Ostraziti jihocesti policiste

Moderátor: Miky_CZ

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
The Siki
Příspěvky: 447
Registrován: 24 zář 2012 22:12
auto: RL Defender 110 Td5
Bydliště: matička naše stověžatá

Ostraziti jihocesti policiste

#1 Příspěvek od The Siki » 28 črc 2014 09:24

Tak si tak v patek jedu se s svym Defem na Sumavu a kousek za Piskem v jedné vesnic vidim podezrelou Octaffku i jedu presne 50km (ostatne jako vzdy) . za chvili ovsem me toto vozidlo predjelo a..... Policie zastav. Dva dopravni policiste pozadovali doklady me i od vozidla . nasledovala obvykla otazka jestli vim proc me zastavili. Byl jsem vtipny ze za rychlost asi ne. Rychlost to nebyla. Byla to nespravne umistena RZ. Pohovorili jsme na tema paragrafu 28 ktery toto ustanovuje a jedine co policajt znal bylo ze ma byt tam kde tomu vyrobce vozidla udelal misto. Coz je pravda nicmene ten stejny paragraf pokracuje dal...... Vpredu uprostred vozidla, horni vyska RZ 1.7 max 2m nad zemi. Ano ve vyjimecnych pripadech. No o tom ze tento paragraf ma i dalsi vety a odstavce pan policajt nevedel..... Nicmene volne presel k mym pneumatikam... Vycuhuji mimo vozidlo o 1.5 cm.... Toto vozidlo je tudiz neschopne dalsiho provozu. Ma poznamka o platnosti STK vedla pouze k tomu ze kdyby chtel, nahlasi vozidlo i predmetnout STK . Ve spravnim rizeni by pry doslo k odstaveni vozidla, zabaveni ridicaku a pokuta az do vyse 50.tis. V Praze jsou pry stejne vsechny STK koupeny.... No toto jsem nekomentoval ma pravdu hahaha). I presunul se k prednim beranum pote prahum, zadnimu nosici na kola pridelanemu na rezerve a stesni zahradce se stanem. Krom stanu nic nema homologaci kterou pozadoval. Na dotaz proc si mysli ze tyto doplnky nemaji homologaci pravil ze to zna. Nicmene po kratke debate se me zeptal na hmotnost stanu a zahradky. Po me odpovedi ze asi 90kg zacal hovorit na tema max zatizeni strechy coz je 50kg. Vysvetlili jsme si tedy rozdil mezi zatizenim strechy a zatizezenim k onstrucnich bodu střechy..... Dival se na me s velkym poderzenim. Dal mi dychnout a zeptal se zda jsem ochoten zaplatit pokutu 200Kc. Rekl jsem ze ano . Po vyplneni potvrzeni o udeleni blokove pokuty jsem si precetl ze to je za .....nevhodne umistenou RZ. Mam to ale prý bez bodu a mam si to vozidlo dat do poradku ..... Bratru hodinka a pul dlouha kontrola..........[GRINNING FACE WITH SMILING EYES][GRINNING FACE WITH SMILING EYES][GRINNING FACE WITH SMILING EYES][GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

MadTom
Příspěvky: 15009
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#2 Příspěvek od MadTom » 28 črc 2014 09:51

Tak si prověř, zda to doopravdy bude bez bodů, protože PČR o udělení bodů nerozhoduje. Aby jsi se následně nedivil.
A docela by mě zajímalo, jak zjistili těch 1,5cm - to to měřili nějakým metrem (kalibrovaným?), nebo to bylo od oka?
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Wobl
Příspěvky: 398
Registrován: 13 zář 2010 11:18
auto: Defender 110 300tdi
Bydliště: Praha

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#3 Příspěvek od Wobl » 28 črc 2014 10:54

Siki, Siki, proc tem zmrdum fizlackejm porad neco davate... Kazite moralku:)
Zakladni pravidlo pri komunikaci s fizlem zni? S fizlem se nebavime..

Uživatelský avatar
The Siki
Příspěvky: 447
Registrován: 24 zář 2012 22:12
auto: RL Defender 110 Td5
Bydliště: matička naše stověžatá

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#4 Příspěvek od The Siki » 28 črc 2014 11:17

Ja jsem slusny hoch....a hlavne...nechci provokovat.... Ji ak na ty pneu si opravdu prinesl metr...asi nekalibrovany hihi.... Nicmene setkali jste se nekdo s takovou ehm buzeraci??? Docela me to prekvapilo

Uživatelský avatar
The Siki
Příspěvky: 447
Registrován: 24 zář 2012 22:12
auto: RL Defender 110 Td5
Bydliště: matička naše stověžatá

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#5 Příspěvek od The Siki » 28 črc 2014 11:18

Obrázek

Uživatelský avatar
The Siki
Příspěvky: 447
Registrován: 24 zář 2012 22:12
auto: RL Defender 110 Td5
Bydliště: matička naše stověžatá

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#6 Příspěvek od The Siki » 28 črc 2014 11:20

Jenom aby bylo videt ze muj Def je auto urcite spusobile k jizde po silnici[FACE WITH TEARS OF JOY] mozna vic nez nejaka shnila skodoffka

Uživatelský avatar
Rover
Příspěvky: 5244
Registrován: 10 říj 2006 15:56
tel.: 736173373
Bydliště: Podkrkonoší...

