rozhodnutie

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
zajo1209
Příspěvky: 4
Registrován: 19 kvě 2015 19:46

rozhodnutie

#1 Příspěvek od zajo1209 » 21 kvě 2015 19:34

zdravim! V prvom rade chcem pozdravit celu rodinu zeleneho ovalu. Chystam sa kupit svoj prvy offroad a netusim ako sa rozhodnut. Nebudem klamat moj sen bol vzdy trolik ale odhovaraju ma od neho bola mi navrhnuta variant LR disco2 tak som teraz na vazkach vsetko ma svoje pre a proti ale priznam sa prelistoval som toto forum od predu dozadu a zhora dolu a stale sa neviem rozhodnut. Ak by niekto nieco mal kludne dajte vediet a v neposlednom rade by som chcel pocvalit toto forum je skvele ste naozaj skvela komunita.

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: rozhodnutie

#2 Příspěvek od dava » 21 kvě 2015 20:34

zajo1209 píše:zdravim! V prvom rade chcem pozdravit celu rodinu zeleneho ovalu. Chystam sa kupit svoj prvy offroad a netusim ako sa rozhodnut. Nebudem klamat moj sen bol vzdy trolik ale odhovaraju ma od neho bola mi navrhnuta variant LR disco2 tak som teraz na vazkach vsetko ma svoje pre a proti ale priznam sa prelistoval som toto forum od predu dozadu a zhora dolu a stale sa neviem rozhodnut. Ak by niekto nieco mal kludne dajte vediet a v neposlednom rade by som chcel pocvalit toto forum je skvele ste naozaj skvela komunita.
Vítej.
Patrol je srdeční, DII je výhodná...
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 626
Registrován: 17 črc 2011 22:49
tel.: +421 905 979 273
auto: DI300Tdi ARO 240
Bydliště: Martin

Re: rozhodnutie

#3 Příspěvek od forester » 21 kvě 2015 20:56

dava píše:
zajo1209 píše:zdravim! V prvom rade chcem pozdravit celu rodinu zeleneho ovalu. Chystam sa kupit svoj prvy offroad a netusim ako sa rozhodnut. Nebudem klamat moj sen bol vzdy trolik ale odhovaraju ma od neho bola mi navrhnuta variant LR disco2 tak som teraz na vazkach vsetko ma svoje pre a proti ale priznam sa prelistoval som toto forum od predu dozadu a zhora dolu a stale sa neviem rozhodnut. Ak by niekto nieco mal kludne dajte vediet a v neposlednom rade by som chcel pocvalit toto forum je skvele ste naozaj skvela komunita.
Vítej.
Patrol je srdeční, DII je výhodná...
DI. nezmar
V jednoduchosti je krása.

Uživatelský avatar
jbizik
Příspěvky: 1984
Registrován: 19 zář 2013 00:53
tel.: +421907325338
auto: D1 200tdi, L322 m62
Bydliště: Slovenske Pravno okr.Turc.Teplice , Slovensko

Re: rozhodnutie

#4 Příspěvek od jbizik » 21 kvě 2015 21:49

:grin: ...a V8 nakaza... :muscle
Ex- D2 4.0 V8 - LPG
Ex-2x SUBARU Outback'05 ,MT aj AT 2.5 lpg +3 cm lift a redukcia
Ex-Honda C-RV 2,2 CTDI 2005
RR L322 VOUGE, 4.4 V8 LPG(m62 )
LAND ROVER Discovery 1 200tdi
http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... 30&t=36532

zajo1209
Příspěvky: 4
Registrován: 19 kvě 2015 19:46

Re: rozhodnutie

#5 Příspěvek od zajo1209 » 21 kvě 2015 23:15

To hej patrol je srdcovka ale zdravy rozum sa tiez hlasi i slovo. Neviem ako je to so spolahlivostou trola a diska je tu zavad popisanych strasne vela uz len dufat ze nebudu vsetky na jednom aute. Ceny nahradnych dielov su zevraj na tom lepsie ako u nissana...je to boj rozhodnut sa nemam v plane jazdit nejaky extrem off ale zase nechcem ostat hned v prvom bahne. Disco 2 mi je celkom sympaticka ked je zdvihnuta a na vacsich kolesach uz len najst nejakeho slusneho mazlika.

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: rozhodnutie

#6 Příspěvek od dava » 21 kvě 2015 23:37

zajo1209 píše:To hej patrol je srdcovka ale zdravy rozum sa tiez hlasi i slovo. Neviem ako je to so spolahlivostou trola a diska je tu zavad popisanych strasne vela uz len dufat ze nebudu vsetky na jednom aute. Ceny nahradnych dielov su zevraj na tom lepsie ako u nissana...je to boj rozhodnut sa nemam v plane jazdit nejaky extrem off ale zase nechcem ostat hned v prvom bahne. Disco 2 mi je celkom sympaticka ked je zdvihnuta a na vacsich kolesach uz len najst nejakeho slusneho mazlika.
Hele, já na patrola neřeknu křivý slovo, ale koroze je svině .
Naproti tomu po x patrolech atd mám třetí rok DiscoII a jsem v podstatě vysmátej. Auto funguje a díky směšným cenám za díly si prostě sem tam něco preventivně vyměním a je pohoda.
Je to pohodový auto na normální fungování, spousta lidí sice vykládá že se to sere, ale já už s tím chvíli lítám a nějak nepozoruju že by to bylo nějaký nespolehlivý
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

Uživatelský avatar
hifi
Příspěvky: 508
Registrován: 23 dub 2013 20:02
tel.: 0944542144
auto: D2 Td5 2004 automat
Bydliště: Púchov

Re: rozhodnutie

#7 Příspěvek od hifi » 21 kvě 2015 23:42

ja by som nepovedal ze D2 je nespolahliva, len je tam strasne vela veci ktore sa musia obmienat castejsie ako na inom aute
Peter
Skôr než dáš do pohybu čelusť, uisti sa či máš zapnutý mozok. Keď hlava rozmýšla, ruky sa len hrajú.

