Spotreba RR 4,6

Classic, 1995, 2002, 2006, Sport
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od motohanz » 27 úno 2008 19:04

OC píše:
George píše:Navíc je to zbytečné štengrování.
No.... zbytečné, nezbytečné. Já osobně považuji ty saze za dost špatné, a tak chci, aby se nad tím každý nafťák zamyslel, zda mu to stojí za to -- protože mnoho lidí vidí jen "diesel je levný", ale ten schweinerei v úvahu neberou.

Proto to připomínám. Pokud se zamyslíš a dojdeš k názoru že Ti to za to stojí, je to už Tvá věc a není co řešit (akorát snad když pojedeme v koloně, budu se snažit nejet zrovna za Tebou :))

A jen pro úplnost, ono to sem až tak moc ani nepatří -- u teréňáků mi ten diesel zdaleka nevadí tolik, jako u osobáků; prostě proto, že terénních aut je mnohem méně, a ta trocha sazí, jež z nich jdou, se v lese dokáže rozptýlit a škodu, jež by stála za hovor, nenadělat. Skutečné neštěstí jsou ty statisíce Ochcávek v TDI...
a nejlespi jsou chciptuningy.... :D coudi jak to jak krava, nejede to a zere to...ocouzeny zadky.... :D
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Uživatelský avatar
haasan
Příspěvky: 54
Registrován: 21 bře 2008 15:32
Bydliště: Ostrava

#42 Příspěvek od haasan » 23 bře 2008 22:07

Hoši vaše diskuze zda diesel či benzin je zbytečná a k ničemu nevede vždycky budou dva tábory lidí dieslaci a benziňáci každé palivo ma svá + a -
asi semnou nebude většina rr ovaků souhlasit ale.... souboj hse a dse není fér kdyby se totiž srovnavaly motory stejného obsahu např 4.6 benzín a diesel skončil by benzínoví motor v roli trapného pozorovatele tak to bohužel je.2.5 tds z bmw,je prostě pro RR slab,nic méně kdo nepotřebuje někomu ujíždět a nemá nemoc z motorky tak tomu stačí,ekonomický dopad je zřejmí.
Řeči o tankování srdcem mi příjdou jako povýšená fráze kdybych si měl koupit 4.6 hse tak by tam šel na 100% plyn a pod plynoví pedál špalek
:lol: JInak ještě k tomu 2.5 dse George nevím co jsi tam teda seřizoval ty motory znam jako svoje boty a nic mě nenapadá snad jen před vstřik čerpadla (statický) všechno ostatní si řídi jednotka motoru sama.a jestly někomu žere dse 15 litrů tak to ma asi něco v prdely doporučil bych kontrolu vstřikovačů čidel teploty čidlo tlaku v sání atd. a změřit tlaky valců.Někdo tady psal že ma dse z roku 1996 a má najeto caa 120000km :lol: :lol: :lol:
to je 833 km měsíčně to je caa 28 km deně a tomu jako věříš???
Freelander 1.8 16v

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od motohanz » 23 bře 2008 23:46

haasan píše:Hoši vaše diskuze zda diesel či benzin je zbytečná a k ničemu nevede vždycky budou dva tábory lidí dieslaci a benziňáci každé palivo ma svá + a -
asi semnou nebude většina rr ovaků souhlasit ale.... souboj hse a dse není fér kdyby se totiž srovnavaly motory stejného obsahu např 4.6 benzín a diesel skončil by benzínoví motor v roli trapného pozorovatele tak to bohužel je.2.5 tds z bmw,je prostě pro RR slab,nic méně kdo nepotřebuje někomu ujíždět a nemá nemoc z motorky tak tomu stačí,ekonomický dopad je zřejmí.
Řeči o tankování srdcem mi příjdou jako povýšená fráze kdybych si měl koupit 4.6 hse tak by tam šel na 100% plyn a pod plynoví pedál špalek
:lol: JInak ještě k tomu 2.5 dse George nevím co jsi tam teda seřizoval ty motory znam jako svoje boty a nic mě nenapadá snad jen před vstřik čerpadla (statický) všechno ostatní si řídi jednotka motoru sama.a jestly někomu žere dse 15 litrů tak to ma asi něco v prdely doporučil bych kontrolu vstřikovačů čidel teploty čidlo tlaku v sání atd. a změřit tlaky valců.Někdo tady psal že ma dse z roku 1996 a má najeto caa 120000km :lol: :lol: :lol:
to je 833 km měsíčně to je caa 28 km deně a tomu jako věříš???
Neber to osobne ale ani tve vysvetleni k nicemu moc nevede, srovnavat tyto motory musis protoze jina varianta vyjma 4,0 tu neni takze proste to nebo to.....a v e39 tds zralo 12 kdyz se jezdilo svizneji tak tech cca. 14-15 litru v tezkym RR neni myslim nerealnejch...a ja mel jsem Disco z roku 95 se 120 tisicema.... :wink:
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Uživatelský avatar
MartinMM
Příspěvky: 220
Registrován: 05 led 2007 19:33
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od MartinMM » 24 bře 2008 07:47