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#7 Příspěvek od Rover » 28 črc 2014 11:36

Já jednou platil pokutu za to, že má Defender na sobě ostré hrany. Když jsem jim říkal, že to tak je z výroby a jestli tedy nechtějí pokutovat výrobce v Anglii, tak mně dali taky 200,-Kč...
Country boy...

Uživatelský avatar
Balú
Příspěvky: 767
Registrován: 01 srp 2012 13:53
tel.: +421903775011
auto: LR DII 2003
Bydliště: Púchov

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#8 Příspěvek od Balú » 28 črc 2014 11:49

no podla mna si reagoval perfektne,policajt mal evidentne rypavu naladu a povahu a keby si sa zacal hadat ,mal podla fotky milion dôvodov ti zabavit TP (naraznik,navijak,disky z inym ET alebo podlozky pod nimy,zahradka,pridavne svetla,gumy...) pokial to vyriesilo 200 Kč tak bud stastny ako maly pes, ze si tak lacno ale hlavne bezproblemovo obisiel
Z policajtami sa nehada ,pokial nie si si na sto percent isty ,ze mas auto v totalnom poriadku aj po optickej (nechči ti z neho olej napriklad) ale hlavne legislativnej stranke.
bohuzial sa stava raz za cas,ze narazis na trpaka co sa potrebuje predvadzat,alebo si na tebe lieci nejaky mindrak...treba to len pretrpet nejako,nastastie vecsina policajtov je v pohode

Uživatelský avatar
The Siki
Příspěvky: 447
Registrován: 24 zář 2012 22:12
auto: RL Defender 110 Td5
Bydliště: matička naše stověžatá

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#9 Příspěvek od The Siki » 28 črc 2014 11:56

Tak ja to rikam take....s policajtama se nehadat....nema to smysl. Vse na pohodu kdyz mlel velke blbosti tak jsem se mu slusnou formou pokusil rozsirit obzory..... Nicmene fakt jsem takovouto kontrolu jeste nezazil.....

Uživatelský avatar
The Siki
Příspěvky: 447
Registrován: 24 zář 2012 22:12
auto: RL Defender 110 Td5
Bydliště: matička naše stověžatá

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#10 Příspěvek od The Siki » 28 črc 2014 11:58

A jeste jakou mate zkusenost s policajtama Rakousko, Nemecko apod? Tam by to mohlo byt horsi....

Uživatelský avatar
Trewor - ségra
Příspěvky: 251
Registrován: 10 úno 2013 11:45
auto: D2
Bydliště: Praha

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#11 Příspěvek od Trewor - ségra » 28 črc 2014 15:05

No pokud ti lezou kola ven, tak měl nárok tě tam zastavit, že auto není způsobilý....
Hoď tam buď širší lemy nebo zastrč kola. Je to věc co nemusí nijak měřit. Jak koukne zvrchu a přes blatník/lem uvidí kolo je zle.
Obecně tě policajt - blbec, může vykostit i za odkapávající olej (znečišťování prostředí) a další chujoviny. Takže pokud nemáš auto 100% podle papírů a předpisů(jestli někdo takovej vůbec je) tak je lepší dělat veselýho ukecanýho blba co u sebe má jen 200.
Jejich oblíbenou otázku "Kolik u sebe máte?" Už jste asi slyšeli. :cash :devil

MadTom
Příspěvky: 15009
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#12 Příspěvek od MadTom » 28 črc 2014 15:20

Pokud chce dát pokutu za něco, co zavání i jenom vzdáleně centimetrama, tak to musí změřit a měřidlo musí být kalibrované. Na to jsou zase jiné zákony a předpisy. Je to totiž postavené v tu chvíli na roveň fakturačního měřidla a asi by se ti nelíbilo, kdyby jsi šel tankovat a platili by jsi tak nějak odhadem podle odhadu prodejce.
Druhá věc je se dohadovat - to je případ od případu různé.
Problém ovšem nastává s bodovým systémem - 100krát ti mohou tvrdit že je to bez bodů, ale je to jenom jejich zbožné přání, oni o tom nerozhodují. A pak se člověk diví. Jako by nestačilo, že si postihy vymýšlejí a falšují, aby měli čárky.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Krasty
Příspěvky: 511
Registrován: 17 úno 2012 08:33
Bydliště: Vitorazsko

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#13 Příspěvek od Krasty » 29 črc 2014 06:02

Hele, i policajti jsou lidi a oproti jine sorte lidi se zivi jakstaks normalne a obcas udelaji i neco dobre (Nejsem policajt!)
Ja jsem za ne uprimne rad, protoze co se deje v sezone u nas (na jihu), to je des bes, ale jasne ze si nesmi dobirat mne.

