Defender TD5, nejde za plynem, nedrží nafta

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
Martin03
Příspěvky: 49
Registrován: 03 říj 2020 20:40
auto: Discovery 2

Defender TD5, nejde za plynem, nedrží nafta

#1 Příspěvek od Martin03 » 17 led 2023 19:51

Ahoj, píšu s dotazem, už jsem se radil s kde kým a zatím bez výsledku. Tak nějaká otevřená diskuze tomu třeba pomůže.

Mám Defender TD5 euro 3 ročník 2002 manuál nafta..

Před Vánoci jsem dělal turbo a nechával jsem kontrolovat vstřiky. Kvůli vstřikům jsem musel vyndat vačku tím pádem povolit šrouby hlavy, (Ano vím, že to jde i bez toho, ale bohužel jsem to udělal takhle). Dal jsem nové těsnění pod hlavu, nové šrouby hlavy, vstřikovače byly v pořádku, takže se tam vyměnili jen O kroužky a měděné podložky, turbo komplet zrepasované. Celé jsem to smontoval nastavil rozvody, nastavil vahadla (vstřikovače) a motor nechtěl naskočit, řešil jsem to asi týden až jsem přišel na to, že čerpadlo dává málo nafty.
Palivovou pumpu jsem tedy celou vyměnil a nyní když to měřím na regulátoru místo čidla teploty nafty, tak čerpadlo dává 4,5 baru. Motor po několika pokusech o odvzdušění naskočil a ležel. Přeskočím dlouhou cestu oprav a zjišťování všeho možného.


Co nyní řeším:

S autem jsem už najel cca 300 Km a přijde mi, že je blbost, aby bylo zavzdušněné. Motor má blbej výkon a zvláštně kolísá. Vůbec nejde za plynem. Někdy jezdí od 2 tis otáček slušně, ale někdy se hrozně dusí a skoro nejede. 1 a 2 v nízkých otáčkách do 2 tis katastrofa 3 a dále od 2 tis otáček jak kdy někdy jezdí slušně někdy hrozný, klepe se, dusí se a nejede..
Když už auto nastartuji tak dobrý, ale stačí ho nechat hodinu vypnutý a po hodině k němu přijde a můžu odvzdušnovat znovu bez plynu není šance nastartovat. Od regulátoru bych řekl, že jsou slyšet bubliny, ale nafta nikde neutíká nebo alespoň to není vidět. Když už mám nastartováno a vypnu motor a zkusím znovu nastartovat tak dobrý.

Tlak turba ve výkonu 220 Kpa
Váha vzduchu na volnoběh 55 a při výkonu do cca 500 dává
Tlak palivového čerpadla 4,5 baru


Setkal se s tím už někdo nebo napadá někoho, co s tím?
Zkoušel jsem i jiné vstřiky jestli to není tím a zatím bez výsledku.

Díky všem za tipy a rady. Už mě nenapadá, co hledat nebo dělat.

Martin

MadTom
Příspěvky: 14938
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Defender TD5, nejde za plynem, nedrží nafta

#2 Příspěvek od MadTom » 18 led 2023 14:56

Kromě toho, co jsme řešili po telefonu mě napadá, jak zkontrolovat, že to není zavzdušněné, resp. že se v naftě nedělají bublinky - dát tam kus průhledné hadice na vstup nafty do motoru, případně i na výstup. Stačí aby bylo vidět zhruba 20cm.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Martin03
Příspěvky: 49
Registrován: 03 říj 2020 20:40
auto: Discovery 2

Re: Defender TD5, nejde za plynem, nedrží nafta

#3 Příspěvek od Martin03 » 18 led 2023 16:02

To není vůbec špatný nápad. Jen vymyslet, jak to napojit na ty rychlospojky, aby se mi to nezavdzšnovalo už jen tím spojem.

Odpovědět