Land Rover Discovery jako daily auto

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Dominik Břečka
Příspěvky: 4
Registrován: 03 zář 2022 17:52
tel.: 778001381

Land Rover Discovery jako daily auto

#1 Příspěvek od Dominik Břečka » 13 zář 2022 21:38

Zdravím všechny na LR fóru, obracím se zde s možná hloupým dotazem asi si odpovím i sám, ale opravdu by mě to zajímalo. Hodně se mi líbí Land Rover Discovery 2, přijde mi nejvíce sympatický ze všech offroadů. Chtěl bych ale auto využívat na každodenní ježdění, pár lidí mě ale od tohoto chtějí odradit. Prý je to extrémně líné, nespolehlivé a žere a řídí se to jako tank... Prý si mám koupit Jeepa, který bude výborný na silnici a dostačující v terénu, ale to už asi nebude ono.
Ale říkají to většinou lidí, kteří jsou zhýčkaní z nových aut, já na toto nejsem absolutně náročný a auto bych využíval hlavně na okrskách, kde maximálka je 80kmh. Znám minimálně 2 lidí z mého města, kteří jezdí s LR každý den, jeden má dokonce defíka. Myslím že Discovery by měl být kompromis mezi luxusem Range Rovera a průjezdností Defendera (pro mě ideál).

Mám tedy dotaz, je možné s Diskoškou denně a plnohodnotně jezdit?
Budu také rád, pokud napíšete své zkušenosti nebo jak to máte Vy.
Díky za přečtení a případné příspěvky

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2725
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#2 Příspěvek od masar » 13 zář 2022 21:59

Nejvíc záleží na tom jakej kousek pořídíš. Najít dneska D2 s nesežraným rámem nebo nezanedbanou na servise je jako hledat jehlu v kupce sena. A ani obecně vzato to auto není zrovna známý svojí nadprůměrnou spolehlivosti a odolností. Věc druhá kolik s tím hodláš denně najezdit a na co jsi zvyklý. Já mám to auto na víkend a bavíme mě ho řídit, ale trávit v tom denně 2 h dojížděním pořád stejnou trasou se mi moc nechce, chci dojet do práce a zpátky co nejdřív a občas někoho předjet. Takže za mě když narazíš na dobrý kus, nepotřebuješ se nikam honit a zkoušená trochu míň komfortu než v osobáku asi může být. Ale upřímně... většinu lidí co jsem měl v okolí a měli to jako daily, tak auto prodali. V posledním roce to bylo asi 10 lidí.
Land Rover Discovery 2 Td5

tomT
Příspěvky: 143
Registrován: 08 říj 2012 12:55
auto: freelander

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#3 Příspěvek od tomT » 13 zář 2022 22:11

Možné to je já s ni jezdím skoro denně mám td5 bez úprav. Líné mi to nepřijde nemám ostatně potřebu s kýmkoliv závodit spotřeba je úměrná hmotnosti a síle stlačení plynového pedálu. Poruchy se občas vyskytnou ostatně je to skoro 20 let staré auto naštěstí je to až na drobné výjimky jednoduchá technika. Celkově jsem spokojen jako druhé ( první) auto mám půjčenou Scalu, ale když někam mám jet a nemusím po dálnici jedu raději LR.

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#4 Příspěvek od MadTom » 13 zář 2022 23:10

Spolehlivost u 20 let starého auta zbamená servis, co to umí. A těch moc není, i když to auto není složité. Ale prostě to není Škoda. Jinak na denní ježdění bych kouknul i na spotřebu. Pod 10l to nebude, a 130km/h rozhodně není komfortní rychlost.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
jareku
Příspěvky: 1733
Registrován: 09 zář 2012 23:25
tel.: 737 347 753
auto: RR L322+DEF+SIII
Bydliště: Blansko

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#5 Příspěvek od jareku » 13 zář 2022 23:27

Podle toho, že se ptáš, tak si v D2 asi nikdy nejel a nemáš s ni žádné zkušenosti… pokud je to tak, najdi si auto se kterým se projedeš a trochu si ho “ošaháš”… sám uvidíš, jestli ano či ne. Osobní zkušenost je “nepřenositelná”. Pokud ti auto bude vyhovovat, najdeš zde na fóru spoustu informaci…
Live long and prosper.

