Vybrace při přidání plynu

Freelander I, II

Moderátor: Safraporte

Zpráva
Autor
divad.dale
Příspěvky: 11
Registrován: 26 črc 2014 13:21

Vybrace při přidání plynu

#1 Příspěvek od divad.dale » 26 črc 2014 13:32

Zdravím,
měnil jsem na freelandru (2.0 TDI r.v. 99 najeto 220 tis) přední silenblok na diferencialu a tlumič kmitočtu na viskospojce (ze staré viskospojky) a při prudčím přidání plynu mi strašně vybruje auto a příjde mi, jako by se mi chtěl předek utrhnout. Zkoušel sem se otáčet na pevném parkovišti a hádání přední a zadní nápravy mi přišlo normální, žádné extra škubání. Nevíte čím by to mohlo být?

Děkuji David

Uživatelský avatar
MirecLM
Příspěvky: 95
Registrován: 25 kvě 2014 09:22
auto: Freelander 1
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Vybrace při přidání plynu

#2 Příspěvek od MirecLM » 26 črc 2014 22:33

Vitaj v klube. Toto riešim tretí mesiac!

divad.dale
Příspěvky: 11
Registrován: 26 črc 2014 13:21

Re: Vybrace při přidání plynu

#3 Příspěvek od divad.dale » 27 črc 2014 12:53

Děkuji :-)
ja pročetl téma vybrace z přední části, ale bohužel mému případu to neodpovídá :-(

vybruje to jako by podemnou. Navíc jsem měl cca 14 dni sundanou visku i s kardany (urazil jsem na visce stabilizátor kmitočtů) a vybrace žádný. Jak jsem ji sundával, zjistil jsem že je přeni silenblok na diferáku v ... tak jsem ho vyměnil a až po nasazení kardanu a visko zpět to začalo vybrovat, nedá se to skoro řídit když to začne :-(

Ještě mě napadlo, jestli jsem špatně "nevicentroval" visko na těch 4 šrubech, nesku... jsem ten "kineťák" na předním kardanu a nebo jestli ten starý tlumič kmitočtu není nějak poškozen.

přes týden si s tím budu hrat, tak pak napíšu čím to bylo, jestli na to příjdu

Bzuk
Příspěvky: 38
Registrován: 03 říj 2013 12:32
auto: Free I 2003 TD4 82kw
Bydliště: Oznice

Re: Vybrace při přidání plynu

#4 Příspěvek od Bzuk » 16 srp 2014 00:41

Zdarec, ja mel uplne to same a aj jsem to tu vsechno prosel a procetl a nenasel jsem odpoved. Pri rychlejší jizde se mi trepalo i vnitrni zpetne zrcadko,ze jsem nevidel ani co je auto za mnou. Ale po trech mesicich si to asi uz sedlo a je to jako driv. Pred tim v pohode, pak jsem delal repas visko a menil spojku a pak to zaclo, nevedel ksem co s tim,myslel jsem ze to je od kardanu a nic,vsechno bylo dobre a pak z niceho to prestalo. Doufam,ze jsem neco nedodrbal, ale zatim je klid... ale kdybys na to prisel tak se podel, at vim pro priste cim to je...
Bohuš

Uživatelský avatar
MirecLM
Příspěvky: 95
Registrován: 25 kvě 2014 09:22
auto: Freelander 1
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Vybrace při přidání plynu

#5 Příspěvek od MirecLM » 07 říj 2014 21:08

Nazdar kolegovia, objednal som stredný silentblok na diferencial a prednú tyč závesu kolesa na zadnej náprave. Vymením pravú aj ľavú a som zvedavý na výsledok. Pravú tyč som mal uchytenú len cez oko. Som zvedavý na zmenu. :-)

danielsk
Příspěvky: 70
Registrován: 06 lis 2011 21:46
tel.: 00353862449614
auto: RR P38

Re: Vybrace při přidání plynu

#6 Příspěvek od danielsk » 08 říj 2014 00:09

pokial si dobre pamatam ja som to vycentroval na ulozeni kardanu, predny aj zadny som trosku poposuval tak aby kardan siel rovno, a tie vybracie prestali uplne.

