Slunečné venčení

Předchůdci Defenderů a další veteráni

Moderátor: Rover

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
1960SeriesII
Příspěvky: 3216
Registrován: 04 kvě 2007 07:45
tel.: 774747556
Bydliště: Přes kopec od Hořovic
Kontaktovat uživatele:

Slunečné venčení

#1 Příspěvek od 1960SeriesII » 31 led 2010 14:14

Sobotní ráno bylo neodolatelné, takže i přes nachlazení jsem se navlékl jako pumpa a vyrazil do čerstvého sněhového poprašku. Slunce svítilo, takže to stálo za to - žádná ze sněhem obtěžkaných větví mi kupodivu neskončila na hlavě, takže jsme se i bez problémů vrátili 8)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
SII 88" (r. v. 1960) "Bernie" -- SIIA FC 109" (r. v. 1964) "Obluda"

Uživatelský avatar
tulda
Příspěvky: 425
Registrován: 08 črc 2007 21:55
Bydliště: Polička

Re: Slunečné venčení

#2 Příspěvek od tulda » 31 led 2010 20:41

Krása, fotky jak na kalendář zimních měsícíců příštího roku.
To neber jako rejpnutí, ale obdiv. Jako vždy na Tvých fotkách, vše jak má být. Jen snad - pořád stejný LR. ...
Je to krasavec, o tom není sporu, ale na tak pěkných fotkách by mu slušel kamarád.
No, vím, zrovna já, kterej má LR jen v hlavě, by si mohl tyhle připomínky nechat v mozku, ale ten mám právě vytěsněnej tím zeleným anglickým nádorem. Tak sory :Sorry:
Jinak koukám, že jezdíš s kartonem, ten ty fotky trošku kazí. Je ten karton nutný ? Je něco stylového ? Jak vůbec chodí Bernie v zimě ? Topí Series dobře ? Chápu, že v pláťáku to teplo asi dlouho nevydrží, ale všeobecně - třeba ve 109 STW 2,25 petrol ,Vy ostatní zkušení je kosa ? Když jede tak to asi všude táhne, to bych bral, ale jde ten ohromnej prostor aspoň trochu vytopit ?
Mám rád zimu víc než léto, snad dokonce i jako řidič /až na tu sůl/ ale se slivovicí za volantem to nejde...i když k pročítání fora nevadí ani ta třetí co si jdu nalejt...
Zatím mám Land Rover jen v hlavě, ale nákaza je to značná !

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11487
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunečné venčení

#3 Příspěvek od eliott » 31 led 2010 21:30

Jediný provedení, co jde vytopit, je Truck cab, ve všem ostatním je kosa. Ani Defender nejde vytopit.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
tulda
Příspěvky: 425
Registrován: 08 črc 2007 21:55
Bydliště: Polička

Re: Slunečné venčení

#4 Příspěvek od tulda » 31 led 2010 21:36

Co takhe přepažit jednotlívé řady sedaček NĚČÍM co by oddělilo ten velký prostor ? PLEXI ? jako berlička na zimu.
Lákaj mě auta s větším prostorem, kterej opravdu využiju, ale mám rád, když motůrek umí zatopit.
Zatím mám Land Rover jen v hlavě, ale nákaza je to značná !

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Slunečné venčení

#5 Příspěvek od Rover » 31 led 2010 21:58

Já teda mám v LR90 teplo, s topením problém nemám, jezdím s ní každý den i v mínus 23 co bylo nejmíň a plachťák S2A 88 1964 taky vcelku v pohodě a kdyby nic jiného nohy jsou rozhodně v teple od round heater.
Country boy...

Uživatelský avatar
tulda
Příspěvky: 425
Registrován: 08 črc 2007 21:55
Bydliště: Polička

Re: Slunečné venčení

#6 Příspěvek od tulda » 31 led 2010 22:03

a to je co, dle google - kolo ohřívač :Sorry: já jen blbě česky :Sorry:
Zatím mám Land Rover jen v hlavě, ale nákaza je to značná !

Uživatelský avatar
Martin T
Příspěvky: 815
Registrován: 24 led 2007 22:57
Bydliště: Praha

Re: Slunečné venčení

#7 Příspěvek od Martin T » 31 led 2010 22:55

ba že, kolo ohřívač, takhle to vypadá venku z auta, když je to uvnitř, tak to fouká řidičovi na nohy (u left hand drive):
Přílohy
smith heater.jpg
smith heater.jpg (55 KiB) Zobrazeno 29415 x

Uživatelský avatar
tulda
Příspěvky: 425
Registrován: 08 črc 2007 21:55
Bydliště: Polička

Re: Slunečné venčení

#8 Příspěvek od tulda » 31 led 2010 23:12

Díky, už jsem to hledal ve staženým manualu, ale foto potěšilo. :D, doufám žes to nešel kvůli focení vymontit z auta :D :Sorry:omlouvá se za plevel ve vlákně.
Zatím mám Land Rover jen v hlavě, ale nákaza je to značná !

