Koupě Defendra po milionté

D, TD, TDI, TD5
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hanys_a_Kaca
Příspěvky: 6488
Registrován: 18 kvě 2010 09:13
tel.: 775 173 983
auto: DEF110+D2+RRC
Bydliště: Prachatice / Budějice

Re: Koupě Defendra po milionté

#141 Příspěvek od Hanys_a_Kaca » 17 dub 2013 17:57

Na rovinu - auto ktery lze vzdy opravit jen kladivem neexistuje. Ikdyz se to rika o gazikach, toyotach nebo lentrouvrech. U nas ani tak nejde o to neco opravovat kladivem, jde spis o to, defa udrzovat v nejakem rovnovaznem stavu aby byl prmerene funkcni a zaroven te na servisu nestal deset tisic mesicne. Ja bych rekl, ze se da poridit auto a pak poslat tak tech dvacet tisic na zaplatu nejake te do te doby zanedbane udrzby a trochu poladit veci, ktere jsou fakt tesne nad hrobem a pak ho pouzivat a resit veci jak si o ne auto bude rikat a jak se ti bude chtit.

Moc to neres, kup auto za stopadesat, utop v nem hned tu dvacku a pak postupne dalsich padesat, protoze te nadchne - a pak ho bud prodas nebo si ho nechas. Jestli ho pak prodas, tak samozrejme zase za stopadesat.
Hanys a Káča

Land Rover se nekupuje, Land Rover se staví.
O našem výletu: http://www.oneland.cz

Uživatelský avatar
Slamák
Příspěvky: 19
Registrován: 09 led 2012 17:49
tel.: 606727589
Bydliště: Jihlava

Re: Koupě Defendra po milionté

#142 Příspěvek od Slamák » 17 dub 2013 18:15

Indy,
máš zatracené dilema, ale nejsi sám. LR jsem vlastnil v r.2004 ledacos jsem musel udělat a nadával jsem jak špaček . Reklamní slogan kde se psalo o extrémní spolehlivosti jsem roztrhal. Auto jsem nakonec prodal kvůli rozvodu. Jeden nejmenovaný člen fóra (Maxel) mi řekl dvě osudové věty. S LR nejde jen jezdit, LR musíš mít rád. A potom. Když chceš mít klid kup si Japonce.
Koupil jsem Pajero a to auto nevydrželo od nádrže k nádrži bez oprav. Když opravy přesáhly cenu auta(a nebyla malá) tak šlo z domu.
Teď mám Korejskej luxus z r. 07 a stále opravuju.
Marně přemýšlím jak se vrátit k LR a zase neulítnout takovou raketu, páč si to nemůžu dovolit.
Takže ti přeju hodně štěstí a dobrou ruku,
Kašlu na stres.... Ať si zabije někoho jiného.

Uživatelský avatar
Luboš M.
Příspěvky: 3301
Registrován: 09 úno 2007 17:16
tel.: 608 969 607
auto: Defender 110
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Defendra po milionté

#143 Příspěvek od Luboš M. » 17 dub 2013 22:58

Slamák píše:Indy,
máš zatracené dilema, ale nejsi sám. LR jsem vlastnil v r.2004 ledacos jsem musel udělat a nadával jsem jak špaček . Reklamní slogan kde se psalo o extrémní spolehlivosti jsem roztrhal. Auto jsem nakonec prodal kvůli rozvodu. Jeden nejmenovaný člen fóra (Maxel) mi řekl dvě osudové věty. S LR nejde jen jezdit, LR musíš mít rád. A potom. Když chceš mít klid kup si Japonce.
Koupil jsem Pajero a to auto nevydrželo od nádrže k nádrži bez oprav. Když opravy přesáhly cenu auta(a nebyla malá) tak šlo z domu.
Teď mám Korejskej luxus z r. 07 a stále opravuju.
Marně přemýšlím jak se vrátit k LR a zase neulítnout takovou raketu, páč si to nemůžu dovolit.
Takže ti přeju hodně štěstí a dobrou ruku,
Kluci já se vám divím, když bych měl tak slabej žaludek, určitě bych neinvestoval do aut. Co třeba MHD? Není nějaká rozumná roční jízdenka? Každý auto chce jistou unvestici, nemší/větší. Chce to ukázat autu kdo je tady pánem!!! Nesmí mi moc srát a když, tak ho rozeberu a ono si to vždycky rozmyslí :Pohoda: . Neřešte to, jsme tady jenom na skok :lol: .
http://WWW.I-DEFENDER.CZ" onclick="window.open(this.href);return false; vlastní výroba a prodej doplňků na offroady Tel: 608-96 96 07
Miluji život, protože mi dal Land Rover. Miluji Land Rover, protože je to můj život.

