Renovace SPZ/RZ

Všeobecné rady a informace

Moderátor: Acon

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
McPet
Příspěvky: 333
Registrován: 29 zář 2008 16:37
Bydliště: Vsetín

Renovace SPZ/RZ

#1 Příspěvek od McPet » 22 kvě 2023 10:57

Mám možná trochu nezvyklý dotaz, ale zajímalo by mě, jestli už někdo neřešil renovaci SPZ/RZ. Ta moje už je po 20 letech dost opotřebovaná provozem. Loupe se folie po obvodu a kolem číslic, černá písmenka/číslice jsou ošoupaná.

Existuje způsob, jak by se dala značka zrenovovat, aby byla stejná jako dřív? Jedná se o už o krajskou variantu, ale ještě bez EU loga, už reflexní s malými znaky CZ na ploše značky. Vím, že je možné nechat značku na úřadě vyměnit a snad i se stejnými čísly, ale už by byla s modrým pruhem EU (ten tam úplně nepotřebuji :D).

Děkuji za postřehy.

PS: Je mi jasné, že se jedná o naprostou prkotinu, ale řeším to s předstihem, než to přestane být úplně čitelné, respektive se výrazně zhorší čitelnost značky.

Uživatelský avatar
Kokesek
Příspěvky: 4442
Registrován: 26 črc 2010 18:53
auto: D2,D3,L322,P38,L405
Bydliště: Frydek Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace SPZ/RZ

#2 Příspěvek od Kokesek » 22 kvě 2023 12:05

Kdyz je znacka uplne rovna, tak nalijes vodu presne tak aby si mohl lakovat pouze pismena.
Diagnostika, chipovani, OPRAVY A SERVIS LR
774290683 MORAVA, OSTRAVA, FM
http://www.car-prestiz.cz

Uživatelský avatar
kaligula
Příspěvky: 888
Registrován: 10 říj 2012 09:45
auto: D3 + Def110
Bydliště: Dětmarovice

Re: Renovace SPZ/RZ

#3 Příspěvek od kaligula » 22 kvě 2023 13:04

bohuzel jakekoli zasahy, upravy nebo renovace znacky jsou dle zakona nepripustne, ja resil pomackanou a nasledne vyklepanou kladivkem znacku po male kolizi a dostal jsem za ni pokutu , asi nejjednodussi je vymenit na urade za jinou, akorat dostanes nove cislo

MadTom
Příspěvky: 14912
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Renovace SPZ/RZ

#4 Příspěvek od MadTom » 22 kvě 2023 13:52

Přesně, ohnul jsem to zpět jenom v prstech a hotovo.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
habakuk
Příspěvky: 2559
Registrován: 10 črc 2011 20:45
auto: Discovery II
Bydliště: Blansko

Re: Renovace SPZ/RZ

#5 Příspěvek od habakuk » 22 kvě 2023 14:00

Jelikož je RZ první na ráně tak ji mám slušné vyladěnou vždy ji jen v rukou porovnám, ale do renovace bych se nepouštěl bude to při kontrole jako rudá barva na býka. Pokud je stav moc špatné tak ať to řeknou při stk pak bych zašel pro novou.
D II Td5 manuál + 2'' Lift a nějaký ty drobný úpravy
D II Td5 automat a nějaký ty drobný úpravy

Uživatelský avatar
marwak
Příspěvky: 422
Registrován: 08 led 2016 12:44
auto: DIII 2.7 TDV6 SE
Bydliště: Hraběšice

Re: Renovace SPZ/RZ

#6 Příspěvek od marwak » 22 kvě 2023 14:22

McPet píše: 22 kvě 2023 10:57 Mám možná trochu nezvyklý dotaz, ale zajímalo by mě, jestli už někdo neřešil renovaci SPZ/RZ. Ta moje už je po 20 letech dost opotřebovaná provozem. Loupe se folie po obvodu a kolem číslic, černá písmenka/číslice jsou ošoupaná.

Existuje způsob, jak by se dala značka zrenovovat, aby byla stejná jako dřív? Jedná se o už o krajskou variantu, ale ještě bez EU loga, už reflexní s malými znaky CZ na ploše značky. Vím, že je možné nechat značku na úřadě vyměnit a snad i se stejnými čísly, ale už by byla s modrým pruhem EU (ten tam úplně nepotřebuji :D).

Děkuji za postřehy.

PS: Je mi jasné, že se jedná o naprostou prkotinu, ale řeším to s předstihem, než to přestane být úplně čitelné, respektive se výrazně zhorší čitelnost značky.
V rámci prevence zbytečných problémů bych se asi vykašlal na problémy typu modrý pruh. To není vyjádření světonázoru, ale registrační značka...
DIII 2.7 TDV6 SE-2007

Odpovědět