Uživatelský avatar
fugín
Příspěvky: 2276
Registrován: 13 lis 2011 21:56
tel.: 777001161
auto: ex free 1,8/Disco2
Bydliště: opatovice nad labem

Re: Vybrace při přidání plynu

#7 Příspěvek od fugín » 08 říj 2014 08:42

danielsk píše:pokial si dobre pamatam ja som to vycentroval na ulozeni kardanu, predny aj zadny som trosku poposuval tak aby kardan siel rovno, a tie vybracie prestali uplne.
Demontáž a opětovné nasazení kardanu jsem dělal několikrát,vždy z důvodu výměny poškozených závěsů(ložisek) kardanu + výměna kříže. Docela by mě zajímalo jak si dostal obě poloviny kardanu do roviny. Kdyby si měl celý kardan dole a někdo ti napnul provázek mezi středem unašeče kardanu zadního difu a středem unašeče od IRD,zjistil by si že free 1 nemůže mít obě poloviny kardanu v jedné přímce. Jediné místo na nějaké boční vychýlení kardanu je v drážkách závěsů(ložisek) kardanu a pokud jsi tam měl origo na toto auto,tak se ti snad ani nemohlo podařit srovnat kardan do jedné přímky (ty drážky jsou na to krátké). Nevím čím to je,ale myslím si,že pokud ti auto po násilném "narovnání" kardanu přestalo vibrovat tak to zcela určitě nebylo způsobeno tímto zásahem.
EX: Freelander 1 1,8 benz. 2002
Akt.: Discodvojka Td5 2004 Žoffka-strašně drahá

Uživatelský avatar
MirecLM
Příspěvky: 95
Registrován: 25 kvě 2014 09:22
auto: Freelander 1
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Vybrace při přidání plynu

#8 Příspěvek od MirecLM » 15 říj 2014 19:15

Slávnostne oznamujem že vibrácie sú preč. Vymenili mi stredný silentblok diferencialu a komplet zavesenie zadnej nápravy, čiže prednú a zadnú tyč pre každé koleso. Auto ide hladko, ešte dám nastaviť geometriu a je to. Po pol roku otváram fľašku vína aby som to oslávil. Landroveru zdar!

Uživatelský avatar
fR4Nk
Příspěvky: 161
Registrován: 23 říj 2013 18:52
tel.: 0948028417
auto: LR Freelander
Bydliště: Parchovany/Cibuľarovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybrace při přidání plynu

#9 Příspěvek od fR4Nk » 15 říj 2014 21:14

:yes :clap :clap Gratulujem. :yes :clap :clap Gratulujem.
Pozor! Poklopat si po dreve si dufam nezabudol :mrgreen: :mrgreen:
Biely Freelander "Lord Sníh" a cierna Mazda MX-3 V6 "Black Widow". Dokonaly Jing Jang.

Uživatelský avatar
MirecLM
Příspěvky: 95
Registrován: 25 kvě 2014 09:22
auto: Freelander 1
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Vybrace při přidání plynu

#10 Příspěvek od MirecLM » 16 říj 2014 21:25

A menej slávnostné oznamujem, že vibrácie sa teraz objavili pri otáčkach nad 2400. Dôvod bude asi ten istý, poškodené silentbloky na zavesoch prednej nápravy. Inak pri pomalej jazde a aj na vyssie prevodové stupne mi ide auto krásne hladko. Čo už. Veď má 15 rokov.

Uživatelský avatar
MirecLM
Příspěvky: 95
Registrován: 25 kvě 2014 09:22
auto: Freelander 1
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Vybrace při přidání plynu

#11 Příspěvek od MirecLM » 19 říj 2014 18:41

Dal som nastaviť geometriu, chlapi zobrali kyslík plyn a horákom nahrievali čapy riadenia. Výsledok? Nervy, klepanie v náprave a plávalajúce auto.

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybrace při přidání plynu

#12 Příspěvek od eliott » 19 říj 2014 19:23

MirecLM píše:Dal som nastaviť geometriu, chlapi zobrali kyslík plyn a horákom nahrievali čapy riadenia. Výsledok? Nervy, klepanie v náprave a plávalajúce auto.
To je bohužel běžná praxe, ten autugen. Navíc to nenamažou, takže po třech měsících je to zarezlé ještě víc..
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
MirecLM
Příspěvky: 95
Registrován: 25 kvě 2014 09:22
auto: Freelander 1
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Vybrace při přidání plynu

#13 Příspěvek od MirecLM » 19 říj 2014 20:56

No, ale mne asi jeden čap poškodili. Auto mi doslova pláva. Skúšal som nájsť na Litep4x4 nové čapy, ale časť s ponukou ND riadenie je prázdna. :-(

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybrace při přidání plynu

#14 Příspěvek od eliott » 20 říj 2014 07:37

Jsou i jiné firmy :wink: , xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Eliotte, tvůj příspěvek byl nahlášen pro porušení pravidel
12. V technických sekcích není dovoleno uveřejňovat komerční nabídky typu: "máš to rozbitý, ale náhradní díl mám - zavolej"

Tak jsem ti promazal nabídku s emailem (máš možnost zaslat to do SZ).