Indy
Příspěvky: 17
Registrován: 16 dub 2013 21:51
tel.: 732313565
auto: Range Rover P38 4.6

Re: Koupě Defendra po milionté

#144 Příspěvek od Indy » 18 dub 2013 22:54

hoši, to jste mi teda pomohli... v hlavě z toho mam ted ještě větší maglajs... :D... necham si to projít hlavou a snad se někde na nějaký akci uvidíme... :D

Uživatelský avatar
The Siki
Příspěvky: 447
Registrován: 24 zář 2012 22:12
auto: RL Defender 110 Td5
Bydliště: matička naše stověžatá

Re: Koupě Defendra po milionté

#145 Příspěvek od The Siki » 19 dub 2013 08:07

Hlavně Defender je rychlé, spolehlivé, pohodlné auto!! Mám služebního Superba ale raději jezdím v Defovi......... :grin:

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: Koupě Defendra po milionté

#146 Příspěvek od Jenda » 19 dub 2013 09:53

...ja tomu uz vazne asi nerozumim :roll: . Takze ja si chci ,,jakoze" koupit defendra 110 a mam do ted octavii(priklad)
Mam rodinu,jezdime v tom denne a mam na to malo penez a nic o tom aute nevim.
Jdu do bazaru, najdu levny auto(pod 200000kc) se 180tsc km a nejasnym puvodem. Autak koupim(jsem nadsen mam Defika) a jedu dom. Rizeni je divny(ne jako u Oktavie), spotreba vysoka a kdyz pak kupuju pneumatiky,stoji 3x vic nez na skodovku.
Ze je sezranej ram,dvere, musim delat spojku, loziska a pripadne GO rozvodovky,pridavka atd., je to velky prekvapko a finacne rana. Takze zjistuju ze to byla blbost,prodelal jsem gate a autak prodavam s prodelkem a nasledne nasran kupuji opet octavii(nic proti ni nemam,je to jen priklad).
Takze pokud o tom aute nic nevim,podivam se nejdriv na prumerne ceny(venku), sezenu nekoho kdo se tim opravdu zabiva a rozumi tomu a dam mu penize dle hodinove sazby(priklad). On mi ten clovek pak rekne, kolik bude v zaveru celkova castka auta aby se s tim dalo jezdit a bylo to k necemu a nebo rekne ze to je vrak a jde se jinam :wink:
Omlouvam se za tohle pojednani ale uz se to tu opakuje stale dokola,tak mi to nedalo. Neni to nic proti lidem kteri se tu dotazuji, jen uvaha nad tim jak to asi muze vypadat.
Honza
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
The Siki
Příspěvky: 447
Registrován: 24 zář 2012 22:12
auto: RL Defender 110 Td5
Bydliště: matička naše stověžatá

Re: Koupě Defendra po milionté

#147 Příspěvek od The Siki » 19 dub 2013 10:31

Z topho vyplívá. jenom jedno jediné, nekupovat sežranej vrak za 150tis , ale raději si uškudlit víc a koupit Defa v lepším stavu.... no a mít taky trochu štěstí na kus.... je to jako s jiným starším vozem..... Před tím jsem měl VW T3 dá se sehnat od cca 60tis a je to totál na hadry, nebo si připlatíš a jenom se vozíš......(osobní zkušenost jak s VW T3 tak s Defem). Ani u jednoho z těch aut neumím ani vyměnit volej....... krom toho že mě to ani nebaví se v nich hrabat :rofl