Uživatelský avatar
Diglobe
Příspěvky: 349
Registrován: 02 črc 2009 13:28
auto: DIII, Def110
Bydliště: Praha a Chouzavá

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#6 Příspěvek od Diglobe » 14 zář 2022 00:37

Měl jsem D2, žena jí používala jako provozní auto ve městě. Odvozila v ní děti, projezdili jsme s ní kus Evropy a nikdy nás nikde nenechala a navíc je to fakt krásné auto. Ale chce se v ní projet, přeci jen má rám a pevný nápravy. Je jiné než jet v současném SUV. TD5 motor je bídný v nízkých otáčkách, ale jde to načipovat, tak se to trochu zlepší.
DIII
Defender 110, Td5, 2" OME, WARN9000

mato_srubka
Příspěvky: 459
Registrován: 27 srp 2013 19:24
auto: DiscoII V8

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#7 Příspěvek od mato_srubka » 14 zář 2022 06:22

Keby moja D2 žrala menej, tak ju využívam ako daily car. V minulosti to tak aj bolo, že som na tom chodil všade, no účty za benzín my zaplatili leasing malej Toyoty Yaris, tak chodím teraz na malej piškote a D2 si užívam počas voľna. Vždy keď ku D2 idem, sa teším ako malé decko.
Čo je na tom najlepšie? Úplne všetko a plus V8 v kombinácií s otvorenejším výfukom = odkedy som spravil nový výfuk, tak nepoužívam rádio.
Čo je na tom najhoršie? Nedokážem uživiť V8 ako daily car, a popravde je ho aj škoda takto drať, tak D2 používam na ťahanie vozíka.
Seriový LR Discovery II V8 s mnohými závadami, ale je to láska na prvé naštartovanie.
Tak už až tak sériový nie je: podvozok od TF +2" a k tomu Hankook DynaPro M/T RT03 265/75R16 a konečne uzávierka medzidifu

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2569
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#8 Příspěvek od habakuk » 14 zář 2022 07:33

No je třeba si říct kolik toho Daily vlastně je 5,10,20t za rok? Já najedu do 10t km za rok bez dálnic motám se v rámci kraje + zima alpy a léto nějaký ten výlet když se zadaří. V tomto použití nemám s D2 problém, ale je to 3. auto v baráku nyní převážně na práci. Denně bych jej klidně provozoval, ale i spotřeba Td5 tomuto modu moc nenahrává a tankování 100L do nádrže sakra bolí už jen při pohledu na stojan.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Dominik Břečka
Příspěvky: 4
Registrován: 03 zář 2022 17:52
tel.: 778001381

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#9 Příspěvek od Dominik Břečka » 14 zář 2022 08:46

habakuk píše: 14 zář 2022 07:33 No je třeba si říct kolik toho Daily vlastně je 5,10,20t za rok? Já najedu do 10t km za rok bez dálnic motám se v rámci kraje + zima alpy a léto nějaký ten výlet když se zadaří. V tomto použití nemám s D2 problém, ale je to 3. auto v baráku nyní převážně na práci. Denně bych jej klidně provozoval, ale i spotřeba Td5 tomuto modu moc nenahrává a tankování 100L do nádrže sakra bolí už jen při pohledu na stojan.
Denně cca 30-40km a 1-2 týdně cca 80km. Ježdění pouze po okrskách a maximálně 80kmh + samozřejmě občas delší výlet třeba 300km ale to je opravdu výjimečně.
Auto na rychlejší ježdění, budu mít Audi A4.