Uživatelský avatar
JohnSullivan
Příspěvky: 163
Registrován: 15 bře 2008 16:48
Bydliště: Praha-Hostivař
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunečné venčení

#9 Příspěvek od JohnSullivan » 01 úno 2010 11:39

Opět nádherné fotky :)
Koncesovaný majetkový poradce. Chcete zhodnotit majetek? Já vím jak...
Mob. 608608919

Uživatelský avatar
1960SeriesII
Příspěvky: 3216
Registrován: 04 kvě 2007 07:45
tel.: 774747556
Bydliště: Přes kopec od Hořovic
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunečné venčení

#10 Příspěvek od 1960SeriesII » 01 úno 2010 13:15

tulda píše:Krása, fotky jak na kalendář zimních měsícíců příštího roku.
To neber jako rejpnutí, ale obdiv. Jako vždy na Tvých fotkách, vše jak má být. Jen snad - pořád stejný LR. ...
Je to krasavec, o tom není sporu, ale na tak pěkných fotkách by mu slušel kamarád.
No, vím, zrovna já, kterej má LR jen v hlavě, by si mohl tyhle připomínky nechat v mozku, ale ten mám právě vytěsněnej tím zeleným anglickým nádorem. Tak sory :Sorry:
Jinak koukám, že jezdíš s kartonem, ten ty fotky trošku kazí. Je ten karton nutný ? Je něco stylového ? Jak vůbec chodí Bernie v zimě ? Topí Series dobře ? Chápu, že v pláťáku to teplo asi dlouho nevydrží, ale všeobecně - třeba ve 109 STW 2,25 petrol ,Vy ostatní zkušení je kosa ? Když jede tak to asi všude táhne, to bych bral, ale jde ten ohromnej prostor aspoň trochu vytopit ?
Mám rád zimu víc než léto, snad dokonce i jako řidič /až na tu sůl/ ale se slivovicí za volantem to nejde...i když k pročítání fora nevadí ani ta třetí co si jdu nalejt...
Karton je nutnost, jinak se auto za celou cestu treba vubec neohreje. To byl sice spis pripad dnu, kdy bylo treba -10 nebo -15 stupnu, ale ted se to hodilo taky. Topeni diky tomu samozrejme driv funguje a asi by auto i prijemne vytopilo, kdybych porad neluftoval nasedanim a vysedanim s fotakem. Mozna to kazi fotky, ale podle me tohle k tem autum patri. Mozna by kozenkovy radiator muff z Anglie vypadal esteticteji, ale tohle je zadarmo a funguje to asi stejne dobre.

Monotonnost fotek porad s jednim autem (a jak casem zjistuju, tak taky vetsinou z podobnych uhlu) si uvedomuju a byl bych i pro obmenu, ale jaksi se nedostava penez. Auto jsme poridili v dobach, kdy jsme bydleli v byte a penize nebyly vicemene zadny problem. Ted mame dum, petimesicni holku a auta dve (to druhe je DI) - udrzovat dve takovahle auta v provozuschopnem stavu a bez vycitek svedomi, tj. starat se o ne tak, aby prezila alespon jeste tolik let, kolik maji za sebou ted, je docela zasadni polozka rozpoctu, zvlast pokud clovek nema odvahu poustet se do toho sam. Takze pokud se nekdo svezete na vyjizdku se mnou a svym dedkem nebo mi pujcite na vikend landaka a bude hezky, tak pojedu s nim a udelam fotky jine, proc ne - ale nic jineho v tuhle chvili kupovat nechci (tedy chci, ale jsem chvilemi i realista). Ta soucasna nakupni horecka je krasna vec a tesim se, ze aspon nektera auta uvidim na srazech, ale nedokazu si predstavit udrzbu/renovace nekterych sbirek, ktere tu vidam v podpisech, na to proste nemame.