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 3573
Registrován: 22 lis 2007 21:58
tel.: 775 391 907
auto: 110
Bydliště: Praha-Smetanova lhota

Re: Koupě Defendra po milionté

#148 Příspěvek od Jenda » 19 dub 2013 13:05

....no vidis ze to nekde v podvedomi mas :grin:
To auto slozity neni,neni ani slozity pokud nejsi mechanik si lecos udelat sam. Koupit si ale za malo penez hodne muziky,to bys musel mit stesti. Napohled peknych aut je dost,jde jen o to spocitat,kolik bude stat byt jen zanedbana udrzba,coz je u Defika nejvetsi problem.Vsichni jezdime,dokud se neco nev....e.Vcetne me, ja to resim ted ,vsechno najednou a drbu si hlavu ale muzu si za to sam :wink:
H.
It´s not broken, it´s british !
http://www.christophermccandless.info

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2460
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Koupě Defendra po milionté

#149 Příspěvek od mr-tomas » 02 čer 2013 23:35

Tak po radosti z nákupu mě pomalu radost opouští, a dostávám se do fáze pesimismu a nastupující deprese. Co vypadalo na autě původně zdravě (AL plechy) jaksi místy opuchejřovalo. Bylo to nejspíš před prodejem šikovně zakamuflováno. Přídavný slzičkový plech po obvodě spodku kastle zřejmě výborně zadržoval vlhkost, takže to pod ním oxidovalo více než jinde. Začínám přemýšlet co s tím. Původně jsem chtěl letos už jezdit, ale teď nevím jestli se po dnešní obhlídce nepustit do kompletní rozborky a renovace kastle. Našel by se nějaký dobrák, který by mi pomohl se sehnáním, a popřípadě s nainstalováním nějakého RAVE kde najdu jak rozebrat kastli na kousky? Klidně i za úplatu, jsem v tom bohužel děsná lama. :S
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

MadTom
Příspěvky: 15009
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Koupě Defendra po milionté

#150 Příspěvek od MadTom » 02 čer 2013 23:36

Vem notebook a stav se do Brna, já ti to tam nainstaluju - teda pokud tam máš nějaký "normální" operační systém.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2460
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Koupě Defendra po milionté

#151 Příspěvek od mr-tomas » 02 čer 2013 23:38

To je rychlost. Bohužel jsem z Prahy, a do Brna se hned tak nedostanu. :Ja blb: Ale moc děkuju.
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2460
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Koupě Defendra po milionté

#152 Příspěvek od mr-tomas » 02 čer 2013 23:40

Nebo radu kde to stahnu, a jak to nainstaluju.
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
lumberjack
Příspěvky: 642
Registrován: 06 črc 2011 20:18
tel.: 732 808 469
auto: Defender TD5 110 HT
Bydliště: Benešov

Re: Koupě Defendra po milionté

#153 Příspěvek od lumberjack » 03 čer 2013 00:07

mr-tomas píše:Tak po radosti z nákupu mě pomalu radost opouští, a dostávám se do fáze pesimismu a nastupující deprese. Co vypadalo na autě původně zdravě (AL plechy) jaksi místy opuchejřovalo. Bylo to nejspíš před prodejem šikovně zakamuflováno. Přídavný slzičkový plech po obvodě spodku kastle zřejmě výborně zadržoval vlhkost, takže to pod ním oxidovalo více než jinde. Začínám přemýšlet co s tím. Původně jsem chtěl letos už jezdit, ale teď nevím jestli se po dnešní obhlídce nepustit do kompletní rozborky a renovace kastle. Našel by se nějaký dobrák, který by mi pomohl se sehnáním, a popřípadě s nainstalováním nějakého RAVE kde najdu jak rozebrat kastli na kousky? Klidně i za úplatu, jsem v tom bohužel děsná lama. :S
Neblázni, je to většinou hliník, takže sice oxyduje, ale pomaleji než rezne ocel. Pokud máš někde pičaplech, ber to jako vyztužení a prodloužení životnosti dílu. Mám defendera rok a 3/4 a zatim jsem měnil jen poctivě oleje, prasknul mi jeden tlumič a lanko ruční brzdy. No a to RAVE sem si byl schopnej stahnout i já... Takže to dokáže každej, věř mi. Jinak ať se daří...