Přemýšlím nad Jeepem nebo LR, Discovery mě zaujala svojí univerzálností a snadnými úpravami se zápisem v TP. Je super pocit jezdit s nazbrojeným tankem.
Jeep je super na ježdění, ale už to není ono. Vypadá jako SUV a já chci tvrdý offroad.
Rád bych vybral dobře, zatím mám opravdu favorita LR, ale nerad bych ho koupil a pak zjistil že se s tím jezdit každodenně nedá a prodal jsem ho...

Uživatelský avatar
stiinek
Příspěvky: 648
Registrován: 20 pro 2013 23:27
auto: D2 Td5 2004
Bydliště: Pošukov

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#10 Příspěvek od stiinek » 14 zář 2022 09:18

Používám lehce zvedlou D2 na AT gumách a stage 1 chipem jako daily, 30km denně práce, další nájezd velice proměnlivě, cca 10t ročně.
Není problém jet 90-100, mimo rozjezdů si jako brzda provozu nepřipadám (pokud se mi nelepí nějakej závodník na prdel)
Z mých kámošů na dědině by to asi žádnej nevydržel, každej se ptá kdy už to prodám. (ale když je potřeba na chatu dovézt 4 sudy piva + výčep, tak komu se volá?)

Jednou za 5 týdnů mám v hokně pohotovost a to jezdím firemní Teslou 3.
Přesednutí zpět do D2 je potom jak z raketoplánu do žebřiňáku.
Disco2 Td5 2004
Nanocom Evolution (D2 + Td5)
T4 TestBook Hand Held Tester (Def, Free1, D1, D2, P38)

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#11 Příspěvek od MadTom » 14 zář 2022 10:33

Tak s tímhle souhlasím, když jsme D2 před 13 lety pořídili, tak s tím jezdila manželka s miminem v kočárku. Do obřího kufru se kočárek vešel v pohodě, i když byl kufr trošku víš, tak to nevadilo. Víc než dostatečně to kompenzoval vysoký posez a dobrý výhled z auta. Ale že by to bylo vhodné auto na krátké pojížďky typu 15km do města, v zimě, a celou cestu lehce z kopce, tak to rozhodně ne. Ale kupovat kvůli tomu další auto, to bylo trošku mimo.
Jak už tu zaznělo - chce se s tím autem projet.
A druhá věc - jakou převodovku. S manuálem to funguje, sériový automat, nejlépe unavený stářím a se sériovým motorem nevalnou dynamiku auta ještě výrazně zhorší. Na druhou stranu, brzdy taky nejsou nějaký zázrak. Takže to sice "projede všude", ale jenom rovně. :mrgreen:
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Kyanid Sodný
Příspěvky: 310
Registrován: 09 kvě 2016 16:35

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#12 Příspěvek od Kyanid Sodný » 14 zář 2022 11:00