Ted bych docela rad dal dohromady trochu penez a dal do kupy Sankeyho, aby ta souprava k necemu vypadala:) Taky musime dat do kupy Disco, ktere trpi akutnim mrazovym imobilizerem, a urcite se mezitim najde i spousta jinych dulezitejsich veci :wink:

Bernie jede v zime krasne, stejne jako na jare, v lete i na podzim - diky peclivym predchozim majitelum a krytenove servisu. Topeni je mi jedno, jezdeni v techhle autech podle me neni pro ty, co hledaji komfort v jakemkoli smyslu toho slova - kdo ho hleda, at si koupi neco jineho. Tohle drnca, dovnitr tahne, volant lepi, okna se mlzi, sterace jsou jen dekorace. Ale vezes se v tom jako kral, je to jako sednout si do anglicaka - splneny detsky sen. A lidi kolem jsou fajn. Je zbytecny to omilat, uz je to tu psano mnohokrat.
SII 88" (r. v. 1960) "Bernie" -- SIIA FC 109" (r. v. 1964) "Obluda"

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Slunečné venčení

#11 Příspěvek od Rover » 01 úno 2010 14:24

Mně osobně karton před chladičem nevadí, prostě je zima, na jaře se to zase vyndá..., i když nepopírám, že dečka co se prodává v GB je stylovější..., ale zase je to "dodělej sám"... Karton prostě nepovažuju za žádný hřích proti klasickým Land Roverům...

Honza má dlouhodobě krásné fotky a, což asi málokdo ví, zapsal se mezi výborné fotografy klasických LR už i v Anglii. To, že když se jede projet, tak fotí svoje auto je naprosto v pořádku, kdo se na fotky Bernie 100x jinak nechce dívat, nemusí..., já se na ně ale vždy rád podívám.

Co se týká toho jednoho auta - myslím, že je moc fajn, když má člověk staré auto ke kterému má vztah a to auto ho provází životem, mají společné zážitky, prostě k sobě člověk a stroj patří... Osobně je mně sympatický Honzův přístup v tom, že má jednoho dědka a ví, že se o něj dokáže dobře postarat, ví (myslím), že je to auto které bude jednou řídit i jeho dcera. A to je supr. Na postoji - mít tolik starých aut o kolik se dokážu dobře postarat není vůbec nic špatného, naopak.

Sám moc dobře vím o čem mluvím, mám 3 staré dědky a věnovat jim tolik péče kolik si zaslouží (abych se nemusel za sebe stydět) vyžaduje velké časové a finanční investice (a to nemluvím o tom, když má člověk ještě další auta na normální ježdění). Takže jsem pro "nekritizovat" ty, kteří mají jen jednoho starého LR, protože je jeden málo. Naopak jeden znamená hodně v tom smyslu, když chci mít to auto vymazlené. Ono nakoupit si dědky ve větším množství a v různém stupni předrenovačních stavů je sice fajn, ale na to, aby takový člověk tím něco předvedl to zatím nestačí. Množství mně osobně neohromí, mnohem víc mně zaujme jedno opečovávané auto, na kterém člověk vidí, že je člen rodiny.
Country boy...

Uživatelský avatar
1960SeriesII
Příspěvky: 3216
Registrován: 04 kvě 2007 07:45
tel.: 774747556
Bydliště: Přes kopec od Hořovic
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunečné venčení

#12 Příspěvek od 1960SeriesII » 01 úno 2010 14:38

Rover píše:ví (myslím), že je to auto které bude jednou řídit i jeho dcera.
...doufa :)

Diky za pochvalu. Clovek nemuze mit vsechno - tak aspon poradam sraz, abych obcas mohl fotit i jina auta :D
SII 88" (r. v. 1960) "Bernie" -- SIIA FC 109" (r. v. 1964) "Obluda"

Uživatelský avatar
Tonny
Příspěvky: 1449
Registrován: 03 pro 2009 16:28
auto: Def 110
Bydliště: Praha

Re: Slunečné venčení

#13 Příspěvek od Tonny » 01 úno 2010 16:18

1960SeriesII píše:
Rover píše:ví (myslím), že je to auto které bude jednou řídit i jeho dcera.
...doufa :)

Diky za pochvalu. Clovek nemuze mit vsechno - tak aspon poradam sraz, abych obcas mohl fotit i jina auta :D
Ta poslední fotka je fakt povedená :wink: čím fotíš?
Def 110 ???, RR 3,6 TDV8, EX D2 TD5, EX Def 90 300TDi, EX Disco 300TDi
https://nove.landroverforum.cz/forum/vi ... hp?t=29054

Uživatelský avatar
1960SeriesII
Příspěvky: 3216
Registrován: 04 kvě 2007 07:45
tel.: 774747556
Bydliště: Přes kopec od Hořovic
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunečné venčení

