Disco 300 spojka

Discovery I, II, III

Moderátor: Miky_CZ

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MarianKo
Příspěvky: 128
Registrován: 11 črc 2008 10:28
Bydliště: NEMŠOVA

Disco 300 spojka

#1 Příspěvek od MarianKo » 08 pro 2008 16:17

Prosím o radu skôr,než to začnem rozobierať.Asi pred mesiacom,mi postupne prestávala vypínať spojka.Odvzdušnil som ju a fungovala.Teraz to spravilo znova a odvzdušnenie už nepomohlo.Vymontoval som spojkový valček naprevodovke.Piestik trčal z valčeka a tyčka ostala vovnútri.Asi budem musieť odpojiť kardany lanká elektriku a pod.,aby som mohol odpojiť prevodovky od motora a dostať sa k tej spojke.Nerád by som na niečo zabudol alebo pokazil. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Sláma Karel
Příspěvky: 7894
Registrován: 21 črc 2007 00:04
tel.: +420608333403
auto: to se mi sem nevejde
Bydliště: Mníšek Pod Brdy

#2 Příspěvek od Sláma Karel » 08 pro 2008 20:44

Ta tyčka tam ale může zůstat. Zkusil bych vyměnit ten váleček popřípadě hlavní spojkový válec. Tam jde o to jestli ta tyčka vypíná spojku nebo ne. Jinak by to odvzdušnění předtím nemělo nic společného s touhle závadou. Kdyby byla špatná spojka,vypínací páka nebo ložisko, tak by jsi šlapal tak dlouho až by byl spojkový pedál úplně natvrdo. Pokud je pedál úplně měký tak je to váleček nebo hlavní válec. Si myslím teda. K
POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY NA VŠECHNY LAND ROVERY --- tel 608333403 --- email rangerover@volny.cz --- http://www.lrslama.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
28 let praxe

Uživatelský avatar
MarianKo
Příspěvky: 128
Registrován: 11 črc 2008 10:28
Bydliště: NEMŠOVA

#3 Příspěvek od MarianKo » 09 pro 2008 11:03

Dík za odpoveď.Skusil som tie valčeky tak že som dal na ten spodný zvierku aby nevytlačilo piestik a pedál bol tvrdý. potom som dal do toho spodného,medzi tyčku a piest asi 10mm M8 skrutku.Niečo podobné ako keď sa na š105 dala tá tyčka rozťahovať.Potom ten pedál trochu tlačil asi po5cm ostal úplne tvrdý.Spojku to však nevyplo.idem to rozobrat.

Uživatelský avatar
MarianKo
Příspěvky: 128
Registrován: 11 črc 2008 10:28
Bydliště: NEMŠOVA

#4 Příspěvek od MarianKo » 12 pro 2008 17:02

Tak už mi to jazdí.Čo tomu bolo?Páčka čo vypína spojku prenáša pohyb medzi valčekom a ložiskom cez taký guľový čap,alebo čo to je.No a na tom mieste tá páka ktorá je vylisovaná s plechu praskla.Tak som ju vyklepal zavaril a dal naspäť.Ešte by som potreboval vymeniť hadice od erva ,lebo keď som sa pod tým váľal tak som že celý spodok je za,,,,ný od oleja a asi to bude s tých hadíc.Len neviem kde ich zohnať.AK sa mi podarí dám tu fotky tej spojkovej páčky. Čau.

Uživatelský avatar
Truck Rover
Příspěvky: 321
Registrován: 23 pro 2007 15:30
tel.: +421940860490
auto: LR 90
Bydliště: Hôrka nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Spojka preklzuje

#5 Příspěvek od Truck Rover » 01 úno 2009 16:55

Zdravim páni, nebudem zakladat novú tému lebo je založená. Mám taký problém so spojkou že mi zničoho nič začala pešmykovať. Ráno ešte v pohode a večer jak som išiel tak to začalo robyť a ani pedál už nejde tak ako predtým. Sice auto ma 148 tisic km, možno bude zodrata. Neda sa to nejak doštelovat na nejaky čas ked kúpim novú? Alebo žeby iná chyba?? :roll: :roll:
LR 90

Odpovědět