi cuchnem co je co lebo som si neni isty co to je.O farbe uz ani nevravim.
Este jedna vec k tym kontrolam neviem ci je to pravda ale mam to iba z pocutia co rozpraval dotycne postaveny zamestnanec Slovnaftu jeho slova boli ZE SA VOBEC CUDUJE ZE TIE AUTA NA TU NAFTU VOBEC JAZDIA.
EX-Discovery 2 Facelift TD5 -do kostola-predaná tak dokostola už nechodím :)
Range Rover P38 4,6 HSE+mierna uprava do terenu ;)
Range Rover L322 3,6 Autobiography-na obcasne vylety
NANOCOM All P38 or All Discovery 2,Launch X431 Pro3 EUROPE,GAB-Diagnostic

Odpovědět