To záleží co jsi za náturu ? jestli : -závodník, offroudák , veteránista, žudlal -brzda/plyn .
Pokud závodník tak asi BMW, Oktávku , VW , Merced. apod. prostě aby to lítalo jako drak :grin:
Pokud offroudák ,tak jsou tady: Toyoty LC, Jeep W. a Cherokee.,Mercedes G a zminovaný LR D2 .
Tak že ted porovnání Jeep G. Cherokee vs. LR D2 .
Oba jsou dobrý volby i na denní ježdění. D2 je prostornější ,robustnější a vyšší , potažmo tedy pohodlnější než Jeep, U Jeepa musíš pokud jsi trochu vyšší postavy při nastupování poněkud sklonit hlavu :grin: a zvedat nohy přes práh, to do D2 nastupuješ jako král na trůn. jelikož D2 má vyšší posez, tak máš lepší přehled a lepší pocit z jízdy -připadáš si bezpečnější .´
Spotřeba vyjde tak přibližně na stejno , záleží jak jezdíš -(diesel) .
Základní servis vyjde taky nastejno, (pro znalý: - Jeep má v reduk.rozvod. řetěz , D2 ozubený kola )
Co se tyká poruch elektriky/elektroniky tak se mi jeví, že je poněkud spolehlivější Jeep, .
Dílenský zpracování má o poznání lepší Jeep, -(z toho vychází i vnitřní hlučnost)
Jeep má samonosnou kastli - SUV, naopak D2 má kastli posazenou na šasí. (je to pravý Off :-) )
Co se týká koroze tak na tom je líp JEEP.
Svižnější a rychlejší jízdu na silnici dokáže Jeep., D2 je poněkud línější, ale dá se na to časem zvyknout. )
Ve se středním a hl. těžkým terénu má navrch D2. -Tady by mu konkuroval jedině Jeep XJ
Na tahání těžkých vleku je rozhodně lepší D2
Praktičtější zadní dveře ,tedy podle mě , má D2 - otevírání do strany .
Přes všechny špatnosti a dobrosti upřednostnuji LR :heart

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2569
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#13 Příspěvek od habakuk » 14 zář 2022 11:50

Kyanid Sodný píše: 14 zář 2022 11:00 To záleží co jsi za náturu ? jestli : -závodník, offroudák , veteránista, žudlal -brzda/plyn .
Pokud závodník tak asi BMW, Oktávku , VW , Merced. apod. prostě aby to lítalo jako drak :grin:
Pokud offroudák ,tak jsou tady: Toyoty LC, Jeep W. a Cherokee.,Mercedes G a zminovaný LR D2 .
Tak že ted porovnání Jeep G. Cherokee vs. LR D2 .
Oba jsou dobrý volby i na denní ježdění. D2 je prostornější ,robustnější a vyšší , potažmo tedy pohodlnější než Jeep, U Jeepa musíš pokud jsi trochu vyšší postavy při nastupování poněkud sklonit hlavu :grin: a zvedat nohy přes práh, to do D2 nastupuješ jako král na trůn. jelikož D2 má vyšší posez, tak máš lepší přehled a lepší pocit z jízdy -připadáš si bezpečnější .´
Spotřeba vyjde tak přibližně na stejno , záleží jak jezdíš -(diesel) .
Základní servis vyjde taky nastejno, (pro znalý: - Jeep má v reduk.rozvod. řetěz , D2 ozubený kola )
Co se tyká poruch elektriky/elektroniky tak se mi jeví, že je poněkud spolehlivější Jeep, .
Dílenský zpracování má o poznání lepší Jeep, -(z toho vychází i vnitřní hlučnost)
Jeep má samonosnou kastli - SUV, naopak D2 má kastli posazenou na šasí. (je to pravý Off :-) )
Co se týká koroze tak na tom je líp JEEP.
Svižnější a rychlejší jízdu na silnici dokáže Jeep., D2 je poněkud línější, ale dá se na to časem zvyknout. )
Ve se středním a hl. těžkým terénu má navrch D2. -Tady by mu konkuroval jedině Jeep XJ
Na tahání těžkých vleku je rozhodně lepší D2
Praktičtější zadní dveře ,tedy podle mě , má D2 - otevírání do strany .
Přes všechny špatnosti a dobrosti upřednostnuji LR :heart
No porovnání Jeepu a LR je pěkné, ale nepíšeš s jakou generací Jeepu ji porovnáváš. Předpokládám s generací WJ. Tady by spíš sedělo srovnání GCH proti RR.
Obecně D2 je takový rozsáhlí facelift D1, která vývojově spadá do 80. let a tam je třeba hledat kořeny koncepce na kterých bylo auto stavěno.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

jerguš
Příspěvky: 115
Registrován: 05 úno 2012 13:39
auto: momentálně bez LR
Bydliště: Bechyně

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#14 Příspěvek od jerguš » 15 zář 2022 12:09

Jak píšeš, že budeš jezdit víceméně po okreskách a pomalu, tak Diskárnu neber, kup si něco, kde jde odpojit předek, trvalá čtyřkolka je na silnici zbytečně drahá (2 lt/100 km)... D2 je srdcová záležitost a to je právě ten problém. Reálně je to poruchovej, užranej, nepohodlnej, hlučnej, netopící, nejedoucí a nebrzdící rezavej krám, do kterýho prší. Akorát bez něj je život takovej chudší...