Přeji hezký zbytek dne
Míra
Naposledy upravil(a) Safraporte dne 20 říj 2014 18:05, celkem upraveno 1 x.
Důvod: nahlášeno porušení pravidel
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
MirecLM
Příspěvky: 95
Registrován: 25 kvě 2014 09:22
auto: Freelander 1
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Vybrace při přidání plynu

#15 Příspěvek od MirecLM » 20 říj 2014 19:37

Ďakujem za tip Eliot, pomohli mi chalani v LM čo jazdia každý rok Tisovec a majú vlastný servis. Som s nimi spokojný.

divad.dale
Příspěvky: 11
Registrován: 26 črc 2014 13:21

Re: Vybrace při přidání plynu

#16 Příspěvek od divad.dale » 05 pro 2014 13:43

Zdravím, tak konečně jsem po dlouhé době namontoval oba kardany, byl v ... jeden kříž, ale totálka. Tak jsem vyměnil všecky 3, dal nový ložiska na visko a auto popět jako by se chtělo roztrhnout, není to teda tak strašné jako před tím, ale je to znát. lehl jsem pod to a zjistil, že na předním kardanu se mi to hodně kvedlá v tom předním "kříží" co se přidělává na IRD. Tak zvažuji jestli se do toho mám pustit, nebo koupit novej kardan. Nevíte jestli je někde návod jak se do toho dostat, vým jen, že jsou vevnitř nějaký 3 packy s ložiskama.

Děkuji David

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybrace při přidání plynu

#17 Příspěvek od eliott » 05 pro 2014 14:07

divad.dale píše:Zdravím, tak konečně jsem po dlouhé době namontoval oba kardany, byl v ... jeden kříž, ale totálka. Tak jsem vyměnil všecky 3, dal nový ložiska na visko a auto popět jako by se chtělo roztrhnout, není to teda tak strašné jako před tím, ale je to znát. lehl jsem pod to a zjistil, že na předním kardanu se mi to hodně kvedlá v tom předním "kříží" co se přidělává na IRD. Tak zvažuji jestli se do toho mám pustit, nebo koupit novej kardan. Nevíte jestli je někde návod jak se do toho dostat, vým jen, že jsou vevnitř nějaký 3 packy s ložiskama.

Děkuji David
Je to homokinetický kloub a je neopravitelný, nic se do toho koupit nedá, nejjednodužší řešení je výměna za použitý, protože odejde jen když se jezdí s děravou prachovkou, jinak drží . A rozhodně lepší použitý originál, než nová náhrada...
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

divad.dale
Příspěvky: 11
Registrován: 26 črc 2014 13:21

Re: Vybrace při přidání plynu

#18 Příspěvek od divad.dale » 05 pro 2014 20:16

Manžeta prasklá není, ale přes díry na šrouby mi vyteklo trochu oleje. Jinak děkuji

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybrace při přidání plynu

#19 Příspěvek od eliott » 05 pro 2014 20:18

Mý tam být vazelína a přes díry rozhodně nemůže vytéci.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

divad.dale
Příspěvky: 11
Registrován: 26 črc 2014 13:21

Re: Vybrace při přidání plynu

#20 Příspěvek od divad.dale » 05 pro 2014 20:41

Ano, o vazelině vím, že tam je, sundal sem to hned jak sem s tím před asi 3 měsícama dojel domu a jak sem to položil na zem tak z toho vyteklo něco černýho a doopravdy to teklo z díry na šroub ze strany k IRD, čučel jsem na to jak ... ale je to tak.

Teť mě ještě napadá když to pustím z kopce na volnoběh, na tachači třeba 70 tak žádný brnění, žádný vybrace, jak šlápnu na brzdu začne to vybrovat, když jedu a přidám prudčejc přidám plyn tak to vybruje, když brzním motorem, tak to taky vybruje a když jedu např kruháči dokola na trojku tak taky, při vyjíždění, nebo při otáčení do prava, tak nic. bez kardanu to nedělalo vubec nic. Neví někdo co by to ještě mohlo zpusobovat?

Mám daný komplet všechny kříže, novej (resp. ze staré visko) kmitočet otaček a nový silenbloky na diferáku.

Odpovědět