G4 LE , Ashcroft HD TC , Ashcroft HD flexplate , Kokesek re-map , de-EGR , 2" lift

zajo1209
Příspěvky: 4
Registrován: 19 kvě 2015 19:46

Re: rozhodnutie

#8 Příspěvek od zajo1209 » 22 kvě 2015 00:36

No bude to tazke rozhodovanie...ako narovinu seriova disko ma nejak neoslovila ale po upravach je to kus krasneho auta takze by som uz radsej kupil upravenu aj ked to asi nebude len tak lebo kazdy kto si ju upravi ju neupravuje preto aby ju predal nie ze by som bol lenivy ale nemam moc moznosti kde taketo upravy robit nakolko byvam v byte a nemam ani garaz a doma som len cez vikendy.

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 4972
Registrován: 07 úno 2009 20:29
tel.: 00421910600711
auto: DII TD5 1999
Bydliště: Nitra SK

Re: rozhodnutie

#9 Příspěvek od Acon » 22 kvě 2015 12:28

hlavne třeba kupovať tak aby nepadli všetky prachy na auto a potom nebolo na údržbu. Ja mám 2. disco už pár rokov a ja na to auto nemožem povedať ani jedno krivé slovo. Oproti iným off z tých rokov je celkom rýchla, tichá a hlavne hodne pohodlná. Doslova rád jazdím na dlhšie cesty. Decká jej dávajú prednosť před čímkoľvek iným.
Po 2 Discovery2 Discovery4 2009, 2,7TDV6, ARB, navijak, ochrana podvozku, ochrana zadného diferáku, 2 uzávierky, strešný nosič, led rampa, pracovné svetlá, X-Lifter... pravidelne dôkladne servisovaná, jazdíme každoročne Balkán a nechcem tam mať problém.

dava
Příspěvky: 799
Registrován: 30 bře 2013 09:05
auto: DII Td5 v origoši

Re: rozhodnutie

#10 Příspěvek od dava » 22 kvě 2015 23:07

hifi píše:ja by som nepovedal ze D2 je nespolahliva, len je tam strasne vela veci ktore sa musia obmienat castejsie ako na inom aute
No ani to nějak nepozoruju, takový ty kříže, čepy, visko, to máš všude stejný. Měl jsem těch japonců mraky a nebylo to při podobných kilometrech lepší. U DII je teda navíc watt, kterej po nazvedání trpí, ale na patrolech mi zlobily zase panhardky a svisláky, povolovaly se ložiska na velkých kolech, trable s volnoběžkama, šrouby na olejovým čerpadle, unavený pera ventilů... takže prašť jako uhoď. Další strašidlo na DII jsou chyby ABS a spol. Ale v dnešní době už je známý co s tím, jsou to opravy za pár šupů a je pokoj - tím myslím mikrospínače. Poslední co stojí za zmínku je imobilizér, i když si myslím že u DII je to spíš pověst na základě špatných zkušeností z P38. Ale ten ti někdo (Kokešek) vypne a je klid.

A taky, při těch cenách dílů, jak se něco začne jevit jako podezřelý, tak to rovnou vyhodím a dám nový, protože to stojí prd .
Kupoval jsem teď auto s automatem, kotouče sjetý , tak jsem zatlačil na cenu a zabralo to, přitom na celý auto i s deskama je pořídím za 4500 v základní variantě. Tlumiče, brka od TF, OFF díly, to je sranda ve srovnání s japoncema. A hlavně ty díly jsou, nic se neshání zalevno z Polska, nakoupíš to jak rohlíky v sámošce
No road? No problem...
LR užívej s klidem a rozvahou Angličana, jinak tě dostane do blázince

zajo1209
Příspěvky: 4
Registrován: 19 kvě 2015 19:46

Re: rozhodnutie

#11 Příspěvek od zajo1209 » 28 kvě 2015 13:27

No tak sa asi zacnem priklanat kD2 po zvazeni vsetkych pre a proti mi to tak nejak vychadza uvidim snad sa nejaka pekna najde a budem dalsim nespokojne spokojinym majitelom. Ak by ste nahodou o nejakej peknej disco2 vedeli dajte vediet dik.

Uživatelský avatar
DeathSucks
Příspěvky: 13
Registrován: 28 srp 2014 21:42
tel.: 777256048
auto: Land Rover D2
Bydliště: Český Brod

Re: rozhodnutie

#12 Příspěvek od DeathSucks » 29 kvě 2015 15:42

d2 je dokonalost, na prizvednutou jsem dal 33" kola a stale jezdim za 10 litru nafty, mam ale trochu vyhodu, ze jsem ji koupil od extremne pecliveho majitele, koroze temer zadna, lak perfektni atd. na 15 let stare auto naprosto dokonaly, ma pred sebou jeste hodne dlouhy zivot
černo-zelenej hajnej: Discovery 2 Td5, r.1999, manual, 2' lift, pevnosňák vpředu, 33' pneu 295/75r16 a zahrádka s dřevěnou podlahou na stan
..

nikdy nedělám stejnou chybu dvakrát ... ale minimálně pětkrát až šestkrát, abych si byl zcela jist

Odpovědět