me to taky zere 15 ale to kdyz tahnu vozejk nalozenej konema jinak kolem deseti plus minus zalezi na jizde a kde se jezdi a v BMW jsem jezdil kolem osmi litru , pri jizde mimo mesto nekam dal kolem sedmi :wink: tak nevim proc to nekomu tak zere :lol:

Uživatelský avatar
MartinMM
Příspěvky: 220
Registrován: 05 led 2007 19:33
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od MartinMM » 24 bře 2008 07:55

kdyz jsme u te spotreby - kolik je plna nadrz u RR dse kdyz se narve po okraj? kolik tam date ja na jedne benzine dal osmdesatpet a jeste tam tak dvacka mohla byt a to me dost prekvapilo ze by byla na sto a po hrdlo vic?? nebo meli nastelovanej stojan a ten daval vic min nez ukazovalo pocitadlo? nebylo by to po prve co mam ja zkusenost :cry:

Uživatelský avatar
karel
Příspěvky: 1806
Registrován: 16 říj 2006 10:55
Bydliště: kousek od Přerova

#46 Příspěvek od karel » 24 bře 2008 10:24

MartinMM píše:kdyz jsme u te spotreby - kolik je plna nadrz u RR dse kdyz se narve po okraj? kolik tam date ja na jedne benzine dal osmdesatpet a jeste tam tak dvacka mohla byt a to me dost prekvapilo ze by byla na sto a po hrdlo vic?? nebo meli nastelovanej stojan a ten daval vic min nez ukazovalo pocitadlo? nebylo by to po prve co mam ja zkusenost :cry:
Podle typového listu by u DSE měla být 90 l a u benzínových verzí 100 l, takže ty tvoje výpočty nějak nesedí :roll:
Už tu nejsem, tak mě s fórem neotravujte!

Uživatelský avatar
MartinMM
Příspěvky: 220
Registrován: 05 led 2007 19:33
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od MartinMM » 24 bře 2008 11:34

no taky me to nejak nesedelo ale kdyz taknuji na SHELU tak dam min nafty tak usuzuji ze to tam meli nastelovane- jednou se mi stalo ze jsem tankoval do kandaku- dvacitek a pri sto litrech deset chybelo tak jsem sel za pumparem co ze to je a on at to dotankuji ze to nejak blbne a platil jsem jen sto ale do nadrze clovek nevidi kolik tam ma a jestli je teda na devadesat tak po hrdlo to myslim tak na devadesatpet skoci?

Miloš
Příspěvky: 90
Registrován: 27 lis 2007 13:19
Bydliště: Praha

#48 Příspěvek od Miloš » 25 bře 2008 17:45

haasan:Pokud bys to chtěl srovnávat opravdu férově,musel bys srovnat 4,6TD ale se 4,6 turbo benzín,ne s atmosferou.S tím zbytkem tak nějak souhlasím.Nevím za kolik se dá dneska prodat srdce,ale podle prvních pár km bych ho asi projezdil za nedlouho :D Nicméně počítám že si tem motor sedne,vyměním ještě lambdy a na dálku to taky asi bude jinak.Tyhle vejlety do přírody kolem baráku se na měření spotřeby moc nehoděj.