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2460
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Koupě Defendra po milionté

#154 Příspěvek od mr-tomas » 03 čer 2013 00:11

Ale kde ho stahnout? Už jsem se o to několikrát pokoušel, ale pak se mi to nedařilo otevřít a když už jsem nějaké otevřel, tak jsem tam rozborku kastle nenašel. :-(
Jinak chtěl bych to dát do kupy než se ta oxidace rozjede ještě více a bude skrz.
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2732
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Koupě Defendra po milionté

#155 Příspěvek od masar » 03 čer 2013 00:33

Stáhneš tady:

http://ulozto.cz/xyt5c3A/rave02-iso" onclick="window.open(this.href);return false;

Budeš potřebovat SW pro vytvoření virtuální mechaniky, kde otevřeš ten .iso soubor.

http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia ... mon-tools/" onclick="window.open(this.href);return false;

Až spustíš ten Daemon, tak tam někde budeš mít "Přidat obraz", najdeš ten stažený .iso soubor, přidáš ho a měl by se otevřít.
Land Rover Discovery 2 Td5

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2460
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Koupě Defendra po milionté

#156 Příspěvek od mr-tomas » 03 čer 2013 01:10

Díkes. Tak jsem to udělal dle návodu a po rozbalení na mě vykouklo 14souborů. Zkouším je postupně procházet, bo vůbec nevím co mám s nima dělat, ale aď hledám jak hledám, tak rozborku kastle najít nemůžu. Prosím o radu kde přesně se to v tom skrývá. :mrgreen:
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 2732
Registrován: 14 bře 2010 21:49
tel.: 773968639
auto: D2 Td5
Bydliště: Děčín

Re: Koupě Defendra po milionté

#157 Příspěvek od masar » 03 čer 2013 01:31

Klikneš na tu ikonu "RAVE" typu aplikace velikost 38kB a pak se to otevře .pdf, co je vidět vpravo, pak už jen "Defender"-> vlevo nahoře "Workshop manuals"-> tvůj model-> v levém menu kapitola "76 - Chassis and body"
Přílohy
rave.jpg
Land Rover Discovery 2 Td5

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2460
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Koupě Defendra po milionté

#158 Příspěvek od mr-tomas » 03 čer 2013 01:42

Provedeno. Ale pod Chassis and body tam toho moc není. Je tam jen popis rám, dveří atd. ale né rozložení kastle na atomy.
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Uživatelský avatar
eliott
Příspěvky: 11492
Registrován: 06 led 2007 20:40
tel.: +420608021838
auto: několik
Bydliště: České Budweisrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Defendra po milionté

#159 Příspěvek od eliott » 06 čer 2013 22:10

Na rozborce kastle není pořádně co popisovat, je to prostě skládačka, spoje jednotlivých dílů není složité najít. Horší dát to zpět do kupy, aby to sedělo, ty jejich výrobní tolerance jsou všelijaké... Není problém se přijet podívat na různé fáze rozborky naživo ke mně.
Zastoupení ALLMAKES 4x4, TERRAFIRMA 4x4, prodejce BRITPART, specializovaný servis, renovace a přestavby na přání.
konzultace +420608021838 --- E-SHOP s náhradními díly http://www.eliott.in --- email : landrover.eliott@gmail.com

Uživatelský avatar
mr-tomas
Příspěvky: 2460
Registrován: 10 čer 2012 23:45
auto: Def 110 300Tdi
Bydliště: Praha 10

Re: Koupě Defendra po milionté

#160 Příspěvek od mr-tomas » 07 čer 2013 19:11

Je to sice trochu z ruky, ale co nadělám, přijdu tedy před rozborkouna školení a nejspíš i pro vyzásobení potřebnými díly.
Deformační zóna Defendera je vozidlo stojící před ním.

Odpovědět