#14 Příspěvek od 1960SeriesII » 01 úno 2010 16:21

Panasonic FZ50 a trochu podfuku v pocitaci 8)
SII 88" (r. v. 1960) "Bernie" -- SIIA FC 109" (r. v. 1964) "Obluda"

Uživatelský avatar
Tonny
Příspěvky: 1449
Registrován: 03 pro 2009 16:28
auto: Def 110
Bydliště: Praha

Re: Slunečné venčení

#15 Příspěvek od Tonny » 01 úno 2010 22:46

1960SeriesII píše:Panasonic FZ50 a trochu podfuku v pocitaci 8)
když mě ty podfucky v počítači moc nejdou.. snažil jsem se naučit photoshop.... ale jak v tom člověk nedělá pravidelně tak to hned zapomene :-D
nakonec jsem skončil u toho že to zmenším, dám vodotisk a hotovo :-D
Def 110 ???, RR 3,6 TDV8, EX D2 TD5, EX Def 90 300TDi, EX Disco 300TDi
https://nove.landroverforum.cz/forum/vi ... hp?t=29054

Uživatelský avatar
1960SeriesII
Příspěvky: 3216
Registrován: 04 kvě 2007 07:45
tel.: 774747556
Bydliště: Přes kopec od Hořovic
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunečné venčení

#16 Příspěvek od 1960SeriesII » 02 úno 2010 08:58

Chce to mit cas a zkouset to. Pokud mas fotku, ktera se libi ostrosti i kompozicne, ale nepovedla se kvuli spatnemu nebo prilis dobremu svetlu, da se to nekdy v pocitaci zachranit. Kompozici, uhel ani ostrost v pocitaci nezachranis, to je jasne, i kdyz nektere programy se tvari vsemocne. Svetlo se prikraslit trochu da, ale taky to neni stoprocentni.

Metoda pokus omyl me dovedla k tomu, ze je mnohem lepsi vyfotit fotku tmavou a zachranit to v pocitaci, prepaly na fotkach nejspis nespasi sebelepsi program.

Samozrejme je nejjednodussi pohrat si s fotakem a vyfotit peknou fotku rovnou, ale na to nemam trpelivost ani znalosti, takze se mi to podari jenom malokdy - chce to napad :)
SII 88" (r. v. 1960) "Bernie" -- SIIA FC 109" (r. v. 1964) "Obluda"

Uživatelský avatar
Zanzibar
Příspěvky: 1973
Registrován: 12 lis 2008 17:34
tel.: +420602286657
Bydliště: Běleč
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunečné venčení

#17 Příspěvek od Zanzibar » 02 úno 2010 20:17

Martin T píše:ba že, kolo ohřívač, takhle to vypadá venku z auta, když je to uvnitř, tak to fouká řidičovi na nohy (u left hand drive):
Ještě jednou ti za něj děkuji. :wink: Brzy bude doufám hřát i moje nohy v mém LHD Šedivkovi. Již je zrepasován a namontován.
tři series, jedna devadesátka a jedno disco :-)

Uživatelský avatar
Luboš M.
Příspěvky: 3300
Registrován: 09 úno 2007 17:16
tel.: 608 969 607
auto: Defender 110
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunečné venčení

#18 Příspěvek od Luboš M. » 04 úno 2010 13:33

........fotky krásný, krajina taky ale je to pořád nějak stejný :|
Tímto chci říc že bys mohl koupit nějaký další dobře fotogenický inštrument.
....fakt bys měl, bo si poslední co má jenom jedno auto :mrgreen:
http://WWW.I-DEFENDER.CZ" onclick="window.open(this.href);return false; vlastní výroba a prodej doplňků na offroady Tel: 608-96 96 07
Miluji život, protože mi dal Land Rover. Miluji Land Rover, protože je to můj život.

Uživatelský avatar
1960SeriesII
Příspěvky: 3216
Registrován: 04 kvě 2007 07:45
tel.: 774747556
Bydliště: Přes kopec od Hořovic
Kontaktovat uživatele:

Re: Slunečné venčení

#19 Příspěvek od 1960SeriesII » 04 úno 2010 20:14

To víš, my lůzři, co máme jenom jednoho dědka :roll:
SII 88" (r. v. 1960) "Bernie" -- SIIA FC 109" (r. v. 1964) "Obluda"

Uživatelský avatar
tulda
Příspěvky: 425
Registrován: 08 črc 2007 21:55
Bydliště: Polička

Re: Slunečné venčení

#20 Příspěvek od tulda » 04 úno 2010 20:20

lůzři nemaj žádnýho LR, Ty jen nejsi promiskuitní ..
Zatím mám Land Rover jen v hlavě, ale nákaza je to značná !

Odpovědět