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

11.5 litru na 100 km :)

#49 Příspěvek od OC » 27 kvě 2008 23:30

Cosi se mi pod Rangiem rozvibrovalo, zatím se neví co, to není pro tuto debatu podstatné; podstatné naopak je, že jsem si kvůli tomu nastavil hlídání rychlosti na 95 km/h a jel jsem k Eliottovi do Budějc.

Po příjezdu koukám na počítač, a nevěřím vlastním očím: 11.5 litru :shock: Žádných zkušebních pár km po dálnici s kopce s větrem v zádech, ale nějakých 120 v normálním provozu...

Tak kdyby někdo dumal, jak snížit spotřebu 4.6.... je jasné, kterak na to, že? :Pohoda:

:idea: Asi se s 4.6 HSE přihlásím na nějakou eko-rallye! :lol:
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od motohanz » 28 kvě 2008 00:04

no taky je z kopce na jih, kdyz se podivas na mapu.....:) je fakt ze jsem jel z Berlina prumer 13,2 dalnice....
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

Uživatelský avatar
OC
Příspěvky: 1583
Registrován: 12 říj 2006 04:46
Bydliště: Nová Ves pod Pleší
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od OC » 28 kvě 2008 01:04

(Neměl Ty by sis už, poslyš, pomalu upravit ikonku a podpis? ;))
OC ~ http://www.ocs.cz/oc/RangeRover.html
Insured at Steyr&Mannlicher
Ostatně soudím, že registrace zbraní musí být zrušena: http://ocs.cz/Guns/halbrook/registrace.html

Uživatelský avatar
motohanz
Příspěvky: 1038
Registrován: 08 bře 2007 11:40
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od motohanz » 28 kvě 2008 11:22

OC píše:(Neměl Ty by sis už, poslyš, pomalu upravit ikonku a podpis? ;))
az prodam jeepa... :wink:
MotoHanz - prodej a dovoz motocyklů prodej náhradních dílů a doplňků na Harley-Davidson a další http://www.motohanz.cz

scooty
Příspěvky: 40
Registrován: 10 kvě 2008 17:10

#53 Příspěvek od scooty » 30 kvě 2008 15:39

Tak zase jeden dieselak... Prede musim rict, ze jsem bral diesel prevedsim proto, ze se mi jeden krasny kousek pripletl do cesty. Kdyby to byl 4.6 s plynem, tak by mi to nevadilo... Nicmene nevadi mi to ani tak - netravim x hodin denne v aute - najedu svych 20tis km rocne a na to mi 2.5DSE staci bohate. Vono to ani neni tak hrozny, pokud to drzis v otackach... Jen to moc neni na tahani... Hlavne ne automat :)

Moje spotreba
- kazdodenni cesta do prace (12km - 3 mesto, 8 dalnice a 1 vidlakov,kde pracuju) - 11l
- Olomouc-Zlin-Olomouc (okresky): 9.8l
- Olomouc-Brno-Olomouc (dalnice): 10.5l
- Olomouc-Brno-Olomouc s vetsim vozikem: 11.9l

..a to mam RR chvili a jeste s nim nejsem tolik seznamen...

Jirka

#54 Příspěvek od Jirka » 30 kvě 2008 16:44

Tak nam cca 17 l plynu a k tomu je treba pricist 2-7 l benzinu. Zaleti, kolikrat se startuje, potom to nejakou chvily jede na benzin. Takze kdyz to zhrnu, plati tu okridlene "zere i travu okolo silnice"

Miloš
Příspěvky: 90
Registrován: 27 lis 2007 13:19
Bydliště: Praha

#55 Příspěvek od Miloš » 20 čer 2008 00:52

Tak jsem konečně vyrazil dál než kolem baráku a celkem to ujde,po cca 200km mám na BC 15,3.Jsem zvědavej jak vyjde měření.

Uživatelský avatar
Reverend
Příspěvky: 319
Registrován: 26 črc 2007 20:12
tel.: +420777068155
auto: P38, L322
Kontaktovat uživatele:

Spotřeba 2,5 DSE

#56 Příspěvek od Reverend » 03 črc 2008 10:25

Ahoj, mám diesela v manualu od lonskeho srpna a spotrebu mam kolem 8mi litru. Dokonce kdyz jsem jel do amsterdamu tak ve 4ech lidech a nalozeni zral 7,5...

Odpovědět