Proste museli vykazat nejakou cinnost a odnesl to tady jeden z nas. Pokud to skoncilo "pouze" 200 kc a relativne rozumnou domluvou, tak to je jeste dobry. Zazil jsem jinou aroganci u policajtu a uuuuuplne jinou a mnohokrat horsi od luftaku a navstevniku nasehou koutku zeme.
Freelander 1 2,0 Tcie, 5 dv. rok 1998
Volvo XC90 2,5 T (LPG) rok 2005
Honda Civic 1,5i16V rok 1993

Honda CBR954 RR, Jawa 250, Parez (predrenovacni stav bohuzel bez TP)

Ryba je nejslusnejsi tvor na zemi....NEBERE A NEBERE :-)

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#14 Příspěvek od Tim » 29 črc 2014 07:18

Krasty mne tak trochu předběhl...
Absolutně nechápu příspěvky typu "proč těm zmrdům něco dáváte"... To je vrchol primitivismu a nechutného frajerství.
Jsou nastavená nějaká pravidla a basta. Ať se to někomu líbí nebo ne. Tys' je porušil? Tak budeš potrestán, jednoduché, logické a správné. Je zajímavé, jak si každý stěžuje na "fízly" když JEHO potká nějaký postih, ale na druhou stranu večer u zpráv nadává, že policie nic nedělá a je zbytečně placená z našich daní... To je holt ta člověčí povaha, hledat chyby u druhých, neb já jsem dokonalý a svatý.
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

MadTom
Příspěvky: 15009
Registrován: 06 lis 2008 23:15
tel.: 608 600 360
auto: D2, Def 130
Bydliště: Olomouc

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#15 Příspěvek od MadTom » 29 črc 2014 08:13

A teď jsi trefil hřebík přesně na hlavičku s těma pravidlama - byla v tomto případě porušená? Bohužel ne vždy, a u tohoto případu to pro mě vyznívá taky tak, policie řeší bezpečnost provozu na základě toho, že se něco doopravdy děje proti předpisům, protože je pořádně nezná, ale dělá vše pro to, aby měla čárky. Včetně toho, že buďto neříká pravdu protože nemá znalosti, nebo úmyslně mlží. A proto se nimi nebavíme, protože se často chovají jako zločinci, a předpisy jsou nastavené tak, že nejsou opravné prostředky.
Pokud se policie chová profesionálně, se vším všudy co k tomu patří, tak s nimi nemám problém.
Drobek - Discovery II TD5 pro ženu, Blufínek - Defender 130 TD5 na ježdění s dětma a mě zbyl už zase jenom Ford Mondeo

Uživatelský avatar
Tim
Příspěvky: 1793
Registrován: 16 kvě 2010 14:01
tel.: 736287666
auto: Free, Civic, Outback
Bydliště: Marjánky

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#16 Příspěvek od Tim » 29 črc 2014 08:26

Jasně, najdou se mezi nimi pitomci, netřeba ale házet všechny do jednoho pytle. A pokud koukají kola z podběhu, je úplně jedno jestli mají kalibrované měřidlo. O centimetr a půl se žádný metr na centimetru a půl splést nemůže :wink: To už je pak zbytečné kopání kolem sebe a zneprijemnovani jejich práce.
No, i'm not on fucking FACEBOOK!!!

Motivační motto pro dnešní den: Vykašli se na motivační motta. Nalej si dobrou whiskey a pust si pořádnej metal!!!

Uživatelský avatar
xxx
Příspěvky: 2563
Registrován: 25 bře 2013 09:51
tel.: 777 945 9jedna4
auto: byla D3, teď D4
Bydliště: Severní Morava

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#17 Příspěvek od xxx » 29 črc 2014 08:47

MadTom píše:A teď jsi trefil hřebík přesně na hlavičku s těma pravidlama - byla v tomto případě porušená? Bohužel ne vždy, a u tohoto případu to pro mě vyznívá taky tak, policie řeší bezpečnost provozu na základě toho, že se něco doopravdy děje proti předpisům, protože je pořádně nezná, ale dělá vše pro to, aby měla čárky. Včetně toho, že buďto neříká pravdu protože nemá znalosti, nebo úmyslně mlží. A proto se nimi nebavíme, protože se často chovají jako zločinci, a předpisy jsou nastavené tak, že nejsou opravné prostředky.
Pokud se policie chová profesionálně, se vším všudy co k tomu patří, tak s nimi nemám problém.
bohužel jsou to jen lidi. V každém oboru najdeš "odborníky" s neznalostí, ať je to policajt, instalatér nebo lékař. V posledním případě může mít a někdy i má neznalost fatální následky.

