Radiator topeni vymena TD5 Defender

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
matooo
Příspěvky: 1785
Registrován: 11 dub 2010 20:31
tel.: 775555656
auto: puma
Bydliště: brnoo

Radiator topeni vymena TD5 Defender

#1 Příspěvek od matooo » 09 bře 2011 19:22

Dnes probehla vymena za novy aj ked mam 300Tdi radiator topeni je tam z TD5 bo je to vojak z roku 1999 a i ram je prej z TD5 :-)

Je to opruz a nachystejte si tak 2 hodky pokial to budete mat vsetko zasrane od blata jak ja. (to je jeste z Mohelnice postupne ho nachazim vsude a myslim ze to blaticko byla pricina proc umrel ).

na vrchu nad topenim povolit dve 13 a pod topenim dve 10 jedou skrz do auta takze je potreba dvou bo se protaceji svine. pak pride najvecsie sranie a to topeni vyndat cele. Doporucuji jeste sundat mrizku co je na vstupu vzduchu a vyndat dva sroby krizove co tam drzi ten plast a posunout si to dopredu. Ukaze se takova molitanova vsuvka ktera je medzi plastovym bazmekem ktery posouvate dopredu a ventilatorem topeni. U mne je uz dost sterela budu potrebovat novou i kdyz jsem ji nacpal pak zpatky. Pak asi 30 ruznejch pohybu a topeni cele vytahnot ven. Jeste jsem si povolil vzduchovy filtr aby se s nim dalo trochu uhnout. Pak na vrchu topeni oddelat tak 8 malych vrutu a dolu to stejny a dat pryc takove mensi plechy co se uvolni aby se dal radiator vytahnout. Zpatky jsem uz nemel origo penu co to vymezuje pouzil jsem co jsem nasel. pak vymenit radiator a zpatky vsechno smontlit. Hlavne nestratit ty male vruty bo je budete jak ja ko...t pak hledat pod autem :head :head . Zpatky jsem dal topeni uz v poho pak jsem k ventilatoru dal penovu podlozku a prisunul plastove sani zpatky.

Doporucuji rovnou objednat tu penovou vsuvku a asi i penu ktera jde pak smerem k autu od topeni. jsou po 11 letech dost death a obrnit se davkou silnejch nervu.

Foto here :

mato
Přílohy
topeni.jpg
topeni.jpg (21.91 KiB) Zobrazeno 2449 x
topeni 2.jpg
topeni 2.jpg (23.68 KiB) Zobrazeno 2449 x
topeni 3.jpg
topeni 3.jpg (22.11 KiB) Zobrazeno 2449 x
radiator po smrti :-)
radiator po smrti :-)
topeni radiator.jpg (27.2 KiB) Zobrazeno 2449 x

Uživatelský avatar
DEFIKPV
Příspěvky: 124
Registrován: 11 zář 2009 10:51
tel.: 774815245
auto: jasný že Defík
Bydliště: Prostějov...někdy Kralice n/H
Kontaktovat uživatele:

Re: Radiator topeni vymena TD5 Defender

#2 Příspěvek od DEFIKPV » 09 bře 2011 20:11

matooo píše:Dnes probehla vymena za novy aj ked mam....
mato
Mužu se zeptat na kolik tě vyšel ten novej radiator ? .. a kupoval jsi ho i s ventilátorem ? :)
již prodaný do města Aš :-( - LR Defender TD5 110 r.v. 2000 jako pracovní auto :)(menší opravy, stále to jde :) )

Uživatelský avatar
matooo
Příspěvky: 1785
Registrován: 11 dub 2010 20:31
tel.: 775555656
auto: puma
Bydliště: brnoo

Re: Radiator topeni vymena TD5 Defender

#3 Příspěvek od matooo » 09 bře 2011 20:14

U LandJirky 2060 Kč s DPH

Odpovědět