Uživatelský avatar
TBG
Příspěvky: 796
Registrován: 10 kvě 2014 18:31
tel.: 774tři448pět8
auto: D2 + Iseki TU155
Bydliště: 49.8982500N, 18.0989269E
Kontaktovat uživatele:

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#15 Příspěvek od TBG » 15 zář 2022 13:44

Nedokážu si představit svou D2, lehce zvedlou, nastrojenou, na MT kolech jako daily car. Pominu-li spotřebu, je to jako jet s traktorem do divadla. Mám automat a až s úpravou mapy motoru + převodovky a HD měničem to trošku jede. Na výlety je to ale prostě úžasná partnerka. Neměnil bych.
Chce to sehnat ale nějakou pěknou, se zdravým rámem, což asi nebude úplně jednoduché. Jak tu už ale zaznělo, chce se to povozit a uvidíš sám... 8)

Uživatelský avatar
ondrush
Příspěvky: 271
Registrován: 15 lis 2012 20:56
tel.: 776026642
auto: DiscoII TD5 2003
Bydliště: ~Velka Bites

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#16 Příspěvek od ondrush » 15 zář 2022 15:47

a tak ja nielenze ze si naliftovanu d2 na MTckach so stresnym stanom a vybavou dokazem predstavit ako daily, ale tez ju presne tak aj pouziam. casto sa neviem rozhodnut, ci ist na motorke alebo landroverom, pretoze obe moznosti ma bavia rovnako a pritom kazda inak
Martin Ondrušek, flákání všeho druhu
profesionální flákač a prokrastinátor

Uživatelský avatar
pojir
Příspěvky: 2550
Registrován: 20 zář 2013 12:29
tel.: 602727915
auto: D2
Bydliště: u Blanska
Kontaktovat uživatele:

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#17 Příspěvek od pojir » 15 zář 2022 15:50

Ja si zas naliftovanou D2 na MTckach se stresnim stanem beru na delsi cesty, protoze zere min nez daily auto. Je to takova forma masochismu, ale taky me to bavi.
Jakkoliv vysoko vyskocis, nikdy nepreskocis svoji prdel.

Kyanid Sodný
Příspěvky: 310
Registrován: 09 kvě 2016 16:35

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#18 Příspěvek od Kyanid Sodný » 15 zář 2022 16:33

Používat gumy MT na denní ježdění je zhovadilost. Něco si o tom předem přečíst .

https://cs.avktarget.com/articles/avto- ... chshe.html

Uživatelský avatar
matooo
Příspěvky: 1785
Registrován: 11 dub 2010 20:31
tel.: 775555656
auto: puma
Bydliště: brnoo

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#19 Příspěvek od matooo » 15 zář 2022 16:54

Kyanid Sodný píše: 15 zář 2022 16:33 Používat gumy MT na denní ježdění je zhovadilost...
Tak to som Mega hovado. Ako daily car Defender ma MT ckach :rofl :rofl
A ziju....

Ked si predstvim jak tady resite jestli je DII vhodna jako daily car tak sa musim smat. Oproti defovi je to jak vesmirny korab s warppohonem :rofl

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2569
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Land Rover Discovery jako daily auto

#20 Příspěvek od habakuk » 15 zář 2022 17:33

MT gumy jsou úplně v pohodě, to mě víc sere malý rejd tuhé nápravy.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Odpovědět