Kontrolky TC + HDC po servisu předních a zadních brzd. - Freelander 1 TD4 po FL

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Odpovědět
Zpráva
Autor
MartinK27
Příspěvky: 1
Registrován: 25 črc 2022 21:18
auto: Freelander 1 TD4

Kontrolky TC + HDC po servisu předních a zadních brzd. - Freelander 1 TD4 po FL

#1 Příspěvek od MartinK27 » 03 zář 2022 08:31

Ahoj všichni, jdu sem pro radu. 😔😅 Včera jsem si přivezl auto se servisu, kde mi měnili komplet přední brzdy (destičky a kotouče), vyčistili zadní brzdy a vyměnili brzdovou kapalinu. 😊 Problém nastal hned co jsem si fríčko přivezl domů. Při jakémkoli delším brždění se mi rozsvítí kontrolky HDC a TC, které svítí dokud nepřestanu chvíli brzdit. Respektive mi přijde že čekají až brzdy vychladnou. Přední brzdy jsou teda fakt na pohmat rozpálené. Zadní bubny úplně studené, ale to zas nevím, jestli to tak nemá být. 😊😔 Jinak zkoušel jsem dneska ještě HDC i ABS při jízdě z kopce i do kopce a to normálně funguje..😏 Děkuju všem za reakce...😊😁

Uživatelský avatar
Tazik1992
Příspěvky: 1391
Registrován: 10 čer 2014 22:59
tel.: 602875958
auto: Defík
Bydliště: Holýšov,Kaznějov

Re: Kontrolky TC + HDC po servisu předních a zadních brzd. - Freelander 1 TD4 po FL

#2 Příspěvek od Tazik1992 » 03 zář 2022 11:27

Ahoj. Moje radi Ti bude zřejmě k prdu, ale dost jiných (nejen) Freečkařů tu ten problém řešilo. Na fóru je hned několik vláken s problém s kontrolkami TC a HDC, zkus pohledat. A taky se tu používá (ne)oficiální název - problém "Three amigos" a jeho variace.

Co se týče teploty, tak jednotka ABS jí opravdu hlídá. Nějakou nepřímou, mě neznámou metodou, kontroluje mezní teplotu 350°C. Pokud je překročena, tak kontrolky TC a HDC (je-li HDC aktivní) začnou blikat v 0,5s intervalu. Jestli tobě svítí trvale nebo aspoň po dobu brždění, tak bude problém asi jinde - kabeláž, čidlo, snímací kroužek, možná i opravdu přibržďované kolo.

Upřímně řečeno, kdyby sis ty brzdy dělal sám, tak bych chápal, že jsi vyhlásil pátrání, ale když sis nechal udělat brzdy v servisu a včera sis to přivezl a hned to blbne, tak nechápu proč jim to tam nevezmeš. Ta případná souvislost je až moc okatá.
Sloužim lidu! :-)
Land Rover Defender 110SW 300Tdi 1998
ex-služební Land Rover Defender 2,4TDCi Puma 2008

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky TC + HDC po servisu předních a zadních brzd. - Freelander 1 TD4 po FL

#3 Příspěvek od MadTom » 03 zář 2022 11:30

K tomu hlídání - auto si to hlídá v případě, až aktivně brzdí - tedy funguje TC nebo HDC - prostě to počítá, jak dlouho a za jaké rychlosti a jak moc brzdí, a z toho vypočítá (odhadne), jak moc se brzdy rozpálily.
K tvému problému - tak bych to nechal dát dohromady tomu, co se v tom naposledy vrtal. Ale chápu, že chceš vědět víc, co může být špatně.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Odpovědět