Vždy jsou na jejich práci dva pohledy a když nás zastaví, tak si myslíme, že by mohli dělat něco užitečnějšího. Dám jeden příklad - u nás ve "vesnici" téměř pravidelně po 23h zastavuje hlídka auta a dávají foukat. Člověka to někdy obtěžuje, ale pokud by jednou opilec za volantem přejel vaše dítě, budete se rozčilovat, že PČR neprovádí kontrolu!

Pokud je člověk v právu, tak se brání a je to logické, má to smysl. Ale dělat z policajtů zase blbce, jestli mají kalibrovaný metr, když při pohledu na Sikiho auto je tam spousta věcí, za které by ho mohli hned odstavit mi přijde divné. Většina z nás má nějak "nehomologovaně" upravené auto (kola a pneu, nárazníky, rámy, navijáky, světla,...) a přes STK neprojde. Tak 200,- Kč pokuty je k smíchu.

Stát se to třeba v Německu, tak nediskutuješ a jdeš domů pěšky. :Sorry:

Uživatelský avatar
The Siki
Příspěvky: 447
Registrován: 24 zář 2012 22:12
auto: RL Defender 110 Td5
Bydliště: matička naše stověžatá

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#18 Příspěvek od The Siki » 29 črc 2014 09:11

Ahoj dekuji vsem za nazor, je pravda ze policie je nutna, jinak bychom se tady povrazdili navzajem. Na druhou stranu zbytecna buzerace je to co z nich dela neoblibene figury. Ja jsem samozrejme rad ze to bylo enem za 200 nicmene me jenom prekvapi samotny prubeh kontroly. V Praze a okoli jezdim s timto autem skoro kazdy den a nikdy me polocajti nezastavili. Ale jiny kraj jiny mrav. Chapu. Nerozciluji se. Prizpusobim se......Nicmene jak je to venku? Mate nekdo zkusenost? Hodlam jet do Slovinska pres Rakousko, kousek Nemecka. Tak abych nesel domu pesky ......

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3572
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#19 Příspěvek od VencaZE » 29 črc 2014 09:13

Najizdim v práci kolem 110 tis km rocne. Kdybych měl pořád nekomu něco platit za to ze se mu něco nezda, nebo naopak zda, tak bych casem ani nemusel chodit do práce. Typicky naprosto odmitam zaplatit pokuty za veci jako vyhled z vozidla, telefonovani, rychlost, rozmery, technicky stav, upevneni nakladu a tak podobne. Veci musi mit pricinnou souvislost. Pokud nekomu zpusobim ujmu, musim nest odpovednost, o tom zadna. Ale pokud se panu policajtovi jen něco nezda a doufa ze mu zaplatim z dobryho rozmaru tak to tedy ne. Pravidla jsou fajn, ale nektery pravidla (vyhlasky, smernice, zakony) jdou uplne prot i selskymu rozumu a tedy je naprosto v poradku je jednak porusovat a druhak uvest policajta do dukazni nouze, nebo pripomenout ze vymysli nesmysly - at si trhne nohou.
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Uživatelský avatar
VencaZE
Příspěvky: 3572
Registrován: 17 kvě 2008 14:51
tel.: 602 550 993
auto: 110HT, S2A 88, G66
Bydliště: Brod nad Tichou, okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostraziti jihocesti policiste

#20 Příspěvek od VencaZE » 29 črc 2014 09:28

A jeste dodatek- ano, policajti jsou jenom lidi a delaji "jen" svou práci. To ano. Ale za penize z nasich dani, a ty prachy je nekdy hodne tezky vydelat, na to by nikdo nemel zapominat. Taky by se casem kriticky velke mnozsvi lidi mohlo rozhodnout ze chodit do práce a platit dane nema smysl a je jednodussi sedet doma a státe starej se. Takze zjednodusene- Pokud jsem nikomu nezpusobil ujmu, nechte me na pokoji, protoze me už ta buzerace statnich uradu zacina unavovat. To je muj nazor.
Urbanovi Pneu&Cars- Servis Land Rover, diagnostika, autoelektro, pneuservis a jiné.. urbanovipneucars@email.cz
WWW: http://www.landroverforum.cz/forum/view ... 12&t=26864
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty. OK1LRD

Odpovědět