Prosím o radu

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
Dekadlej
Příspěvky: 2
Registrován: 02 led 2023 10:17

Prosím o radu

#1 Příspěvek od Dekadlej » 02 led 2023 10:54

Hezký nový rok, již několik let mám Defendera rok výroby 2004, zatím to mělo jen dětské nemoci. Bohužel letos od července auto šlapalo tak dva týdny v kuse a pak nic. V čem je problém? Někdy se mi stane, že při dojetí do cíle nejde zhasnout motor - klíč můžu klidně vytáhnout ze spínačky, motor vesele jede dále. Když ho nechám "zdechnout" přes spojku a rychlost, tak okamžitě se pustí žhavení, čerpadlo apod., prostě jakoby klíček byl v pozici tuším II ve spínačce. Stejné to je, že přijdu po pár dnech k autu, auto vesele žhaví, čerpadlo jede apod. Už mi to tak zlikvidovalo jednu baterii kompletně. Teď jsem ale přišel na to, že když sešlápnu brzdový pedál, tak všechno přestane. Když ho zase uvolním, tak to znovu začne. Teď jezdím s cihlou v autě, to není nic moc OK. Už to letos bylo třikrát u p. Pešla ve VM - měnili spínačku, relé apod., ale po nějaké době se to znovu rozjede. Nemáte někdo nějaký nápad? Někde tady ve foru jsem četl, že to může mít spojitost s brzdovým světlem, ale fakt nejsem mechanik, tak nevím. Napřed jsem uvažoval o tom, že někde někam zatéká voda, nicméně to na to nemá vliv. Moc prosím o radu, příští týden by to auto mělo jet ke známému, který dělá automechanika, tak ať mu můžu alespoň nabídnout nějakou možnost. Moc děkuji

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Prosím o radu

#2 Příspěvek od MadTom » 02 led 2023 11:19

Podívat se na pojistky a relátka, jestli nejsou shnilé nebo jinak zkorodované. Spánačka, pokud je vyměněná, tak by měla být OK i dobře zapojená. Mohou to dělat dráty za palubkou - jsou spojované na hřebíncích (anglicky header) a ty umí shnít případně i shořet, takže není vyloučeno, že tam může dojít k propojení více obvodů, které by propojeny být neměly.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Dekadlej
Příspěvky: 2
Registrován: 02 led 2023 10:17

Re: Prosím o radu

#3 Příspěvek od Dekadlej » 02 led 2023 13:19

Děkuji za radu, kolega má příští týden volno, tak na to koukne.

Uživatelský avatar
Tazik1992
Příspěvky: 1393
Registrován: 10 čer 2014 22:59
tel.: 602875958
auto: Defík
Bydliště: Holýšov,Kaznějov

Re: Prosím o radu

#4 Příspěvek od Tazik1992 » 02 led 2023 17:37

Krom toho , co uváděl Tom , bych ještě zkontroloval zásuvku tažného zařízení a kabeláž k ní (je-li namontované). A není v autě náhodou namontované automatické denní svícení ? Jeho zahoření umí taky divy.
Sloužim lidu! :-)
Land Rover Defender 110SW 300Tdi 1998
ex-služební Land Rover Defender 2,4TDCi Puma 2008

Odpovědět